MY.UAНовини
Через саботаж і страх кремль посилює свою війну проти Заходу. Європа та США у відповідь мовчать – західні ЗМІ
Через саботаж і страх кремль посилює свою війну проти Заходу. Європа та США у відповідь мовчать – західні ЗМІ

Через саботаж і страх кремль посилює свою війну проти Заходу. Європа та США у відповідь мовчать – західні ЗМІ

Серед варіантів протидії росії та допомоги Україні політики у Північно-Східній Європі публічно розглядають можливість створення коаліції охочих зупинити росію – якщо буде потрібно, навіть без допомоги Сполучених Штатів. На це звертає увагу читачів швейцарська газета Neue Zürcher Zeitung.

Видання зауважує, що хоча це ще не є реальністю, це життєздатний варіант, який наразі обговорюється у країнах Північно-Східної Європи. Відкритий лист експертів, політиків та військових закликає Європу та Канаду об'єднати зусилля, щоб підтримати боротьбу українців за свободу та зупинити російську агресію. Одним із перших підписантів звернення став колишній президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес, який допоміг очолити зусилля з відбиття гібридного нападу росії на його країну в 2007 році.

Європа і Канада повинні забути про Трампа. П'ять кроків для захисту України – відкритий лист

Як зауважує NZZ, кремль використовує весь свій спектр "активних заходів" для проникнення, розколу і саботажу Заходу. Водночас, як зазначає Politico, Європа зазнає нападу з боку росії, але чомусь вона не дає відсіч ­– західні країни ухиляються від реакції на кремлівські акти саботажу і терору.

"Ми спостерігаємо агресивні дії російських спецслужб вже протягом певного часу", – заявив Томас Гальденванг, який нещодавно пішов у відставку з посади президента Федеральної служби внутрішньої розвідки Німеччини. За його словами, росія використовує весь інструментарій – від впливу на політичні дискусії до кібератак на об'єкти критичної інфраструктури та саботажу у значних масштабах.

Politico також наголошує, що кремль вже давно веде так звану гібридну війну проти європейських країн, включаючи дезінформаційні кампанії, хакерські атаки, кібератаки і втручання у вибори, щоб дестабілізувати європейські суспільства і, в останні кілька років, підштовхнути їх до зменшення військової підтримки України.

Видання зауважує, що хоча російські танки, можливо, не в'їжджають до Польщі чи Естонії, але агресію москви стає все важче ігнорувати. Західні чиновники підозрюють, що москва стоїть за підпалами в Польщі, Великій Британії, Чехії, Німеччині, Литві та Латвії, у той час як німецькі та американські офіційні особи заявляють, що зірвали російську змову з метою вбивства генерального директора Rheinmetall Арміна Паппергера, німецького виробника зброї та основного постачальника артилерійських снарядів для української армії.

Голова Служби зовнішньої розвідки Норвегії Нільс Андреас Стенсен очікує від кремля активізації зусиль з саботажу нафтогазової інфраструктури.

При цьому, за словами NZZ, атаки росії відбуваються щонайменше за трьома різними векторами, які знаходяться за межею відкритої війни.

Вплив: Основна увага росії зосереджена на німецькомовному регіоні. Мета – посіяти страх і невпевненість у Німеччині, щоб запобігти постачанню крилатих ракет Taurus в Україну. Крім того, кошмарний сценарій ядерної війни може вплинути на вибори у ФРН в лютому, що ускладнить формування стабільного уряду. Австрія вже перебуває в процесі формування коаліції лузерів. Щоб зробити перші дні роботи нового уряду ще складнішими, росія нещодавно припинила постачання газу до країни. Хоча канцлер Карл Негаммер був готовий до такого розвитку подій, його коаліції тепер доведеться витрачати більше грошей на енергоносії. Це зменшить фінансові можливості уряду в інших сферах і піде на користь проросійській опозиції.

Саботаж: По всій Європі зростає кількість кібератак, особливо спрямованих на органи державної влади та медіакомпанії. Інциденти у Балтійському морі з пошкодженням інтернет-кабелів. Різні джерела пов'язують ці акти саботажу з китайським кораблем, який наразі затриманий данськими ВМС (втім, як ми знаємо, росія "припаркувала" свій військовий корабель посередині протоки, недалеко від місця, де стоїть той "китайський" корабель – iPress).

