Навіть після призначення житлову субсидію можуть анулювати, але для цього мають бути певні причини. Через що можна залишитись без допомоги на комуналку, пояснили у Пенсійному фонді України.
Одна з найпоширеніших причин, коли субсидію можуть анулювати – прострочена заборгованість за комунальні послуги. Сума боргу має перевищувати 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).
Проте поновити допомогу можна після сплати боргу або оскарження в суді, або укласти договір про реструктуризацію з постачальником послуг.
Право на субсидію можуть втратити домогосподарства, у складі яких зареєстровані повнолітні особи, які проживають за кордоном понад 60 днів – на початок періоду, за який визначають доходи призначення допомоги.
Які ще можуть бути причини:
- наявність депозиту на суму від 100 тисяч гривень у когось із членів домогосподарства;
- купівля у розмірі понад 100 тисяч гривень протягом року перед зверненням за субсидією;
- заборгованість із виплати аліментів за три й більше місяців;
- купівля автомобіля, випущеного менше ніж 5 років тому.
Також в окремих випадках субсидію не дадуть особам, які мешкають у житлі з великою площею: квартира понад 130 кв.м або приватний будинок понад 230 кв. м.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, гроші на дрова та субсидії для боржників: як отримати допомогу на холодний період.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, субсидії відразу для 9 областей: хто в Україні отримає додаткову допомогу на оплату комуналки.