У Британії заарештували американця, якого ФБР 20 років розшукувало за причетність до терактів
У Британії заарештували 46-річного американця Даніеля Андреаса Сан-Дієго, якого ФБР розшукувало майже 20 років. Підозрюваного у ймовірній причетності до двох підривів офісних будівель, скоєних 2003 року, затримали у віддаленій частині Уельсу, пише The Guardian.
Раніше ФБР запропонувало 250 тисяч доларів (200 тисяч фунтів стерлінгів) за інформацію, яка б безпосередньо допомогла заарештувати Сан-Дієго. Його вважали «озброєним та небезпечним».
Підозрюваного заарештували 25 листопада «в одному з будинків у сільській місцевості поруч з лісом» у районі Конві, що на півночі Уельсу. Це вдалося зробити фахівцям з національного відділу екстрадиції Національного агентства з боротьби зі злочинністю (NCA). За словами представника NCA, їм допомагали колеги з контртерористичної поліції та поліції Північного Уельсу.
Арешту та екстрадиції Сан-Дієго вимагала американська влада. У США йому планують оголосити звинувачення. Процедура екстрадиції вже почалася, а суд в Лондоні вирішив залишити підозрюваного під вартою.
Згідно з оголошенням ФБР про розшук, Сан-Дієго «має зв'язки з екстремістськими групами, що захищають права тварин», дотримується веганської дієти, володіє пістолетом і має низку татуювань, у тому числі із зображенням схилів пагорбів і будівель, які палають.
Також в оголошенні йдеться, що 28 серпня 2003 року на території кампусу біотехнологічної корпорації в Емервіллі з інтервалом приблизно в годину вибухнули дві бомби. Згодом, 26 вересня 2003 року, одна бомба, обв’язана цвяхами, вибухнула на території корпорації харчових продуктів у Плезантоні.
У липні 2004 року, зазначили в ФБР, окружний суд північного округу Каліфорнії звинуватив Сан-Дієго у причетності до цих вибухів.
Раніше повідомлялося, що ФБР заарештувало громадянина Афганістану, який у день виборів планував здійснити напад від імені «Ісламської держави». Згідно з даними правоохоронців, 27-річний Насір Ахмад Таухеді з Оклахома-Сіті в’їхав до США у 2021 році за програмою «Спеціальна імміграційна віза». Вона дозволяє в’їзд людям, які працювали в збройних силах США або під керівництвом керівника місії перекладачем в Іраку чи Афганістані. На допиті він повідомив слідчим, що планував напад на день виборів у листопаді і що має співучасника змови.