MY.UAНовини
Кар'єра — через навчання. Навіщо компанії впроваджують освітні програми для співробітників
Кар'єра — через навчання. Навіщо компанії впроваджують освітні програми для співробітників

Кар'єра — через навчання. Навіщо компанії впроваджують освітні програми для співробітників

На ринку праці в Україні — шалений дефіцит кадрів. У ці часи компанії часто концентруються на внутрішніх кандидатах, які після професійного навчання мають можливість побудувати гарну кар'єру.

Навчання команди — це один із найефективніших способів зміцнити бізнес. На думку експертів, інвестиції в навчання — це не просто витрати, а стратегічний крок для покращення конкурентоспроможності бізнесу в довгостроковій перспективі. Як компанії посилюють свій бізнес, в яких галузях частіше йдеться про навчання співробітників та як це впливає на результати? Відповіді на ці питання — в матеріалі Фокусу.

Навчання у компаніях: що виграє бізнес

Експерти кажуть, що насамперед в компаніях навчають не так молодих співробітників, як недосвідчених за якоюсь тематикою. Тобто компанії не тільки допомагають співробітникам розвиватися, а й зменшують розрив між тим, що людина знає, та тим, що вимагає організація. Як зазначила у розмові з Фокусом HR-експертка, власниця HR-агентства Домініка Іванова-Бекар, саме завдяки навчанню персоналу бізнес отримує свої "дивіденди" у формі:

  • підвищення продуктивності та якості виконання робочих завдань;
  • зниження плинності персоналу та підвищення лояльності;
  • підвищення інноваційності;
  • розвитку корпоративної культури, підвищення рівня задоволеності працівників.

Навчаючи співробітників, компанії не тільки допомагають їм розвиватися, але й зменшують розрив між тим, що людина знає, та тим, що вимагає організація

"Наразі все частіше використовується комплексний підхід, який поєднує різноманітні форми та методи навчання, що, своєю чергою залежать від специфіки самої компанії, — каже Іванова-Бекар. — Але зазвичай в більшості компаній є програми адаптації, навчання по продуктам/послугам компанії, які проводяться у форматах семінарів, воркшопів, вебінарів, тренінгів. Підвищення кваліфікації відбувається на навчальних програмах внутрішніх Академій та зовнішніх провайдерів. Наприклад, останнім часом популярність набирають такі навчальні платформи, як Udemy, Coursera".

Нard skills та soft skills: кому що потрібно

Зараз для підвищення конкурентоспроможності бізнесу не обійтися без навчання співробітників. І на ринку є багато компаній, які це розуміють та приділяють навчанню людей достатньо серйозну увагу, каже директорка консалтингової компанії TalentMatch, HR-експертка Наталія Слинько. "Наприклад, системне навчання завжди є ритейл-компаніях, адже, щоб продавати взуття чи побутову техніку, потрібні спеціальні навички. Такі компанії мають розроблені системи навчання, методистів, внутрішніх тренерів, тренерів, які тренують тренерів тощо. І все це має одну мету — збільшити продажі".

Продавців потрібно навчати стандартам роботи та обслуговування клієнтів
Фото: Gustavo Fring from Pexels

Навчання на виробництві побудовано інакше, воно може бути пов'язане як із hard skills, так і з soft skills, продовжує експертка. Професійне навчання зазвичай "зав'язане" на навчальні заклади, з якими укладаються договори, а після закінчення потрібно проходити атестацію. Навчання soft skills є у більшості компаній, які займаються наданням послуг, проводити його можуть як внутрішні, так і зовнішні тренери, залежно від конкретних потреб організації.

"Найчастіше в компаніях використовують тренінги на 1-2 дні, або курси з навчанням декілька разів на тиждень і подальшим тестом, — зазначали Наталія Слинько у розмові з Фокусом. — Також часто компанії використовують наставництво для новачків в форматі "роби як я". Менторство трапляється рідше, адже ментор має не просто досконало виконувати свою роботу, а й спостерігати за конкретною людиною, щоб допомогти розкритися саме її потенціалу".

