MY.UAНовини
На що здатні крилаті ракети повітряного базування AGM-158 JASSM
На що здатні крилаті ракети повітряного базування AGM-158 JASSM

На що здатні крилаті ракети повітряного базування AGM-158 JASSM

Сьогодні ми поговоримо про те, на що здатні крилаті ракети повітряного базування AGM-158 JASSM, розроблені корпорацією Lockheed Martin.

Нещодавно з’явилась інформація, що Сполучені Штати близькі до угоди про постачання Україні крилатих ракет великої дальності JASSM. Мова про крилаті ракети повітряного базування AGM-158 JASSM. Варто розуміти, що відправка ракет JASSM Україні може суттєво змінити стратегічний ландшафт конфлікту, оскільки велика частина території росії опиниться в зоні дії потужних високоточних боєприпасів.

Але нашим ВПС доведеться почекати кілька місяців, доки США не вирішать технічні питання перед будь-яким постачанням.

Ми вирішили більш детально розібратися, що собою являють ці вельми потужні крилаті ракети дальнього радіуса дії.

Чим цікаві AGM-158 JASSM

Крилаті ракети AGM-158 JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile) є сучасним високоточним озброєнням, яке має кілька особливостей, що роблять їх цікавими та ефективними.

Крилаті ракети повітряного базування AGM-158 JASSM оснащені системою інерційного наведення, доповненою GPS-корекцією. Це дозволяє вражати цілі з великою точністю навіть у складних умовах.

AGM-158 JASSM мають велику дальність дії, яка відрізняється в різних модифікаціях. Так, базова версія JASSM має дальність до 370 км, а модернізована JASSM-ER (Extended Range) – дальність до 980 км.

AGM-158 має стелс-дизайн, що зменшує її радіолокаційну помітність. Це значно ускладнює її виявлення та перехоплення противником. Ракета оснащена бойовою частиною вагою 450 кг (WDU-42/B), що дозволяє ефективно знищувати укріплені цілі, злітні смуги, склади боєприпасів тощо.

AGM-158 може бути адаптована до різних літаків-носіїв, таких як B-1B Lancer, B-52 Stratofortress, F-16, F/A-18, F-15E, а також сучасних F-35.

Ракета може діяти в умовах активного радіоелектронного придушення завдяки використанню інерційної системи наведення, яка не залежить від GPS.

AGM-158 JASSM можуть стати важливим елементом стримування та оборони. Їх здатність вражати цілі далеко за лінією фронту дозволяє знищувати ворожу інфраструктуру, логістику та командні пункти, що значно посилює бойові можливості авіації.

Історія створення AGM-158 JASSM

Розробка ракети AGM-158 “Joint Air-to-Surface Standoff Missile” (“Єдина ракета “повітря-поверхня”) почалася у 1995 році на замовлення Пентагону. Вже наступного року військово-повітряні сили США започаткували програму розвитку JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile). У червні 1996 року компанії McDonnell Douglas (нині Boeing) і Lockheed Martin уклали контракти на визначення програми розробки та зниження ризиків на суму $128 та $110 млн відповідно. У конкурсі на розробку перемогла компанія Lockheed Martin, яка продовжила проєктування, й у 1999 році приступила до льотних випробувань готової ракети.

Тому у листопаді 1998 року ВПС США уклали з компанією Lockheed Martin контракт на інженерно-виробничу розробку (EMD) і повномасштабне виробництво на суму $132,87 млн. Варто зауважити, що контракт EMD з ВПС США кілька разів подовжувався.

Проте на етапі випробувань виникли технічні проблеми, через які знадобилося доопрацювання ракети, тому програма тривала кілька років. Лише на початку двохтисячних років виріб задовольнив замовника і потрапив на озброєння бойовою авіацією США.

Перше випробування AGM-158 JASSM на полігоні було успішно проведено у січні 2001 року, а робочі можливості JASSM були продемонстровані у квітні 2002 року.

Цікаво, що на той час почалася модернізація ракети з метою підвищення її основних характеристик. Також розроблялася модифікація AGM-158B JASSM-ER зі збільшеною дальністю, а потім з’явилася протикорабельна модифікація AGM-158C LRASM.

