Одним з таких кроків стало схвалення використання українськими силами західних ракет по території росії, зокрема ATACMS та британсько-французьких Storm Shadow/Scalp.
Як зазначає старший радник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Дов Закхайм для The Hill, цей крок є прямою відповіддю на активізацію російських військ у Курській області, де, за даними експертів, перебувають близько 10 000 північнокорейських солдатів. Проте більш важливим є те, що Байден, схоже, вирішив більше не зважати на ядерні погрози Путіна. Можливо, за час своєї президентської кар'єри він зрозумів, що ядерна ескалація з боку Кремля так і не стала реальністю.
На фоні перших ударів Україною по території рф із використанням ATACMS, Путін офіційно підписав зміни до ядерної доктрини рф, згідно з якими атаки на територію рф тепер розглядаються як пряма загроза НАТО. Однак, як зазначає Закхайм, на практиці питання застосування ядерної зброї завжди залишалося на розсуд самого Путіна, і він не наважився на реальну ескалацію, незважаючи на всі попередження.
"Насправді, Кремль тільки й робив, що загрозливо шумів", - зазначає експерт.
Дов Закхайм підкреслює, що якби США ухвалили подібні рішення щодо України ще кілька років тому, війна могла б завершитися набагато раніше.
Джерело: thehill.
Останні новини:
Також Politeka писала про те, що Мусієнко розповів, чому росія тепер імітує пуски ракет.