MY.UAНовини
Україна вдарить ATACMS по «жирних» цілях на території РФ, але не по Кримському мосту – Снєгирьов
Україна вдарить ATACMS по «жирних» цілях на території РФ, але не по Кримському мосту – Снєгирьов

Україна вдарить ATACMS по «жирних» цілях на території РФ, але не по Кримському мосту – Снєгирьов

Удари ATACMS будуть дуже болючими для Росії, російські ГЕС і ТЕЦ – серед законних цілей, вважає військовий аналітик Дмитро Снєгирьов.

Надання Сполученими Штатами Америки Україні довгоочікуваного дозволу завдавати ударів американськими далекобійними ракетами ATACMS по території Росії вже підтверджено не тільки офіційними заявами президента Зеленського та західних високопосадовців, а й успішним ударом по арсеналу в Брянській області. У Росії прогнозовано звинуватили Вашингтон в ескалації, Путін одразу ж підписав оновлену ядерну доктрину РФ, і ворог завдав удару по Україні новою зброєю – "Орешником".

Про те, які можливості для України створює дозвіл бити по Росії американськими ATACMS, і як він вплине на подальший перебіг подій у цій війні, Главред поговорив із військовим аналітиком, співголовою громадської ініціативи "Права справа" Дмитром Снєгирьовим.

Як ви гадаєте, чому саме зараз США дозріли і дозволили бити своїми ракетами на 300 км вглиб Росії? Адже півроку точно Україна просила надати їй цій дозвіл, але Вашингтон не квапився з цим рішенням. Чому зараз?

Рішенням надати дозвіл Україні бити по території Росії ракетами ATACMS Байден знімає з себе та своєї адміністрації відповідальність і унеможливлює звинувачення української сторони у ненаданні Штатами тих чи інших озброєнь. Якщо раніше Київ постійно зауважував, що США не дозволяють бити по території РФ ракетами ATACMS, і просив цього дозволу, називаючи це вирішальним чинником, який би дозволив Україні переламати хід війни на свою користь, то, відповідно, тепер у української сторони не буде цього аргументу. Американці фактично говорять: ми надали вам дозвіл і передали чергове "вундерваффе", тож тепер усе залежить від вас.

Передусім слід сказати кілька слів про тактико-технічні характеристики ракет ATACMS, якими нам дозволили бити США.

Перший тип ATACMS – модифікація М-39. Дальність ураження становить 165 км, бойова частина – понад 500 кг. Кількість таких ракет обмежена – усього тисяча одиниць. Виробництво ракет ATACMS типу М-39 припинилося в 1996 році.

Ви згадали удар по військовому об’єкту в Брянській області. Reuters стверджує, що по цьому об’єкту випустили вісім ракет ATACMS. Таким чином, на один військовий об’єкт потрібно до десяти ATACMS. Також варто враховувати, що у росіян усе-таки є системи протиповітряної та протиракетної оборони. Тому, запускаючи до десятка ATACMS по об’єкту на території Росії, слід враховувати, що певну кількість ракет росіяни зіб’ють, але частина досягне цілі.

США надали Україні дозвіл бити по Росії ракетами ATACMS, але це може виявитися пасткою – Снєгирьов / Фото: Офіс президента України

Але наголошую, що дальність ураження ATACMS типу М-39 165 км. Згадайте, як ми тішилися, коли отримали дозвіл на використання HIMARS із дальністю до 70 км? Перший тиждень ми раділи повідомленням Генштабу ЗСУ про знищення польових складів боєприпасів, важкої бронетехніки окупантів у місцях накопичення, а також пунктів постійної або тимчасової дислокації ворога. Але росіяни зробили висновки – і перенесли польові склади боєприпасів і бази матеріально-технічного забезпечення на відстань 100 кілометрів, що завадило нам ефективно використовувати HIMARS. Так, плече логістики у росіян збільшилося, але й можливості ураження нами тилових баз окупантів значно зменшилися.

Півроку ми лобіювали тему надання Україні ATACMS. І поки тривали дискусії про те, чи нададуть нам ці ракети, росіяни перенесли бази матеріально-технічного забезпечення на відстань понад 300 кілометрів.

Згадайте, як міністр оборони США Ллойд Остін виступав категорично проти надання Україні ракет ATACMS, аргументуючи це тим, що росіяни вже перенесли всі бази матеріально-технічного забезпечення вглиб території Росії. І це відбулося ще до ухвалення рішення про дозвіл використовувати ATACMS по РФ.

