Як передає Укрінформ, на цьому наголосила представниця Президента в АРК Таміла Ташева під час зустрічі зі старшим представником НАТО в Україні Патріком Тернером та керівником політичної секції Мелом МакНалті, повідомило у Фейсбуці представництво.
"Зброя, надана країнами-членами НАТО, підтримує опір у Криму. Можна прослідкувати кореляцію: військові успіхи ЗСУ в Криму посилюють опір окупантам", - сказала вона.
При цьому Ташева зазначила, що українські громадяни бачать, що Україна активно працює над звільненням Криму, а "окупанти переслідують наших людей за їхній спротив. Понад 1000 справ було порушено проти наших людей за статтею про так звану дискредитацію російської армії”.
Під час зустрічі сторони також обговорили злочини радянської влади, зокрема депортацію кримськотатарського народу 1944 року та важливість визнання цього злочину актом геноциду, що вже зробили парламенти України, Латвії, Литви, Польщі, Естонії та Палата громад Канади.
Сторони відзначили, що думка про те, що Крим може бути “червоною лінією” для Путіна, є невиправданою, а теза про “захищеність та неприступність Криму” є міфом. Це продемонстрували вибухи на так званому кримському мосту, удар по штабу Чорноморського флоту РФ, який змушений передислокуватися, тому що їхня вразливість була викрита завдяки використанню британських Storm Shadow, додали в представництві.
Ташева наголосила, що для України важливо отримати запрошення в НАТО, а російська агресія в Україні має глобальні наслідки, подолати які можна тільки в посиленні співпраці України з країнами Альянсу.
Раніше Укрінформ повідомляв, що Парламентська асамблея НАТО закликала якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу.
Фото: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим