MY.UAНовини
Як риторика кандидатів на виборах в Румунії та Молдові збігається з наративами Кремля
Як риторика кандидатів на виборах в Румунії та Молдові збігається з наративами Кремля

Як риторика кандидатів на виборах в Румунії та Молдові збігається з наративами Кремля

Праві й ліві євроскептики повторюють кремлівські наративи, прикриваючись «жахливою» Європою.

Радикальні сили набирають усе більше голосів по всій Європі. Ледь не кожні вибори у європейському регіоні з 2022 року проходять у протистоянні центристів та ультралівих чи ультраправих популістів. У Франції протистоять Емануель Макрон і Марі Ле Пен; у Чехії — Петр Павел і проросійський Анджей Бабіш.

Цьогоріч у протистоянні за посаду президента Молдови зіткнулися проросійський і проєвропейський кандидати. У Румунії, де зараз тривають вибори президента, у першому турі лідерство здобув євроскептик Келін Джорджеску, випередивши ліберальну та проєвропейську Елену Ласконі.

Євроскептичні політики, партії, пояснюють опитані DW політологи, мають розмиті вимоги, але спільне в них те, що вони дискредитують чинну структуру Європейського Союзу та хочуть його послаблення. Однак правопопулістські партії зі стратегічних міркувань більше не вимагають розпуску ЄС, а натомість говорять про «істинну» чи «справжню» Європу.

Аби бути в змозі чинити більший тиск у Європі, правопопулістські сили повинні стати суттєво сильнішими, ніж вони є зараз. І вони над цим працюють, як показує приклад двох сусідніх країн, де пройшли й тривають президентські вибори. Під час них євроскептики отримали чимало голосів. «Детектор медіа» проаналізував тези кандидатів, зіставив їх із риторикою Кремля та знайшов спільне.

«І ніби проєвропейський, і ніби ні»

У Молдові президентські вибори разом із референдумом щодо проєвропейського шляху пройшли 20 жовтня. У першому турі президентських виборів у Молдові чинна проєвропейська президентка Мая Санду перемогла, отримавши 42,4% голосів, другим був кандидат від партії соціалістів Олександр Стояногло з 25,9%. Такий результат означає, що мав відбутися другий тур.

Більш драматична боротьба відбувалася на референдумі з питання євроінтеграції країни, який проходив паралельно. Лише після підрахунку волевиявлення діаспори на закордонних дільницях голосів за вступ до ЄС стало більше — 50,38%. На такий результат вплинули, як пояснюють аналітики центру з міжнародних відносин Atlantic Council, інтенсивні дезінформаційні кампанії. Проросійські сили закликали голосувати «проти» референдуму; заохочували до бойкоту та просували наратив «не на часі», аби заплутати й знеохотити поміркованих проєвропейських виборців голосувати «за».

Понад те, у другому турі президентських виборів узяли участь близько 1,7 млн громадян, із яких понад 320 000 — за кордоном. Чинна президентка Молдови Мая Санду набрала 55,68% голосів, а проросійський Олександр Стояногло — 44,65% відповідно.

  • Читайте також: «Європа вкрала Молдову»: пропаганда про вибори у Молдові

З 2019 року Стояногло був генеральним прокурором Молдови, а у 2021 році його відсторонили від служби, звинувачуючи у п’яти кримінальних злочинах.

Гаслом Стояногло на цих виборах стала «Справедливість для всіх». Колишній генпрокурор пообіцяв звільнити несправедливо позбавлених волі громадян. А також пропагував у своїх виступах «сімейні та традиційні цінності».

«Державотворець, сім’янин, який поважає християнські цінності й не має політичних уподобань», — схарактеризував його колишній проросійський президент Молдови Ігор Додон. Сам ексгенпрокурор говорив, що був вихований «працювати 24 години на добу». Окремо кандидат підкреслював своє гагаузьке походження: «Я, гагауз, балотуюся на вищу державну посаду».

Як писав Сергій Сидоренко, головред «Європейської правди», Стояногло у своїх висловлюваннях свідомо уникав конкретики про російсько-українську війну. За весь час кампанії, пише Сидоренко, він жодного разу не використав фразу «російська агресія проти України». Навіть до свого висування, попри декларовану «європейськість», Стояногло не спромігся засудити злочинне вторгнення Росії.

