![У Конгресі США пропонують переглянути зв’язки з Гонконгом через допомогу Росії](https://thumbor.my.ua/WGrgVq1JrYvf173Y79wgdklF2iE=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Feef86056cd2272add59a1449f1b6c684.jpg)
У Конгресі США пропонують переглянути зв’язки з Гонконгом через допомогу Росії
Про це, повідомляє Reuters, ідеться в листі до Єллен за підписом голови спецкомітету Палати представників з питань Компартії Китаю республіканця Джона Муленаара і високопоставленого демократа комітету Раджі Крішнамурті, передає Укрінформ.
«Гонконг став центром багатьох порушень торговельного контролю США, включаючи експорт підсанкційних західних технологій до Росії та створення підставних компаній для купівлі іранської нафти», - ідеться в листі.
Американські законодавці зазначили, що останнім часом Гонконг перетворився з надійного глобального фінансового центру на критичного гравця в поглибленні авторитарної осі Китаю, Ірану, Росії та Північної Кореї.
«Тепер ми маємо поставити під сумнів, чи є доцільним продовжувати давню політику Сполучених Штатів стосовно Гонконгу, особливо щодо його фінансового та банківського секторів», - зауважується в листі.
У документі наводяться дані американської сторони, які свідчать, що майже 40% експорту з Гонконгу до Росіїминулого року були високопріоритетними товарами, такими як напівпровідники, які Росія могла використати для продовження війни в Україні.
Міністерство фінансів США і торговий офіс Гонконгу в Нью-Йорку цей лист наразі не коментують.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Британії запровадив санкції проти 30 кораблів «тіньового флоту» Росії, відповідальних за транспортування нафти і нафтопродуктів на мільярди фунтів стерлінгів лише за останній рік.
Фото: Win McNamee/Getty Images