MY.UAНовини
Заморожування війни є найреалістичнішим сценарієм, але це не влаштує ні Київ, ні Москву – Розумний
Заморожування війни є найреалістичнішим сценарієм, але це не влаштує ні Київ, ні Москву – Розумний

Заморожування війни є найреалістичнішим сценарієм, але це не влаштує ні Київ, ні Москву – Розумний

Ядерні погрози – гра Кремля, але психопатична поведінка Путіна не дозволяє ними нехтувати, вважає політичний експерт Максим Розумний.

Після дозволу США завдавати ударів по російській території американськими далекобійними ракетами ATACMS у російського керівництва стався черговий приступ ядерної істерії. Путін після цього дозволу швиденько підписав оновлену ядерну доктрину Російської Федерації, а потім, схоже, для переконливості, запустив по українському місту Дніпро експериментальну міжконтинентальну балістичну ракету середньої дальності – "Орешник", яка здатна нести і звичайні, і ядерні боєголовки.

Про те, куди заведуть світ та Україну чергові ядерні забавки Росії, Главред поговорив із політичним експертом, професором кафедри міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка Максимом Розумним.

Наскільки ймовірно, що ядерна карта, якою знову почала розмахувати Росія, таки буде розіграна? Чи стануть саме удари ATACMSпо Росії тою причиною, з якої Путін дасть наказ про застосування ядерки?

Як на мене, немає прямого зв’язку між дозволом США бити ракетами ATACMS по Росії і застосуванням ядерної зброї в цій війні. Адже постійно з’являються нові й нові "червоні лінії". І надання Україні чи то ATACMS, чи то Bradley, чи то німецьких танків не стає визначальним чинником у війні.

Звичайно, подивимося, по чому вдарять передані нам союзниками ракети, бо теоретично ураження певної значної цілі на території РФ може викликати бурхливу реакцію нашого противника. Хоча навіть захід ЗСУ в Курську область не став чимсь надзвичайним в сенсі реакції Росії – просто тепер є величезна лінія фронту, яка пролягає не тільки по українській території. Ані природа, ані інтенсивність війни від цього не змінилися.

Тому слід розділяти воєнний аспект, тобто як розвиваються події на лінії фронту, та політичну гру, яку навколо ядерної теми намагається розіграти Кремль у своїх відносинах із Заходом. Це дві паралельні гри, дві паралельні реальності, два паралельні сталкера, між якими іноді політики встановлюють певні смислові зв’язки, але кожна гра розвивається за своєю логікою.

Шантаж Росії ядерною зброєю не є новиною, це ідея фікс Москви. Кажуть, що Патрушев є ідеологом цієї доктрини і такого підходу: якщо РФ погрожуватиме ядерною зброєю, їй дадуть усе, що вона просить. А все решта – це просто пошук приводів і межі, до якої в цій грі можна заходити.

Путін підписав оновлену ядерну доктрину РФ, щоб налякати Захід і змусити його тиснути на Київ, вважає Розумний / kremlin.ru

Тобто ви вважаєте, погрози Росії ядерною зброєю виключно елементом політичної гри Кремля, і до практичного застосування справа не дійде?

Звичайно, стверджувати цього не можу – ми вже стільки разів обманювалися в своїх враженнях щодо Путіна і путінського режиму, причому цілком раціональних. Але думаю, після цього дозволу США і після перших випадків застосування ATACMS по військових об’єктах на території Російської Федерації ядерна небезпека не збільшилася кардинально.

Для яких дій Путін розв’язав собі руки, підписавши оновлену ядерну доктрину? Зокрема, для яких дій щодо України.

Це чергова "червона лінія" і озвучування погроз. Тобто це елемент залякування України та її партнерів. Прямої вказівки на те, що Москва застосує ядерну зброю проти України, в цьому документі немає, не було її й у попередньому. Оновлення ядерних доктрин відбуваються періодично, і в них вноситься дедалі більше приводів для застосування ядерної зброї. І зараз виглядає так, що Росія себе взагалі нічим не стримує і може застосувати ядерку в будь-який момент.

Можна вибудовувати різні сценарії, але, як на мене, підписання Путіним оновленої ядерної доктрини РФ слід розглядати в контексті наближення дати початку переговорів і можливого заморожування конфлікту. Зараз усі готуються до інавгурації Трампа, до того, що він ось-ось почне діяти і тиснути. І цей крок російського керівництва спрямований на те, щоб Трамп тиснув на Україну, а не на Росію, примушував Київ до поступок і непопулярних рішень.

