MY.UAНовини
Сергій Череватий — про те, як створили «Привид Києва», пісню «Байрактар» і про темникову кризу в Укрінформі
Сергій Череватий — про те, як створили «Привид Києва», пісню «Байрактар» і про темникову кризу в Укрінформі

Сергій Череватий — про те, як створили «Привид Києва», пісню «Байрактар» і про темникову кризу в Укрінформі

Під час онлайн-зустрічі з гендиректором Укрінформу йшлося про кадрову політику в агентстві, користь державної пропаганди й особливості комунікацій між військовими й суспільством.

Полковник Череватий — військовослужбовець, журналіст, науковець, кандидат політичних наук. На початку повномасштабного вторгнення він був заступником зі стратегічних комунікацій тодішнього командувача оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Олександра Сирського, організував у Києві Інформаційний штаб.

Після того працював речником Східного угруповання військ ЗСУ, начальником кафедри військової журналістики Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка (ВІКНУ).А у травні 2024 року був призначений генеральним директором Укрінформу, прийшовши до агентства в той час, коли воно переживало кризу. Звільнення попереднього керівника агентства Олексія Мацуки пов’язують із появою в Укрінформі темників.

Про те, як новий гендиректор Укрінформу виправляв репутацію агентства, а також про своє бачення проблем, пов’язаних із комунікаціями під час війни, йшлося під час онлайн-зустрічі «Полковникові багато пишуть: Сергій Череватий про виклики керування державним інформаційним медіа», яку організувала Комісія з журналістської етики. «Детектор медіа» публікує ключові тези його виступу.

Про головне у стратегічних комунікаціях і особливості співпраці між військовими та журналістами

Генерал Сирський запросив мене на посаду свого заступника зі стратегічних комунікацій ще за пів року до початку великої війни. Я погодився підписати контракт на рік, щоб виконати прохання тодішнього командувача ОСУВ «Хортиця» побудувати систему стратегічних комунікацій, очевидно, розуміючи, що очікує країну. Тож коли розпочалося вторгнення, я був у правильному місці та з першого дня війни міг віддавати накази й ухвалювати нестандартні рішення. Перше з них було пов’язане з відсутністю в нас місця і засобів для виробництва контенту, необхідного для протистояння ворогу в інформаційному просторі. Я звернувся до керівництва Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка — і нам надали там приміщення й апаратні для монтажу.

Таким чином був створений Інформаційний штаб, метою якого стало об’єднання суспільства для боротьби з окупантами. Це дозволило нам постійно перебувати в інформаційному полі, відбиваючи інформаційні атаки ворога та підтримуючи українське військо.

Головним нашим інформаційним майданчиком тоді була фейсбук-сторінка Сухопутних військ, кількість підписників якої за перші півтора місяця після вторгнення зросла вдвічі — з 48 до 86 тисяч.

І саме тоді, до речі, під час наради під моїм керівництвом народився образ «Привида Києва» — міфічного льотчика-аса, який збивав російські літаки під час захисту столиці та не давав бомбардувати місто. Наш перший допис про «Привида» адміністрація «Мети» знесла за начебто мову ворожнечі, але ми були наполегливими.

Після вдалого розбиття під Черніговом ворожої колони російських військ нашим ударним безпілотником військовий музикант Тарас Боровок, який тоді був моїм підлеглим, написав пісню «Байрактар». І з нашої ж подачі «Русское радио Україна» було перейменоване на «Радіо “Байрактар”».

Словом, працювали потужно, креативно, намагаючись не залишати ворогу, як це було у 2014 році, операційного простору для того, щоб задавити нас інформаційно. Щодня спростовували фейки про захоплення наших міст, про здачу в полон наших військових, про втечу керівництва країни та військового командування тощо. Діяли проактивно. Саме проактивність і вміння випереджати ворога — головне в стратегічних комунікаціях.

Сергій Череватий 

З червня 2022 року я супроводжував такі операції як харківський контрнаступ, визволення Лимана, битви за Бахмут, Соледар у якості начальника центру моніторингу інформаційного простору та протидії штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ. На мені була вся інформаційна робота — моніторинг ворожих загроз і протидія їм, численні коментарі українським та іноземним медіа та багато іншого.