Попри це, Стояногло говорив, що має чітку позицію. Під час президентських дебатів кандидат кілька разів сказав: «Ми підтримуємо Україну в цій війні». Однак Стояногло критикував дії ЗСУ на території Курської області, сказавши, що «ми проти будь-якої війни».

На передвиборчих дебатах Стояногло казав: «Я впевнений, що наші відносини з Україною стануть міцнішими. Натомість я не бачив жодної реальної ініціативи щодо досягнення миру чи припинення вогню з боку чинної влади. Ми плануємо пропонувати альтернативні платформи для перегляду підходів до війни в Україні, що принесе користь обом країнам».

Мая Санду на це відповіла, що «у Києві чудово знають, що ви є людиною Москви». І Москві він дійсно допомагав щонайменше в одному випадку, коли свого часу підписав подання до суду про призупинення виконання вироку проти молдовського олігарха В’ячеслава Платона, якого влада Молдови розшукувала за підозрою у так званому «ландроматі» (від англійського слова laundromat — пральня самообслуговування, що містить алюзію на відмивання грошей через низку банків і підставних фірм, які нібито видають займ, а суд нібито змушує його покривати) — міжнародної схеми з відмивання 22 млрд євро російських грошей через банківську систему Молдови.

При цьому Стояногло намагається балансувати, демонструючи політику «багатовекторності» — прагне зберегти хороші відносини як із ЄС, так і з Москвою, а також уникнути конфліктів з Україною та Румунією.

Російська пропаганда зазвичай ідеалізує його в очах читачів. Себто «бомбардує любов’ю», запевняючи не лише внутрішню аудиторію, але й зовнішню: пан Олександр Стояногло вартий вашої уваги.

Певні російські пропагандистські телеграм-канали були так не задоволені перемогою Маї Санду, що нарекли Стояногло «переможцем» саме у Молдові (адже вирішальними голосами за Санду стали саме голоси діаспори):

«Той самий Олександр Стояногло, який посів друге місце, а реально переміг у Молдові, був змушений проводити живі зустрічі. Я вважаю, що ці вибори не можна вважати демократичними», — пояснював на окупаційному радіо «Республіка Донбас» пропагандист Дмитро Соїн, який раніше був «депутатом» проросійської влади в Придністров’ї та працівником її спецслужб, а нині називає себе «аналітиком».

Маю Санду демонізують, пояснюючи, що вона — суцільна загроза для країни. Це тактика пропаганди, яку Росія використовує для поширення повідомлення як у внутрішньому (російському), так і у зовнішньому інфопросторі. Пропагандисти навмисно применшують важливість, ефективність чи успішність певних подій, рішень, процесів тощо.

«Що стосується пані Санду, ви знаєте, що вона не є, наскільки ми розуміємо, президентом своєї країни, бо в самій країні теж більшість населення голосувала не за неї», — говорив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, якого цитує російське видання «Комерсант».

Але повернімося до Стояногло. Він у своїй виборчій кампанії не є відкритим ставлеником Кремля, а навпаки — заперечує будь-які зв’язки з Москвою. Проте під час передвиборчих дебатів негативно висловлювався щодо проєвропейської кандидатки та самого ЄС як інституції, лише дякуючи за надані грошові виплати в межах якихось проєктів чи дотацій. Він також говорив, що його команда зможе краще «владнати вектор розвитку країни», натякаючи на неефективність Маї Санду та її проєвропейської політики. А разом із тим — лагідно просуває тезу про неспроможність самого ЄС як такого. Такий підхід спрямований на створення образу «зовнішнього ворога» у вигляді ЄС, якому нібито довіряти небезпечно.

Така риторика — це елементи ізоляціонізму й залякування «зовнішнім ворогом», що є доволі схожим на те, як чинить Росія зі своїм суспільством. Також у своїй перевиборчій кампанії Стояногло неодноразово говорив, що він гагаузького походження та «виходець із народу». Підкреслення своєї «унікальності» та заклики до самодостатності у протиставленні «чужим», «ворожим» цінностям є типовими тактиками для російської пропаганди. Але в Молдові вони адаптовані до місцевих реалій.

