Новий стартап під назвою «/dev/agents», створений колишніми лідерами Android, зосереджений на запуску хмарної операційної системи для агентів штучного інтелекту.
Наразі стартап, що базується в Сан-Франциско, зібрав $56 млн і планує оголошення про початковий раунд інвестування під проводом Index Ventures та інвестиційного фонду Alphabet CapitalG, а також за участі десятка інвесторів-ангелів
Все більше технологічних компаній, у тому числі Microsoft, Anthropic і OpenAI, беруться за створення агентів штучного інтелекту — систем, які зможуть виконувати повсякденні та робочі завдання, як от бронювання авіаквитків чи написання коду за мінімальної участі людини.
На думку засновників /dev/agents, якщо агенти штучного інтелекту стануть колись такими ж розповсюдженими, як застосунки — знадобиться спільна технічна структура, яка з’єднає цих агентів і дозволить їм взаємодіяти одне з одним (подібно до того, як працюють програми в iOS від Apple або Android від Google).
«Нам потрібен момент, схожий на Android для ШІ», — каже Девід Сінглтон, співзасновник і генеральний директор /dev/agents, який працював технічним директором у фінтех-фірмі Stripe, а до цього був віцепрезидентом з розробки продуктів Android від Google.
Майбутня операційна система працюватиме на телефонах, ноутбуках і навіть в автомобілях. Стартап також хоче створити новий інтерфейс користувача, щоб люди могли «більш природно» взаємодіяти з агентами на різних апаратних пристроях.
Сінглтон, як і уся його команда, мають поважний досвід розробки операційних систем: Х’юго Барра, директор із продуктів стартапу, раніше був віцепрезидентом з управління продуктами для Android у Google і віцепрезидентом Oculus у Meta; головний технічний директор Фікус Кіркпатрік працював над Android як ранній інженер і згодом був призначений віцепрезидентом із доповненої та віртуальної реальності в Meta; головний дизайнер Ніколас Джіткофф раніше був провідним дизайнером ОС Google Chrome і керівником Dropbox.
«Це команда, яка створила останні три покоління операційних систем», — сказав Барра, згадуючи роботу групи над Android, носимими пристроями та AR/VR.