Важливо Дефіцит кадрів стрімко зростає: у яких сферах шукають нових співробітників

"Якщо говорити про галузі, то насамперед відзначу IT, FMCG, агро-, ритейл та великі виробничі підприємства, — додає Іванова-Бекар. — У переважній більшості середніх та у великих компаніях сформовані відділи Розвитку та навчання або навіть Академії, де відбувається як комплексне підвищення кваліфікації, так і розвиток soft skills — у тренді лідерство, емоційний інтелект, комунікація. Також навчають стандартам роботи й обслуговування клієнтів, особливо це актуально для ритейлу та фінансового сектору. Але крім галузевої приналежності, важливу роль відіграє позиція власника та менеджменту компанії".

Щодо співпраці з вишами, то в останні роки на тлі дефіциту персоналу вона лише посилюється, продовжує експертка. За її словами, з навчальними закладами плідно співпрацюють роботодавці з ІТ-галузі, агро, фінансової сфери, харчової промисловості тощо. І якщо 2-3 роки тому роботодавці були зацікавлені у студентах 4-5 курсів, то зараз готові розглядати й молодших.

На фоні дефіциту персоналу посилюється співпраця компаній з вишами

"Студентів фармацевтичних спеціальностей "розбирають" вже з 3-4 курсу, — погоджується Наталія Слинько. — Вони працевлаштовуються на підприємства на неповний робочий день, а після закінчення навчання залишаються".

Формувати нову генерацію персоналу: досвід корпорації "Артеріум"

У фармацевтичній корпорації "Артеріум" кажуть, що їм важливо, щоб кожен співробітник мав доступ до навчального матеріалу будь-де та будь-коли. Для цього було створено онлайн-платформу з понад 200 курсами за різними напрямами. Навчальну базу використовують як нові співробітники у період адаптації, так і фахівці виробничих спеціальностей, розробники, експерти зі стандартів якості, спеціалісти з реалізації тощо.

Якщо 2-3 роки тому роботодавці були зацікавлені у студентах 4-5 курсів, то зараз готові розглядати і молодших
Фото: pexels.com

"Ми приділяємо чимало часу розробці кожної освітньої програми, щоби співробітники засвоїли максимум інформації, яка знадобиться в роботі. Крім того, заохочуємо працівників брати участь у зовнішніх навчальних заходах і компенсуємо витрати на навчання, не обмежуючи співробітників у виборі. Завдяки комплексному навчанню маємо позитивну тенденцію: показник залученості працівників до роботи за три роки зріс із 4,9 до 14,2%, — розповіла у розмові з Фокусом Ольга Цапро, директорка з управління персоналом компанії "Артеріум". — Використовуємо різні форми навчання: тренінги, семінари, вебінари, онлайн-курси, бізнес-ігри, бізнес-кейси та комплексні програми розвитку, менторство та програми лідерства".

  • Читайте також: Професійне зростання та успіх кожного. Як "Артеріум" розвиває навчання співробітників

Для нових співробітників у компанії розробили програму адаптації, що допомагає новачкам швидко інтегруватися в робочий процес. Кожного нового співробітника супроводжує наставник, що допомагає швидше зрозуміти специфіку роботи, вирішити організаційні моменти й ефективно виконувати поставлені завдання. Така програма дала позитивні результати: відсоток тих, хто залишається в компанії після випробувального терміну, зріс із 90% у 2023-му до 94% у 2024 році.

Важливо Рекордна кількість вишів України увійшли до рейтингу найкращих університетів світу, — МОН

Навчання співробітників застосовується в Артеріум для різних цілей: для адаптування до нових технологій чи процесів та ознайомлення з новим програмним забезпеченням; для поглиблення знань під час підвищення кваліфікації; для додаткового навчання у випадку, коли співробітник переходить на нову посаду з іншими функціями тощо.

Особливу увагу корпорація "Артеріум" приділяє співпраці з вищими навчальними закладами. "Дбаємо про розвиток студентів сьогодні, щоб уже завтра вони допомагали нам дбати про здоров’я та життя людей, — каже Ольга Цапро. — Програму "фАРмуємо майбутнє", яка популяризує фармацевтичну науку, впровадили ще до повномасштабного вторгнення. Почали з освітніх проєктів для студентів: корпоративні тренери та викладачі проводять лекції, майстер-класи, вебінари, запрошуємо студентів на екскурсії в дослідний центр і на виробництво. За два роки ми залучили понад 2 тис. студентів, співпрацюємо більш ніж із 20 профільними ЗВО".

