MY.UAНовини
Військове перезавантаження України. Якщо Україна отримає належну допомогу, у 2025 році на путіна може очікувати крах – Ендрю Таннер
Військове перезавантаження України. Якщо Україна отримає належну допомогу, у 2025 році на путіна може очікувати крах – Ендрю Таннер

Військове перезавантаження України. Якщо Україна отримає належну допомогу, у 2025 році на путіна може очікувати крах – Ендрю Таннер

Про Україну та науку інституційних змін. Чи потрібна додаткова мобілізація

Боротьба України на місцях після приходу до влади Сирського у 2024 році, схоже, визначалася ретельним управлінням ресурсами. Він перейшов від позиції Залужного "утримувати лінію фронту за будь-яку ціну" до позиції територіальної оборони, яка має на меті максимально виснажити ресурси Москви, що дасть Україні найкращі шанси для проведення серії потужних контрнаступів у 2025 році, які приведуть її до перемоги. Такий підхід дуже нагадує геймерську стратегію в реальному часі, що використовує техніку "лічильника повзучості".

За останній рік я бачив, що Україна відступає набагато охочіше, ніж у 2023 році, і при цьому завдає пропорційно більших втрат противнику. Це свідчить про свідомий стратегічний вибір, причому розумний, навіть якщо він призводить до помилкових заяв експертів про те, що московське вторгнення набирає обертів або що українська оборона просто руйнується.

Обмежений контрнаступ на кшталт Курської кампанії був необхідний у 2024 році, щоб запобігти повільному зміщенню фокусу уваги світу від України під впливом певних інтересів. Вона також довела, що українські сухопутні війська здатні на більше, ніж у 2023 році. Як доказ концепції, вона тепер безпосередньо пов'язана з нещодавнім оголошенням про те, що Сухопутні війська України перейдуть на корпусно-бригадну структуру. Перезавантаження триває, і хоча прогрес нерівномірний, зміни настають.

Я не хочу применшити, наскільки важко зараз доводиться українським солдатам. Ефективна оборона території є неймовірно складним завданням, яке стає можливим лише завдяки тому, що бійці на передовій завжди проявляють максимальну гнучкість, навіть коли йдеться про відступ. Це складне завдання навіть за найкращих обставин, і багато українських солдатів надають переконливі свідчення про серйозні проблеми, які необхідно вирішити – і вирішити якнайшвидше.

Хороша новина полягає в тому, що найбільші проблеми в основному пов'язані зі стрімким зростанням чисельності української армії, і це можна виправити. Так, є некомпетентність і певна корупція, але не більше, ніж у багатьох країн НАТО, можливо, навіть менше. Якщо ви візьмете армію з 200 000 професіоналів і збільшите її за рахунок мобілізації до мільйона, то сотня діючих бригад і еквівалентна кількість нефронтових формувань будуть демонструвати різну якість. Особливо, якщо ви втратили близько ста тисяч пораненими або вбитими, що становить від чверті до третини від початкової чисельності професійної армії.

Процес розбудови Збройних сил України не був ретельно спланований і керований. Він був неймовірно ситуативним, а сухопутні війська складаються з безлічі напіввідокремлених родів військ: десантно-штурмові війська, морська піхота, Національна гвардія, тероборона, регулярні війська – і це лише найбільші з них. Значна частина нинішніх Збройних сил України органічно розвинулася за ініціативою команди керівництва, підтриманої цивільними фінансами. Ця гнучкість допомогла розбити початкове російське вторгнення, але також ускладнює організовані контрнаступальні дії.

Армія США утримує величезну установу під назвою TRADOC – Командування тренувань і доктрин, яке розробляє узгоджені стандарти і практики, а також навчальні програми, щоб навчити всіх солдатів говорити спільною мовою. Наскільки мені відомо, в Україні не було ні часу, ні підтримки для створення чогось подібного. Більшість українців мають базову військову підготовку, тому курси перепідготовки для мобілізованих можуть бути відносно короткими, проте якість навчальних центрів різниться.