Якщо погрози Путіна є виключно політичною грою Путіна, невже на Заході цього не бачать і не розуміють? Адже там продовжують боятися ядерної війни, і цей метод тиску на західні країни Путін досить вдало використовує.

Я би не дивувався цьому. Як людина, яка жила в Радянському Союзі, прекрасно пам’ятаю страшенний страх ядерної війни, який підтримувався державною пропагандистською машиною. Хоча, озираючись назад, я розумію, що на початку 80-х років навряд чи Америка реально збиралася почати ядерний конфлікт, так само і СРСР це не було потрібно. Але це було ніби світоглядним тлом існування народів і всього світу. Коли я був у Південній Африці, мої співрозмовники теж згадували часи блокового протистояння, і вони теж відчували цей подих ядерної загрози.

Дивіться відео, в якому політичний експерт Максим Розумний оцінив імовірність ядерного удару Росії по Україні:

Тому, можливо, це не лише одномоментна політична гра, але й елемент того світопорядку, якого прагне Путін. Судячи з усього, людям, вихованим у Радянському Союзі, і вихідцям із КДБ комфортніше жити в світі, в якому вони в будь-який момент когось можуть знищити ядерною бомбою. Тому це елемент світогляду і стратегії виживання.

Ядерна риторика в Росії регулярно актуалізується, згадайте хоча б Соловйова з його "ядерним попелом". Ці погрози там лунають уже не один рік.

Єдине, що тут насторожує, – це те, що у Путіна є багато ознак психопатичної поведінки і бажання підтверджувати свої слова. Він може в певний момент психанути і прийняти рішення про застосування ядерної зброї.

Про це, до речі, вже давно йде мова. У 2014-2022 роках головна ідея, яка мала заспокоювати нас усіх, полягала в тому, що в момент такого рішення наказу Путіна ніхто не послухається, і знайдуться такі офіцери та генерали, які замість того, щоб тиснути на ядерну кнопку, ізолюють самого Путіна. Тобто загроза від "мавпи з гранатою" зберігається постійно.

Втім, у раціональному моделюванні загроза не виглядає реалістичною. Хоча б тому, що насправді вона нічого не дає Росії ні у воєнному, ні в політичному сенсі. Якщо буде не глобальна "ядерна зима", а тактичний ядерний удар по українській території, це нічого для Росії не змінить. От що після цього? Подальший хід подій у такому випадку настільки відрізнятиметься від усього того, що було досі, що це не можна розглядати як просто черговий крок у протистоянні. А головне – у такому випадку події розвиватимуться точно не на користь Росії.

Ви випередили моє наступне запитання про те, що б дало Росії, якби вона використала ядерну зброю в цій війні. Адже більш імовірно, що наслідки для неї були б негативними. Як би це сприйняли найближчі партнери Росії, зокрема, Китай, чи продовжили би вони їй допомагати?

Всі б чекали, коли нарешті прийдуть санітари, спеленають і заберуть Путіна, або Росію, кудись у надійне місце.

Патрушев, Ковальчук, Путін – усі вони історики. Можливо, вони сподіваються, що Україна, як і Японія, одразу після ядерного удару підпише капітуляцію, погодиться надати російській мові статус державної та на іншу подібну маячню.

Цілком очевидно, що після завдання ядерного удару Росія опиниться в повній міжнародній ізоляції, з нею ніхто в світі не матиме справ. Та й взагалі, ядерний удар не вирішує жодної з проблем Путіна, якщо, звісно, він не має наміру зробити з Росії підводний човен, який існуватиме в абсолютно ізольованому світі.

Ядерний удар по Україні не вирішить жодної проблеми Путіна і, навпаки, створить нові, переконаний Максим Розумний / Вікіпедія

Тому, як на мене, зараз йдеться про тактичну вигоду, про міцнішу переговорну позицію, коли наступ росіян на сході не дуже успішний, коли не вдалося вийти навіть на адміністративний кордон Донецької області, а вже треба про щось домовлятися. От і викочуються Кремлем ці ядерні аргументи і важелі тиску. Саме в такій площині це слід розглядати.

Навіщо Росія вдалася до застосування балістичної ракети "Орешник"? Якою була мета цього удару (навіть не військова, а саме політична), і наскільки Путіну її вдалося досягти? Що може стати тим імпульсом, який може спровокувати, як ви сказали, цю "мавпу з гранатою", і вона вдарить "Орешником" із ядерною боєголовкою?