«Румунський Орбан»

За результатами першого туру президентських виборів у Румунії лідирує євроскептичний і проросійський кандидат Келін Джорджеску з показником 22,94% голосів, випередивши ліберальну Елену Ласконі, яка підтримує Україну.

Напередодні російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року Келін Джорджеску під час телетрансляції на румунському каналі Realitatea Plus сказав, що «Україна — це вигадана держава». Таке повідомлення є усталеною тезою російської пропаганди, яку неодноразово повторював Путін. Ще одним типовим повідомленням пропагандистів був коментар Джорджеску, що Україною, мовляв, «маніпулюють американські військові компанії».

Натомість у бік російського президента Джорджеску висловлював лестиві коментарі. Він називав Путіна «людиною, яка любить свою державу, яка дуже добре знає дипломатичні аспекти, володіє ними та перебуває в оточенні хороших професіоналів». Зокрема через це за румунським політиком закріпився образ прихильника Росії. Підсиленням цього образу став зокрема й коментар Джорджеску про необхідний для Румунії зовнішньополітичний курс — «кращі відносини з Китаєм і Росією».

Віцепрезидент найбільшої групи Європарламенту «Європейська народна партія» і євродепутат від Румунії Зигфрід Мурешан в одному зі своїх дописів у мережі «Х» звинуватив Росію у спробах вплинути на перебіг виборів у Румунії. За його словами, «російське втручання не має меж» і саме тому «Румунія має екстремістського і популістичного кандидата у другому турі». В іншому дописі євродепутат повідомив, що «Росія може загрожувати демократичним процесам у будь-якій країні», і те, що «сталося в Румунії, відбулося в Молдові та Грузії».

За словами Мілана Ніча, аналітика Німецької ради з міжнародних відносин, Келін Джорджеску «є продуктом вакууму [в румунській політиці] та, ймовірно, російських грошей». Таке судження спричинене, зокрема, успішною піар-кампанією в тіктоку, яку ймовірно фінансував Джорджеску.

За повідомленням румунського новинного видання HotNews, десятки інфлюенсерів із початку листопада закликали свою аудиторію голосувати за «ідеального кандидата в президенти». Творці контенту не називали конкретного імені кандидата, проте, як повідомляє видання, у коментарях до таких відео найпопулярнішою постаттю був саме Келін Джорджеску.

За результатами цього розслідування було виявлено, що інфлюенсери отримували гроші за публікацію відповідного контенту, що здійснювалося через підставні компанії-замовниці. Згідно з дослідженням іншого новинного видання G4Media.ro, в телеграмі існує мережа груп, у яких відбувається координація інфлюенсерів щодо публікацій про Келіна Джорджеску, за що адміністратори груп пропонують гроші.

Келін Джорджеску також має власний канал у тіктоку, де його відео набирають від кількох сотень тисяч переглядів до кількох мільйонів. Деякі відео просувають антиукраїнські тези. Як повідомляло «Радіо Свобода», в одному з найпопулярніших відеороликів на своєму каналі Джорджеску поширив фейк, мовляв, українські діти-біженці отримують більше державної допомоги, аніж румунські діти.

До виборів Келін Джорджеску за інформацією одразу п’яти соціальних опитувань у Румунії, не входив навіть до п’ятірки лідерів. Різке зростання популярності донедавна маловідомого Джорджеску, яке пов’язують саме з піар-кампанією в тіктоку, занепокоїло деяких європейських парламентарів. Голова ліберальної депутатської групи «Відновити Європу» Валері Хаєр, зважаючи на вплив тіктоку на вибори в Румунії, закликала генерального директора мережі «Тікток» виступити перед Європарламентом, щоб з’ясувати, чи не порушує соціальна мережа Закон про цифрові послуги. Попри те, що політична реклама заборонена відповідно до умов та положень користування тіктоком, випадок із Джорджеску продемонстрував можливості обходу такої заборони, а також вплив соціальної мережі на вибір людей.