Стартовим замовником ракети стали ВПС США. Перші контракти передбачали постачання 4,9 тисяч ракет протягом тривалого часу. Також очікувалося, що ВМС зроблять велике замовлення. Але у певний період навіть були розмови про те, щоб відмовитися від AGM-158 через проблеми на стадії випробувань. Компанія Lockheed Martin змогла виправити всі помилки, тому поставки були виконані вчасно і в повному обсязі.

Надалі крилаті ракети повітряного базування AGM-158 JASSM зацікавили кілька країн. Велика кількість крилатих ракет була поставлена ​​до Австралії, Польщі та Фінляндії. Були укладені договори на постачання ракет до Німеччини, Нідерландів та Японії.

Згідно з останніми повідомленнями, найближчими місяцями список закордонних експлуатантів може поповнити Україна. Можливо, через особливе ставлення адміністрації президента США, вона отримає ракети в рамках допомоги раніше, ніж реальні покупці.

  • AGM-158D JASSM-XR (Extreme Range) – найсучасніша версія даних крилатих ракет, яка ще знаходиться, в певному сенсі, на стадії розробок та вдосконалення. Чим вони цікаві для нас? Насамперед, була збільшена дальність дії, яка тепер становить понад 1900 км. І все це при тому, що маса ракети залишилась тою ж – трохи більше 1100 кг. Не змінилась і бойова частина WDU-42/B, яка є фугасно-осколковою, масою 450 кг. Нова версія крилатої ракети розробляється для ураження наддалеких стратегічних цілей. Тут також використовуються новітні стелс-технології та ще ефективніший двигун, тому вона підходить для стратегічних місій. AGM-158D JASSM-XR отримала найсучаснішу інерційну систему з доповненням АІ для навігації. Носіями даної версії крилатої ракети є, насамперед, стратегічні бомбардувальники.
  • AGM-158C LRASM (Long Range Anti-Ship Missile) – це протикорабельна версія базової крилатої ракети повітряного базування. Дальність її дії наближається до 930 км. Крилата ракета оснащена багатомодульною системою наведення, яка включає радіолокаційну головку самонаведення (ГСН) і пасивні датчики. Вона призначена для ураження кораблів у складних умовах (погана видимість, активна РЕБ). Ракету здатні запускати не тільки літаки B-1B, F/A-18E/F, F-35, а й кораблі і ПУ Mk-41.
  • Hyper JASSM: перспективна гіперзвукова версія ракети. Мета її розробки – створити зброю, здатну долати сучасні системи ППО. Ця версія AGM-158 поки що на стадії розробок і проєктування.

Конструктивні особливості AGM-158 JASSM

AGM-158 JASSM – це авіаційна ракета класу “повітря-поверхня”, призначена для використання на літаках тактичної та стратегічної авіації. Вона створена для ураження віддалених наземних цілей, як-от скупчення військ, командні пункти, об’єкти інфраструктури тощо.

Крилаті ракети AGM-158 JASSM мають унікальні конструктивні особливості, що забезпечують їхню ефективність, універсальність і живучість.

Ракета побудована за стандартною аеродинамічною схемою. Вона має витягнутий фюзеляж несиметричного перерізу, розкладне стрілоподібне крило та оперення. Складані крила зменшують габарити ракети під час транспортування і встановлення на літак. Після запуску розкриваються для забезпечення стабільного польоту. Хрестоподібне оперення забезпечує аеродинамічну стійкість. Воно використовується для керування траєкторією польоту.

Під час розробки AGM-158 JASSM були використані стелс-технології, про що свідчить характерний зовнішній вигляд. Форма ракети оптимізована для зменшення радіолокаційної помітності. До того ж, використовуються матеріали, що поглинають радіохвилі.

Довжина ракети становить 4,3 м, ширина фюзеляжу – 5,5 м, розмах крила – 2,7 м. Стартова маса ракети – 1021 кг, з яких 454 кг припадає на бойову частину.

Керування та навігаційні функції AGM-158 JASSM

Керування та навігаційні функції AGM-158 JASSM є одними з найважливіших аспектів її ефективності, забезпечуючи точне наведення на ціль навіть в умовах інтенсивної радіоелектронної боротьби.