Нещодавно, за наказом Сирського, навчальні курси були покращені й подовжені до шести тижнів – не так багато часу, але краще, ніж чотири. Але не так багато можна зробити з системою, яка, як повідомляється, все ще залишається, як і більша частина системи охорони здоров'я ветеранів, глибоко радянською.

Кожного разу, коли експерт наполягає на тому, що Україна просто повинна мобілізувати більше людей, слід пам'ятати, що якщо ви вкладаєте великі гроші в несправну машину, все, що ви робите, – це марно витрачаєте обмежені ресурси.

Бригади вже несуть відповідальність за основну частину найбільш важливої підготовки, частково тому, що це дозволяє солдатам працювати за фахом зі своєю командою, але також і тому, що це дозволяє уникнути проблем з якістю. Навчання солдатів за кордоном – це ще один спосіб обійти проблему тренувальних центрів, але такі можливості обмежені. На жаль, це означає, що будь-яка погано керована бригада може отримати неналежно підготовлених солдатів.

З'ясування того, які бригади добре керовані і чому їхня культура працює, є величезним викликом, головоломкою, яку я міг би вивчати роками, якби знав, як отримати фінансування. Потрібно отримати як кількісні, так і якісні дані, а потім сплести їх у цілісну систему. Але навіть коли ви з'ясували, де потрібні зміни, втілити їх у життя – це вже зовсім інший виклик.

Радянський спадок залишив Україні неймовірно скриплячу бюрократичну систему, яку країна повільно долає шляхом невпинного оцифрування та децентралізації. Корупція стає складнішою, коли все робиться через додатки, за умови наявності відповідних запобіжників, і чим менше капіталу зосереджено в одному місці, тим менше стимулів для олігарха взяти все під контроль. Також добре, що солдати тепер можуть просити про переведення – це має допомогти поганому керівництву, за умови, що запити залишатимуться в таємниці принаймні до отримання наказу про переведення.

Найефективніші українські бригади навчилися набирати особовий склад безпосередньо після того, як зарекомендували себе як такі, що ефективно тренують і розгортають свій особовий склад на місцях. Так само безпілотники стали невід'ємною частиною інвентарю кожної бойової команди, оскільки окремі командири почали співпрацювати з приватними стартапами для створення безпілотних підрозділів, які швидко переростають у батальйони. Найкращі практики поширюються горизонтально, без контролю з боку Генерального штабу в Києві чи оперативних командувань.

В Україні абсолютна вимога мати мінімальну кількість військових для прикриття великого фронту вимагала створення великої кількості нових бригад з нуля. Багато хто запитує, чому Україна робить це, а не посилює ветеранські формування, і найпростіша відповідь полягає в тому, що ви ніколи не зможете провести ротацію бригад, якщо не маєте незадіяного резерву, що становить щонайменше чверть, а в ідеалі – третину від загальної чисельності. Україна все ще не має достатньої кількості резервів, оскільки величезні ділянки фронту прикриває відносно невелика кількість солдатів.

Оскільки майже кожен підрозділ активно прикриває певну ділянку фронту, українські бригади змушені проводити внутрішні ротації. У військовій організації бригади складаються з батальйонів, які історично воювали як єдине ціле. Україна, як правило, формує бригади з ядром з трьох піхотних батальйонів, які підтримуються бронетанковими та артилерійськими батальйонами, а також кількома батальйонами спеціальних рот – розвідників, інженерів, протиповітряної оборони і так далі. Часто до складу бригади додається четвертий або навіть п'ятий батальйон легкої піхоти, що збільшує чисельність бригади.

Природно, що така структура дозволяє розділити всі активи на три або навіть чотири групи  – я зазвичай називаю їх бойовими групами, одна з яких, по суті, постійно неактивна, укомплектована лише третиною особового складу в очікуванні підкріплення. Це дозволяє особовому складу, який навчався разом, залишатися разом, а не розбиватися на менші групи і вливатися в нову бригаду в разі виникнення прогалин.

Як і в будь-якій іншій практиці, в будь-якому випадку є свої переваги і недоліки. Ветеранський підрозділ може швидко прийняти невелику партію новобранців і полегшити їхню адаптацію; або ж може сформуватися культура, яка розглядає нове м'ясо як фактично одноразове.