Якщо для ураження одного військового об’єкта потрібно десять ракет ATACMS, то навіть якщо США зроблять нам фантастичний подарунок і передадуть всі ATACMS, тобто тисячу одиниць із дальністю 165 км, ми зможемо уразити максимум сотню об’єктів.

А що робити з рештою, які залишаться в зоні ураження? Виходить, росіяни матимуть втрати у живій силі, техніці й матеріальних ресурсах, але це не призведе до вирішення проблеми.

Дивіться відео, в якому військовий аналітик Дмитро Снєгирьов розповів, по яких цілях на території РФ Україна битиме ракетами ATACMS:

Другий тип ATACMS – модифікації М39А1, дальність ураження 320 км. Саме ці ракети нас і цікавлять. Але їхня загальна кількість становить усього 488 одиниць. Виробництво таких ракет припинилося у 2003 році. Але є важливий момент – термін їхнього зберігання становить усього десять років, після чого ракета потрібує оновлення, а касетну бойову частину взагалі замінюють на унітарну, тобто зменшується дальність ураження.

Якщо навіть нам передадуть усі ракети, це дозволить уразити 50 російських військових об'єктів, але не дозволить вирішити основну проблему – ракетний терор з боку Росії. Тому що стратегічні аеродроми базування російських бомбардувальників знаходяться поза зоною ураження ATACMS. Найближчий аеродром – Енгельс, що у Саратовській області, на відстані 700 км. Як це вплине на можливості щодо зниження ракетного терору? Відповідь очевидна: жодним чином.

Тож можемо говорити про те, що, даючи дозвіл бити по території РФ, США чудово розуміють, що це не призведе до кардинальної зміни характеру бойових дій на лінії зіткнення. Заява радника Байдена з нацбезпеки Саллівана свідчить саме про це. Салліван зазначив, що США надали Україні танки, схвалили передачу винищувачів F-16, систем HIMARS та Patriot, попри це Україна опинилася в більш складному становищі на полі бою, що, за його словами, свідчить про те, що жодна система озброєння не має вирішального значення в цій битві.

Таким чином, Сполучені Штати фактично заганяють Україну в дипломатичну пастку. Мовляв, ви хотіли вундерваффе – ми вам дали все: HIMARS, F-16, танки, Patriot, ATACMS, а далі чекаємо від вас переможних звітів із лінії фронту, які б свідчили про український контрнаступ, звільнення окупованих територій і створення передумов, які дозволять закінчити війну на умовах України. Ми відповімо вже за два місяці, але вже не Байдену, адже 20 січня 2025 року – день інавгурації Трампа.

Така ситуація задовольняє і Трампа, який тепер зможе, вступивши на посаду, зателефонувати Зеленському і спитати, якою є ситуація на лінії фронту після надання Штатами всіх необхідних засобів ураження, які просила Україна. Якщо Зеленський прозвітує про тактичні успіхи ворога, Трамп зможе сказати: щоб Україна не втратила суб’єктності як незалежна держава, вам слід сідати за стіл перемовин із Росією, враховуючі територіальні здобутки один одного. Адже у плані Трампа чітко прописана лінія розмежування протяжністю 1300 км, із них 100 км – це територія Курської області, яка зараз контролюється Збройними силами України. Основний меседж буде такий: сідайте за стіл перемовин.

Наша помилка полягала в тому, що треба було просити не ATACMS із радіусом дії 300 км, а ракети Tomahawk дальністю до 1500 км. Щоправда, Tomahawk – тільки морського базування, тобто є свої підводні камені. Але, якби це пролунало, ми могли б аргументувати американцям свою позицію: ви не передали нам засоби ураження з дальністю понад тисячу кілометрів, і саме це негативно вплинуло на ситуацію в Україні.

А так, зараз у України аргументів немає.

Помилка України в тому, що вона просила про ATACMS, a не Tomahawk – Снєгирьов / Інфографіка Главреда

Давайте повернемося до початку вашої відповіді, де ви розповідали про кількість ракет ATACMS. Британське видання The Times пише, що Україна має у своєму розпорядженні лише приблизно 50 ракет. Тобто це поки що точно невирішальна кількість. За вашою оцінкою, скільки ракет Україна може отримати за оптимістичним і песимістичним прогнозами?

