Київ прагне переконати Трампа в економічній та стратегічній вигоді підтримки України — WP
У той час як Україна готується до невизначеності, що насувається з обранням нового президента США, урядовці та керівники бізнесу придумують способи переконати Дональда Трампа в тому, що Україна корисна для його політичних цілей, і висловлюють обережний оптимізм, що він може діяти швидше і рішучіше, ніж президент Джо Байден.
Київ сподівається переконати Трампа, що питання допомоги Україні — це не благодійна справа, а ефективна економічна та геостратегічна можливість, яка зрештою збагатить і захистить Сполучені Штати та їхні інтереси. Україна сподівається, що, прийнявши трансакційний підхід Трампа до дипломатії — зокрема, пропонуючи американським компаніям прибуткові бізнес-можливості, — новий президент допоможе стримати наступ Росії, зазначають кореспонденти The Washington Post.
Сподівання на те, що Трамп допоможе завершити війну у спосіб, який Україна вважає справедливим, зберігаються серед офіційних осіб, попри висловлені Трампом та багатьма з його найближчого оточення думки про те, що війна коштує американським платникам податків занадто багато грошей і має бути якнайшвидше завершена.
"Багато українців, по суті, ігнорують нещодавні негативні коментарі Трампа і натомість зосереджуються на тому, що він став першим американським лідером, який безпосередньо продав Україні летальну зброю", — пишуть кореспонденти.
Під час першого терміну Трампа Україна отримала ракети Javelin — протитанкову зброю, яку адміністрація Обами тривалий час відмовлялася продавати. Саме вона допомогла запобігти захопленню столиці України російськими військами на початку 2022 року.
Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що, щоб здобути підтримку Трампа цього разу, Києву потрібно буде створити подібні "ситуації, коли підтримка України буде проекцією сильних сторін Трампа".
"Якщо його мета — продемонструвати свою силу і зрештою сказати: "Я кращий за Байдена, Байден провалився, а я закінчив [війну]", то здача України — це не вихід", — сказав Кулеба.
Михайло Подоляк, радник Офісу президента України, зазначив, що саме Київ має пояснити Трампу політичний прагматизм підтримки України.
"Ми повинні надати представникам адміністрації Трампа і самому Трампу максимально повну інформацію про логіку процесу. Ви витрачаєте сьогодні невеликі кошти на підтримку України — на зброю, фінанси й так далі — інвестуєте і виробляєте. Ви повністю знищуєте військовий потенціал Росії, і після цього ви домінуєте", — повідомив Подоляк.
Кореспонденти додають, що Україна підносить свої природні ресурси як плідні бізнес-можливості для американців. Вона вказує на своє сховище природного газу, найбільше в Європі, і наявність корисних копалин, зокрема літію, як на потенційно переломні моменти у виробництві мікрочіпів та електромобілів — те, що може зацікавити Маска і його бізнес з виробництва електромобілів.
Володимир Васюк, експерт в українській промисловості, який консультує український парламент з економічних питань зазначив, що Україна повинна скористатися діловим підходом Трампа до зовнішньої політики й укласти угоди з американськими компаніями щодо видобутку своїх родовищ, особливо літію.
Як перемога Трампа може відобразитися на відносинах США з нашою державою та підтримці у війні, розв’язаній РФ, розповідає експосол України у Сполучених Штатах Олег Шамшур у статті "Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна".