У Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки нагадали про відповідальність за відмову від отримання повістки. Представники ТЦК попередили, що всі випадки відмови фіксуються, а правопорушники ризикують бути притягнутими до адміністративної відповідальності.
Якщо військовозобов’язаний відмовляється прийняти повістку, працівники ТЦК складають спеціальний акт відмови. Цей документ підписують щонайменше двоє представників групи оповіщення, а його зміст зачитують особі, яка відмовилася. Після цього акт передається до керівника районного чи міського ТЦК для ухвалення рішення про притягнення до відповідальності.
У разі відмови слідувати до військкомату, поліцейські, які працюють у складі групи оповіщення, мають право провести адміністративне затримання та доставити особу до ТЦК на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Представники Чернігівського ТЦК уточнили, що під час вручення повісток використовується техніка з автоматичною функцією фото- та відеофіксації. Це можуть бути бодікамери чи відеореєстратори. Відеофіксація триває безперервно, щоб забезпечити:
- Контроль за дотриманням правил військового обліку.
- Прозорість дій представників ТЦК.
Фіксація процесу оповіщення дозволяє уникнути неправомірних дій як зі сторони військовозобов’язаних, так і працівників ТЦК. Вона стає важливим доказом у разі суперечок чи порушень.
Раніше ми розповідали, що дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Також, десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть