Львівська область стала першою в Україні, де більше нема жодної зареєстрованої релігійної громади УПЦ МП. Про це 29 листопада повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький у Телеграмі.
«Сьогодні історичний день для Львівщини - регіон очистився від релігійних громад, які підпорядковуються московському патріархату. Львівська область стала першою в Україні, де більше нема жодної зареєстрованої релігійної громади РПЦвУ!», - написав Максим Козицький.
За його словами, до початку російської агресії проти України у 2014 році, на Львівщині існувало 66 релігійних громад московського патріархату. Станом на 24 лютого 2022 року їхня кількість становила 54.
За час повномасштабного вторгнення 27 громад приєднались до Православної Церкви України, повідомив Козицький, і ще 27 припинили свою діяльність за власною настановою.
«Доля цих релігійних громад вчергове доводить відсутність майбутнього у маніпуляціях та задурювання. Існують лише два шляхи - правда або брехня. І правда обов'язково переможе! Щиро сподіваюсь, що релігійні громади московського патріархату у інших областях нашої держави не чекатимуть реалізації норм Закону України «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», а нарешті розірвуть зв'язки зі структурою кривавих московських попів», - зауважив голова Львівської ОВА.
24 серпня, у День Незалежності України, президент Володимир Зеленський підписав цей закон. Згідно із законом «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», на території України заборонена діяльність іноземних релігійних організацій, центри яких розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що прямо або опосередковано підтримують збройну агресію проти України.
23 вересня закон набув чинності. Водночас декілька його положень набувають чинності пізніше.
Зокрема, через сім місяців набуває чинності норма закону, яка дозволяє Державній службі з питань етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) звертатися до суду з позовом про припинення діяльності релігійної організації, якщо служба встановила зв'язок її з керівним центром у країні-агресорці.
Це означає, що громади УПЦ МП мають ще шість місяців на те, щоб розірвати звʼязки з Російською православною церквою.
Крім того, протягом трьох місяців з дня оприлюднення цього закону Кабмін має вжити заходів для повернення державного майна з користування іноземних релігійних організацій, діяльність яких в Україні заборонена.
Читайте також:
- «Духовна незалежність»: про заборону РПЦ та «іноагентів у рясах»
- Естонський парламент визнав Московський патріархат інститутом, що підтримує військову агресію Росії
- Когнітивна деколонізація: боротьба за свідомість за допомогою культури та релігії
- РПЦ закликала вірян на «священну війну» з Україною
- Американський Інститут вивчення війни назвав «ультранаціоналістичною» ідеологію, яку Російська православна церква нещодавно запропонувала Кремлю
Фото: колаж інтернет-видання «Полтавщина»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.