Таку думку експерт висловив в інтерв’ю у Радіо NV, передає Укрінформ.
«Це (підписання угоди про припинення вогню між Ізраїлем та Ліваном, - ред.) один із значних успіхів адміністрації Джо Байдена. Чи допоможе це не розпорошувати увагу і ресурси? Як мінімум, увага (США – ред.) дійсно буде більше сконцентрована на Україні, на тому, що коїться в нас, яка нам потрібна підтримка, наскільки швидко, наскільки багато тощо. Проте не факт, що ця увага буде абсолютно позитивною», - зазначив Краєв.
У цьому контексті він зауважив, що оскільки США закритими каналами переконали прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміну Нетаньягу і загалом Ізраїль, що «треба йти на переговори, щось підписувати і треба припиняти вогонь, то де гарантія, що приблизно така сама «увага» не буде приділена і нам»?
«Тобто ми будемо очікувати більше військової допомоги, більше підтримки тощо, а натомість отримаємо просто постійний дипломатичний тиск і постійні вмовляння піти на переговори як би там не було», - спрогнозував експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма».
Як повідомляв Укрінформ, президент США Джо Байден заявив, що Ізраїль та Ліван досягли угоди про перемирʼя з метою припинення вогню між Ізраїлем і «Хезболлою», яке набуло чинності у ніч на середу, 27 листопада. Він додав, що США розраховують, що домовленості про припинення вогню - безстрокові.
У жовтні Ізраїль розпочав наземну операцію проти «Хезболли» на півдні Лівану.
У листопаді Ліван та угруповання «Хезболла» погодилися на пропозицію Сполучених Штатів про припинення вогню з Ізраїлем, але висловили зауваження до її змісту.
Україна привітала підписання угоди про припинення вогню між Ізраїлем та Ліваном, укладеної за посередництва Сполучених Штатів та Франції.