Основних імпульсів було два.

Перший – серія невдач із російськими супергіперзвуковими і всякими іншими ракетами. Ми пам’ятаємо, як Путін із великим апломбом і гордістю розповідав, які суперсучасні озброєння є у Росії – мовляв, вони ставлять її на порядок вище всіх можливих воєнних противників. Але – Кинджали збивають, Іскандери збивають, а в Росії ув’язнюють і судять інженерів і конструкторів за те, що "суперзброя" не спрацювала.

Другий імпульс полягає в тому, що багато хто почав сумніватися в тому, чи взагалі злетять ракети зі стратегічного ядерного арсеналу Росії, бо вони застаріли і багато років належно не обслуговувалися. Тому російська ядерна загроза почала сприйматися у світі як відвертий блеф. Недавня історія про те, як одна ракета не вилетіла з шахти, а в ній і підірвалася, всі ці підозри підтверджувала.

Тому, коли ракета, здатна нести ядерний боєзаряд, злетіла і вцілила туди, куди росіяни хотіли, це стало підтвердженням того, що всі ці погрози і козир в руках Путіна – не міраж, такі ракети справді є і можуть літати. А тому Путін зможе оперувати цим, як козирем, на можливих переговорах.

Російська ядерна загроза почала сприйматися у світі як відвертий блеф, а удар Орешником мав це змінити, зазначив Розумний / Інфографіка: Главред

Як на нову серію ядерних погроз із боку Росії відреагує Захід, а також партнери РФ, зокрема Китай?

Щось подібне вже не один рік робить Кім Чен Ин, а перед тим і його батько. Північна Корея теж час від часу запускає балістичні ракети в Японське море, і цим підтверджує серйозність своїх намірів і застерігає від спроб вирішити корейське питання військовим шляхом.

Росія фактично встала на одну сходинку розвитку з Північною Кореєю, тож її сприйматимуть так само, як і КНДР. Згадайте, як будувалася політика щодо Північної Кореї протягом останніх десятирічь із боку Заходу: максимальна ізоляція, максимальна протидія, санкції, але відсутність спроб вирішити питання кардинально. Натомість були такі спроби, як здійснював Трамп у період свого першого президентства: спроби налагодити контакти, провести переговори, запропонувати певний обмін ("ви нам ядерну боєголовку – ми вам трішки рису"). З Росією ситуація переходить приблизно в ту саму площину.

Тобто не варто очікувати, що Захід, побачивши, що по Україні почали бити балістичними ракетами, підкине нам якоїсь "суперзброї"?

Цього точно не станеться. Тим більше, на Заході починає перемагати думка про те, що не треба дратувати Путіна і надто озброювати Україну, а треба вже якимсь чином цю війну завершувати. Принаймні ядерну зброю Україні точно не дадуть: не буде розрахунку на те, що Україна зможе відповідати на можливий ядерний удар своїм ядерним ударом.

До чого тоді далі все рухатиметься в цій війні? Якщо сторони зараз постійно підвищують ставки: вступила КНДР у війну, Штати дали дозвіл бити ракетами ATACMS по Росії, РФ одразу ж оновила ядерну доктрину і завдала удару ракетою, здатною нести ядерний боєзаряд… Що далі? Куди ми зайдемо цим шляхом?

Сторони рухаються до рішення про заморожування війни і про якийсь варіант тимчасового врегулювання. Цей варіант не задовільнить українські побажання щодо відновлення територіальної цілісності. Але так само він не задовільнить російські бажання щодо легалізації захоплень та окупації, а також щодо обмеження українського суверенітету (скорочення війська чи обмеження в зовнішній політиці тощо).

Тобто ця можлива "мирна угода" буде тимчасовою і, можливо, офіційно ніким не підписаною. Приблизно буде так, як було у нас в 2014 і 2015 роках. Це орієнтовна точка, на яку сторони, схоже, обрали курс і рухаються до неї з надією: росіяни сподіваються, що це буде на їхню користь, ми – що на нашу, Захід – що він, в принципі, залишиться у виграші від цього.

Втім, сторони ще не погодилися на кінцевий варіант цього балансу і компромісу, тому ескалація може тривати. Не знаю, до чого нового вона може дійти.