У нас тоді склалися дві школи спілкування з журналістами — умовна східна, яку я очолював, і умовна південна, на чолі якої тоді стояла Наталя Гуменюк (тодішня керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України — «ДМ»). На противагу пані Гуменюк я дотримувався класичних принципів комунікації, які передбачають максимальний доступ медіа до інформації, за винятком тієї, яка може нашкодити національній безпеці чи безпеці військових. Ми постійно комунікували з журналістами, видавали повідомлення, пресрелізи, організовували поїздки у прифронтову зону та на деокуповані території. Так, це потребує чималих організаційних зусиль, але водночас це єдиний правильний спосіб розказувати про війну й нашому суспільству, і західним суспільствам, щоб вони нам допомагали. Моя політика полягала у тому, щоб максимально цьому сприяти, але з дотриманням правил безпеки.

Про «темникову» кризу в Укрінформі

Національне інформаційне агентство України «Укрінформ» має корпункти майже в усіх регіонах України, власкорів у одинадцяти країнах світу, а його сайт має шість мовних версій — англійську, німецьку, французьку, іспанську, польську та японську. Це дуже потужне медіа. І в перший же день мого призначення гендиректором під час зустрічі з колективом пролунала інформація про певні тертя в редакції та про так звані темники, які задавали певні цензурні рамки для роботи журналістів. Дотепер триває дискусія, чи робив це мій попередник свідомо. Правоохоронні органи не знайшли юридичних обґрунтувань для того, щоб когось покарати за це. Але, безумовно, та ситуація мала всі ознаки комунікаційної кризи. І я як людина, яка знає, що таке антикризові комунікації, почав негайно діяти.

Перше інтерв’ю як нового очільника Укрінформу я дав «Радіо Свободі». У ньому я наголосив, що є людиною проєвропейських поглядів, яка понад 20 років спільно з центром інформації та документації НАТО робила просвітницькі телевізійні проєкти, спрямовані на те, щоб переконати українське суспільство у необхідності приєднання України до євроатлантичної спільноти. З дотриманням усіх цінностей цієї спільноти — свободи слова, прав людини, демократичного судочинства тощо.

Наступне інтерв’ю я дав профільному виданню «Детектор медіа», а потім — «Цензор.нет». Тобто я негайно, без зволікань, вступив у комунікацію із суспільством через медіа.

Потім я звернувся до послів Великої сімки з проханням про зустріч, на якій з аргументами та фактами чітко артикулював свою позицію. Я запевнив, що відданий принципу свободи слова, рішуче налаштований на недопущення цензури та готовий на постійний моніторинг своєї роботи. Також я зустрівся з представниками Інституту масової інформації, НСЖУ, окремими медіаактивістами. І все це разом дозволило подолати «темникову» кризу, а найголовніше — запобігло репутаційному удару по країні.

Ми ведемо дуже жорстоку війну. І разом із нами на нашому боці — розвинуті європейські держави. Якщо вони будуть бачити порушення демократичних цінностей і свободи слова, то це завдасть дуже жорсткого удару по іміджу нашої держави. І ми не маємо права цього допустити.

Сергій Череватий 

Мені доводилося чути: «Ну, ти ж полковник, військовий, а значить, тебе призначили для посилення цензури». На це я відповідав, що всі найбільш грубі порушники прав журналістів в Україні не мали погонів і військових звань. Якщо не вважати лжеполковників запасу Дмитра Табачника чи Віктора Медведчука. Я — справжній полковник і навпаки готовий боротися за своїх колег-журналістів і їхнє право на професію.

Додатковим доказом того, що нам вдалося подолати кризу в Укрінформі, стало обрання мене керівником комітету з протидії дезінформації Європейського альянсу інформагентств.