  • Читайте також: Інформаційна бульбашка: як тікток стає платформою для маніпуляцій

Російські медіа використовували лідерство Джорджеску в першому турі як інфопривід для власної пропаганди. Наприклад, пропагандистське видання «Sputnik» опублікувало статтю з маніпулятивною навою: «На президентських виборах у Румунії лідирує правий кандидат Джорджеску: чому Захід тремтить?». У статті описується антизахідна й антиукраїнська риторика кандидата, яка протиставляється його лестивим висловам на адресу Росії.

Для внутрішньої аудиторії російські медіа висвітлювали цю подію як покажчик ослаблення Заходу. Наприклад, російська газета «Аргументи і факти» опублікувала статтю з назвою «Прибічник діалогу з Росією», де поширила усталений пропагандистський меседж, мовляв, зростання популярності правих популістів у Європі є свідченням «політичної кризи на Заході». Газета також стала на захист Джорджеску, нібито після виборів його «одразу обізвали проросійським кандидатом».

У телеграмі пропагандисти використовували дружню риторику стосовно румунського кандидата в президенти. Наприклад, пропагандистський новинний канал RT описував Келіна Джорджеску як такого, що виступає «за союз із Росією». Хоча Джорджеску дійсно висловлювався щодо необхідності покращувати відносини з Росією та Китаєм, проте про союз із Росією кандидат у президенти не говорив.

Прокремлівська журналістка Тетяна Монтян порівняла Віктора Орбана й Келіна Джордеску, назвавши останнього більш радикальним у критиці структур НАТО та ЄС. Його популярність пропагандистка виправдовує «загальноєвропейським трендом на посилення правих традиціоналістів і євроскептиків, що свідчить про глибоку системну кризу Заходу». Натомість у бік проукраїнської Елени Ласконі наводила лише негативні коментарі через її «агресивність до Росії», стверджуючи, що за її каденції Румунія «залишиться маріонеткою ЄС і США». Елена Ласконі є представницею Національної ліберальної партії, яка виступає проти поступок українськими територіями в обмін на мир і за продовження військової допомоги Україні.

Підтримкою антизахідних і проросійських політичних сил у Європі Росія дестабілізує Європейський Союз і НАТО, підриваючи довіру до цих структур. Кремль націлений на зменшення кількості держав, які підтримують Україну в обороні від російської агресії. Румунія та Молдова стали одними з цілей такого російського впливу. Келін Джорджеску й Олександр Стояногло обидва мають проросійські погляди. Утім, якщо Стояногло намагається балансувати у своїй риториці, то Джорджеску займає різко антизахідну і проросійську позицію. Дії та промови обох політиків підсилюють російські медіа й телеграм-канали, одночасно дискредитуючи їхніх політичних опонентів.

Зростання популярності ультраправих у Європі, що відбувається не без такого російського втручання, Кремль зображує як кризу Заходу та пророкує неминучий занепад ЄС і НАТО. Використовуючи такі тези, пропагандисти намагаються створити враження неминучої поразки Заходу й України перед Росією, провокуючи тим самим капітуляційну й антивоєнну риторику в державах Європи.

Проте часом проросійським і євроскептичним силам не вдається просувати свої політичні рішення, попри популярність на виборах. Наприклад, праворадикальна «Партія свободи», яка посіла перше місце й отримала 29% голосів на виборах в Австрії, не змогла сформувати уряд через відсутність коаліції. Натомість ліберальні та соціал-демократичні партії ведуть переговори про створення коаліції з трьох партій. Таким чином, завдяки демократичним інституціям у європейських державах є методи протидії популярності ультраправим чи проросійським партіям, що може частково нівелювати російський вплив.

