MY.UAНовини
Скандал із 120-мм мінами для ЗСУ: анатомія зради
Скандал із 120-мм мінами для ЗСУ: анатомія зради

Скандал із 120-мм мінами для ЗСУ: анатомія зради

Скандал із 120-мм мінами для ЗСУ: анатомія зради

Міноборони розпорядилося забрати з фронту всі неякісні мінні постріли українського виробництва, які або не долітали до ворога, або не вибухали взагалі. За даними ZN.UA, йдеться про відкликання щонайменше 100 тисяч мін, чого вистачило б на півроку економного витрачання. Найпопулярніша зброя цієї війни — 120-міліметрова міна — з’явиться тепер у військових хіба що через місяць-другий, та й то імпортна, а значить, не скоро. А все тому, що підлеглі Рустема Умєрова, які мали контролювати якість мін від підлеглих Олександра Камишина, банально приховували проблеми виробника. Хтозна, скільки це тягнулося б, але відео з неякісними мінами почали викладати в соцмережі рядові військові, а проблему підсвітив відомий журналіст Юрій Бутусов. Ось вам хрестоматійний приклад того, як корупція і нехлюйство перетворюють прекрасну ідею на зраду.

Рік тому Мінстратегпром під керівництвом Олександра Камишина доклало зусиль, аби підприємства «Укроборонпрому» Германа Сметаніна отримали замовлення Міноборони на снаряди та міни на десятки мільярдів гривень. Логічно, адже Україна повинна мати на війні якомога більше своєї зброї, щоб менше залежати від союзників. Ми не будемо називати конкретне підприємство, чиї міни стали предметом скандалу, аби уникнути звинувачень у розкритті чутливої інформації. Тож мова про «завод Х» (звісно, ворогам ця інформація відома, бо по заводу вже влучали не раз, але закон є закон).

За законами і правилами, процедура поставки української зброї через закупівлі Міноборони має виглядати так:

  • Генштаб каже, яка зброя йому потрібна;
  • Міноборони доводить до Агенції оборонних закупівель (АОЗ), чого і скільки треба законтрактувати;
  • Головне управління технічного оцінювання та контролю якості озброєння та військової техніки МОУ має попередньо перевірити спроможність того чи іншого заводу виготовляти ту зброю взагалі у необхідних кількостях. Це так звані воєнпреди, вони фізично сидять на збройних заводах. Це повністю зона відповідальності Рустема Умєрова як міністра оборони, якому і підпорядковуються воєнпреди;
  • після дозволу воєнпреда АОЗ укладає контракт і дає аванс на запуск виробництва;
  • потім воєнпред має постійно перевіряти якість виробів, що сходять із конвеєра. Знову ж таки, тільки після перевірки якості випущеного товару воєнпредом закупівельники підписують накладні та остаточно оплачують товар;
  • якщо воєнпред пропускає неякісний товар, то останній офіційний запобіжник — це рекламації від військових командирів.

Якщо ж командири за звичкою не бажають виносити сміття з хати, то останній неофіційний запобіжник — це відео у соцмережах і скарги від солдатів журналістам. У ситуації з мінами все дійшло саме до цього останнього рубежу самозахисту.

А починалося все так. 2023 року В.Зеленський перенаправив податок із зарплат військових (так званий військовий ПДФО) із місцевих бюджетів до державного. З нього 43 млрд грн було заплановано на збільшення виробництва зброї в Україні, тобто для підприємств «Укроборонпрому». Це гроші не на збільшення закупівель зброї, а саме на збільшення можливостей заводів її випускати.

Правильне рішення. Україна для перемоги у війні повинна менше залежати від поставок зброї непередбачуваними союзниками і зацікавлена в підтримці власних виробників. З іншого боку, мова про мільярди в конкретних руках, які іноді затьмарюють розум.

Отже, ще взимку 2023–2024 років під дахом Міноборони та Мінстратегпрому проходили наради, присвячені втіленню прекрасного задуму. Зокрема, на нараді в Міноборони 6 лютого (протокол є в розпорядженні редакції) слухали питання щодо укладання контракту між АОЗ і заводом Х. Начальник Центрального управління координації зовнішньоекономічної діяльності МО генерал-майор Євген Замотаєв довів необхідність виконати рішення ставки Верховного головнокомандувача та Ради нацбезпеки і оборони України щодо невідкладного укладання контрактів на постачання боєприпасів передусім із вітчизняним виробником, що і запропонувала АОЗ. Присутній на нараді начальник Департаменту державного гарантування якості Міноборони Євген Курбет не заперечив проти нарощування контрактів із заводом Х. Відтак, на нараді вирішили рекомендувати АОЗ опрацювати проєкти контрактів із заводом на різні види боєкомплектів. У тому числі на постачання 120-мм мінних пострілів в обсязі 300 тисяч із можливістю збільшити обсяги до 370 тисяч.

Наче все за планом, а от далі відповідальні особи хакнули власну систему запобіжників проти неякісного товару, щоб «маржа» осідала у відомстві Камишина.

Ще у січні цього року військове представництво МОУ перевіряло спроможність укроборонпромівського заводу Х виготовляти різні міни, авіабомби та артилерійські снаряди різних калібрів.

Спочатку воєнпред вказав на такі ризики (документи є в розпорядженні редакції):

  • поставки комплектуючих і сировини критичного імпорту (порохів, вибухових речовин);
  • підготовка кваліфікованого персоналу, виробничих площ і додаткового технологічного оснащення;
  • безперервної роботи персоналу та електроживлення.

Також воєнпред наголосив, що ще не було освоєно серійного виробництва підривника М-12. Хоча техумови на нього у заводу вже були. Це та сама деталь на самісінькій головці міни, яка відповідає за кінцевий вибух при влучанні.

Однак зрештою воєнпред підписав позитивний висновок: «Підприємство в цілому спроможне забезпечити виконання робіт з виготовлення та постачання виробів в наступних обсягах […]». Про міни 120-мм було вказано, що завод Х може виготовляти 300 тисяч штук на рік з урахуванням завантаженості.

Агенція оборонних закупівель перед підписанням контракту вирішила уточнити у воєнпредів оцінку спроможності заводу, щоб впевнитися, що підприємство виготовить обіцяне. Тим паче його потужності вже прострілювалися російськими ракетами. 9 лютого АОЗ отримала від воєнпреда ще більш благосний висновок — з урахуванням завантаженості завод може робити 670 тисяч мін на рік. Тож 14 лютого АОЗ уклала великий контракт на поставку 120-мм мін із заводом Х.

Трохи згодом АОЗ, аби пересвідчитися, що все йде за планом, попросила воєнпредів ще раз оцінити спроможності заводу. І отримала у відповідь запевнення, що оскільки воєнпреди повністю перевіряли цей завод 2023 року, додаткова перевірка у повному обсязі не потрібна, а «підприємство в цілому спроможне виконати заявлені зобов’язання та своєчасно погасити наданий аванс за державними контрактами з постачання виробів для потреб ЗСУ».

Цього разу зі звіту воєнпреда Міноборони зникли ризик щодо виробничих площ і кваліфікованого персоналу та згадка про відсутність серійного виробництва підривника М-12.

Зменшення ризиків за площами і персоналом можливе — завод дійсно розширив виробничі потужності. Але зникла згадка про підривники, а це вже біда, що стала однією зі складових катастрофи.

Усі ці звіти лягали на стіл керівництву Міноборони. Умєров не міг не зауважити неадекватної оцінки спроможностей заводу його підлеглим, але не зважав на це. Або не хотів доповідати Зеленському про нереалістичність потужних амбіцій. Або не прагнув відмовлятися від освоєння мільярдних потоків на пару з Камишиним, одним із небагатьох незамінних менеджерів сучасності, за версією Банкової.

Перші 120-мм міни з заводу Х поїхали на фронт у червні. Про великі проблеми з ними тоді справді чутно не було. Потім була перерва на пару місяців, і у вересні завод продовжив поставки. Отоді проблеми і почалися.

Під час стрільб (із 18 вересня по 10 листопада) зафіксовано таке:

  • міни відхилялися від точки прицілювання на 100–600 метрів по дальності;
  • були невиходи мін зі ствола міномета;
  • нерозриви мін у цілі;
  • міни падали на траєкторії польоту на відстані 10–150 метрів від міномета;
  • при зміні прицілу міна неправильно змінювала дальність польоту;
  • поодинокі випадки невиходу металевої частини міни з труби, догоряння пороху в стволі.

Однак воєнпред жодним чином не фіксував цих проблем. Невідомо навіть узагалі, скільки і яких мін він перевіряв перед відправкою на фронт.

Тож реакції військової влади на це не було, аж поки 6 листопада журналіст Юрій Бутусов оприлюднив відео партії мін, у яких на десять пострілів був лише один розрив.