Максимум – 100-200 ракет. Ще раз наголошую, що ATACMS із дальністю ураження 165 км абсолютно нічого не вирішують, крім ударів по прикордонних територіях Росії, зокрема, в Курській області.

І тут ми переходимо до того, для чого США дали дозвіл бити по Росії ATACMS. У перших повідомленнях йшлося про те, що ці ракети можна використовувати виключно в Курській області.

До речі, в офіційних заявах зникло це обмеження.

Це обмеження зникло тому, що це був елемент військового і політичного тиску на Росію. Воно демонструвало те, що США підтримують присутність України на російських територіях. Тобто вкинули інформацію про Курщину і подивилися на реакцію – Росія перелякалася. Про це свідчить підписання Путіним зміненої ядерної доктрини РФ. Така реакція Москви свідчить про настрої всередині РФ, які задовольняють Штати.

Путін злякався через удари ATACMS і підписав оновлену ядерну доктрину РФ, зауважив Снєгирьов / kremlin.ru

Повертаючись до питання про кількість – Україні передали 50 ракет ATACMS, і ми прогнозуємо, що передадуть ще 200. І, як я вже зазначав, на одну військову ціль потрібно 10 ATACMS, тобто будуть уражені щонайбільше 25 військових об’єктів на території РФ. Також ми тішилися, що Франція підтримала удари по території Росії, ба більше, пообіцяла передати SCALP-EG. Дальність цих ракет сягає 300 км. Але їх передадуть усього 10 одиниць! Тож це лише політичний сигнал. Хіба десять ракет змінять ситуацію на лінії бойового зіткнення?

Риторичне питання.А що, на вашу думку, може стати цілями для ATACMS? З огляду на їхню дефіцитність, на що їх доцільно використовувати? Наприклад, Кримський міст може стати однією з таких цілей?

Ні, не може стати. Напевно, є відповідні політичні домовленості.

Якщо буде уражено Кримський міст, я не виключаю дзеркальну відповідь Російської Федерації – завдання ударів по мостах через Дніпро.

В Києві?

Не тільки. Окрім Києва, ще й у місті Дніпро. Тобто удари можуть бути завдані по стратегічних мостах, які забезпечують комунікацію Сил оборони України і роботу української економіки.

Ми не можемо виключати наявність подібних негласних домовленостей між Україною та Росією. Якщо періодично виринає повідомлення про те, що сторони домовлялися не завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі, то можемо припускати і наявність домовленостей щодо Кримського мосту.

Тож я виключаю можливість нанесення удару по Кримському мосту.

Україна не битиме ракетами ATACMS по Кримському мосту, вважає Снєгирьов / Фото: twitter.com/Krymsky_bridge

Удари завдаватимуться по військових об’єктах. З огляду на те, що кількість ATACMS обмежена, для ударів ними будуть обиратися "жирні" цілі, які сприятимуть виконанню завдань не тактичного, а хоча б оперативного рівня. Передусім це будуть польові склади з боєкомплектом, бази зберігання паливно-мастильних матеріалів і, скоріше за все, місця розташування особового складу.

Чи прогнозуєте ви бодай якусь користь від отримання ATACMS, адже, судячи з того, що ви говорили вище, ми особливо навіть не відчуємо те, що вони у нас з’явилися? Ви говорите про політичні сигнали, але й це, виходячи з ваших слів, не буде суттєво.

Ми, може, й на відчуємо появу у нас ATACMS, але росіяни точно відчують. Власне, вони вже відчули ліквідацію складів ГРАУ у Брянській області. Але це будуть обмежені болючі удари по російській військовій інфраструктурі, виходячи з кількості ATACMS.

І тут, на мою думку, сталася помилка: у верховного головнокомандувача мають біти запитання до Служби зовнішньої розвідки, по-перше, чому не надали інформацію про кількість ATACMS, а, по-друге, чому взагалі використовувалася риторика про надання саме ATACMS, а не Tomahawk. Якби йшлося про Tomahawk, ми би створили дипломатичні пастки для США.

Спочатку, коли про дозвіл Байдена бити по Росії говорили тільки західні ЗМІ, і жодних офіційних заяв не було, йшлося про те, що США встановили обмеження – бити ракетами ATACMS Україна начебто може тільки по Курщині. В офіційних заявах цього не було. І перший удар ракетами ATACMS був по арсеналу в Брянській області. Чи означає це, що обмеження щодо Курщини насправді немає, відтак, Україна може бити ATACMS по всій території РФ, наскільки це дозволяє дальність цих ракет?

Так. Те, що відбувалося спочатку, це був контрольований вкид інформації. Росію фактично дезінформували про плани українського військового командування щодо практичного застосування ATACMS. Тобто це була дезінформація. Навіщо? Я не виключаю, що після перших повідомлень системи ППО росіян були передислоковані на Курський напрямок, що дозволило завдати успішних ударів по військовому об’єкту в Брянській області. Це те, що називається відволіканням уваги на негідний об’єкт, тобто в якості потенційної цілі називали Курську область.

Та згодом з’ясувалося, що дозвіл бити ATACMS стосувався всієї території Росії.

Це прекрасна оперативна гра – як українських спецслужб, так і американських. Відповідно, тепер Росія стоїть перед проблемою, що ATACMS битимуть не по одній її області, а всюди.

Україна зможе бити ракетами ATACMS не тільки по Курщині, а всюди, куди дозволить дотягнутися дальність ракети, зазначив Снєгирьов / Википедия

Якщо враховувати проблеми росіян із ППО (а ці проблеми дуже великі), цей дозвіл є тиском не тільки на Україну, але й на Росію. Росіянам дали зрозуміти, що, навіть не зважаючи на обмежену кількість ATACMS, удари будуть дуже болючими для Росії. Наприклад, гідроспоруди є законними військовими цілями, і вони наявні і в зоні ураження ATACMS.

Умовно кажучи, якщо ще раз від Росії прилетить по Кременчуку, будь-яка ТЕЦ у Брянській, Курській, Бєлгородській областях буде законною ціллю для нас. У цьому елемент тиску на РФ і, до речі, елемент несподіванки. Це блискуча гра американців і українців.

Чи може це рішення Вашингтону розблокувати аналогічні рішення Франції, Німеччини тощо?

Я вже наводив приклад Франції, яка готова передати 10 SCALP. Хіба це вирішує питання?

Німеччина чітко заявила, що Taurus не дасть. Щоб ми не звинувачували німців, нагадаю заяву російського диктатора від вересня цього року, в якій він чітко говорив, що для практичного використання цих засобів ураження потрібно декілька факторів: наявність розвідувальної інформації (супутників країн НАТО) та присутність в Україні операторів країн НАТО, які будуть обслуговувати ці комплекси. Це означає, що, якщо нам будуть передані Taurus, запускати їх будуть оператори з Німеччини, а це буде прямою участю Німеччини у війні з Російською Федерацією. З усіма наслідками. А саме – військові об’єкти на території Німеччини стають законними цілями для російських засобів ураження.

Тому така позиція Німеччини, і жодної "зради" в цьому немає.

Якщо Берлін надасть Taurus Україні, всі військові об'єкти на території Німеччини стануть законними цілями для Росії, пояснив Снєгирьов / Інфографіка: Главред

Хочу уточнити один момент і щодо наших далекобійних можливостей. Зеленський нещодавно сказав, що в України є далекобійні можливості, зокрема, є "довгий" Нептун, тепер уже є і ATACMS. Раніше ми неодноразово бачили застосування наших власних дронів, причому на дуже значних відстанях, навіть не на 300 км, а більше. Якщо розглядати всі ці наші можливості в сукупності, як ви їх оцінюєте?

"Довгий" Нептун має дальність 300 км. Тобто фактично це той самий ATACMS. За інформацією з відкритих джерел, кількість Нептунів – 100 одиниць.

Знову повернуся до того, що не варто звинувачувати Німеччину у ненаданні Taurus. Ще в 2016 році українському загалу були продемонстровані оперативно-тактичні комплекси українського виробництва Грім-2, більш відомі як Сапсан. Так от дальність ураження цілей у них становить 500 км. Тобто це фактично німецький Taurus. Які претензії до німців, якщо з 2016 року ці Сапсани досі не стали на озброєння ЗСУ? Часу було більш ніж достатньо. Тож це питання до нас, чму в нас досі немає потрібної кількості засобів ураження, які б дозволили Україні не чекати дозволу бити по території Росії. Перед тим, як звинувачувати своїх партнерів, слід зважати на власні помилки.

Як, на ваш погляд, дозвіл США бити по території Росії американськими далекобійними ракетами ATACMS відреагує сама РФ? Наскільки ймовірна ядерна відповідь?

