Скандал з мінами для ЗСУ: в Міноборони вирішило розробити методику і нарешті почати перевіряти порох
Після того, як суспільству стало відомо про неякісні міні на фронті, 21 листопада Міноборони нарешті скликало велику нараду за участі представників офісу президента під керівництвом тимчасового в.о. міністра Івана Гаврилюка (у Умєрова були якісь причини на той день не бути міністром). На цій нараді відкрилася жахлива картина нікчемності всієї системи контролю за виробництвом зброї. Про це йдеться у статті Юрія Ніколова, журналіста та засновника проекту “Наші гроші”, - "Скандал із 120-мм мінами для ЗСУ: анатомія зради".
Враховуючи доповідь начальника управління воєнпредів Євгена Курбета, міни приймали на основі перевірки малої кількості пострілів і не з усіх партій, суто заради галочки. У свою чергу представник Мінстратегпрому зауважив про необхідність провести «якісну перевірку продукції, що постачається до ЗСУ». Іншими словами, до цього контроль із боку Міноборони був щонайменше неякісним.
Але представник Департаменту військово-технічної політики (ДВТП) МОУ пішов іще далі і взагалі заявив про «відсутність системи контролю якості перед постачанням продукції до ЗСУ». Представник Міноборони заявив, що у Міноборони відсутня система контролю якості перед постачанням продукції до ЗСУ. Ось вам і управління Рустема Умєрова.
Представник ДВТП заявив, що всі міни потрібно постачати із штатними підривниками М-12. Бо, як з’ясувалося, міни комплектували іншими підривниками В-429, які надходять виробникам як давальницька сировина від Командування сил логістики ЗСУ. Ці нештатні підривники В-429 спрацьовують «тільки під час комплектування другим зарядом». Але де ж завод візьме підривник М-12, якщо після того, як воєнпред прибрав цей ризик зі свого останнього звіту про спроможність заводу, виробництва підривників М-12 так і не запустили.
"В Україні немає власного виробництва порохів, вони лише імпортні. Виявилося, що ніхто не знає, у кого завод Х купував порох, а головне — для імпортних порохів в Україні немає навіть методики перевірки. Тому тільки на цій нараді Центральному НДІ озброєння і військової техніки доручили розробити програму і методики перевірки порохових зарядів до цих мін з урахуванням впливу зовнішнього середовища (від -3 до +60С°)", - зазначає автор матеріалу.
З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.