З нашого боку наступними кроками будуть руйнування російської військово-промислової інфраструктури, російських військових об’єктів, можливо, вже й загроза бомбардувальникам, які злітають і скидають на нас Кинджали та інше. Росія ж показала, що вона далі завдаватиме ударів балістичними ракетами та може застосувати тактичну ядерну зброю, плюс відкрити новий фронт десь у країнах Балтії або деінде, але НАТО доведеться реагувати.

Поки що це проектування загроз. На даний момент усі сторони дуже втомлені. Росіяни дивляться на курс свого рубля і облікову ставку Центробанку, тож бачать, що їм потрібна зупинка і передишка. Тому найбільш реалістично чекати певного варіанту перемир’я.

Війна в Україні рухається до заморожування, сторони виснажені – Розумний / 4-а окрема танкова бригада

Якщо ні Росію, ні Україну не задовільнить таке заморожування війни, то через скільки років війна поновиться?

Це складне питання, на нього зараз немає відповіді, але є великий простір для історичних аналогій і побудови різноманітних сценаріїв. Це залежатиме від багатьох чинників, а найголовніше – що буде після цього відбуватися в Росії. Якщо після цього в Росії буде соціально-економічний занепад і внутрішньополітична криза, то буде можливість переглянути цю ситуацію на нашу користь і дивитися в майбутнє з більшим оптимізмом.

Якщо ні, то можна згадати ситуацію на Корейському півострові. Мирної угоди досі немає, тобто сторони досі формально перебувають у стані війни, але цієї війни немає з 50-х років минулого століття. Хоча весь цей час корейці живуть в умовах постійної загрози.

В Ізраїлі ситуація післявоєнних часів теж відома. Вже більш ніж півстоліття існує нерозв’язаний конфлікт, який час від часу спалахує.

Та й наш власний досвід 2014-2022 років підказує, як може розвиватися ситуація. Але так само наш власний досвід підказує нам, як не можна поводитися з Росією: не можна їй давати відновлюватися, розвиватися і нахабніти. Тому, якщо буде невигідний для нас фініш цієї воєнної кампанії, західний світ не повторить тих помилок, яких припустився після 2014 року.

Ми з вами поговорили про віддалену перспективу, але хочу запитати про близьку. Оскільки зараз лунає чимало прогнозів про те, що найближчі пару місяців будуть дуже складними для України, тобто до інавгурації Трампа. За цей час чим іще Росія може неприємно здивувати нас і світ? Ще якоюсь своєю смертоносною "вундервафлею" або ще якимсь божевільним кроком? Що вона може утнути?

В арсеналі у Росії насправді є не так багато засобів тиску на Україну. Звичайно, залишаються удари по нашій енергетичній інфраструктурі та інфраструктурі взагалі, ця загроза нікуди не поділася, як свідчить інцидент із "Орешником".

Наша ППО була посилена до зими, але вона охоплює далеко не всю територію України, тож залишається багато вразливих місць, куди росіяни можуть ударити.

Путін уже з усіх сил намагався тиснути на Україну, тому, як на мене, за ці два місяці росіяни можуть скористатися тим великим запасом і резервом свого тиску на США, а особливо на Європу. Саме на Європу будуть перенесені основні зусилля Росії, щоб налякати європейців (а за нинішніх умов це зробити не так уже й важко).

Україні слід очікувати від Росії активізації різноманітних інформаційних кампаній, політичних провокацій, спроб розхитати ситуацію всередині країни та дискредитувати воєнно-політичне керівництво. Саме в цій площині будуть зосереджені основні зусилля ворога в найближчі місяці.