Підривна діяльність: У Молдові прозахідно орієнтована президентка Мая Санду, яку щойно переобрали, перебуває під тиском сил, інфільтрованих росією. За найгіршого сценарію, москва може нав'язати себе як захисника місцевої гагаузької меншини і здійснити пряму інтервенцію. Ситуація у Грузії ще складніша. Жовтневі вибори у країні "принесли більшість" прокремлівській партії "Грузинська мрія". Однак опозиція відмовилася визнати результат через очевидні фальсифікації, а президентка зажадала провести розслідування. Ситуація залишається вкрай напруженою.

Як стверджує NZZ, путін хоче максимально розділити демократичну Європу до вступу Трампа на посаду, щоб послабити її як незалежного гравця. Усі ці пункти разом узяті свідчать про концентровану російську атаку за кількома векторами. Отже, робить висновок швейцарська газета, геополітична ситуація загрожує знову різко погіршитися.

Джерело: NZZ

Хоча деякі уряди, особливо в країнах Північної Європи і Балтії, намагалися бити на сполох, за словами Politico, колективна реакція з боку ЄС і НАТО поки що була помітно стриманою.

"Ми просто занадто ввічливі. Вони нападають на нас щодня", – сказала прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен в кулуарах саміту НАТО в липні.

Politico наводить думку експерта з питань тероризму і нетрадиційних методів ведення війни в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень Деніеля Баймана, який вважає, що частково причиною пасивності Європи можна пояснити побоюваннями західних столиць бути втягнутими в конфлікт, до якого вони не готові.

Навіть слова, які використовуються для обговорення атак, відображають боязкість Європи, заявив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс. "Чому ми називаємо її гібридною? Тому що, по суті, коли ви називаєте її гібридною, вам не потрібно нічого з нею робити. Якщо ви називаєте це тероризмом, то це передбачає реакцію", – зауважив Ландсбергіс на конференції з безпеки в Ризі минулого місяця.

Видання нагадує, що кремлівський бренд гібридної війни був розроблений російським генералом Валєрієм Гєрасімовим, який нині очолює Генеральний штаб збройних сил росії.

"Це означає не просто дезінформацію і пропаганду, а широкий арсенал інструментів, від саботажу до проникнення і фінансування партій на Заході та порушення повітряного простору країн НАТО російськими винищувачами", – переконує австрійський експерт з без пекових питань Герхард Манготт.

Наприклад, у Литві москва використовує дезінформацію, щоб підірвати заплановане розгортання бригади німецьких збройних сил, що є частиною зусиль НАТО зі зміцнення свого Східного флангу.

Втім, як зауважує Politico, навіть у найнебезпечніші моменти російська кампанія з дестабілізації, схоже, ретельно вивірена, щоб не викликати колективної відповіді з боку НАТО відповідно до положення про взаємну оборону Альянсу, відомого як Стаття 5.

Натомість кремль, схоже, повільно посилює тиск, щоб перевірити, що йому зійде з рук. "росія випробовує межі статті 5, щоб посіяти невизначеність", – заявив на початку цього року німецький законодавець і колишній офіцер генерального штабу німецької армії Родеріх Кізеветтер.

Країни НАТО обговорили колективну відповідь на гібридну війну росії, повідомив журналістам високопосадовець Альянсу напередодні саміту у Вашингтоні в липні. Навіть якщо атаки не кваліфікуються як акти війни в традиційному розумінні, країни можуть застосувати статтю 4, яка закликає до консультацій, коли безпека країни перебуває під загрозою.

Але наразі, як зазначає Politico, в Альянсі не надто прагнуть до конфронтації. "НАТО – це оборонний військовий альянс, який мислить категоріями мирного і воєнного часу", – сказав начальник штабу оборони Франції Тьєррі Буркхард в інтерв'ю французькій газеті Le Figaro на початку цього місяця. Інструменти НАТО просто не призначені для "сірої зони" в "світі конкуренції і суперництва".