Про кадрову політику та повернення агенції до «Білого списку» якісних медіа

За той час, що я очолюю Укрінформ, я не звільнив жодного журналіста. Понад те, призначив своєю заступницею Наталію Косіну, яка працювала в агентстві 22 роки та кілька останніх із них була власною кореспонденткою у Нью-Йорку. Вона побудувала дуже потужну мережу іноземних корпунктів нашого медіа й зараз опікується саме міжнародною редакцією та міжнародною аналітикою. І це був мій чіткий сигнал колективу про те, що я не збираюся приводити до агентства взвод «варягів». Свідомого вичавлення журналістів з медіа лише через те, що вони належать до тієї чи тієї команди або не поділяють чиїхось поглядів, не буде.

До уваги беруться винятково професійні якості та доброчесність співробітників. Так, наприклад, якщо я помічу в матеріалі хоча б натяк на якусь «джинсу» або замовність, наслідки будуть жорсткими й негайними. Раз ми боремося за повернення Укрінформу до «Білого списку» (список прозорих і відповідальних медіа, який складає Інститут масової інформації, звідки за керівництва агентством Олексія Мацуки воно було виключено, — «ДМ»), то маємо бути бездоганними. Моя головна задача — зробити для журналістів комфортні умови й убезпечити їх від будь-якого тиску.

В Укрінформі зібралася плеяда дуже потужних професіоналів, олдскульних (у хорошому розумінні цього слова) журналістів. І вони виступають наставниками, вчителями для молодих колег, які приходять на стажування до агентства та роблять перші кроки в професії. До того ж я постійно закликаю усіх членів колективу до самонавчання, чим намагаюся займатись і сам.

Про протидію дезінформації та воєнних псевдоекспертів

За моїми спостереженнями, останнім часом ворогу вдається досягти певних успіхів у поширенні фейків про те, що ми начебто здаємо великі території, що рівень стійкості української армії загрозливо знизився та що партнери схиляють Україну до миру на невигідних для неї умовах. Так ось, нещодавно я брав участь у зустрічі медійників із ГоловнокомандувачемЗСУ та виніс із неї таку думку: ситуація на фронті дуже важка, але в реальності вона набагато краща, ніж у нашому інформаційному просторі.

Це підтверджують і мої розмови з багатьма високопосадовцями з сектору безпеки й оборони. Я, до речі, їм сказав, що вони дуже погано комунікують із суспільством, а ворог цим користується, нагнітаючи панічні настрої у людей. Проте ворожі плани з захоплення тих же Сум чи Харкова так і залишаються лише деклараціями. Покровськ росіяни, судячи з їхніх заяв, «захоплювали» вже разів п’ять, але він залишається незахопленим. Так, нам боляче втрачати навіть сотню квадратних метрів української території, але якщо врахувати силу противника, якому ми продовжуємо попри все протистояти, то ситуація не виглядає такою безнадійною, як її малюють російські пропагандисти.

Проблем додають ще й так звані «воєнні експерти», які, не маючи достатнього рівня фахової підготовки та не володіючи інформацією про реальну ситуацію на фронті, дозволяють собі робити якісь висновки та давати рекомендації військовому командуванню країни.

Про користь державної пропаганди під час війни

У нас ще з радянських часів склалося ставлення до пропаганди як до чогось негативного. Але ж пропаганда здорового способу життя — це ж добре? Пропаганда патріотизму — це ж нормально. Пропаганда ставати до лав Збройних сил і захищати свою Батьківщину — це нормально. Тобто пропаганда може бути в розумних межах і тільки така, яка сприяє обороноздатності країни. Ба більше — під час війни уникнути пропаганди неможливо.

Безперечно, є елементи пропаганди у національному телемарафоні «Єдині новини». До речі, на мою суб’єктивну думку, телемарафон був необхідний на початку широкомасштабного вторгнення для дотримання натівського принципу one voice — і своє завдання виконав. Інша справа, що на третьому році війни його цінність девальвувалась і тепер потрібні нові форми та методи. Які? Це питання для обговорення в експертному середовищі, тема круглих столів, семінарів.

Повертаючись до питання про державну пропаганду, хотів би відзначити, що ми багато чого у цій сфері навчились, але нам потрібно й надалі удосконалюватися, щоб не поступатись у цьому ворогу. Подивіться, приміром, скільки в Росії державних медіа! До того ж — потужні органи спецпропаганди, які займаються ІПСО. Коли я прийшов до Укрінформу, мені почали говорити про необхідність створення наглядової ради чи роздержавлення медіа. Але я відповів, що під час гострої фази війни цього робити не можна. Держава повинна мати власні медійні ресурси. А як їхню роботу удосконалити — це вже друге питання. Адже війна ще не закінчилась, і ми ще не перемогли.

Найпотужніша в нас англомовна версія сайту. За кількістю відвідувань вона іноді навіть випереджає україномовну версію. Саме англомовною версією сайту Укрінформу користуються всі іноземні посольства та організації, щоб моніторити події в Україні. І також у нас доволі потужні французька та німецька версії. Їх іноді доганяє іспанська. А от польська версія в нас чомусь має низьке охоплення. Чому? Можливо, тому, що у поляків є багато інших джерел інформації. Ми вивчаємо це питання та намагатимемося розібратися, щоб виправити ситуацію. (А про японську версію сайту та її редактора читайте тут«ДМ»).

Про те, як виграти інформаційну війну

Перемогти на інформаційному полі бою можливо лише за умов залучення усіх засобів, які в нас є. Але не на тоталітарній основі, як це робиться в Росії, а на мережевій. До інформаційної боротьби мають бути залучені, зокрема, авторитетні та професійні воєнні блогери. Усі мають бути консолідовані довкола спільної мети та головної ідеї, але без тоталітарного політичного впливу.

Сергій Череватий 

Крім того, на мою думку, потрібно збільшувати присутність в інформаційному просторі самих військових. Останні пів року або навіть рік у медіа майже неможливо зустріти думку компетентного генерала або військового командира середнього рівня. До речі, тиждень тому в Укрінформі вийшло інтерв’ю з командувачем Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенантом Олександром Павлюком. Але це нам коштувало величезних зусиль. Я вважаю, зараз необхідно активізувати комунікацію між військовими та суспільством. Причому це мають бути військові найвищого рівня. Вони мають чесно і компетентно пояснювати, яка ситуація на фронті, у чому наші складнощі, у чому — переваги, і що потрібно зробити, зокрема, суспільству для посилення Сил оборони України.

Читайте також:

  • Після призначення гендиректором «Укрінформу» Олексія Мацуки в редакції з’явилися темники з «небажаними спікерами», — «УП»
  • Щодо ситуації з Укрінформом та Олексієм Мацукою
  • Про яке посилення державного контролю над Укрінформом, який щойно вийшов зі скандалу з державною цензурою, йдеться?
  • «Поки ми не дізнаємось, хто автор темників, історія не завершена». Медійники — про ситуацію в Укрінформі
  • У МКІП не знали про існування темників в Укрінформі, — Карандєєв