Важливу роль грає інерційна навігаційна система (INS), яка використовує гіроскопи та акселерометри для відстеження положення ракети в просторі. Основними перевагами даної системи є її автономність (не залежить від зовнішніх сигналів), а також той факт, що вона чудово працює в умовах GPS-глушіння.

Високоточна супутникова навігація з GPS-корекцією доповнює INS, забезпечуючи точне наведення. Вона використовує сигнали GPS для оновлення позиції ракети під час польоту. Основною особливістю даної системи є її стійкість до перешкод завдяки захищеному військовому каналу зв’язку. Вона працює навіть у складних умовах за наявності активних систем радіоелектронної боротьби. Резервна система у разі глушіння GPS/INS продовжує виконувати навігацію.

Варто також згадати про систему кореляції рельєфу (Terrain Contour Matching), яка використовує попередньо завантажену карту місцевості. При цьому датчики на ракеті визначають висоту над поверхнею для коригування траєкторії. Це дозволяє зменшити її залежність від супутникової навігації, а також забезпечує можливість летіти на низькій висоті, щоб уникнути радарів.

Також існує і бортова система уникнення загроз, де алгоритми штучного інтелекту (у новіших модифікаціях) аналізують ситуацію в реальному часі, а також автоматично коригують маршрут для уникнення зон дії ворожих радарів або ракет. Це дозволяє обходити зони з високою концентрацією ППО, використовуючи при цьому природний рельєф для прикриття (гори, пагорби, лісові масиви).

Завдяки аеродинамічній формі ракета може використовувати підйомну силу для зниження витрат пального. Ракета летить на малих висотах, щоб зменшити ризик виявлення радарами. Перед ураженням цілі ракета здійснює маневри, щоб уникнути перехоплення.

Сама ціль вводиться перед запуском, і маршрут до неї розраховується ще на етапі підготовки. У модифікаціях зі штучним інтелектом ракета може аналізувати ситуацію та змінювати ціль у разі потреби (наприклад, якщо основна ціль знищена або закрита).

Тобто, навігаційна система AGM-158 JASSM створена з урахуванням сучасних викликів — глушіння GPS, маневрених ППО, складних умов на полі бою. Інтеграція INS, GPS, цифрової карти місцевості, системи уникнення перешкод і автоматичного управління забезпечує високу точність, ефективність і живучість.

Двигуни AGM-158 JASSM

Базова версія AGM-158 JASSM оснащена турбореактивним двигуном Teledyne J402-100, який є удосконаленим порівняно з вихідним двигуном J402-CA-400 протикорабельної ракети “Гарпун” завдяки новому компресору та паливній системі. Це компактний і економічний двигун, який забезпечує оптимальну тягу для дозвукового польоту на великі відстані. Конструкція двигуна мінімізує інфрачервоне випромінювання, що ускладнює виявлення тепловізійними системами.

Оновлена версія AGM-158B JASSM-ER (Extended Range) використовує двигун Williams International F107-WR-105. Його було модернізовано для збільшення дальності до 980 км. Саме поєднання двигуна зі збільшеним паливним баком дозволяє значно підвищити ефективність. Для цього також було зменшено витрату пального, що дозволило оптимізувати роботу для тривалих польотів на дозвуковій швидкості.

Для модифікації AGM-158D JASSM-XR (Extreme Range), яка зараз ще на стадії розробок, якщо вірити чуткам, розробляють вдосконалений двигун. Він матиме збільшену ефективність у поєднанні з паливними баками нового покоління. Це дозволить досягти дальності польоту понад 1900 км. Ще більша оптимізація витрат пального дозволить виконувати стратегічні місії.

Ракета рухається з дозвуковою швидкістю (приблизно 0,7-0,9 Маха), що дозволяє економити пальне і летіти на низьких висотах, мінімізуючи ризик виявлення. Знижений рівень шуму під час роботи двигуна призводить до ускладнення його акустичного виявлення.

Двигуни розроблені для роботи у складних умовах, включаючи високу вологість, низькі температури та сильну турбулентність.

У рамках досліджень щодо створення Hyper JASSM розглядається інтеграція гіперзвукових двигунів, які можуть забезпечити прорив сучасних систем ППО. Це значно розширить можливості ракети, збільшивши її швидкість до гіперзвукової.