Хто такий Максим Розумний

Максим Розумний – український політолог, філософ, журналіст, поет. Доктор політичних наук. З 2024 року – професор кафедри міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка. Народився 27 червня 1969 року в місті Київ. Закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка, факультет журналістики (1992). Завідувач відділу стратегічних комунікацій Національного інституту стратегічних досліджень (2005-2008); радник віце-прем'єр-міністра України (2008); завідувач відділу гуманітарної політики та безпеки Національного інституту проблем міжнародної безпеки (з 2009), пише Вікіпедія.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Київ отримав від Японії обладнання для реабілітації людей із порушеннями зору на понад ₴3 мільйони
УкраинФорм
2024-11-27T11:46:08Z
Київ накриє туман і посилиться вітер, у деяких регіонах буде +8: прогноз погоди на четвер
Фокус
2024-11-27T11:45:51Z
Дрони атакували військовий аеродром і базування артполку у Ростовській області
24tv
2024-11-27T11:45:20Z
Енергетики відновили електропостачання на Київщині
1News
2024-11-27T11:41:13Z
У ЗСУ розповіли про нову штурмову тактику росіян: спершу просочуються, потім накопичуються
ZN UA
2024-11-27T11:29:01Z
Окупанти не обмежаться Донбасом: в ЗСУ розкрили цинічні плани ворога
GlavRed
2024-11-27T11:27:59Z
Армія РФ готується до наступу на Дніпропетровщину: подробиці від ISW
TSN
2024-11-27T11:27:48Z
Європу чекає найхолодніша зима з часів початку війни в Україні — Bloomberg
ZN UA
2024-11-27T11:18:13Z
Ненависть іде від тих, хто не хоче помічати війни, – у Полтавському ТЦК зробили різку заяву
24tv
2024-11-27T11:12:26Z
Дружить з Іванкою і рекламує Tesla: Кім Кардаш'ян непублічно може підтримувати Трампа, — NYT
Фокус
2024-11-27T11:45:48Z
Глава МЗС Німеччини вимагає від прем’єра Бранденбургу дати чітке зобов’язання щодо України
Европейская правда
2024-11-27T11:42:39Z
У Британії затримали шістьох підозрюваних у зв’язках з курдськими бойовиками
Европейская правда
2024-11-27T11:42:10Z
США після підписання угоди між Ізраїлем та Ліваном більше уваги сконцентрують на Україні - експерт
УкраинФорм
2024-11-27T11:42:06Z
ЄС виділить €1 мільярд від заморожених активів Росії на українську "оборонку"
Хвиля
2024-11-27T11:36:06Z
Прем'єр Словаччини поїде до Москви на святкування 9 травня
Европейская правда
2024-11-27T11:33:57Z
Австрія пропонує нейтральний майданчик для переговорів між Україною та Росією
360ua.news
2024-11-27T11:33:19Z
Головним завданням Каллас у новій Єврокомісії буде безпека та захист інтересів Європи - фон дер Ляєн
УкраинФорм
2024-11-27T11:29:44Z
Делегація на чолі з Умєровим прибула до Південної Кореї - Yonhap
УкраинФорм
2024-11-27T11:29:26Z
"Я здивувався": Потап звернувся до Позитива вперше з 2022 року - причина
GlavRed
2024-11-27T11:42:01Z
Популярні плаття на зимовий сезон: ці моделі мають бути у вашому гардеробі
24tv
2024-11-27T11:36:13Z
Відома українська акторка вперше заговорила про свого коханого: "Непублічна людина"
TSN
2024-11-27T11:33:51Z
"Мене там більше не буде": Ксенія Мішина звільнилася відразу з двох телеканалів
GlavRed
2024-11-27T11:27:37Z
"Пошкодив нерв": популярний шоумен потрапив до лікарні після нещасного випадку
GlavRed
2024-11-27T11:27:34Z
Анджеліна Джолі у ролі Марії Каллас: як пройшла київська прем’єра фільму «Марія»
Вива
2024-11-27T11:21:22Z
Режисер «Чужий: Ромул» вважає свій фільм «великим хітом» і шукає гідну історію для продовження
ITC
2024-11-27T11:07:56Z
Яку сукню одягнути на Андрія? Дивіться наші пропозиції!
TSN
2024-11-27T10:51:57Z
Алан Бадоєв вперше за довгий час зустрівся з батьком і показав його рідкісне фото
24tv
2024-11-27T10:30:13Z
Neuralink працює над створенням роботизованої руки, яка керується думкою
InternetUA
2024-11-27T11:01:31Z
Веде брудну гру і перемагає: вчені розкрили незвичайний нюанс бактерії туберкульозу