Підзвітність необхідна, але її важко гарантувати. Іншим природним результатом розгортання такої кількості бригад стали труднощі з координацією. Межі між зонами відповідальності можуть стати мертвими зонами, де жодна зі сторін не вдається до рішучих дій. Бригади здатні розгортати лише дві, можливо, три бойові групи одночасно, кожна з яких фактично є власним напівнезалежним організмом, що діє так, як колись діяли бригади у складі своїх материнських дивізій.

В принципі, це добре, але на практиці це залишає українські бригади з обмеженою здатністю підтримувати операції в глибині ворожої території. Командири бригад мають лише два підлеглих підрозділи, а це означає, що коли один з них бере участь у бойових діях, то задіяна половина його сил.

Природним рішенням, яке Україна випробовує з 2023 року, є надання найбільш компетентним бригадним командирам додаткових батальйонів для роботи з ними. Однак існують межі того, як далеко це може зайти, оскільки жорсткі когнітивні обмеження не дозволяють керівній команді керувати більш ніж п'ятьма або шістьма складовими частинами.

І саме тому, без сумніву, цього тижня Україна оголосила про перехід до формальної корпуснобригадної системи. Залужний вирішив проблему управління величезною кількістю бригад, більш-менш об'єднавши їх у сучасні Оперативно-стратегічні угруповання. Їхній розмір різко варіюється: та, що контролює більшу частину Донбасу, має завдання відстежувати близько сорока бригад.

У Курську вже більше трьох місяців ефективно керують набагато меншою кількістю бригад. Ймовірно, це був тестовий запуск нового стилю командування і управління, який буде широко застосовуватись.

Краще не зациклюватися на специфічній термінології – ті, хто закликає Україну формувати дивізії, отримують те, про що просять. Доктрина НАТО використовує корпус для управління рівнем організації, вищим за дивізію, але справа не в цьому. До 2025 року українські бригади мають бути об'єднані в групи по 10-12, причому на рівні корпусу керуватимуть не самими бригадами, а окремими бойовими групами, які вони вже мають у своєму складі. Вони можуть функціонувати як невеликі бригади, принаймні третина з яких має бути поза лінією фронту, щоб належним чином інтегрувати заміну і відпочити ветеранам.

Ті, хто звик до того, як працює НАТО, повинні пам'ятати, що змінюється не традиційна ієрархічна структура, а лише рівні, на яких все відбувається. В Україні відділення з 4-6 чоловік зараз виконують завдання, які колись виконували 10-13. Взводи, як і раніше, складаються з трьох-чотирьох передових відділень плюс ще одне, яке виконує завдання підтримки, але їхня чисельність наближається до 20, а не до 40 осіб.

Рота з п'ятьма-шістьма взводами і сотнею або близько того особового складу виконує ту саму функцію, яку виконували загальновійськові батальйони, прийняті на озброєння більшістю армій протягом останніх тридцяти років. Бойові групи існують для того, щоб налагодити співпрацю між кількома ротами, орієнтованими на виконання різних завдань, які працюють разом, щоб контролювати закріплену за ними територію. Кілька бойових груп можуть маневрувати разом, щоб застосувати бойову міць на ще ширшій території під наглядом корпусу.

Операції на рівні корпусу включатимуть координацію до кількох десятків бойових груп, розділених за призначенням – передовий ешелон, ешелон підтримки, ешелон резерву. Цей ешелон займається логістикою та оперативним плануванням, слугуючи центром взаємодії. Бригади стають, по суті, адміністративними формуваннями, як і їхні дочірні батальйони.

У такій організації немає нічого нового: історично армії завжди мали два різних, але паралельних режими функціонування: гарнізонний і польовий. Це одна з причин, чому військові прагнуть до єдиних стандартів у навчанні та доктрині – це дозволяє легко замінити один компонент іншим. Під час реальних військових операцій підпорядковані підрозділи одного командування зазвичай переходять під командування іншого.