Тільки 18 листопада Центральне управління забезпечення засобами ураження озброєння Командування сил логістики ЗСУ (ЦУЗЗУО КСЛ ЗСУ) повідомило про «численні технічні несправності вже поставлених мінометних пострілів» у різних військових частинах.

Проблеми ті самі — невиліт міни зі ствола, нерозриви у цілі, відхилення від точки прицілювання на сотні метрів. В одній частині із 17 пострілів дев’ять мін не долетіли до цілі до 600 метрів, сім не розірвалися (три взагалі не вийшли зі ствола) і лише одна міна влучила в ціль. При зміні мін на інший тип від іншого виробника влучання з другого пострілу в еліпс розсіювання 20 метрів, ціль була знищена з чотирьох пострілів (два прямі влучання).

19 листопада командир однієї з військових частин нарешті наважився написати офіційну рекламацію і викликати представника заводу для документування біди. 20 листопада, коли документи дійшли до АОЗ, вона повідомила про це Генштаб. Того ж дня Юрій Бутусов опублікував відео з міною, що не вилетіла зі ствола.

Нарешті почалося довгоочікуване реагування. Начальник ЦУЗЗУО КСЛ ЗСУ Сергій Панов доручив командирам інших військових частин організувати рекламаційну роботу по заміні мінометних пострілів ВОФ-843Б. Станом на зараз відомо про відкликання 100 тисяч мін, і лише після перевірки по всіх частинах стане зрозумілий розмір фіаско. Співрозмовник ZN.UA сказав, що зараз ЗСУ в дуже економному режимі використовують до 20 тисяч мін на місяць.

21 листопада Міноборони нарешті скликало велику нараду з цього приводу за участі представників офісу президента під керівництвом тимчасового в.о. міністра Івана Гаврилюка (у Умєрова були якісь причини на той день не бути міністром). На цій нараді відкрилася жахлива картина нікчемності всієї системи контролю за виробництвом зброї.

 

Начальник управління воєнпредів Євген Курбет щось розповів про існуючий порядок приймання, і йому доручили перевіряти більше мін зі 100% партій і взагалі збільшити кількість пострілів під час випробувань. Це означає, що до цього міни приймали на основі перевірки малої кількості пострілів і не з усіх партій, суто заради галочки.

Представник Мінстратегпрому пообіцяв замінити мінометні постріли всіх партій, що були поставлені в ЗСУ, і зауважив про необхідність провести «якісну перевірку продукції, що постачається до ЗСУ». Тобто до цього контроль із боку Міноборони був щонайменше неякісним. Але представник Департаменту військово-технічної політики (ДВТП) МОУ пішов іще далі і взагалі заявив про «відсутність системи контролю якості перед постачанням продукції до ЗСУ».

Ще раз, представник Міноборони заявив, що у Міноборони відсутня система контролю якості перед постачанням продукції до ЗСУ. Ось вам і управління Рустема Умєрова.

Прозвучали на нараді й «технічні» претензії. Той самий представник ДВТП заявив, що всі міни потрібно постачати із штатними підривниками М-12. Бо, як з’ясувалося, міни комплектували іншими підривниками В-429, які надходять виробникам як давальницька сировина від Командування сил логістики ЗСУ. Ці нештатні підривники В-429 спрацьовують «тільки під час комплектування другим зарядом». Але де ж завод візьме підривник М-12, якщо після того, як воєнпред прибрав цей ризик зі свого останнього звіту про спроможність заводу, виробництва підривників М-12 так і не запустили.

Це те, що стосувалося НЕвибухання мін при влучанні. А тепер про НЕдольоти, причиною яких є проблеми з пороховим зарядом. Порох у мішечках або спецупаковці «намотується» на хвіст міни, і саме його вибух виштовхує міну зі ствола з певною швидкістю, від якої і залежить дальність і точність польоту.

В Україні немає власного виробництва порохів, вони лише імпортні. Виявилося, що ніхто не знає, у кого завод Х купував порох, а головне — для імпортних порохів в Україні немає навіть методики перевірки. Тому тільки на цій нараді Центральному НДІ озброєння і військової техніки доручили розробити програму і методики перевірки порохових зарядів до цих мін з урахуванням впливу зовнішнього середовища (від -3 до +60С°).

У сухому залишку: міни з фронту відкликають, АОЗ має з-під землі дістати імпортні міни (ймовірно, за більші гроші, бо іноземні постачальники вже знають, що в України наразі немає альтернативи), а прекрасна ідея розвитку власного виробництва зброї повністю дискредитована.

Хоча ані у пана Умєрова, ані у пана Камишина не мало би зараз бути інших, важливіших, завдань.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Путін взявся за небезпечне місто: де РФ намагається перерізати постачання ЗСУ
GlavRed
2024-11-26T12:27:21Z
На Одещині оголосили підвищений рівень небезпеки
TSN
2024-11-26T12:21:31Z
Що з повітрям у Києві та чому все місто у жовтих позначках: еколог пояснив
TSN
2024-11-26T12:09:24Z
Донбас сидить на ядерній капсулі: як шахтні води регіону загрожують Україні
24tv
2024-11-26T12:06:07Z
Відбудова України - 2024
УкраинФорм
2024-11-26T12:03:55Z
Росіяни влучили у енергооб'єкт, що забезпечував електроенергією чи не всю Тернопільщину
24tv
2024-11-26T12:00:18Z
Дрони знищили об'єкт енергетики: Тернопіль залишився без світла
TSN
2024-11-26T11:57:52Z
Захопити будь-якою ціною: росіяни рвуться до околиць Курахового, - речник ЗСУ
GlavRed
2024-11-26T11:51:02Z
Політвʼязень Сейдалієв у російській вʼязниці втратив половину ваги - рідні
УкраинФорм
2024-11-26T11:45:37Z
Ймовірність введення військ в Україну: у Британії озвучили справжні наміри
GlavRed
2024-11-26T12:27:21Z
У Росії планують виключити «Талібан» зі списку терористичних організацій
УкраинФорм
2024-11-26T12:22:48Z
Боррель закликав Ізраїль погодитися на припинення вогню в Лівані "вже сьогодні" — Reuters
ZN UA
2024-11-26T12:19:48Z
ППО, санкції проти Росії та рішуче стримування «осі зла» - Сибіга озвучив колегам з G7 потреби України
УкраинФорм
2024-11-26T12:16:53Z
Росія поспішає, – в УДА "Південь" пояснили, чому ворог витрачає "Іскандери" на удари по будинках
24tv
2024-11-26T12:15:18Z
Бронювання від мобілізації з 1 грудня: юрист розповів про 18 травня і помилку нардепа
Фокус
2024-11-26T12:12:44Z
Залужний виграє президентські вибори в Україні незалежно від конкурентів, — соцопитування
Фокус
2024-11-26T12:12:33Z
Ексофіцер ядерних сил РФ розповів, який злочинний наказ Кремля підштовхнув його до дезертирства
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T12:12:25Z
Вступ України в ЄС: пані посол назвала галузі, де Київ показав найбільший прогрес
24tv
2024-11-26T12:06:57Z
"Любов допомагає розквітати": Ірина Горова розповіла, хто впливає на Надю Дорофєєву
GlavRed
2024-11-26T12:27:05Z
Відомий хореограф Амадор Лопес неочікувано показався у лікарні: що сталося з артистом
24tv
2024-11-26T12:21:08Z
77-річний Елтон Джон шокував втратою зору: "Не можу нічого читати, дивитися"
TSN
2024-11-26T12:18:59Z
У Білорусі визнали «екстремістською» інстаграм-сторінку екслідерки гурту «Срібне весілля» Світлани Бень
Детектор М
2024-11-26T12:13:23Z
Поки гра захоплює весь світ: документальний фільм про STALKER повертається у кінотеатри
24tv
2024-11-26T12:06:17Z
Близнюків Анджеліни Джолі помітили на рідкісній прогулянці
Фокус
2024-11-26T12:06:16Z
Цифровий художник відтворив обличчя бабусі Тутанхамона
InternetUA
2024-11-26T12:04:37Z
У Львові відбудеться презентація 40-ого числа часопису “Наша спадщина”
Форпост
2024-11-26T11:57:22Z
Серіал «Сто років самотності» стартує на Netflix 11 грудня
Детектор М
2024-11-26T11:37:40Z
Не коштує нічого: дієвий спосіб покращити швидкість роботи мозку
24tv
2024-11-26T12:15:57Z
Кров довгожителів демонструє кардинальні відмінності
Portaltele
2024-11-26T11:57:27Z
Вчені розгадали таємницю «егоїстичної» B-хромосоми
Portaltele
2024-11-26T11:57:10Z
Як найкраще готувати яйця, щоб вони були не лише смачними, а й корисними
TSN
2024-11-26T11:09:01Z