У "Артеріумі" дбають про розвиток студентів сьогодні, аби вже завтра вони допомагали дбати про здоров’я та життя людей

Можливість талановитим студентам здобути свій перший практичний досвід у великій компанії надає програма стажування ArteriumInternCamp. Протягом 6 місяців студенти працюють разом із досвідченими фахівцями під супроводом наставника. Вони отримують знання, практичний досвід, а також гідну зарплату з бонусами та преміями, і мають усі шанси розпочати свою кар’єру у компанії.

"У 2024 році ми запровадили комплексну програму для молоді "фАРмуємо лідерів майбутнього", яка триває 9 місяців та орієнтована на розвиток необхідних компетенцій у молодих співробітників компанії (до 25 років): ефективна комунікація, кросфункціональна взаємодія, емпатія, мотивація тощо. Ми дбаємо про майбутнє компанії та формуємо нову генерацію персоналу", — підсумувала Ольга Цапро.

Важливо Навчання на бюджеті: чи повинні студенти відпрацьовувати безкоштовну освіту

Навчання для всіх: які програми впроваджують великі роботодавці

Зазвичай, системно навчання побудоване саме у великих організаціях, бо в них більше можливостей та потреби у фахівцях.

Наприклад, у корпорації Roshen відкрили програму навчання, після завершення якої шанси на успішне працевлаштування зростають. Також є програма навчання для внутрішніх співробітників, метою якої є підвищення кваліфікації майстрів-технологів, та 2-модульна програма менеджерського навчання для керівників. А ще працівники компанії мають можливість регулярно відвідувати корпоративні заняття з англійської: навчання поділяється за рівнями і відбувається за прогресивними методиками.

У компаніях навчають як молодих співробітників, так і недосвідчених за якоюсь тематикою
Фото: Pexels

Компанія "Інтергал-Буд" заохочує персонал до навчання й саморозвитку, організовуючи різноманітні тренінги з підвищення кваліфікації, зокрема, для профільних вузьких спеціалістів — семінари, курси підвищення кваліфікації (КУА, бухгалтерія, юристи, інженери з технічного нагляду). Також у компанії проходить навчання спеціалістів з управління проєктами на сертифікаційних курсах із ведення проектів.

Дбає про професійний розвиток працівників і мережа АЗК WOG. На регулярній основі проводяться тренінги, воркшопи, бізнес-ігри, мастермайнди, спрямовані на підвищення якості послуг. У компанії активно використовуються і розвиваються сучасні підходи до навчання та розвитку персоналу, працює Корпоративний університет, робота якого базується на сучасній e-learning платформі.

Важливо "Стане менше": в Міносвіти заговорили про скорочення кількості викладачів в Україні

Компанія SoftServe активно розвиває співпрацю з українськими вишами. У межах таких проєктів, починаючи з третього курсу, студенти можуть пройти стажування в SoftServe, щоб набути практичного досвіду й у майбутньому працевлаштуватися у компанії.

Отже, навчання співробітників — надважливий проєкт у компаніях, які прагнуть і виростити всередині структури справжніх професіоналів, і досягти гарних результатів у своїй роботі, зокрема фінансових.

Цікавим в контексті навчання у компаніях є анекдот від Наталії Слинько.

Два підприємці обговорюють навчання персоналу.

- А ти не боїшся, що ти їх навчиш, а вони підуть до конкурентів? — питає один.

- Ні, — відповідає співрозмовник. — Я боюсь, що я їх не навчу, і вони залишаться у мене.

Теги за темою
Бизнес
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Точно не був нашим ворогом, – парамедикиня Тайра пригадала зустріч з Папою Франциском
24tv
2025-04-22T15:12:15Z
Ректорка одного з вишів за день купила Porsche Cayenne і брендований рояль
24tv
2025-04-22T15:12:11Z
Папа Римський Франциск непублічно допомагав постачати зброю Україні, – архімандрит Говорун
24tv
2025-04-22T15:12:06Z
В дуже особливому місці, – військові та ветерани щемливо відзначили Великдень у Львові
24tv
2025-04-22T15:03:53Z
Знищено 51-й арсенал ГРАУ: у Defense Eхpress пояснили, чому це була найскладніша ціль
24tv
2025-04-22T15:03:52Z
На військовому арсеналі у Володимирській області РФ гримлять вибухи - деталі
GlavRed
2025-04-22T14:58:37Z
У Мангушській громаді розповіли, як допоможуть звільненим з полону землякам - матері і сину
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:08Z
На Буковині встановили рекорд у катанні великодніх яєць
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T14:57:31Z
Кабмін затвердив порядок створення та роботи Центрів національного спротиву
Лига
2025-04-22T14:48:21Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Орбан проголосував проти України в ЄС в ініційованому ним опитуванні
Европейская правда
2025-04-22T15:15:12Z
Глава Пентагону пригрозив судом підлеглим, які зливають інформацію журналістам
Европейская правда
2025-04-22T15:13:10Z
США пригрозили вийти з переговорів: який план "Б" буде в України
24tv
2025-04-22T15:12:56Z
Крісло Кортні Кардашян вписується в найцікавіший меблевий тренд 2025: в чому його оригінальність
24tv
2025-04-22T15:12:06Z
Адміністрація Трампа висунула економічний ультиматум Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T15:12:06Z
ЗМІ: Макрон зважує розпуск парламенту і призначення виборів на осінь
Европейская правда
2025-04-22T15:08:25Z
Гегсет вперше прокоментував скандал з другим чатом Signal
Европейская правда
2025-04-22T15:06:46Z
Мирний план Трампа. Що пропонують УкраїніСюжет
1News
2025-04-22T15:03:41Z
Антивакцинатор, конспіролог і хейтер України: як Кеннеді-молодший руйнує систему медицини в США
24tv
2025-04-22T15:03:48Z
Алкоголиків лікуватимуть чипом у мозок: у Китаї випробували моторошну технологію
Telegraf
2025-04-22T14:39:25Z
Як зернятко рису: у США розробили найменший у світі кардіостимулятор
24tv
2025-04-22T14:36:13Z
Допомога ветеранам і цифровізація: як Kharkiv IT Cluster співпрацює з донорами та державою
24tv
2025-04-22T13:06:59Z
Ядерна загроза: Україна отримає ізраїльську плацентарну терапію проти радіаційного ураження
Хвиля
2025-04-22T12:42:49Z
Коли магнітні бурі у травні та як покращити самопочуття
Факти ICTV
2025-04-22T10:40:21Z
ЮНІСЕФ доставив в Україну 300 тис. доз вакцини проти поліомієліту — ЦГЗ
Факти ICTV
2025-04-22T10:12:53Z
Навіть застарілий бруд відійде за 15 хвилин: як відмити витяжку від жиру
24tv
2025-04-22T09:36:39Z
У Німеччині визнано майже 600 випадків шкоди від вакцинації проти COVID-19
iPress
2025-04-22T09:09:55Z
"Цимбалюк стане батьком": у команді СолоХи відреагували на інформацію про вагітність, — ЗМІ
Фокус
2025-04-22T15:06:19Z
Гейлі Бібер у відповідь на чутки про вагітність розповіла про тяжкий діагноз
Комсомольская правда
2025-04-22T14:58:57Z
В Одесі почалися зйомки художнього фільму про зцілення українського воїна
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:18Z
Дружина Тараса Тополі зізналася, чи готова стати першою леді України
GlavRed
2025-04-22T14:57:29Z
7 найнапруженіших трилерів усіх часів, які тримають в напрузі до останньої хвилини
24tv
2025-04-22T14:33:36Z
Фестиваль «Миколайчук Open» оголосив національний короткометражний конкурс