Є офіційна заява Пентагону з приводу того, що подібні сценарії наразі не розглядаються. В Пентагоні заявили, що не здивовані оновлення ядерної доктрини Росії, але не бачать ознак, які свідчили б про підготовку РФ до застосування ядерної зброї проти України.

Росія несуб’єктна в ухваленні рішення щодо застосування ядерної зброї. Адже є позиція Китаю та Індії, які категорично проти можливості застосування тактичної ядерної зброї під час бойових дій в Україні. А КНР та Індія – ключові економічні, політичні та військові партнери Російської Федерації. Тому тиск на Путіна з боку цих країн буде ключовим чинником, який не дозволить йому перейти до ядерного сценарію.

Росія несуб’єктна в ухваленні рішення щодо застосування ядерки, їй не дозволяють Китай та Індія, зазначив Снєгирьов / Фото: Вікіпедія

Як тоді Росія реагуватиме?

Посиленням ударів по енергетичному сектору України з використанням конвенційних видів озброєння, тобто крилатих балістичних ракет та безпілотників. Невипадково пролунали заяви з боку посольств США та низки інших країн світу з приводу ймовірної інтенсифікації завдання ударів Росією по території України. Це є попередженням Росії, адже такі заяви, по-перше, свідчать про поінформованість країн Заходу щодо планів Москви, а, по-друге, дають сигнал Москві, щоб унеможливити подібний розвиток подій, тобто ескалацію військової напруги в Україні. Тим більше, США фактично дали можливість українській стороні відповідати дзеркально, а саме засоби ураження, які можуть бути застосовані по території РФ.

Вступ у війну військовослужбовців КНДР на боці Росії, дозвіл США, наданий Україні, використовувати ракети ATACMS, підписання Путіним зміненої ядерної доктрини РФ – усе це підвищення ставок сторонами. Чим може закінчитися це підвищення ставок? До яких подальших подій у цій війні цей шлях приведе?

США перехопили політичну ініціативу у Росії. Досі РФ демонструвала улюблену тактику Путіна – підвищення ставок, тобто постійна ескалація напруженості і диктат своїх умов не тільки Україні, але й провідним західним країнам. Сам момент надання Україні дозволу бити по території РФ американськими ATACMS свідчить про перегляд Сполученими Штатами їхньої позиції та демонструють Росії готовність відповідати дзеркально і на заяви, і на дії росіян.

Як на мене, США таким чином здійснюють військово-дипломатичний тиск на Росію з тим, щоб реалізували плани Штатів щодо завершення активних бойових дій в Україні.

Враховуючи всі останні події, поділіться, будь ласка, вашим оптимістичним і песимістичним прогнозом щодо того, скільки ще може тривати ця війна, і чим вона може закінчитися? До чого зараз усе рухається?

Все рухається до реалізації американського сценарію закінчення війни. Відбувається військово-політичний тиск США на обидві сторони війни, тобто і на РФ, і на Україну. Найближчі два місяці будуть характеризуватися високою інтенсивністю бойових дій на лінії бойового зіткнення, тобто намаганнями Російської Федерації вирішити для себе стратегічні завдання: вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей, а також витіснення підрозділів ЗСУ з Курської області. Також може збільшитися кількість ракетних атак і атак із використанням БПЛА по українській енергетичній інфраструктурі.

Україна на все це відповідатиме дзеркально – завдаватиме ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури РФ та військових об’єктах, що є законними цілями для ЗСУ. Тобто українська сторона нарешті отримала можливості давати адекватну відповідь Російській Федерації, а це зменшує можливі негативні сценарії. Умовно кажучи, якщо буде завдано удару по Кременчуцькій ГЕС, під українським ударом на території РФ опиняться такі самі гідротехнічні споруди.

Тобто все рухається до заморозки війни?

За великим рахунком – так.

Хто такий Дмитро Снєгирьов

Дмитро Снєгирьов (11 жовтня 1971, Луганськ) – експерт з військових питань, блогер. Історик та юрист. Співголова громадської ініціативи "Права справа".