"Великою проблемою" із застосуванням статті 5 в нинішній ситуації є те, що "серед членів Альянсу немає чіткого визначення того, що таке гібридна війна", – наголосив Марек Кохв, колишній чиновник з питань оборони і розвідки, який зараз працює в естонському аналітичному центрі International Centre for Defence and Security.

"Іншим головним питанням є атрибуція", – сказав Кохв. Наприклад, більш ніж через три місяці після диверсій на залізницях Франції напередодні Паризької олімпіади, спецслужби країни все ще розслідують, чи стоїть за цим нападом москва, як повідомляла Le Monde.

Ще однією перешкодою для протидії є членство в НАТО таких країн, як Угорщина і Туреччина, "країн, які демонструють симпатії до росії", що ускладнює для Альянсу, заснованому на консенсусі, прийняття значущих рішень проти москви, зазначає Байман з Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Поза тим європейські уряди демонструють все більшу готовність звинувачувати росію в актах саботажу. За словами міністра оборони Естонії Ханно Певкура, це перший крок у боротьбі з росією. "Коли щось трапляється, просто виходьте на публіку, – сказав Певкур. – Покажіть, що ці хлопці були найняті російськими службами, і що ці хлопці здійснили ці напади, отримавши гроші з росії".

Дещо іншим є пояснення слабкості протидії росії у швейцарської NZZ, яка вважає, що Європа  розділена і частково залякана.

На думку видання, Німеччина, Австрія і, до певної міри, Франція перебувають у стані глибокої незахищеності, економічної кризи та політичної розгубленості. Італія наразі є найстабільнішим сусідом Швейцарії. Берн, з іншого боку, відмовляється визнати той факт, що умови політики безпеки кардинально змінилися, і намагається діяти, як і раніше.

NZZ переконує, що міцне ядро Європи вже давно перемістилося до Балтійського моря. Як зазначено у відкритому листі Варшавського безпекового форуму, Польща, країни Балтії та Скандинавії, а також Велика Британія виглядають найбільш готовими до формування "коаліції охочих". Ще в жовтні 2022 року політики на цьому форумі обговорювали можливість прямого втручання, якщо росія розгорне тактичну ядерну зброю в Україні.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, з іншого боку, будує блок держав, що змінюють позицію, на основі чоловічої дружби. Девіз тут такий: поки гроші продовжують надходити, ЄС вважається досить корисним. Однак, коли йдеться про владу сили, можливі також угоди з москвою та Пекіном. Якщо права Австрійська партія свободи одного дня прийде до влади, вважає NZZ, Відень може стати ще одним можливим партнером у цій групі.

Джерело: NZZ

Створення інфраструктури протидії. А також відповідь санкціями

Уникаючи прямої конфронтації, країни ЄС і НАТО поступово нарощують зусилля з протидії гібридній війні росії. У 2021 році, у відповідь на спроби росії підірвати президентські вибори у Франції 2017 року, Париж створив державне агентство Viginum для протидії іноземному цифровому втручанню. У Швеції уряд створив спеціальне "агентство психологічного захисту" для виявлення і протидії дезінформації. Захист критичної інфраструктури також став новим пріоритетом для НАТО та ЄС.

У лютому 2023 року, після саботажу газопроводу "Північний потік", НАТО створило нову Координаційну групу з питань підводної інфраструктури для оцінки вразливостей і координації зусиль між урядами країн Альянсу і приватним сектором. У березні 2023 року була також створена нова Цільова група ЄС-НАТО з питань стійкості критично важливої інфраструктури. 

Як зазначає Politico, минулого місяця міністри оборони Німеччини і Норвегії Борис Пісторіус і Бйорн Арілд Грам заявили в кулуарах зустрічі міністрів оборони НАТО, що вони хочуть, аби союзники створили п'ять регіональних центрів для моніторингу і захисту підводної інфраструктури, такої як телекомунікаційні лінії, газопроводи і лінії електропередач.

Європейські країни також намагаються дати відсіч санкціями. У жовтні ЄС офіційно створив новий механізм, який дозволяє блоку націлюватися на фізичних і юридичних осіб, причетних до гібридної війни росії, включаючи втручання у вибори, саботаж, дезінформацію, кібератаки і використання мігрантів.

Втім, робить висновок Politico, поки що ЄС і НАТО не досягли значних успіхів у стримуванні росії.

