Вчені розробили новий каталізатор для покращення реакції сухого риформінгу метану. Про це розповідає 24 Канал з посиланням на портал Interesting Engineering.
Які можливості відкриває нова технологія
Сухий риформінг метану перетворює метан і вуглекислий газ на синтетичний газ – суміш чадного газу та водню. А цей газ є важливим для палива та хімікатів. Для цього процесу потрібно чимало енергії та висока температура до 650 градусів за Цельсієм. Тому зазвичай каталізатори в цьому процесі були схильними до дезактивації.
Команда вчених з Національної лабораторії Оук-Ріджа розробила новий каталізатор, який складається з цеоліту, легованого нікелем, а також кремнію, алюмінію і кисню.
Цеоліт за складом схожий на пісок. Але на відміну від піску, він має губкоподібну структуру, наповнену крихітними порами, кожна приблизно 0,6 нанометра в діаметрі. Якби ви могли повністю відкрити цеоліт, щоб оголити площу поверхні, 1 грам зразка містив би площу близько 500 квадратних метрів, що є величезною кількістю відкритої поверхні,
– пояснює Джуньянь Чжан, один з керівників проєкту.
Створення нового каталізатора дозволить ефективніше здійснювати сухий риформінг метану та збільшити виробництво синтез-газу, що є джерелом чистого пального.