Детектор М
2025-04-22T14:25:11Z
Модне взуття на весняно-літній сезон 2025: ідеальні варіанти
24tv
2025-04-22T14:18:06Z
Олена Тополя відповіла, чи планує її чоловік будувати політичну кар'єру
Комсомольская правда
2025-04-22T14:13:29Z
Натхнення поза часом: артвечір у Львові, присвячений Ельзі Скіапареллі
Вива
2025-04-22T13:52:12Z
"Ах**нєть": в мережі показали момент вибуху на 51 арсеналі ГРАУ
24tv
2025-04-22T15:15:48Z
За привласнення понад ₴2 млн. бюджетних коштів, виділених на ремонт багатоквартирного будинку у Ворзелі, судитимуть двох директорів підприємств
Украина Криминальная
2025-04-22T15:12:34Z
Поранені 26 людей, є загибла: у Запоріжжі на місці російських ударів завершили рятувальні роботи
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:38Z
Атака дронів по Харкову: в ОВА розповіли про стан постраждалих
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:35Z
Авіаудар по Запоріжжю: 12 поранених у лікарнях, четверо з них - у важкому стані
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:22Z
Завершено розслідування стосовно дезертира, який організовував втечу ухилянтів за кордон
Украина Криминальная
2025-04-22T14:58:06Z
Головному психіатру ЗСУ суд продовжив тримання під вартою ще на майже два місяці — ЗМІ
ZN UA
2025-04-22T14:58:00Z
Житомирянин погрожував адвокату, вимагаючи повернення неіснуючого боргу
Украина Криминальная
2025-04-22T14:57:11Z
"Ого, охреніти!": Вибухнув найбільший у Росії склад боєприпасів, перекриті дороги
Telegraf
2025-04-22T14:51:50Z
Злітає у повітря арсенал ГРАУ: на території одного з районів Владімірськой області оголосили НС
24tv
2025-04-22T15:09:32Z
Ворог двічі за день атакував Мирноград на Донеччині, троє загиблих
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:15Z
Графіки відключення світла в Києві та області 23 квітня: хто залишиться на 12 годин без електроенергії
Политека
2025-04-22T14:46:46Z
Наступ ЗС РФ на Харківщині уже триває: подробиці від очільника ОВА
Фокус
2025-04-22T14:42:36Z
Контролери ходитимуть по квартирах після 16:00: не ховайтеся – інакше платіжка здивує
Знай
2025-04-22T14:30:21Z
На двох станціях міської електрички у Києві схема посадки буде тимчасово змінена
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T14:27:46Z
Росія щодня "викурює" українських бійців хімзброєю — журналіст The Times
24tv
2025-04-22T14:21:24Z
Обстріли на півдні посилилися. ЗСУ повідомили, як саме Росія «використала перемирʼя»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T14:21:17Z
Прогноз погоди в Києві та області на 23 квітня: після спеки ситуація різко зміниться
Политека
2025-04-22T14:19:45Z
Пікнік влетить у копієчку: в Україні стрімко злетіли ціни на популярний продукт
GlavRed
2025-04-22T15:12:46Z
У Японії криза: вперше за 25 років імпортували рис із Південної Кореї
24tv
2025-04-22T15:09:13Z
Гривня різко подешевшала: долар і євро пішли вгору на міжбанку
Хвиля
2025-04-22T15:03:47Z
Пенсія 20 років тому й зараз: чому індексація не рятує
24tv
2025-04-22T15:03:20Z
АРМА передало управителю ягідне господарство на Житомирщині
AgroPortal
2025-04-22T15:00:47Z
МВФ знизив очікування щодо економічного зростання в Україні
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:51Z
МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки до 2,8% цього року
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:04Z
Фонд підтримки енергетики України за три роки зібрав €1,2 мільярда від донорів
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:04Z
АРМА шукає управителя на російську частку у фармацевтичному дистриб'юторі «ВЕНТА.ЛТД»
УкраинФорм
2025-04-22T14:58:02Z
Те, що треба після свят: готуємо сирний крем-суп, який розвантажить організм