Санкції, безпосередньо пов'язані з війною в Україні, поки що мали обмежений вплив, тому незрозуміло, чи буде новий режим ефективним.

"Європейці повинні реагувати набагато більш згуртовано і рішуче. Військова допомога Україні має бути збільшена, щоб показати, що російські зусилля мають зворотній ефект", – каже Байман з Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

"На додаток до збільшення витрат на оборону, країнам необхідно посилити внутрішню безпеку, включаючи поліцію, національні розвідувальні служби і обмін інформацією між урядами країн-союзників", – сказав Кохв з Міжнародного центру оборони і безпеки. "Якщо ми упустимо цю можливість, росія лише посилить свої позиції. Ми повинні пам'ятати, що вони по суті імітують диверсійну доктрину Радянського Союзу часів холодної війни", – додав експерт.

Колишній посол Німеччини Арндт Фрейтаг фон Лорінгховен, який служив першим керівником розвідки НАТО, вважає важливим, щоб Європа прокинулася від загрози і змусила росію заплатити за це ціну: "Ми спимо, а агресивна поведінка повинна мати політичну ціну".

Отже, підсумовує NZZ, Європа готується до можливих переговорів між Трампом і путіним в умовах, коли вона розділена і залякана, особливо у німецькомовних країнах. Захід в цілому стоїть перед екзистенційним випробуванням. Слабкість адміністрації Байдена і непередбачуваність Трампа дозволили росії досягти домінуючої позиції, заснованої на її готовності до ескалації.

Бути сильним гравцем – в інтересах Америки. Слабкість адміністрації США заохочує путіна і китай

Директорка американської Ініціативи з питань оборони Hudson Institute Ребекка Гайнріх вважає, що всі ці атаки росії в Європі також є тривожним сигналом для європейців: ви самі по собі.

На її думку, неспроможність Америки відреагувати на ці інциденти свідчить про те, що світова наддержава і найбільший союзник Європи не бажає допомагати.

Член німецького Бундестагу Родеріх Кізеветтер заявив журналістам, що "росія випробовує межі статті 5" договору НАТО, яка зобов'язує членів Альянсу приходити на допомогу один одному в разі нападу, "щоб посіяти невизначеність".

Попри всі закиди про те, що обраний президент Дональд Трамп кине союзників і відмовиться від глобального лідерства США, наголошує експертка, небажання адміністрації Байдена навіть публічно приписувати такі акти агресії їхнім ймовірним винуватцям, не кажучи вже про реакцію на них, каталізувало ще більшу агресію і нестабільність.

Звісно, за словами Ребекки Гайнріх, Європі не потрібно чекати на Сполучені Штати. Але США мають чіткі національні інтереси в тому, щоб очолювати європейських союзників і співпрацювати з ними задля збереження миру. Члени Альянсу повинні робити більше для того, щоб нести тягар європейської безпеки, проте узгоджена стратегія працює набагато краще за лідерства США.

Ключовим моментом є те, переконана фахівчиня, що Вашингтон повинен одночасно очолювати і делегувати повноваження: колективна економічна і військова міць Сполучених Штатів і Європи повинна бути мобілізована для протистояння авторитарному реваншизму.

"Проте ми знову і знову бачимо, що ця логіка виявляється хибною. Китай і росія сприймають бездіяльність США як дозвіл на ескалацію для досягнення своїх військових і політичних цілей", – пише пані Гайнріх.

На думку експертки, схильність команди Байдена заздалегідь повідомляти, що вона робитиме і чого не робитиме для підтримки союзників, і її мовчання перед обличчям агресії лише посилили безлад. Можливо, непередбачуваність Трампа, разом із готовністю використовувати всі інструменти американської сили, змусить супротивників повірити, що відступ буде в їхніх найкращих інтересах.