Боєголовка крилатої ракети AGM-158 JASSM

Боєголовка крилатої ракети AGM-158 JASSM розроблена з урахуванням вимог високоточного ураження критично важливих цілей. Вона поєднує високу потужність, адаптивність і стелс-характеристики. Це уніфікована фугасно-осколкова боєголовка WDU-42/B, що використовується в усіх модифікаціях AGM-158 JASSM. Вона має масу 450 кг.

Боєголовка WDU-42/B призначена для ураження стаціонарних, укріплених та стратегічно важливих об’єктів, таких як бункери, командні центри, склади, аеродроми.

Однокомпонентна бойова частина включає заряд вибухової речовини та оболонку з високою стійкістю до ударних навантажень. Високоміцна сталь або інші міцні сплави сприяють максимальному проникненню в укріплені конструкції. В ракеті використовується спеціально розроблений заряд з підвищеною потужністю для створення потужної ударної хвилі.

Система Height of Burst (HOB) дозволяє програмувати висоту підриву боєголовки для досягнення максимальної ефективності в залежності від типу цілі. Вона може працювати у двох режимах: поверхневий підрив для ураження наземних укріплень та об’ємний підрив у повітрі для максимального ураження відкритих площ.

Механізм підриву оснастили багатоцільовим детонатором. Наприклад, електронний детонатор забезпечує високу надійність і гнучкість у налаштуванні під різні місії. Тому боєголовка підходить для ураження широкого спектра цілей, включаючи стратегічні об’єкти ворога, інфраструктуру, великі будівлі та інші важливі цілі. При цьому похибка влучання ракети становить всього 3 м.

Боєголовка WDU-42/B для AGM-158 JASSM є універсальним засобом ураження, здатним забезпечувати високу ефективність проти найрізноманітніших цілей. Її потужність, проникність і точність роблять цю ракету важливим елементом сучасних військових операцій.

Технічні характеристики AGM-158 JASSM

Чим корисними будуть для України AGM-158 JASSM

Крилата ракета AGM-158 JASSM може стати надзвичайно корисною для України в умовах сучасної війни завдяки своїм технічним характеристикам і можливостям. Велика дальність польоту (370–1900 км) дозволить уражати стратегічно важливі об’єкти далеко в тилу противника, зокрема: командні пункти, вузли логістики, склади боєприпасів і пального, енергетичну інфраструктуру, яка забезпечує армію противника. Наприклад, є можливість уражати об’єкти в Криму, Донбасі чи на інших окупованих територіях.

AGM-158 JASSM розроблена для уникнення виявлення радарами, що дозволяє ефективно долати потужні системи ППО противника, такі як С-300 або С-400. Ракета здатна летіти на надзвичайно низьких висотах, уникаючи зон виявлення радарів.

Вибух може бути запрограмований для проникнення в укріплення або ураження відкритих площ. Це може призвести до ураження укріплених бункерів, складів чи ключових мостів, що використовуються ворогом. Відхилення до 3 м гарантує знищення цілі з мінімальними побічними втратами.

Ракети JASSM дозволяють Україні завдавати ударів по важливих об’єктах без входження у зону дії засобів ППО ворога. Це збільшує також виживаність літаків-носіїв, таких як МіГ-29 чи Су-27, які можуть бути адаптовані для запуску ракет. Також варто не забувати про F-16, які також вже є на озброєнні ВПС України.