24tv
2025-04-22T15:12:09Z
Заміокулькас стане вдвічі пишнішим: елементарне домашнє підживлення
24tv
2025-04-22T15:09:38Z
Результат вразить: рецепт засобу, який відбілить пластикове підвіконня
GlavRed
2025-04-22T15:03:29Z
Результат не змусить себе чекати: прості способи очистити пригорілу каструлю
24tv
2025-04-22T14:33:36Z
Один засіб відбілить унітаз до блиску: як впоратися з нальотом і брудом за 15 хвилин
GlavRed
2025-04-22T14:27:35Z
Як правильно очистити блендер після приготування страв: знають не всі
Gazeta UA
2025-04-22T14:27:34Z
Чи можна садити сакуру біля хати: відповідь на популярне питання
24tv
2025-04-22T14:18:28Z
Не пропустіть: хто зі знаків зодіаку не любить людей
24tv
2025-04-22T14:12:10Z
Через Приазов’я мігрує один із найрідкісніших видів гусей: як вони вигляжають
Telegraf
2025-04-22T14:09:21Z
Довбик може змінити Серію А на АПЛ: хто хоче підписати українця
24tv
2025-04-22T15:03:54Z
Юрчец: Дуже щасливий дебютувати за Кривбас
Football.ua
2025-04-22T15:01:16Z
Комітет арбітрів УАФ прокоментував незарахований гол «Шахтаря» в матчі з «Колосом»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T14:57:53Z
Довбик потрапив до сфери інтересів двох клубів АПЛ
Football.ua
2025-04-22T14:40:24Z
Допінговий скандал: Мудрик пройшов перевірку на детекторі брехні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T14:31:50Z
Як і де сьогодні живе Василь Вірастюк – найсильніша людина світу та багатодітний батько
24tv
2025-04-22T14:27:31Z
Чурілов: Не варто очікувати на недооцінку з боку Динамо
Football.ua
2025-04-22T14:19:44Z
Футболіст збірної України потрапив до команди тижня АПЛ
24tv
2025-04-22T14:18:04Z
Гімнастка Різатдінова могла стати новою "Холостячкою": вона розповіла, чому відмовилась
Фокус
2025-04-22T14:06:19Z
У Дії стартував бета-тест заміни техпаспорту онлайн
360ua.news
2025-04-22T15:03:56Z
Як оновити смартфон до останньої версії програмного забезпечення: пояснення
InternetUA
2025-04-22T15:01:54Z
Meta розширює застосування ШІ для виявлення неповнолітніх в Instagram
Детектор М
2025-04-22T14:58:40Z
Китай першим у світі запустив торієвий ядерний реактор
24tv
2025-04-22T14:43:37Z
Сеул вивів на орбіту четвертий супутник шпигун для стеження за КНДР
360ua.news
2025-04-22T14:01:16Z
Зонд NASA "Люсі" надіслав перші зображення астероїда Дональдйохансон, схожого на арахіс
24tv
2025-04-22T14:00:31Z
Технологія Neuralink дозволить бачити краще, ніж звичайна людина
InternetUA
2025-04-22T13:46:01Z
Гігантську вітряну турбіну зупиняють через незвичайну скаргу: що сталося
Фокус
2025-04-22T13:45:35Z
В китайських перукарнях почали використовувати шампуні на основі штучного інтелекту: як це працює
InternetUA
2025-04-22T13:31:24Z
Zeekr 9X — клон Rolls Royce Cullinan за ціною BMW X5
Топ Жир
2025-04-22T15:15:01Z
Концепції VW вказують на початок створення 30 нових моделей для майбутнього електромобілів у Китаї
Топ Жир
2025-04-22T14:45:59Z
Volkswagen вперше випереджає Tesla у продажах електромобілів в Європі
Топ Жир
2025-04-22T14:15:02Z
Водій «Корвету» вижив після аварії, коли його голова залишилася цілою, щоб розповісти цю історію
Топ Жир
2025-04-22T13:45:38Z
Стартували передпродажі нового Geely Boyue L
Portaltele
2025-04-22T13:07:57Z
Mercedes планує замінити кермо на ручки у деяких моделях і перейти на керування за допомогою дротів
Топ Жир
2025-04-22T12:48:22Z
В українців можуть забрати права через колеса: що загрожує порушникам
GlavRed
2025-04-22T12:28:38Z
Nissan показав нове покоління мінівену Elgrand
AutoCentre
2025-04-22T12:16:20Z
Розкішний електричний мінівен Mercedes-Benz Vision V показали офіційно
AutoGeek
2025-04-22T12:12:33Z