Переклад iPress
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На запорізькому напрямку російські війська накопичили сили, аби проводити постійні штурми – ЗСУ
ZN UA
2024-11-27T22:27:16Z
На Донеччині залишаються близько 321 тисячі цивільних
УкраинФорм
2024-11-27T22:24:32Z
Бійці бригади «Лють» знищили російські «Град» і «Піон»
УкраинФорм
2024-11-27T22:07:37Z
Карта бойових дій в Україні станом на 28 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T22:06:01Z
Окупанти затримують жителів Криму за підтримку ЗСУ та українську символіку в соцмережах
Детектор М
2024-11-27T21:54:39Z
Росіяни на підступах до Покровська: в ЗСУ розповіли, чи готове місто до оборони
24tv
2024-11-27T21:51:18Z
На Донеччині продовжується евакуація дітей - за тиждень вивезли 161 дитину
ZN UA
2024-11-27T21:39:43Z
Війська КНДР у Маріуполі та на Харківщині: військовий розповів, що насправді відбувається на фронті
Политека
2024-11-27T21:27:21Z
ЦНС: На окупованих територіях Донеччини вже понад 5 тисяч дітей включено до "Юнармії"
ZN UA
2024-11-27T21:09:28Z
Справжні перемовини з РФ нереальні: експосол США у Москві застеріг Захід від ілюзій
TSN
2024-11-27T22:36:42Z
Росіяни ведуть "справжню війну" із Заходом — екскерівник британської служби розвідки МІ-6
TSN
2024-11-27T22:36:28Z
Кислиця в Радбезі ООН: Відповіддю на ядерний шантаж Кремля має стати посилення України
УкраинФорм
2024-11-27T22:36:14Z
У Зеленського відповіли на заклики Заходу знизити мобілізаційний вік до 18 років
TSN
2024-11-27T22:06:24Z
Потрібна допомога ліків, – політтехнолог зауважив дивні моменти у зверненні Путіна про "Орешник"
24tv
2024-11-27T22:06:14Z
Війна або принизлива угода: Портников про сценарії для України
TSN
2024-11-27T22:06:05Z
Президент Румунії скликає Вищу раду нацоборони для обговорення втручання у вибори
InternetUA
2024-11-27T21:51:58Z
Дозвіл щодо далекобійних ударів по об'єктах Росії допоміг, - Зеленський
Комсомольская правда
2024-11-27T21:48:27Z
Мир через силу: хто такий Кіт Келлог і що його призначення віщує Україні
ZN UA
2024-11-27T21:39:33Z
Ось як часто потрібно прати бюстгальтер: несподівана відповідь
24tv
2024-11-27T20:36:07Z
«Статистика – то вершина айсберга». Названо найбільш розповсюджені в Україні венеричні хвороби
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T20:12:50Z
Що робити, щоб уникнути застуди
24tv
2024-11-27T20:06:39Z
Українська асоціація канабісу закликала припинити медійний тиск на депутата Володимира Горковенка
Bagnet
2024-11-27T18:31:32Z
Стало відомо, чому кава корисна для здоров’я
AgroNews
2024-11-27T17:25:28Z
CO2 насправді може бути корисним для нашої ДНК
Portaltele
2024-11-27T17:04:10Z
Ціни на ліки в Україні: виробники у виграші, пацієнти – у програші?
TSN
2024-11-27T16:36:31Z
Чому мандарини стали символом Нового року та чому їх корисно їсти
24tv
2024-11-27T16:30:24Z
Знайшли простий, але страшний спосіб, покращити роботу імунітету
24tv
2024-11-27T16:30:12Z
Степан Гіга знову у тренді: співак запалив мережу піснею про кохання
24tv
2024-11-27T22:03:10Z
Василіса Фролова в шикарній сукні вийшла заміж за батька свого єдиного сина
GlavRed
2024-11-27T21:27:09Z
Українські військові отримали «гострі картузи» з автографом Кілліана Мерфі
ITC
2024-11-27T21:17:52Z
Фаворити тижня: 10 найкращих серіалів на Netflix в Україні, які варто подивитися
24tv
2024-11-27T20:51:57Z
Дівчина ексзірки Тоттенхема звабила публіку світлинами у ліжку: фото палкої моделі
24tv
2024-11-27T20:30:13Z
Софія Ротару зв'язалася з російськими артистами - причина
GlavRed
2024-11-27T20:27:57Z
Пропутініська співачка Арбеніна зірвалася зі страхувальної сітки під час концерту
GlavRed
2024-11-27T20:27:41Z
Nata Gryviuk випустила зрілу рефлексію «Юність»
Storyboom
2024-11-27T20:19:30Z
Міс планета-2024: українка здобула один з титулів конкурсу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T20:00:12Z
Зарплати заморожені, але податки зросли: хто найбільше серед громадян відчує удар
Знай
2024-11-27T21:30:27Z
Рубль стрімко падає, російська військова економіка зазнає великого навантаження, – Politico
24tv
2024-11-27T21:15:06Z
ЄБРР може надати Укрзалізниці кредит на малу газову генерацію
Хвиля
2024-11-27T21:03:03Z
Ашан, Метро та Варус оновили ціни на овочі: скільки коштують картопля, капуста, цибуля та морква
Хвиля
2024-11-27T20:45:28Z
З початку року виробництво сталі в Росії впало на 7%
УкраинФорм
2024-11-27T20:27:53Z
Європу очікує найхолодніша зима за останні роки
360ua.news
2024-11-27T20:12:40Z
Кавомани засмутились: чому в Україні подорожчала кава з молоком
24tv
2024-11-27T20:06:09Z
У Харкові пройде форум цифрової трансформації Східної України
Мій Харків
2024-11-27T19:58:17Z
29 листопада — дискусійна панель «Telegram війни в Україні: Як пережити кібербулінг та зберегти компанію. Історії бізнесу та позиція держави»
Детектор М
2024-11-27T19:58:01Z
На Київщині працюють сили ППО — КОВА
TSN
2024-11-27T22:36:59Z
Росія випустила по Україні "Шахеди": для яких областей є загроза
24tv
2024-11-27T22:18:07Z
28 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T22:06:49Z
Адвокати Вайнштейна судитимуться з Нью-Йорком через погані умови утримання їхнього клієнта у в’язниці
УкраинФорм
2024-11-27T21:57:59Z
УМП МП програла суд за монументальний собор Чернігова
24tv
2024-11-27T21:42:49Z
Російські безпілотники розпочали нічну атаку
УкраинФорм
2024-11-27T21:16:05Z
У Києві назвали переможця премії імені Джеймса Мейса в галузі журналістики
ZN UA
2024-11-27T21:04:15Z
Державні та міжнародні свята у грудні 2024: як відпочиватимуть українці на Різдво
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T20:06:54Z
ЗМІ: США готуються схвалити продаж Ізраїлю зброї на $680 млн
Европейская правда
2024-11-27T20:01:14Z
Провал Шахтаря та Циганкова, Трубін перемагає росіянина: результати Ліги чемпіонів за 27 вересня
24tv
2024-11-27T22:33:08Z
Бій за життя в Лізі Європи: де дивитися матч Динамо – Вікторія онлайн
24tv
2024-11-27T22:27:54Z
«Шахтар» зазнав поразки від ПСВ в Лізі чемпіонів, пропустивши три голи після 87-ї хвилини
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T22:12:48Z
Ліверпуль перемагає знекровлений травмами Реал, повернувши собі лідерство в Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-27T21:57:47Z
«Шахтар» у меншості програв ПСВ в Лізі чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2024-11-27T21:54:12Z
Ван Ністелрой стане головним тренером Лестера – Романо
Football.ua
2024-11-27T21:36:13Z
ПСВ U-19 — Шахтар U-19 1:1 Відео голів та огляд матчу Юнацької ліги УЄФА
Football.ua
2024-11-27T20:37:07Z
Українець Трубін не потиснув руку росіянину Головіну перед матчем Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T20:33:33Z
Реал готує трансферну бомбу: "Королівський клуб" націлився на зірку АПЛ
24tv
2024-11-27T20:15:56Z
Невдалий обгін призвів до смертельної ДТП: на Київщині зіткнулись 5 машин
Фокус
2024-11-27T22:27:28Z
У Києві чоловік у формі поліцейського погрожував пістолетом у кафе: що відомо
TSN
2024-11-27T22:09:35Z