Фокус
2024-11-27T11:00:20Z
Як друзі можуть друзі вплинути на ваші хвороби
Знай
2024-11-27T10:51:13Z
Компанія Neuralink випробує мозкові імплантати для керування роботизованою рукою силою думки
УкраинФорм
2024-11-27T10:48:58Z
Електронна ВЛК: як працюватиме нова система медичних оглядів
Знай
2024-11-27T10:12:37Z
За хабар у ₴300 тис. посадовиця Інституту громадського здоров’я НАМНУ прискорила проведення досліджень нового дезінфікуючого засобу
Украина Криминальная
2024-11-27T10:03:50Z
Переконували у вагітності і давали чужих немовлят: у Нігерії викрили шахрайську схему лікування безпліддя
Фокус
2024-11-27T09:45:21Z
Теорія брехні: чи можна розпізнати обман за поведінкою людини
24tv
2024-11-27T09:24:21Z
Виявили ділянку мозку, яка відповідає за якість сну: яке це має значення
24tv
2024-11-27T08:30:56Z
Стрімкий обвал рубля триває: долар та євро злетіли до нових максимумів у Росії
24tv
2024-11-27T11:42:47Z
В Укрсадпром змінилося керівництво
AgroPortal
2024-11-27T11:30:17Z
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей
Знай
2024-11-27T11:30:00Z
Українські фермери змогли покращити врожаї застосувавши препарат від компанії Elicit Plant
AgroNews
2024-11-27T11:29:43Z
США виділяють компанії Intel $7,86 мільярда на виробництво чипів
УкраинФорм
2024-11-27T11:27:39Z
G7 завершує роботу над виділенням Україні 50 млрд доларів із використанням доходів від російських активів
iPress
2024-11-27T11:18:42Z
Гроші від міжнародних партнерів: в 2025 році підтримка буде, а далі почнуться труднощі
ZN UA
2024-11-27T11:16:34Z
Україна отримала $4,8 мільярда від Світового банку - Шмигаль
УкраинФорм
2024-11-27T11:15:47Z
ЄБРР підтримав ідею створення Фонду, який прискорить будівництво зеленої енергетики в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T11:06:38Z
В Україні запровадять незвичні світлофори нового стандарту
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T11:45:52Z
Понад 46% учасників національного теста з медіаграмотності продемонстрували високий результат
Детектор М
2024-11-27T11:37:28Z
Українські учні перемогли у світовому конкурсі молодіжного підприємництва
24tv
2024-11-27T11:36:38Z
Ще три дні: коли кінцева дата для подання документів на субсидію
24tv
2024-11-27T11:36:09Z
Саджатимуть ректорів, як голів МСЕК: нардеп відреагував на ухилянтів в університетах
Фокус
2024-11-27T11:27:21Z
Творець "капсули самогубця" порушив мовчання про те, що сталося під час першої смерті у пристрої
TSN
2024-11-27T11:21:45Z
Календар свят і вихідних на грудень 2024: чи будуть українці відпочивати на Різдво
24tv
2024-11-27T11:21:42Z
ЗСУ підмінюють координати у "шахедах" та шлють до Білорусі: оглядач пояснив, як це можливо
Фокус
2024-11-27T11:21:26Z
Діяльність Залужного, Буданова й Зеленського українці схвалюють найбільше, – опитування
24tv
2024-11-27T11:21:13Z
Колишній одноклубник Мессі став його новим тренером в "Інтер" Маямі
TSN
2024-11-27T11:33:22Z
Джорджина не оцінила: Роналду постане перед судом через збільшення пеніса
24tv
2024-11-27T11:21:47Z
Беллінгем: Мій перехід до Ліверпуля не був таким близьким, як про це писали ЗМІ. Реал Мадрид — це інший рівень
Football.ua
2024-11-27T11:16:39Z
Відомі найкращі футболіст та тренер 14 туру української Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2024-11-27T11:15:10Z
Новий світовий рекорд: Садурська стала першою жінкою у світі, яка досягла глибини 82 метри
24tv
2024-11-27T11:12:45Z
Манчестер Сіті розглядає підписання сина легендарного футболіста
360ua.news
2024-11-27T11:00:44Z
Відомий тренер дав нестандартну пораду Ф'юрі перед реваншем з Усиком
24tv
2024-11-27T11:00:36Z
Українська арбітриня Грушко судитиме матч плей-офф відбору Євро-2025
УкраинФорм
2024-11-27T10:45:46Z
Тренери зі спортивної гімнастики пішли проти Стелли Захарової відкритими листами
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T10:36:09Z