Ілюстрація на головній та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Молдова
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росіяни запустили по Україні майже сотню дронів, ППО збила ледь більше половини: подробиці нічної атаки
ZN UA
2025-04-05T07:27:48Z
У ФРН схвалили танковий проєкт Rheinmetall, KNDS і Thales
InternetUA
2025-04-05T07:22:31Z
Секрет ідеальної посмішки розкрито: пес "запозичив" протези господині
Фокус
2025-04-05T07:12:54Z
11 квітня - Mental Health Evening for Media
Детектор М
2025-04-05T07:07:53Z
Пенсіонери з одного міста України отримають 10 000 гривень до ювілею
24tv
2025-04-05T07:03:54Z
"Розуміє, в який світ прийшов": вираз обличчя новонародженого став новим мемом
Фокус
2025-04-05T07:00:19Z
8 квітня - «Вечір критичного мислення» з Олегом Саакяном
Детектор М
2025-04-05T06:57:00Z
"Контракт 18 – 24": у ЗСУ пояснили, що може стати причиною відмови
24tv
2025-04-05T06:33:19Z
Міноборони завершило випробування кросівок для ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T06:30:19Z
Мінус 1390 окупантів та десятки одиниць техніки: втрати ворога на 5 квітня
24tv
2025-04-05T07:12:04Z
На Сумщині окупанти 53 рази вночі та зранку відкривали вогонь
Antikor
2025-04-05T07:00:42Z
Зафіксовано просування росіян одразу на трьох напрямках: огляд фронту від ISW
24tv
2025-04-05T06:57:49Z
Росія "пояснила", навіщо вбила дітей у Кривому Розі
Telegraf
2025-04-05T06:51:40Z
Генштаб: ЗСУ уразили чотири пункти управління РФ
1News
2025-04-05T06:51:26Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 5 квітня
Мій Харків
2025-04-05T06:43:50Z
На Харківському та Куп’янському напрямках минулої доби зафіксовано по чотири атаки росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-04-05T06:28:23Z
Генштаб ЗСУ спростував заяви Росії щодо удару по нараді українських і західних військових у Кривому Розі
Antikor
2025-04-05T06:21:59Z
Дощі з грозами та заморозки: синоптики попередили про різке погіршення погоди
Хвиля
2025-04-05T06:01:28Z
Новий наступ Росії: у ЦПД сказали, коли ворог почне посилені атаки
24tv
2025-04-05T07:27:47Z
У Чехії вважають, що ЄС все ще може укласти угоду з Трампом, щоб подолати тарифи
Европейская правда
2025-04-05T07:27:26Z
Шапран: Тарифи Трампа - це спосіб тиску на переговорах з Китаєм та Євросоюзом
GlavRed
2025-04-05T07:27:09Z
Адміністрація Трампа помилково розіслала українцям листи із наказом покинути США, — Reuters
Фокус
2025-04-05T07:24:52Z
Боротьба з «тіньовим флотом». Залужний зустрівся з генсеком Міжнародної морської організації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T07:24:34Z
Світ лихоманить через Трама, а в Україну йдуть холоди
Gazeta UA
2025-04-05T07:24:06Z
Суд відправив під варту чоловіка, який здавав ворогу результати ракетних обстрілів
InternetUA
2025-04-05T07:19:44Z
Зеленський озвучив ключову вимогу для переговорів з Кремлем
360ua.news
2025-04-05T07:18:50Z
Вбивство дітей на майданчику – безжальний терор, відповідь США та намагання зламати опір
Лига
2025-04-05T07:15:38Z
Серіал каналу ICTV2 «АТП Перевізники» отримає 2-й сезон
Детектор М
2025-04-05T07:21:30Z
Рецензія на фільм «Такі дрібниці» / Small Things Like These
ITC
2025-04-05T07:07:58Z
Музикант Андрій Литвинок зник безвісти на фронті: мобілізувався в серпні 2024 року
Antikor
2025-04-05T06:51:50Z
Джейсон Момоа, свиноподібні орки та кубічна країна чудес: рецензія на фільм "Майнкрафт"
Фокус
2025-04-05T06:01:17Z
