Про це на брифінгу для ЗМІ у Варшаві перед виїздом до Стокгольма на саміт країн Скандинавії, Балтії та Польщі заявив у середу глава польського уряду Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.
За його словами, під час цього саміту обговорюватимуться три важливі теми: трансатлантична співпраця, регіональна безпека, а також війна в Україні.
У контексті України Туск підкреслив, що представить у Стокгольмі польську точку зору, з якою, він висловив упевненість, погодяться усі інші учасники саміту: «Нічого про Україну без України».
Польський премʼєр наголосив, що усі хочуть миру, але «це має бути справедливий мир, який поважає територіальну цілісність України».
«І ми повинні сказати це голосно та чітко: сьогодні найефективнішим захистом польських та європейських кордонів є підтримка України. Не треба любити Україну, не треба говорити гучних слів про солідарність і поєднання. Достатньо буде прорахованого і холодного інтересу Польщі та всієї Європи, аби хотіти й надалі підтримувати Україну»,- підкреслив Туск.
Він звернув увагу, що після виборів у США Вашингтон, можливо, відмовлятиметься від масштабної допомоги Україні. Однак, це зовсім не означає, що так само має робити Європа.
«З точністю до навпаки, тому що в наших інтересах, щоб Україна пережила цю навалу і вийшла захищеною з цього протистояння з Росією. Це в наших - польських та європейських інтересах»,- наголосив премʼєр РП.
Він додав, що тут зовсім не має значення ставлення до України інших країн чи народів.
«Холодний розрахунок нам говорить наступне: Польща і Європа будуть набагато безпечнішими, якщо Україна буде незалежною, сильною і готовою продовжувати протидіяти російській агресії»,- наголосив глава польського уряду.
У контексті Росії завданням Польщі Туск бачить «пробудження амбіцій Європи», оскільки немає жодної причини, щоб Європа мала якісь комплекси щодо Росії. За його словами, незважаючи на динаміку відносин ЄС із США у найближчі місяці, Європа "має твердо стати на ноги, повинна завершитися ера страху і непевності".
«Якщо Європа єдина, то Росія є технологічним, фінансовим та економічним карликом порівняно з нею. Якщо є поділи між країнами, тоді Росія становить законну загрозу для кожної європейської країни, і це усвідомлення має нарешті дійти до лідерів в усій Європі», - підкреслив Туск.
Як повідомляло агентство, у Швеції в середу відбудеться саміт країн Скандинавії, Балтії та Польщі, де обговорюватиметься також питання підтримки України.