Через 10 років може зупинитись трансплантація, а пневмонія стане невиліковною: медики попередили українців
TSN
2024-11-26T10:39:58Z
Нарешті однозначна відповідь: чи потрібно мити фарш
24tv
2024-11-26T10:39:34Z
Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку
24tv
2024-11-26T09:15:22Z
Експерти назвали найкорисніший і найпоживніший вид сала
TSN
2024-11-26T09:09:47Z
Як часто насправді потрібно змінювати постільну білизну: відповідь вразить
24tv
2024-11-26T08:54:52Z
Малому бізнесу нададуть до €20 тисяч за новою програмою підтримки енергостійкості
УкраинФорм
2024-11-26T12:24:20Z
Україна за 10 міс імпортувала сирів на 171 млн дол
AgroNews
2024-11-26T12:16:48Z
Остаточно та не підлягає оскарженню: Верховний Суд не повернув Приватбанк Коломойському
ZN UA
2024-11-26T12:06:53Z
Третину молока Люстдорф отримує від Астарти
AgroPortal
2024-11-26T12:00:46Z
Укренерго не встигло завершити укриття об’єкта, по якому Росія вдарила на Тернопільщині, – ОВА
24tv
2024-11-26T12:00:31Z
Перерахунок комуналки: які документи потрібні українцям для отримання компенсації
24tv
2024-11-26T12:00:12Z
Яка середня зарплата для розрахунку пенсій
24tv
2024-11-26T11:54:24Z
Ціни на каву вперше за 27 років побили рекорд: експерти пояснили причини здорожчання
Фокус
2024-11-26T11:45:44Z
Вступ України до ЄС дасть європейській металургії безпеку від росіян – Метінвест
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T11:42:59Z
Арсенал зробив продовження контракту з Нванері пріоритетною ціллю
Football.ua
2024-11-26T12:22:02Z
Швейцарський шкільний вчитель судитиме матч Шахтаря в Лізі чемпіонів: що про нього відомо
24tv
2024-11-26T12:15:50Z
Батько Неймара: Мій син завжди повертається кращим, ніж був
Football.ua
2024-11-26T12:00:30Z
Ліверпуль – Реал: де та коли дивитися битву грандів у Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-26T11:36:57Z
Куди перейде Забарний?
Football.ua
2024-11-26T11:01:47Z
Вікаріо переніс операцію після перелому ноги
Football.ua
2024-11-26T11:00:11Z
Тоттенгем спробує підписати нового воротаря в січні
Football.ua
2024-11-26T10:52:13Z
Збірна України зазнала четвертої поразки у кваліфікації Євробаскету 2025
360ua.news
2024-11-26T10:33:12Z
В Англії голкіпер забив дикий автогол, після якого сам не зміг стримати сміх: відео фейлу
24tv
2024-11-26T10:30:32Z
ФРН посилить ППО України: ЗСУ отримають дві системи IRIS-T
GlavRed
2024-11-26T12:27:47Z
У Міносвіти назвали кількість студентів-чоловіків віком 30+, яких відрахували із вишів
Фокус
2024-11-26T12:24:17Z
Крихітки з величезним серцем: топ-10 найменших порід собак
Фокус
2024-11-26T12:21:40Z
Чи зросте пенсія по інвалідності для людей з II групою у грудні
24tv
2024-11-26T12:21:17Z
"Усі так роблять": дівчину шокувала порно-звичка її хлопця
24tv
2024-11-26T12:21:14Z
Парасольки, права та навіть білки-летяги: які речі найчастіше гублять у Токіо
24tv
2024-11-26T12:21:01Z
Батько трьох дітей інсценував свою смерть: яким був його план
TSN
2024-11-26T12:18:34Z
Сили оборони України отримали 11 карет швидкої від чеської організації
Европейская правда
2024-11-26T12:18:10Z
Армія РФ вдарила по Сумах: що відомо про "прильоти"
TSN
2024-11-26T12:18:04Z
Чоловік отримав повістку та разом із поліцейським вигадили хитрий план, як уникнути мобілізації
TSN
2024-11-26T12:27:49Z
52-річного жителя Дніпра затримали за вбивство через ревнощі
Украина Криминальная
2024-11-26T12:24:36Z
Окремі райони Фінляндії потерпають від підтоплень
Европейская правда