Ми віримо у свої Збройні Сили, віримо, що вони зможуть зламати хребет полчищам орків з московії. Перемога буде за нами! Слава Україні!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Політвʼязень Сейдалієв у російській вʼязниці втратив половину ваги - рідні
УкраинФорм
2024-11-26T11:45:37Z
Руйнування садиби Зеленських у Києві: Верховний Суд дав оцінку діям забудовника
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T11:45:02Z
Безпілотники атакували енергетиків на Дніпропетровщині
24tv
2024-11-26T11:40:30Z
У Києві та інших областях змінено час відключень світла: нові графіки на 26 листопада
TSN
2024-11-26T11:39:17Z
На Одещині прикордонники збили російський дрон «Орлан-10»
УкраинФорм
2024-11-26T11:34:03Z
Територія Різдва. Дух нескорених – музичний альбом, який представляє Анжеліка Рудницька цього року. Треки вже почали презентуватися на youtube-канаоі Анжеліки. Дмитро Лазуткін, Дмитро Козацький.
FM-TV
2024-11-26T11:34:02Z
Як правильно організувати ротацію на фронті
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T11:30:20Z
Захопити будь-якою ціною: росіяни рвуться до околиць Курахового, - речник ЗСУ
GlavRed
2024-11-26T11:27:25Z
У Києві та низці регіонів оголошена повітряна тривога
УкраинФорм
2024-11-26T11:21:11Z
"Для России уже нет мира с Европой": главное об авиакатастрофе DHL и гибридной войне Кремля
Европейская правда
2024-11-26T11:46:59Z
ЗМІ написали про новий скандал медійника Терентьєва: міг потрапити у психлікарню після передозування та побиття співмешканки Кужель
Политека
2024-11-26T11:45:25Z
Трамп погрожує шаленими митами: які країни можуть опинитися під ударом
24tv
2024-11-26T11:39:05Z
Європа повинна забезпечити Україні важелі впливу на майбутніх переговорах — ЗМІ
Хвиля
2024-11-26T11:36:56Z
Італійські популісти проведуть нове голосування щодо розриву зв'язків зі своїм засновником
Европейская правда
2024-11-26T11:35:14Z
У Росії змінили командувача угруповання «Південь», що воює проти України - ЗМІ
УкраинФорм
2024-11-26T11:31:20Z
Усі заморожені активи РФ мають піти на зброю для України - депутатка Європарламенту
УкраинФорм
2024-11-26T11:31:18Z
Євродепутат Глюксман закликає створити дієву коаліцію підтримки України
УкраинФорм
2024-11-26T11:31:04Z
Пентагон підтвердив присутність солдатів КНДР у Росії але не в Україні
360ua.news
2024-11-26T11:30:40Z
Серіал «Сто років самотності» стартує на Netflix 11 грудня
Детектор М
2024-11-26T11:37:40Z
П’ятий сезон «Хлопців» / The Boys теж «покусав» російський супергерой — Ерік Еріпке відкрив назву першого епізоду
ITC
2024-11-26T11:37:07Z
У РФ "наїхали" на онука Алли Пугачової - що він витворив
GlavRed
2024-11-26T11:27:58Z
Відомий актор зізнався, що має бронь від мобілізації та чи піде служити в разі отримання повістки
TSN
2024-11-26T11:09:41Z
Елтон Джон поскаржився на проблеми зі здоров'ям: що сталося з музикантом
24tv
2024-11-26T10:54:38Z
Фільм «Назавжди-Назавжди» за тиждень прокату зібрав майже ₴700 тисяч
УкраинФорм
2024-11-26T10:48:57Z
Позитив розкрив, чи привітав його колишній друг Потап із вагітністю дружини: "Я здивувався"
TSN
2024-11-26T10:39:31Z
Бред Пітт проведе День подяки з Інес де Рамон: що вони планують робити
Фокус
2024-11-26T10:30:22Z
ШІ показав, як насправді виглядала Діва Марія
InternetUA
2024-11-26T10:16:46Z
Як найкраще готувати яйця, щоб вони були не лише смачними, а й корисними
TSN
2024-11-26T11:09:01Z
Через 10 років може зупинитись трансплантація, а пневмонія стане невиліковною: медики попередили українців
TSN
2024-11-26T10:39:58Z
Нарешті однозначна відповідь: чи потрібно мити фарш
24tv
2024-11-26T10:39:34Z
Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку
24tv
2024-11-26T09:15:22Z
Експерти назвали найкорисніший і найпоживніший вид сала
TSN
2024-11-26T09:09:47Z
Як часто насправді потрібно змінювати постільну білизну: відповідь вразить
24tv
2024-11-26T08:54:52Z
У вітамінах для вагітних знайшли небезпечні речовини та майже повну невідповідність до складу
24tv
2024-11-26T08:39:32Z
Інноваційний метод відновлення кісток: гель створюють із крові пацієнта
24tv
2024-11-26T07:27:52Z
Нове відкриття виявило, що серйозна інфекція COVID може зменшити пухлини
Portaltele
2024-11-26T06:55:38Z
Ціни на каву вперше за 27 років побили рекорд: експерти пояснили причини здорожчання
Фокус
2024-11-26T11:45:44Z
Вступ України до ЄС дасть європейській металургії безпеку від росіян – Метінвест
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T11:42:59Z
Не зволікайте: чому субсидію потрібно оформити до 1 грудня
24tv
2024-11-26T11:42:41Z
Садівники закликають додати доробку продукції до програми держгрантів
AgroPortal
2024-11-26T11:30:33Z
Остаточно та не підлягає оскарженню: Верховний Суд не повернув Приватбанк Коломойському
ZN UA
2024-11-26T11:22:30Z
Пенсія у 2025 році: до яких змін слід готуватися українцям
24tv
2024-11-26T11:21:43Z
В уряді прогнозують зростання українського експорту 2025 року на 7% - Качка
УкраинФорм
2024-11-26T11:12:38Z
Ціни на цукор стрімко підуть вгору: аналітики розповіли, яка вартість буде вже найближчим часом
Политека
2024-11-26T11:01:05Z
Чи вигідно пенсіонерам продовжувати працювати: пояснили у ПФУ
24tv
2024-11-26T11:00:28Z
Ліверпуль – Реал: де та коли дивитися битву грандів у Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-26T11:36:57Z
Куди перейде Забарний?
Football.ua
2024-11-26T11:01:47Z
Вікаріо переніс операцію після перелому ноги
Football.ua
2024-11-26T11:00:11Z
Тоттенгем спробує підписати нового воротаря в січні
Football.ua
2024-11-26T10:52:13Z
Збірна України зазнала четвертої поразки у кваліфікації Євробаскету 2025
360ua.news
2024-11-26T10:33:12Z
В Англії голкіпер забив дикий автогол, після якого сам не зміг стримати сміх: відео фейлу
24tv
2024-11-26T10:30:32Z
Голанн висловився щодо впливу Мбаппе на ПСЖ
360ua.news
2024-11-26T09:51:02Z
AUTOCENTRE Grand Prix – етап ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ в Австралії
AutoCentre
2024-11-26T09:36:23Z
Думка змінилася: Ф'юрі зізнався, хто був йому найкращим суперником у кар'єрі
24tv
2024-11-26T09:30:10Z
Михайло Хома заспівав "Молитву за Україну" на службі у Ватикані
Комсомольская правда
2024-11-26T11:45:40Z
У Профспілці розповіли, кому з освітян мали б виплатити "вчительську тисячу"
24tv
2024-11-26T11:45:20Z
Мобілізованого військові частини відмовлялись брати на службу: що він їм говорив
TSN
2024-11-26T11:39:26Z
Які системи ППО можуть перехоплювати "Орєшнік": експерт назвав варіанти
TSN
2024-11-26T11:39:24Z
Не розумію, як людей засовують в буси ТЦК, – азовець пояснив, чому вони за рекрутинг
24tv
2024-11-26T11:39:09Z
Визначили найгіршу у світі країну для життя
24tv
2024-11-26T11:39:05Z
Кілька місяців поплакала, – дружина Євгена Кота відверто розповіла про труднощі материнства
24tv
2024-11-26T11:36:00Z
Хто з українців може отримати майже 11 тис. грн допомоги: в уряді повідомили
TSN
2024-11-26T11:33:16Z
Ретроградний Меркурій 26 листопада - 15 грудня: чого чекати всім знакам зодіаку
GlavRed
2024-11-26T11:27:32Z
У Бучі відновили пошкоджений росіянами пʼятиповерховий будинок
УкраинФорм
2024-11-26T11:45:41Z
На Чернігівщині викрили організатора нелегальної переправи ухилянтів через кордон