У Києві пішов сніг. Ірина Білик влаштувала погодну аномалію у квітні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-05T05:42:07Z
Британський гуморист Рассел Бренд відреагував на звинувачення у сексуальному насильстві
Комсомольская правда
2025-04-05T05:19:07Z
Емінем вперше став дідусем
Комсомольская правда
2025-04-05T05:15:22Z
Де зараз Наталія Валевська, яка виступала на Антимайдані, а сьогодні мріє про материнство
24tv
2025-04-05T04:03:50Z
Актор Дмитро Ярошенко пояснив втечу за кордон: Реалізовував «важливий проєкт»
Antikor
2025-04-04T21:45:54Z
Манчіні може очолити збірну Бразилії
Football.ua
2025-04-05T07:25:27Z
"Проливаємо кров заради миру": реакція українського спорту на жахливий удар по Кривому Рогу
24tv
2025-04-05T07:24:48Z
Челсі та Манчестер Юнайтед претендують на нападника аутсайдера АПЛ
Football.ua
2025-04-05T07:12:12Z
Мілан — Фіорентина. Напередодні
Football.ua
2025-04-05T06:43:53Z
Фенербахче розглядає звільнення Моурінью після скандального інциденту та можливої дискваліфікації
Football.ua
2025-04-05T06:31:41Z
Аморім: Фергюсону знадобилося три або чотири роки, щоб виграти щось, але в наші дні це неможливо
Football.ua
2025-04-05T06:31:09Z
Барселона — Реал Бетіс. Напередодні
Football.ua
2025-04-05T06:22:30Z
Кобін: Судді десь переживають, щоб Інгулець випадково не забив гол
Football.ua
2025-04-05T06:13:00Z
Реал Мадрид — Валенсія. Напередодні
Football.ua
2025-04-05T06:01:51Z
Збитків майже на 12 мільйонів гривень: Держекоінспекція розповіла про порушення за тиждень
Знай
2025-04-05T07:19:50Z
Ціни на яйця до Великодня та після: експерти поділилися прогнозами
Знай
2025-04-05T07:12:20Z
Якщо дохід у 30 тис. грн: як розрахувати, якою буде майбутня пенсія в українців
Фокус
2025-04-05T07:00:03Z
Китай заблокував угоду з TikTok через тарифи США
Gazeta UA
2025-04-05T06:57:05Z
Експортні мита Трампа: як Федеральний резерв США може помʼякшити ситуацію
ZN UA
2025-04-05T06:49:17Z
"Нова пошта" збільшила деякі тарифи: що змінилося
Хвиля
2025-04-05T06:45:36Z
Подорожчання молочних продуктів у Харкові: ціни продовжують летіти вгору, озвучена вартість
Политека
2025-04-05T06:31:54Z
Дельта Вілмар Україна сплатила 1 млрд грн податків
AgroPortal
2025-04-05T06:30:55Z
Бензин і дизель подешевшають в Україні: прогноз на квітень
Gazeta UA
2025-04-05T06:21:22Z
Сезонні квіти VS імпортні: що обрати для весняного букета?
Фокус
2025-04-05T07:00:50Z
Кущі для найтемніших кутків саду: добірка рослин, що процвітають в тіні
24tv
2025-04-05T06:42:03Z
Хто зі знаків зодіаку у квітні посвариться з коханою людиною
24tv
2025-04-05T06:30:31Z
Не поспішайте до Великодня: коли настає найкращий час для посадки картоплі
Telegraf
2025-04-05T06:30:12Z
Таким салатом наїдяться всі: як його приготувати з куркою та овочами
Telegraf
2025-04-05T06:13:21Z
Характер людини за знаком зодіаку: у кожного є свій страх і слабкі сторони
GlavRed
2025-04-05T04:27:54Z
Де 3 відмінності між дітьми: треба мати "гострі очі", щоб знайти відповідь швидко
GlavRed
2025-04-05T04:27:42Z
Тест на уважність: знайдіть сумочку, що відрізняється від інших, за 5 секунд
GlavRed
2025-04-05T03:27:42Z
Бісквіт вийде пухким та високим: знадобиться всього одне яйце
Telegraf
2025-04-05T03:15:28Z
В Кривому Розі від удару "шахеда" загинула 56-річна жінка, яка згоріла у власному будинку
Antikor
2025-04-05T07:21:19Z
На Харківщині підлітки на мотоциклі зіткнулися з автівкою
Мій Харків
2025-04-05T07:19:38Z
"Зачепило дитячі майданчики": Україну атакував рій дронів, кількість постраждалих зросла