Помер поранений у Бахмуті грузинський боєць, який лікувався у Франції
УкраинФорм
2024-11-27T11:46:29Z
Агент рашистів намагався спалити електропідстанцію, що живить військовий аеродром на Кіровоградщині
Украина Криминальная
2024-11-27T11:42:42Z
У Павлограді поліцейські затримали підозрюваного у вбивстві брата
Украина Криминальная
2024-11-27T11:24:52Z
За напад на поліцейських двоє киян отримали реальні терміни ув’язнення
Украина Криминальная
2024-11-27T11:03:53Z
Удар блискавки серйозно порушив залізничне сполучення у Німеччині
Европейская правда
2024-11-27T11:01:37Z
На Одещині затримали трьох паліїв адмінбудівель, двоє з них – підлітки
Украина Криминальная
2024-11-27T10:54:23Z
На Закарпатті затримали чергового зловмисника, який організував переправлення ухилянтів через кордон
Украина Криминальная
2024-11-27T10:48:44Z
Росіяни вдарили з дрона по Станіславу на Херсонщині, постраждав чоловік
УкраинФорм
2024-11-27T10:36:47Z
“Знімала порчу” через Instagram за півмільйона гривень: у Вінниці затримали шахрайку
InternetUA
2024-11-27T10:28:38Z
Запобігти вторгненню кухонних загарбників: експерт розповіла, як захистити оселю від тарганів
Фокус
2024-11-27T11:36:56Z
Село в Україні стало одним із найкращих у світі: який вигляд воно має і що там унікального
TSN
2024-11-27T11:33:34Z
Як створити вдома ідеальний простір для спілкування: поради дизайнерів
24tv
2024-11-27T11:27:21Z
Ще 5 хвилин: 4 знаки зодіаку, які завжди хочуть спати
GlavRed
2024-11-27T11:27:06Z
Найрозкішніший "МакДональдз" у світі: ресторан у маєтку, де подають ролами з лобстера
24tv
2024-11-27T11:21:53Z
Що робити, якщо фарш на котлети вийшов рідким
TSN
2024-11-27T11:21:28Z
Всього за 10 хвилин і з найпростіших продуктів: намазка для бутербродів, яка стане улюбленою
24tv
2024-11-27T10:36:43Z
Пральна машина засяє чистотою: найпростіший спосіб почистити барабан від запаху
24tv
2024-11-27T10:12:51Z
Китайський гороскоп на завтра 28 листопада: Коням - хвороба, Собакам - драма
GlavRed
2024-11-27T09:27:21Z
Камера Apple iPhone 16 помітно відстає від якості Pro Max — 20 місце в DxoMark порівняно з четвертим
ITC
2024-11-27T11:31:47Z
Наступна частина гри «Відьмак» перейшла до активної розробки
InternetUA
2024-11-27T11:31:42Z
Шукати стане простіше: iOS-застосунок Google отримав нову фічу — деталі
InternetUA
2024-11-27T11:16:59Z
"Місто під льодом": покинута військова база США в Гренландії загрожує катастрофою
Фокус
2024-11-27T11:12:59Z
Які катаклізми очікуються в новому році - астрологічний прогноз на 2025 рік
Фокус
2024-11-27T11:12:46Z
7 речей, якими не варто ділитися у Facebook задля вашої приватності та безпеки
24tv
2024-11-27T11:06:35Z
В інстаграмі додали можливість ділитися геолокацією у повідомленнях та давати друзям нікнейми
Детектор М
2024-11-27T11:03:14Z
TikTok обмежить використання фільтрів для певних користувачів: кому заборонять використання
InternetUA
2024-11-27T10:46:58Z
Сюхей Йосіда покине Sony після 31 року роботи
InternetUA
2024-11-27T10:46:32Z
В Україні офіційно презентували новий Дастер і назвали ціни
Топ Жир
2024-11-27T11:41:46Z
Найдорожчий Chevrolet Corvette виставили на продаж за $7 мільйонів
Фокус
2024-11-27T11:00:53Z
Volkswagen продав свій завод у Китаї
УкраинФорм
2024-11-27T10:24:54Z
На батьківщині Зеленського помітили ультра ексклюзивний позашляховик Rolls-Royce
Топ Жир
2024-11-27T10:18:41Z
Колекцію ексклюзивних автомобілів султана Брунея показали на фото
AutoCentre
2024-11-27T10:12:26Z
BYD може порушувати права людини: дослідження
AutoGeek
2024-11-27T09:45:25Z
Німецький автопром не може продати нові машини – Bild
ГЛАВКОМ NET
2024-11-27T09:30:25Z
Від $30 000: електричний кросовер Kia EV5 отримав найшвидшу версію GT Line
AutoGeek
2024-11-27T09:03:18Z
Porsche продовжить виробництво моделей з ДВЗ – електромобілі не надто популярні
ITC
2024-11-27T08:47:15Z