TSN
2024-11-26T11:45:18Z
Зловмисник встановив «розтяжку» з гранатою Ф-1 в орендованій квартирі, щоб підірвати поліцейських
Украина Криминальная
2024-11-26T11:22:17Z
ВАКС залишив у силі вирок екскерівнику Слідчого управління Генпрокуратури Щербині
УкраинФорм
2024-11-26T11:21:56Z
У Сумах після вибухів зайнялася багатоповерхівка - ЗМІ
TSN
2024-11-26T11:21:45Z
Відбудова Київщини. В Бучі завершили відновлення ще однієї багатоповерхівки
Khreschatyk
2024-11-26T11:18:19Z
У Литві поділились новими деталями розслідування катастрофи вантажного літака DHL
Европейская правда
2024-11-26T11:10:15Z
Під Києвом електричка насмерть збила чоловіка: деталі трагедії
TSN
2024-11-26T11:09:37Z
Чоловік отримав повістку та разом із поліцейським вигадили хитрий план, як уникнути мобілізації
TSN
2024-11-26T11:09:33Z
Де найкраще в світі святкувати Різдво: повний список найкомфортніших міст для подорожі
Фокус
2024-11-26T11:45:18Z
Як створити власноруч 3D стіни: новий тренд з TikTok, що підкорив дизайнерів
24tv
2024-11-26T11:30:12Z
Як приготувати новорічну закуску у формі ялинки: простий рецепт, який оцінять ваші гості
24tv
2024-11-26T11:24:52Z
Іржа на плитці зникне назавжди: 5 елементарних способів її знищити
24tv
2024-11-26T10:45:25Z
Не впізнаєте себе: кольори волосся, які омолоджують жінок після 50 років
24tv
2024-11-26T10:39:04Z
П'ять хвилин — і скляна кришка засяє кришталевою чистотою: проста хитрість від масного нальоту
TSN
2024-11-26T10:39:04Z
Вісім звичок під час прибирання, які псують меблі
24tv
2024-11-26T10:30:01Z
Рецепт смачного сирного десерту без випікання та лише з двох інгредієнтів
TSN
2024-11-26T10:21:40Z
Як випрати пір’яну подушку вдома: швидко, просто і ефективно
TSN
2024-11-26T10:09:39Z
У Землю врізалися найпотужніші космічні промені в історії: їхнє джерело розташоване десь поруч
Фокус
2024-11-26T11:37:04Z
Штучний інтелект зламав криптовалютний гаманець криптотрейдера
InternetUA
2024-11-26T11:31:28Z
Не напружуйтесь зайвий раз: як покращити видимість тексту на телефоні
InternetUA
2024-11-26T11:16:08Z
Як космічні польоти впливають на мозок астронавтів: висновки з дослідження NASA
24tv
2024-11-26T11:06:36Z
Чому розробники обирають WordPress для створення сайтів
Детектор М
2024-11-26T11:03:36Z
Незвичайна галактика Сомбреро: чому астрономів здивувало її нове зображення
Фокус
2024-11-26T10:57:59Z
SpaceX відправить місію Dragonfly до супутника Сатурна
Portaltele
2024-11-26T10:55:40Z
Швидко не буде. Гендиректор Nvidia спрогнозував, коли ШІ позбудеться галюцинацій
InternetUA
2024-11-26T10:46:32Z
E-Services для культиваторів Opus – ще вища продуктивність та точність обробітку ґрунту
AgroNews
2024-11-26T10:43:09Z
Квадроцикл CFORCE 450L EPS від CFMOTO – ідеальний вибір для екстремального катання
AutoCentre
2024-11-26T11:37:21Z
У Києві відбулись два етапи тестів “Авто року 2025”: які машини змагались
AutoGeek
2024-11-26T11:31:10Z
367 к.с. та стильний дизайн: Audi презентувала оновлені Q5 та SQ5 Sportback
AutoCentre
2024-11-26T11:06:53Z
Представлений Peugeot 2008 2025
Portaltele
2024-11-26T10:55:48Z
У яких регіонах України найдешевші авто з пробігом — дослідження
Фокус
2024-11-26T10:36:50Z
Віком до 13 років: названо найнадійніші та ненадійніші автомобілі
ЗаРулем
2024-11-26T10:15:06Z
Cadillac візьме участь у чемпіонаті Формули 1 сезону 2026
AutoCentre
2024-11-26T10:07:39Z
Компроміс знайдено: Євросоюз готовий скасувати ввізні мита для китайських електромобілів
AutoGeek
2024-11-26T10:06:05Z
Еталон надійності: Mercedes-Benz W124 відзначає 40-річчя
Фокус
2024-11-26T09:42:53Z