Фото: скриншоти з відео виступу

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Украина вернула тела более 500 погибших защитников
ZN UA
2024-11-29T11:44:51Z
Во Львове может появиться новый дорожный знак
Апостроф
2024-11-29T11:36:30Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
В ГУР подловили на лжи российского комдива
Апостроф
2024-11-19T17:27:38Z
Депутат Николаевской области имитировал уничтожение партии зерна в результате обстрелов
Апостроф
2024-11-19T15:51:21Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Путина посадили на шпагат: для российских войск открыли второй фронт
Comments UA
2024-11-29T11:45:14Z
Сейчас путин проиграет с Асадом в Сирии, - Александр Мусиенко о наступлении повстанцев
Знай
2024-11-29T11:42:33Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
10 продуктов, которые часто ошибочно считают высокобелковыми
UAToday
2024-11-29T10:00:48Z
В чем секрет молодости скандинавских женщин: всегда привлекательны и не имеют морщинок
TSN
2024-11-29T09:06:37Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Супермодель Кейт Мосс вышла в свет с дочкой Лилой
Фокус
2024-11-29T11:15:16Z
Джамала и Монатик представили свой взгляд на одиночество
Фокус
2024-11-29T10:51:05Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Ситуация непредсказуемая: в ДТЭК объяснили, почему так долго нет света
Фокус
2024-11-29T11:36:06Z
Пенсия за шесть месяцев вперёд – выплаты можно оформить уже
Знай
2024-11-29T11:30:02Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
Патриарх Кирилл выдал очередную партию бреда, почему все должны не бояться умереть
Comments UA
2024-11-28T14:18:28Z
Высокая производительность на бездорожье: Силы бороны получат экскаваторы JCB HMEE
Апостроф
2024-11-29T11:46:01Z
"Бабахнет как надо": в России в магазинах заметили "Орешник"
Апостроф
2024-11-29T11:36:58Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Помог незаконно забронировать более 450 работников - подозревают экс-работника госпредприятия
Апостроф
2024-11-29T11:45:31Z
В Израиле террористы расстреляли пассажирский автобус
Апостроф
2024-11-29T11:12:41Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Лунин - в списке номинантов на звание лучшего голкипера от FIFA
Корреспондент
2024-11-29T10:36:58Z
Милевский разнес Динамо за поражение в Лиге Европы
Корреспондент
2024-11-29T10:01:34Z
FIFA удивила списком номинантов в символическую команду года
Корреспондент
2024-11-29T09:39:45Z
Мяч Гарначо Эвертону - в списке номинантов на звание лучшего гола года
Корреспондент
2024-11-29T07:42:14Z
Шовковский объяснил, почему Динамо проиграло Виктории
Корреспондент
2024-11-29T07:33:22Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Какой вы цветок по знаку зодиака: какой ваш талисман
TSN
2024-11-29T10:21:11Z
Как не накупить лишнего во время "Черной пятницы": топ-5 советов
Апостроф
2024-11-29T10:18:29Z
В какой стране иностранцам предлагают 30 тысяч долларов за переезд
Comments UA
2024-11-29T09:57:15Z
Какие самые лучшие знаки зодиака по мнению астрологов: таких всего три
TSN
2024-11-29T07:51:34Z
Обязательно сделайте это 1 декабря, но подготовьтесь заранее: обряды на Новолуние с разрешения ретроградного Меркурия
Знай
2024-11-29T07:51:15Z
Знают только избранные: 7 любимых специй шеф-поваров, которые преобразят любое блюдо
Marie Claire
2024-11-29T06:01:26Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
TikTok запретит пользователям до 18 лет использовать "фильтры красоты"
Известия Киев
2024-11-29T11:31:41Z
Что делать, если смартфон больше не получает обновления ОС Android: эксперты пояснили
Фокус
2024-11-29T11:06:17Z
Ядерный шпион и космические станции: крупнейшие объекты, упавшие на Землю из космоса
Фокус
2024-11-29T11:00:09Z
Инсайдер: Превью Assassinʼs Creed Shadows от Ubisoft выйдут в середине января
GameMag
2024-11-29T10:31:40Z
Light of Motiram выпустят на PlayStation 5 и смартфонах — представлен геймплей «убийцы» Horizon: Zero Dawn от Tencent
GameMag
2024-11-29T10:31:12Z
Capcom сменила антипиратскую защиту в Monster Hunter Stories на ПК
GameMag
2024-11-29T10:25:31Z
Посещение стимпанк-города и встреча с призраком в трейлере Professor Layton and The New World of Steam для Nintendo Switch
GameMag
2024-11-29T10:25:16Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
На европейский рынок выходит 475-сильный семейный внедорожник из США
Фокус
2024-11-29T10:12:32Z
Простоял 20 лет в сарае: обнаружен роскошный Buick 70-х с малым пробегом
Фокус
2024-11-29T07:45:57Z
Як Tatra випустила розвізний фургон із кольорового ламінату
AutoCentre
2024-11-28T20:28:52Z
"Соскочил с переговоров", – Китай подложил Путину и его верхушке свинью премиум-класса
Новости Украины
2024-11-28T17:18:01Z
Американское качество: классический Chevrolet 60-х завелся после 36 лет простоя
Фокус
2024-11-28T14:30:15Z
Машина дала слабину: китайский танк VT-4 опозорился во время показов
Фокус
2024-11-28T13:57:20Z
В США создали мощный трехколесный электровелосипед с запасом хода более 200 км
Фокус
2024-11-28T13:36:39Z
BMW воссоздали знаменитый спорткар из культовой компьютерной игры
Фокус
2024-11-28T12:52:15Z