2024-11-26T12:18:15Z
У громаді неподалік Запоріжжя ворожий дрон влучив в автомобіль
УкраинФорм
2024-11-26T12:12:39Z
За умисне вбивство товариша жителя Чернівців засуджено до 8 років позбавлення волі
Украина Криминальная
2024-11-26T12:06:52Z
Підроблений румунський паспорт за 250 євро – учасник схеми допомагав ухилянтам незаконно перетнути кордон
Украина Криминальная
2024-11-26T12:00:04Z
Повстання машин: в Індії навігатор Google Maps убив трьох людей. Що сталося
Фокус
2024-11-26T11:51:17Z
На Чернігівщині викрили організатора нелегальної переправи ухилянтів через кордон
TSN
2024-11-26T11:51:09Z
У Бучі відновили пошкоджений росіянами пʼятиповерховий будинок
УкраинФорм
2024-11-26T11:45:41Z
Як прочистити зливний отвір у холодильнику - патьоків більше не буде
GlavRed
2024-11-26T12:27:31Z
Пральна машина вже не буде "стрибати" під час прання: ось що робити
24tv
2024-11-26T12:27:26Z
Яке ви дерево за знаком Зодіаку
TSN
2024-11-26T12:21:07Z
Чому варто купити пиво Stella Artois: традиції та смак
iPress
2024-11-26T11:57:27Z
Чи справді потрібно мити рис перед варінням: не всі знають правду
24tv
2024-11-26T11:54:46Z
Де найкраще в світі святкувати Різдво: повний список найкомфортніших міст для подорожі
Фокус
2024-11-26T11:45:18Z
Як створити власноруч 3D стіни: новий тренд з TikTok, що підкорив дизайнерів
24tv
2024-11-26T11:30:12Z
Як приготувати новорічну закуску у формі ялинки: простий рецепт, який оцінять ваші гості
24tv
2024-11-26T11:24:52Z
Іржа на плитці зникне назавжди: 5 елементарних способів її знищити
24tv
2024-11-26T10:45:25Z
Нова механіка з GTA 6 виведе реалізм в іграх на небачений рівень
24tv
2024-11-26T12:15:27Z
Оригінальна закуска "Мандаринки" на новорічний стіл: рецепт, що підірвав соцмережі
24tv
2024-11-26T12:15:07Z
Ось чим пожертвує Apple в iPhone 17 Air, щоб зробити смартфон таким тонким, як усі очікують
24tv
2024-11-26T12:06:23Z
Фізики пояснили дивний сигнал, який приходить на Землю з відстані 6200 св. років
Фокус
2024-11-26T11:51:56Z
Butter Bot з "Ріка та Морті" ожив: тепер він не тільки знайшов сенс життя, а вчить, розважає та досліджує світ з ШІ
Знай
2024-11-26T11:51:36Z
Українська компанія створила будинок на колесах із пластикових пляшок: результат вражає
24tv
2024-11-26T11:51:03Z
Apple відклала впровадження нових функцій до iOS 19
InternetUA
2024-11-26T11:48:28Z
У Землю врізалися найпотужніші космічні промені в історії: їхнє джерело розташоване десь поруч
Фокус
2024-11-26T11:37:04Z
Штучний інтелект зламав криптовалютний гаманець криптотрейдера
InternetUA
2024-11-26T11:31:28Z
Альтернатива кросоверам: названо кращі сімейні авто з пробігом
Фокус
2024-11-26T12:27:45Z
Квадроцикл CFORCE 450L EPS від CFMOTO – ідеальний вибір для екстремального катання
AutoCentre
2024-11-26T11:37:21Z
У Києві відбулись два етапи тестів “Авто року 2025”: які машини змагались
AutoGeek
2024-11-26T11:31:10Z
367 к.с. та стильний дизайн: Audi презентувала оновлені Q5 та SQ5 Sportback
AutoCentre
2024-11-26T11:06:53Z
Представлений Peugeot 2008 2025
Portaltele
2024-11-26T10:55:48Z
У яких регіонах України найдешевші авто з пробігом — дослідження
Фокус
2024-11-26T10:36:50Z
Віком до 13 років: названо найнадійніші та ненадійніші автомобілі
ЗаРулем
2024-11-26T10:15:06Z
Cadillac візьме участь у чемпіонаті Формули 1 сезону 2026
AutoCentre
2024-11-26T10:07:39Z
Компроміс знайдено: Євросоюз готовий скасувати ввізні мита для китайських електромобілів
AutoGeek
2024-11-26T10:06:05Z