Виступає на радіо, телебаченні та Інтернет-ресурсах у якості експерта з військової та політичної тематики.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
В магазинах Киева появились инструкции, как действовать во время ядерного удара
Comments UA
2024-11-25T14:18:44Z
Воины ССО показали, как устроили засаду на окупантов
Апостроф
2024-11-25T13:39:43Z
Кличко сообщил подробные последствия атаки по Киеву
Comments UA
2024-11-17T08:54:06Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Призвал убивать украинцев и работал на врага: как предатель помогал Кремлю
Comments UA
2024-11-25T14:21:32Z
Каким может быть расклад политических сил после выборов в Румынии
Корреспондент
2024-11-25T14:03:12Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Сьюки Уотерхаус впервые показала лицо дочери от Роберта Паттинсона
Фокус
2024-11-25T13:51:46Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Ученые назвали продукт, который спасает пожилых людей от деменции и преждевременной смерти
TSN
2024-11-25T11:51:27Z
Гидрогелевые повязки для ран, разработанные львовскими химиками, спасают жизни защитников
ZN UA
2024-11-25T11:04:55Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Шахтер и ПСВ рассудит арбитр, при котором Ризнык пропустил два гола
Корреспондент
2024-11-25T11:42:48Z
Мадридский Реал всерьез заинтересовался защитником Сборной Украины
Известия Киев
2024-11-25T11:34:03Z
Ван Нистелрой может возглавить свою бывшую команду
Корреспондент
2024-11-25T10:03:49Z
Фьюри подсказали, что нужно изменить в реванше с Усиком
Корреспондент
2024-11-25T09:30:16Z
«Київ-Баскет» виграв домашній етап чемпіонату України з баскетболу 3х3
УкраинФорм
2024-11-25T08:34:14Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Европа не даст денег на восстановление энергетики Украины: что замыслили европейцы
Comments UA
2024-11-25T14:18:27Z
"Ощадбанк" поймали на обмане: выманивают деньги при открытии карточек
Знай
2024-11-25T14:12:13Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Минобороны представило тренажер для зенитчиков
Корреспондент
2024-11-25T14:10:45Z
Части украинцев разрешили не платить за коммуналку: необходимо предоставить ряд документов
Политека
2024-11-25T14:04:45Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дрон атаковал АЗС в Никополе: ранены люди
TSN
2024-11-25T14:15:15Z
СБУ разоблачила очередных поджигателей, завербованных Россией
Корреспондент
2024-11-25T14:06:39Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Несколько причин не пропускать дедлайны: что происходит, когда вы сдаете работу с опозданием
Фокус
2024-11-25T14:15:03Z
Опасная детская одежда появилась на Temu: токсичность превысила норму в сотни раз
Comments UA
2024-11-25T14:09:02Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Как выбрать лучший корм для вашего кота
Мій Харків
2024-11-25T13:58:13Z
Как избавиться от плесени в стиральной машине
Комсомольская правда
2024-11-25T13:20:57Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Земля прощается со своей "мини-Луной": вернется ли снова таинственный астероид
Апостроф
2024-11-25T14:15:24Z
Маск назвал себя вампиром-инопланетянином и «раскрыл» свой возраст
Comments UA
2024-11-25T14:03:20Z
Температура 10 млн градусов Цельсия: Млечный Путь окружает горячая сфера, что выяснили ученые
Фокус
2024-11-25T14:00:36Z
Минпромторг обсудил с разработчиками введение прокатных удостоверений для видеоигр
GameMag
2024-11-25T13:47:43Z
Sony готовит что-то грандиозное: Инсайдер обещает новости по поводу презентации PlayStation
GameMag
2024-11-25T13:47:04Z
ESforce и ФКС России анонсировали турнир EPIC Superball: Season 1 по игре Superball с призовым фондом в 500 тысяч рублей
GameMag
2024-11-25T13:38:22Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Топ-менеджер Jaguar, отвечающий за радикальный ребрендинг, оказался в центре скандала
Фокус
2024-11-25T12:00:34Z
С тюнингом от McLaren: на аукционе продали винтажный спорткар звезды "Формулы-1"
Фокус
2024-11-25T11:12:19Z
425-сильный предок "Раптора": в США показали уникальный спортивный пикап Ford 60-х
Фокус
2024-11-25T10:22:40Z
Миллионы на тачки: топ элитных авто таможенников, бросающихся в глаза всем
TSN
2024-11-24T18:21:09Z
Заправлять машину лучше в это время суток: 4 правила для автомобилей на газе
UAToday
2024-11-24T12:33:32Z
Ферстаппен отреагировал на завоевание чемпионского титула
Корреспондент
2024-11-24T10:12:53Z
Старая классика с новой начинкой: в Украине маршрутчикам показали электрический "Спринтер"
Знай
2024-11-24T08:51:43Z
Выдержит до -40°С: Китай представил новую натрий-ионную батарею для электромобилей
Фокус
2024-11-23T15:00:02Z