Єдиною причиною, чому я колись просидів п'ять задушливих тижнів на півночі Луїзіани, було те, що підрозділ, до якого я був приписаний, отримав наказ надати кілька десятків тіл для спеціальної операції, де ми грали роль солдатів іракської армії, які працюють у складі бригади, що готується до відправки в Багдад. Це був досвід.

Є причина, чому я трохи болісно реагую, коли деякі спостерігачі починають говорити про те, скільки ще сил Україна повинна мобілізувати, щоб довести, що вона заслуговує на більшу західну допомогу. Якби кожному українському рекруту було гарантовано спорядження американського рівня і чотири місяці якісної підготовки перед першим відрядженням, більше людей підписали б контракт, не потребуючи мобілізації.

Бригада – нова 155-та механізована бригада ім. Анни Київської, здається, є чудовим зразком – повинна мати на озброєнні щонайменше тридцять танків, понад сотню бронетранспортерів і двадцять артилерійських установок, а також засоби протиповітряної оборони, інженерні, безпілотні літальні апарати та інші життєво важливі активи. Таким чином, українським силам загалом потрібно 3 000 танків, 10 000 БТР/БМП і 2 000 важких артилерійських установок і це не враховуючи мінометів, гранатометів та інших важливих засобів ураження.

Дайте Україні хоча б два десятки повністю оснащених, керованих і навчених бригад, і здатність домінувати на потрібному фронті в потрібний час повністю перекроїть карту конфлікту. Важливо пам'ятати, якщо ви хочете зрозуміти, що станеться у 2025 році, що майже в кожній кампанії, яку Україна вела до цього часу, вона тримала удар. Україна повільно нарощує потенціал, необхідний для проведення тривалої серії контрнаступів, коли ефективна сила Москви почне слабшати у 2025 році.

Кожен, хто знайомий з американським військовим теоретиком Джоном Бойдом, повинен знати про його теорію управління енергією, яка неймовірним чином систематизувала повітряний бій у двадцятому столітті. Безпосередньо працюючи з багатьма з тих самих концепцій, на які я покладаюся, Бойд визнав, що наявність енергії є єдиною найважливішою змінною, яка визначає, хто має перевагу в бою.

Територіальна оборона в поєднанні з грою на випередження є ідеальною відповіддю, коли ви стикаєтеся з чисельно переважаючим супротивником, який неухильно вичерпує свої запаси техніки, а у вас є багато виробничих ліній, що працюють. Людям справді варто втовкмачити собі в голову, що напад і захист не є чимось окремим, а доповнюють один одного.

Знову ж таки, я не намагаюся стверджувати, що все, що робить Україна, було мудрим, або що проблеми, про які повідомляють солдати, не є серйозними. Існує певний рівень деталізації, який ніхто, хто не має змоги безпосередньо спостерігати за діями бригад, ніколи не зможе достовірно сприйняти.

Не поспішати з виведенням морської піхоти з Кринок після того, як несподіванка від цього рейду минулої зими минула, було помилкою, про яку варто пам'ятати. Цього тижня "Українська правда" опублікувала чудовий репортаж про цю операцію, і на відміну від більшості журналістських матеріалів, в ньому було представлено повний спектр точок зору. Содоль – підлеглий Залужного, який, як і він, пішов у відставку за станом здоров'я – розробив непоганий план форсування Дніпра, але відмовився від нього, коли виникли цілком передбачувані проблеми з логістикою, які він не зміг належним чином спланувати. Перспективна операція, яку можна було б повторити, натомість знищила боєздатність добре підготовлених сил.

Можливі організаційні зміни в ЗСУ. Потрібно делегувати оперативне управління

Проблеми, на які вказують військовослужбовці, так чи інакше мають бути вирішені. Остаточне випробування лідерства Сирського відбудеться в середині 2025 року, коли Україна або зможе відступити, або знову зіткнеться з наступальними зусиллями. Варто зазначити, що лише через кілька місяців після того, як Сирський оголосив про припинення операції, поповнені бригади морської піхоти України повернулися на фронт, воюючи під Курськом, Покровськом та Кураховим. Я очікую, що 72-а механізована бригада, яка так само тяжко воювала, також з'явиться на фронті оновленою через кілька тижнів, якщо це вже не сталося.

Якщо все буде зроблено правильно, новий ешелон українського корпусу допоможе вирішити цю проблему за допомогою ефективної координації. Незрозуміло, як Сирський планує їх впроваджувати – я б запропонував, спираючись на досить обширні аспірантські дослідження з використання системної науки для покращення організаційних функцій, щоб вони були побудовані на основі перевірених лідерських команд, а не створені незалежно, а потім укомплектовані людьми, призначеними з бригадного командування.

Замість того, щоб призначати командира корпусу і призначати бригади, перейти до передачі найбільш ефективній бригаді на кожному фронті оперативного управління іншими бригадами, що знаходяться поруч з нею. Напівпідпорядковані бригадні команди позбудуться обов'язків активного управління бойовими діями і зосередяться на підготовці та логістиці, керуючи справами на рівні корпусу для бойових груп, які не перебувають на лінії фронту. Їхнє завдання – підтримувати боєздатність бойових груп, готових замінити виснажені активними бойовими діями.

Ви не хочете винаходити велосипед, щоб відповідати якійсь уявній ідеальній організаційній схемі посеред війни. Найкраще – повільна адаптація, заснована на оцінці перевірених практик. Існує лише обмежений набір змінних, на які будь-яка зовнішня сила може реально вплинути: Залужний, Сирський, хтось інший – не має значення. Інституційна інерція є реальною, і це здорова ознака того, що Україна, схоже, не просто слідує сценарію Другої світової війни, як того хочуть путінські генерали-орки.

Щоб створити наступальні сили, здатні прорвати фронт орків і досягти критично важливих оперативних цілей, реформи, що тривають в Україні, в кінцевому підсумку повинні створити структуру, здатну об'єднати зусилля сил, які часто будуть дуже розрізненими. Мета полягає не в тому, щоб розпочати класичний ударний наступ, який швидко зруйнує цільовий фронт. Замість цього командири корпусів повинні забезпечити, щоб загальний ритм і схема дій багатьох окремих підрозділів розміром з роту поєднувались саме таким чином, щоб поставити місцевого командира орків перед низкою неможливих дилем.

Найкращою історичною аналогією, мабуть, є Стоденний наступ, який прорвав німецький фронт у Франції влітку 1918 року. Це була безперервна серія боїв, які систематично знищували німецькі позиції у Франції та Бельгії, використовуючи ранній варіант тактики загальновійськового бою. Тепер, замість танків, провідну роль відіграватимуть безпілотники –  хоча танки Україні теж потрібні.

Москва відреагувала на стратегію Сирського майже в той самий спосіб, який потрібен Україні, якщо мій аналіз не помиляється. Замість того, щоб визнати, що спроба знищити Україну провалилася, окопатися і відновити сили своєї армії, щоб стримати неминучу відсіч України, путін застряг у класичній пастці ригідності. Щоб не визнати поразку, він повинен продовжувати наступ за будь-яку ціну. Його цільова аудиторія в цьому гамбіті – західні лідери, які бояться того, що може статися, коли режим путіна впаде.

Зараз він сподівається, що Трамп допоможе йому вирвати технічну перемогу з пащі гіркої поразки. путіну потрібні жадібні політики на Заході, які б прийняли його бачення конфлікту як такого, що невблаганно веде до апокаліпсису, якщо він не доб'ється свого.

Ось чому останнім часом вони описують підтримку України як "ліве" питання, тоді як прогресивна підтримка була до смішного слабкою, навіть підтримка припинення вогню, тому що все, пов'язане з війною, є сумним, а отже, поганим. Американська маскулінність, як така, про яку взагалі можна сказати, що вона існує, зруйнована, бо теревені шахраїв минулого покоління переконали мільйони безвольних бовдурів вдивлятися в свої пупки так само пильно, як одержимі цим Тейлор Свіфт чи Бейонсе. Всі ці знаменитості – лише продукт.