Екіпаж китайського судна підозрюється в навмисному тягненні якоря для пошкодження балтійських кабелів – WSJ
iPress
2024-11-27T21:17:33Z
Інтернет-шахрай ошукав 35 українців на 135 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-27T21:04:14Z
У Сеулі стався найсильніший за 117 років снігопад
УкраинФорм
2024-11-27T20:36:10Z
В Іспанії стався вибух на хімзаводі, троє людей загинули
УкраинФорм
2024-11-27T19:12:19Z
Українець привласнив гроші Червоного Хреста та відбувся смішним покаранням: подробиці скандального інциденту
Политека
2024-11-27T19:00:47Z
В Одесі затримали підлітків, які підпалили пошту, щоб “заробити” грошей
InternetUA
2024-11-27T18:43:11Z
WSJ: Слідство вважає, що кабелі в Балтійському морі пошкодило якорем судно з КНР
Европейская правда
2024-11-27T18:21:43Z
Швидко й без сантехніка: пробити засмічення у ванній можна за 20 хвилин
24tv
2024-11-27T22:27:30Z
Щодня, щотижня чи щомісяця: експерт розповів, як часто потрібно голити лобок
24tv
2024-11-27T21:36:31Z
Як менше пити на свята: 5 порад експертів, щоб обмежити споживання алкоголю
24tv
2024-11-27T21:00:00Z
Що категорично не можна сушити на батареї: це треба запам'ятати
24tv
2024-11-27T19:42:51Z
Що подарувати татові на Новий рік: варіанти на будь-який смак
GlavRed
2024-11-27T19:27:31Z
Будуть на сьомому небі від щастя: 3 знаки зодіаку, яким кінець року принесе шалену радість
24tv
2024-11-27T19:09:12Z
Ці 5 речей потрібно прибрати з коридору: зробіть це до початку зими
24tv
2024-11-27T19:00:18Z
Так оселедець ще в житті не смакував: оригінальна подача з лавашем і захват гостей
24tv
2024-11-27T18:51:12Z
Гороскоп Таро на 28 листопада для всіх знаків Зодіаку: будуйте великі плани
Политека
2024-11-27T18:30:08Z
Бюджетні Android-пристрої відновили позитивну динаміку ринку
InternetUA
2024-11-27T21:34:36Z
Археологи виявили найстарішу у США вогнепальну зброю
УкраинФорм
2024-11-27T21:18:18Z
Скам’янілості амфібій, знайдені в норах, розкривають давні стратегії виживання
Portaltele
2024-11-27T21:07:47Z
Землю накриє магнітна буря
УкраинФорм
2024-11-27T21:03:59Z
Як ваші звички у соцмережах впливають на психіку
Знай
2024-11-27T20:51:57Z
Ботоксні губи скасовуються: TikTok заблокує підліткам доступ до "фільтрів краси"
FaceNews
2024-11-27T20:39:04Z
TikTok заблокує доступ до «фільтрів краси» підліткам через загрозу заниження їхньої самооцінки
Детектор М
2024-11-27T20:33:51Z
Samsung анонсувала складаний смартфон для любителів відеоігор
InternetUA
2024-11-27T20:27:14Z
Майже марні: від яких функцій варто відмовитися, щоб купити смартфон дешевше
InternetUA
2024-11-27T19:16:07Z
Канадським автобусам Prevost виповнилося 100 років
AutoCentre
2024-11-27T19:24:23Z
Водії спантеличені через новий дорожній знак: до чого тут хом’яки
GlavRed
2024-11-27T18:27:40Z
На шасі Ford Trucks в Україні виготовили спеціалізований автомобіль для водоканалів
AutoCentre
2024-11-27T18:25:22Z
В Україні показали заміну Renault Logan
AutoCentre
2024-11-27T16:04:29Z
Дорожні камери ліплять помилкові штрафи: як водіям оскаржити несправедливе покарання
Знай
2024-11-27T15:51:07Z
Ремонт і обслуговування системи гальм Tesla: що потрібно знати власникам електромобілів
AutoCentre
2024-11-27T15:46:02Z
Kia EV5 GT Line: «спортивна» версія електрокросовера виявилася лише на 10 к.с. потужнішою за стандартну, але суттєво дорожчою
ITC
2024-11-27T15:28:21Z
В Україні показали недорогий кросовер від Renault
AutoCentre
2024-11-27T15:13:38Z
У мережу злили фото небачених раніше ексклюзивних авто султана Брунея
Топ Жир
2024-11-27T14:48:57Z