Фокус
2025-04-05T07:12:42Z
ДТП на Львівщині: вантажівка з автомобілями зіткнулася з бусом, двоє загиблих
Antikor
2025-04-05T07:06:23Z
На Харківщині вантажівка підірвалася на вибуховому пристрої: травмовано водія
Antikor
2025-04-05T06:54:41Z
Кривий Ріг після атаки: опубліковано відео з місця трагедії, де загинули 18 людей
Antikor
2025-04-05T06:42:12Z
У Кривому Розі завершили аварійно-рятувальні роботи: 18 загиблих, 61 постраждалий
Antikor
2025-04-05T06:39:51Z
Його вбила Росія: в Кривому Розі помер хлопчик, відео з реанімацією якого розлетілося мережею
24tv
2025-04-05T06:33:27Z
В Саранську пролунали вибухи: дрони розгромили "унікальний" оборонний завод РФ
GlavRed
2025-04-05T06:27:01Z
9 сигналів організму, що вам бракує магнію
24tv
2025-04-05T06:30:41Z
Францію охопив спалах вірусу чікунгуньї, в одному з регіонів оголосили надзвичайний стан
Комсомольская правда
2025-04-05T05:51:00Z
Чому можуть не рости зуби мудрості: неочевидне пояснення
GlavRed
2025-04-05T03:27:40Z
Пилові кліщі, грибки та бактерії: чому не варто спати з мокрою головою
Gazeta UA
2025-04-04T23:57:45Z
Якщо ви хочете добре висипатися, забудьте про ці 5 міфів про сон
24tv
2025-04-04T19:36:52Z
Один інгредієнт суттєво вплине на смак авокадо: експертка розповіла, який
24tv
2025-04-04T19:18:39Z
Нові правила лікарняних в Україні: що змінилося від 4 квітня
TSN
2025-04-04T19:15:38Z
Замість кави зранку: вчені знайшли неочікувано альтернативу напою
24tv
2025-04-04T18:09:18Z
Все про біполярний розлад: ознаки, діагностика та лікування
24tv
2025-04-04T17:51:34Z
Екіпаж Fram2 вперше зробили рентгенівське зображення в космосі
Antikor
2025-04-05T07:27:11Z
Олександр Глущенко: Ми запустили тримовний канал для окупованих територій, який перекладає ШІ
Детектор М
2025-04-05T07:01:55Z
Французькі розробники представили революційний бойовий дрон Sky Watcher
InternetUA
2025-04-05T07:01:24Z
Відкрита акредитація для ЗМІ та блогерів на фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN
Детектор М
2025-04-05T06:49:06Z
X може незабаром почати продавати неактивні акаунти користувачів перевіреним організаціям
InternetUA
2025-04-05T06:46:53Z
Microsoft відмовляється від планів щодо свого нового центру обробки даних
InternetUA
2025-04-05T06:31:37Z
Як працює фабрика російської дезинформації, розгону паніки та клікбейту у Фейсбуці
Украина Криминальная
2025-04-05T06:30:03Z
TikTok запускає нову платформу «TikTok for Artists»
InternetUA
2025-04-05T06:16:47Z
OpenAI щойно зробив свою першу інвестицію в кібербезпеку
InternetUA
2025-04-05T06:01:22Z
Тест-драйв нового Toyota Land Cruiser Prado J250 2.4 Turbo. Зухвало, але не грубо
AutoCentre
2025-04-05T07:27:14Z
Toyota GR86 отримала яскраво-жовту спецверсію Yuzu
AutoCentre
2025-04-05T07:16:27Z
Водій самокату виходить з близької смертельної ситуації після того, як його збив автомобіль
Топ Жир
2025-04-05T02:30:19Z
Неймовірно барвистий G-Wagen: вражає зовні та ще більше вражає всередині
Топ Жир
2025-04-05T00:30:41Z
Найпотужніший двигун V12 для шосе їде не тими, від кого ви очікуєте
Топ Жир
2025-04-04T23:45:50Z
Чверть Омардеривых Збив З цим Інфініті для Американців
Топ Жир
2025-04-04T23:00:00Z
Для цієї Dodge Challenger заплатили $450,000
Топ Жир
2025-04-04T22:30:00Z
Hyundai та Genesis не підніматимуть ціни до червня, а потім всі ставки скасовано
Топ Жир
2025-04-04T22:00:35Z
Tesla представила доступнішу модель Y Juniper від $48,990
Топ Жир
2025-04-04T21:15:01Z