Американське суспільство не надто відрізняється від російського. Жодне з них ніколи по-справжньому не відмовлялося від егоїстичної манії величі та поклоніння владі заради неї самої. Як і Америка, остання московська імперія – це бомба сповільненої дії, яка, як сподіваються західні політики, вибухне за чиєїсь відсутності. Ракетний терор путіна на цьому тижні був розрахований на те, щоб змусити їх робити саме те, що робить занадто багато людей: турбуватися про те, що він може зробити з нами, замість того, щоб нагадати йому, що ми можемо зробити з його імперією, що вислизає.

Третя світова війна – це не просто перемикач, де всіх призивають і відправляють на фронт. Кожна велика війна – це серія дискретних подій, які лише в ретроспективі отримують довільні дати початку і закінчення, щоб історики могли легко оцінити успіхи своїх студентів, змусивши їх повторити зазубрені факти на іспиті.

Чому ж інакше Друга світова війна розпочалася у 1941 році для американців і радянських людей, у 1939 році для більшості нерадянських європейців, а для Японії і Китаю – у 1937 чи навіть 1931 році? Але глибинний крах крихкого порядку, що виник після Першої світової війни, однаково поглинув усіх. Відвертатися і вдавати, що лісова пожежа не охоплює вас, і рухатися в несподіваному напрямку – це гарний спосіб обпектися.

Відносини між Україною та США. Час спливає

Попри всю увагу, яку приділяють палацовим інтригам навколо Трампа, мало що суттєво змінилося, і, здається, нічого не зміниться ще близько двох місяців. До того часу це все ще шоу Джо Байдена, і незважаючи на те, що він нарешті дозволив використовувати далекобійну зброю на території росії, досі не повідомляється про масштабне переміщення нового озброєння. Україні потрібно щонайменше тисяча "Бредлі", і час спливає.

Будемо сподіватися, що Байден чекає на те, що його люди знайдуть спосіб забезпечити поставки всупереч Трампу, але також можливо, що ракетна істерика путіна буде використана для виправдання бездіяльності. Усередині країни Демократична партія зараз оцінює свої можливості, змушена відступити від звинувачень у фашизмі, які надихають їхню багату фракцію, тепер, коли ця риторика вимагає конкретних дій. Одне крило партії хоче зміститися вправо, щоб апелювати до так званих "братніх" виборців; воно шукає приводів для згортання американської підтримки України.

Нерозуміння того, що люди мають багато ідентичностей, які перетинаються, знову і знову збиває частину американського професійного класу зі шляху істинного. Майже боляче дивитися, як апологети олігархів (поки вони наші олігархи, чи не так?) у нібито ліберальних виданнях на кшталт The Atlantic сповнені рішучості звинувачувати всіх, крім себе, у тому, що вони програли Трампу цілком виграшні вибори, навіть з Гарріс в якості кандидата. Забавно, що дані, які зараз з'являються, показують, що її сліпе прагнення задовольнити заможних мешканців передмістя і сім'ю Чейні відштовхнуло від неї значну частину традиційної міської бази партії. Боже, який шок. Чудові поради ви всі отримали від своїх модних консультантів.

Стосунки з Європою. Диверсії путіна можуть зіграти на користь України

Я був би набагато песимістичнішим щодо шансів України, якби не те, що Європа вже перебуває під прицілом путіна, про що свідчить зростаюча кількість викритих останнім часом диверсійних актів. Частиною цього також може бути переслідування військових об'єктів і баз за допомогою безпілотників. Кібератаки, ядерне залякування – все це є частиною кампанії з формування громадської думки, до якої Москва завжди вдається перед початком війни.

путін зараз занадто глибоко вляпався, щоб здатися; на щастя, у нього немає можливості зробити більше, ніж вразити розрізнені цілі звичайними ракетами до того, як більша частина його армії буде розгромлена. Це зміниться, якщо він отримає хоч якийсь перепочинок. На щастя, більша частина Європи це розуміє, а решта бачить значні можливості для інвестицій в Україну в довгостроковій перспективі.

