Кафе популярної мережі відкрилося просто біля оглядового майданчика, який популярний серед туристів, які хочуть побачити кордон Північної Кореї.
Тепер спостереження за північнокорейськими прикордонниками буде комфортнішим. Сотні людей прийшли в п'ятницю на відкриття нового магазину американської мережі кав'ярень Starbucks на оглядовому майданчику недалеко від міста Кімпхо, приблизно за 50 км на північний захід від Сеула і недалеко від демілітаризованої зони, що розділяє дві Кореї. Про це пише Reuters.
Незважаючи на сплеск напруженості на Корейському півострові останніми роками, демілітаризована зона стала ще більш привабливим місцем для іноземних і місцевих туристів.
Дорогою до кав'ярні відвідувачі повинні пройти через військовий контрольно-пропускний пункт, хоча вона розташована в менш відомому і менш мілітаризованому місці, ніж популярніші туристичні місця вздовж кордону, як-от село перемир'я Пханмунджом.
Річка, позначена як "нейтральні води", протікає між оглядовим майданчиком і прикордонним містом Кепунг на півночі всього за 1,4 км. У ясний день через телескопи можна побачити жителів північнокорейських сіл.
Дві Кореї технічно все ще перебувають у стані війни після трирічного конфлікту, що закінчився перемир'ям 1953 року. Мирний договір так і не було підписано.
В останні місяці напруженість також зросла через повітряні кулі зі сміттям, запущені з Північної Кореї. Пхеньян стверджує, що це відповідь на повітряні кулі з антиурядовими листівками, які розсилають активісти з Півдня.
Минулого місяця в Північній Кореї підірвали всі автомобільні та залізні дороги, які пов'язували її з Південною Кореєю, а Сеул попередив Пхеньян, що будь-яке застосування ядерної зброї означатиме кінець північнокорейського режиму.
За останні десятиліття Північна Корея зіткнулася з серйозною нестачею продовольства, включно з голодом у 1990-х роках, який часто ускладнювали стихійні лиха, як-от повені, що завдають шкоди врожаю.
Мер Кімпхо Кім Бен Су заявив, що Starbucks, який здобув світове визнання, може змінити "похмурий і гнітючий" імідж прикордонного району.
"Це місце тепер може стати важливим туристичним напрямком для забезпечення безпеки і миру, яке можна розглядати як молоде, яскраве і тепле, а також таке, що привертає увагу всього світу", — сказав Кім журналістам.
Нагадаємо, тим часом Володимир Путін і північнокорейський диктатор обмінюються подарунками. Кім Чен Ин відправив до РФ солдатів, а натомість отримав близько 70 тварин із Московського зоопарку. У Пхеньян відправили какаду, ведмедів і тигра.