Європейські компанії вже відкривають виробничі лінії в Україні. В міру того, як українська протиповітряна оборона повільно вдосконалюється, все більше компаній прийде скористатися перевагами низьких трудових і матеріальних витрат. Це буде важка зима і наступний рік, але якщо припустити, що повернення Трампа мотивує власні інтереси достатньої кількості країн НАТО, більше з них повинні почати глибше копати свої запаси озброєнь. Незважаючи на балаканину в ЗМІ, я сумніваюся, що існує велике бажання змусити Україну погодитися на погану угоду лише тому, що так сказав Трамп.

Тихоокеанський регіон. Сі Цзіньпін з’їсть Трампа, як він це робить з путіним

Останнім часом на Тихоокеанському фронті все було досить тихо, хоча Філіппіни демонструють ще трохи свого унікального політичного дивацтва, коли члени уряду говорять про вбивство інших членів уряду. Боюся, що це не найкраща країна для того, щоб організувати захист Тайваню. У мене є сильна підозра, що одного дня Маніла побачить свій флот знищеним раптовою китайською атакою під час якоїсь суперечки за скелі в Південно-Китайському морі, через які обидві сторони постійно сваряться.

Це, разом з морською блокадою Тайваню, два кроки, які Пекін може зробити, щоб перевірити справжню рішучість США, зіткнувшись з іншою ядерною державою. На жаль, те, що станеться з Україною, станеться і з Тайванем, тому кожен день, коли США вагаються з наданням Україні того рівня підтримки, якого вона потребує і на який заслуговує, – це ще одна перемога Сі Цзіньпіна. Він з'їсть Трампа на сніданок, як він вже робить це з путіним.

Висновок. Так, це занадто багато для одного тижня. На жаль, надії на те, що українські бійці на місцях отримають значний перепочинок найближчим часом, небагато.

Але якщо допомога, якої вони потребують, нарешті буде надана, 2025 рік може стати роком, коли війна в Україні нарешті закінчиться. Коли настає крах, це здебільшого відбувається швидко.

Джерело


Переклад iPress
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Россияне захватили Дарьино в Курской области — DeepState
TSN
2024-11-28T04:51:46Z
РФ запустила калибры: в Одессе, Харькове и Кропивницком прогремели мощные взрывы
Фокус
2024-11-28T04:45:53Z
"Ситуация очень критическая": во время штурмов РФ Селидово обороняли 60 бойцов, — CNN
Фокус
2024-11-27T14:45:17Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
Россияне прячут в шахтах и укрытиях Бахмута БК, оружие и лечат там раненых — спикер "Хортицы"
ZN UA
2024-11-27T17:12:47Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Захарова сказала, сколько украинцев вернулось на территории, подконтрольные РФ
Comments UA
2024-11-27T14:54:28Z
Остановят ли удары ATACMS россиян: на Западе дали прогноз
Comments UA
2024-11-28T04:42:52Z
Экс-нардепка рассказала, как заинтересовать команду Трампа в победе Украины
TSN
2024-11-28T04:18:56Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Психанул: ведущий "Поля чудес" ушел во время съемок шоу
Comments UA
2024-11-27T21:57:21Z
Родила первенца в 53 года: популярная российская актриса впервые стала мамой
GlavRed
2024-11-27T21:24:30Z
Известная украинская актриса впервые рассказала о муже-военном и брате, который пропал без вести
TSN
2024-11-27T15:06:43Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Проблемы с поджелудочной могут привести к смерти: что сигнализирует о серьезных болезнях
Comments UA
2024-11-28T04:33:39Z
Почему не стоит пить алкоголь после 40 лет: топ убедительных причин
Comments UA
2024-11-28T04:06:04Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
За свет и газ придется платить больше: когда могут провести перерасчет тарифов
Знай
2024-11-28T04:36:09Z
Цены бьют все возможные рекорды: сливочное и подсолнечное масло уже не по карману
Знай
2024-11-28T04:21:02Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
В лесу заметили оленя в куртке со светоотражателями: на него устроили "охоту"
Фокус
2024-11-27T16:57:36Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
РФ подняла Ту-95МС, сообщается о пусках ракет
Корреспондент
2024-11-28T04:33:23Z
Отсрочка от мобилизации: получат ли ее лица, которые в следующем году будут поступать в аспирантуру на контракт
ZN UA
2024-11-28T04:00:28Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
РФ может готовить удар по Украине стратегической ракетой РС-26 "Рубеж", — соцсети
Фокус
2024-11-20T18:06:37Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
"Горжусь игроками": тренер "Шахтера" Пушич дал оценку поражению от ПСВ в Лиге чемпионов
ZN UA
2024-11-27T23:33:07Z
"Бенфика" с Трубиным совершила камбэк и вырвала победу над "Монако" в Лиге чемпионов
TSN
2024-11-27T23:18:41Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
Шевченко рассказал, заслужил ли Левандовски Золотой мяч
Корреспондент
2024-11-27T16:54:38Z
Этого ждет весь мир: Баффер оценил реванш Усика и Фьюри
Корреспондент
2024-11-27T15:15:37Z
Шевченко в списке бомбардиров Лиги чемпионов могут обойти сразу три игрока
Корреспондент
2024-11-27T15:12:56Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
В Сумской области прогремел 23 взрыва
TSN
2024-11-28T02:06:37Z
В нескольких регионах РФ сообщают об атаке БПЛА
Корреспондент
2024-11-28T02:00:02Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Гороскоп на неделю со 2 по 8 декабря: кого ждет карьерный рост, а кого — любовное приключение
Marie Claire
2024-11-28T04:16:41Z
Худшие родители по знаку Зодиака: кто в антирейтинге
Comments UA
2024-11-28T02:51:59Z
Гороскоп на 28 ноября: как провести четверг с выгодой и не "наломать дров"
Знай
2024-11-28T02:30:20Z
Никакой магии и приворотов: как решить любовные проблемы с помощью рун — работающие техники
Marie Claire
2024-11-28T00:00:17Z
Строгая дисциплина: в каком режиме живет и тренируется Виктория Бекхэм
Marie Claire
2024-11-27T19:03:08Z
Салат с курицей и нутом: рецепт сытного блюда для будней и на праздник
Фокус
2024-11-27T18:21:07Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Подготовка к блэкауту: список вещей, которые можно приобрести на случай отключений света
ZN UA
2024-11-28T03:34:50Z
"Восторг": Создатель The Last of Us Нил Дракманн заинтриговал высказыванием о своей следующей игре для PlayStation 5
GameMag
2024-11-28T02:48:40Z
До ухода из Sony создатель Silent Hill работал над концепцией ААА-хоррора Siren 3 для PlayStation 4
GameMag
2024-11-28T02:42:45Z
Call of Duty: Black Ops 6 получила первую скидку — Microsoft отдает новинку по сниженной цене на консолях и ПК
GameMag
2024-11-28T01:31:05Z
Бесплатные игры для подписчиков PS Plus на декабрь 2024 года раскрыты: Чем порадует Sony
GameMag
2024-11-28T01:25:48Z
Опасные для психики: ТикТок запретит бьюти-фильтры подросткам до 18 лет
Фокус
2024-11-27T22:12:11Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Мощный раритет: обнаружен 14-летний заряженный Ford Mustang в новом состоянии
Фокус
2024-11-27T17:51:47Z
Запас хода — до 680 км: Mahindra и Volkswagen создали электрокары по цене Duster
Фокус
2024-11-27T16:42:17Z
Эксплуатация автомобиля в зимний период: полезные советы и рекомендации
Фокус
2024-11-27T15:15:50Z
Новый Duster и преемник Logan: Renault выводит на украинский рынок три модели
Фокус
2024-11-27T13:51:07Z
Цена $75000 и запас хода 1100 км: в Киеве заметили электрифицированный клон Land Rover
Фокус
2024-11-27T09:45:10Z
Зачем опытные водители возят в салоне автомобиля деревянную прищепку: вы будете удивлены
TSN
2024-11-27T09:36:23Z
1000 сил и 2,8 с до сотни: в США создали экстремальный семейный внедорожник
Фокус
2024-11-27T08:06:01Z
Представлений BMW M3 GTR з Need for Speed: Most Wanted
Portaltele
2024-11-27T07:01:48Z