MY.UAНовини
Натія Панцулая про силу українського жіночого футболу в умовах війни
Натія Панцулая про силу українського жіночого футболу в умовах війни

Натія Панцулая про силу українського жіночого футболу в умовах війни

Натія Панцулая про силу українського жіночого футболу в умовах війни

Третій рік поспіль змагання з українського футболу проходять в умовах повномасштабної війни. Незважаючи на численні виклики, український жіночий футбол набирає популярності та вносить відчуття нормальності на тлі щоденних трагедій в Україні. Перед кожним матчем футболістки виходять на поле з українськими прапорами, вшановуючи хвилиною мовчання пам’ять полеглих на фронті героїв, завдяки яким продовжується футбольне життя в країні.

Зірка українського жіночого футболу Натія Панцулая — українська професійна футболістка та одна з ключових гравчинь національної жіночої збірної України та ЖФК «Металіст 1925» (м. Харків), амбасадорка спортивного одягу українського бренду SGK1 UA, в ексклюзивному інтерв’ю розповіла про особливості підготовки та проведення матчів серед жіночих команд України, різні виклики, з якими стикаються українські футболістки в умовах воєнного стану, та гендерну рівність у футболі. Натія також поділилася думками щодо українського жіночого футболу як одного з ефективних інструментів спортивної дипломатії та «м’якої сили», котра об’єднує націю в умовах повномасштабного вторгнення.

— Натіє, нещодавно ти перетнула цифру 150 зіграних матчів у вищій лізі Чемпіонату України і 50 матчів за ЖФК «Металіст 1925». Твої емоції?

— Спокійно це сприймаю. Я їх не рахувала б, якби клуб не повідомив. Мене більше цікавлять командні досягнення. Вони закарбовуються в пам’яті на все життя.

Як ти потрапила у великий футбол? І які цілі перед собою ставиш?

— Моя історія банальна. Я жила в селі. На моїй вулиці переважно жили хлопці, і вони грали у футбол. Це стало і моїм видом спорту. Крок за кроком. Ключовим моментом, мабуть, було моє дитинство, коли батько брав мене на свої матчі. Він грав правого захисника. Це не було на професійному рівні. Просто у нас у селі любили зібратися і побігати у футбол. Він був шаленим гравцем, і мені це подобалося.

Про майбутнє я сильно не думаю, ми йдемо від гри до гри. Зараз будуть два матчі збірної проти Бельгії — хочеться їх виграти, отримати позитивний результат. На рахунок клубу, звичайно, тренер ставить нам завдання виграти Кубок України та здобути чемпіонство. Я розділяю його бажання.

Фото, надане інтерв'юйованим
 

З якими проблемами зараз, в умовах повномасштабного вторгнення, стикаються молоді футболістки України, коли прагнуть пробитися у великий футбол?

— Гадаю, і до війни були такі проблеми: розвиток, академії, дитячі школи для дівчат. Для хлопців вони існують. Не знаю, в якому стані, але вони є. Гравчиня має бути вже сформована в 15 років під збірні, як U15, а потім U17 і так далі, а не приходити у футбол лише в 15 років.

У звіті Всесвітнього економічного форуму вказано, що повне досягнення гендерної рівності на світовому рівні очікується через 134 роки. Нещодавно четверо гравчинь національної жіночої збірної Аргентини відмовилися від участі в міжнародних змаганнях через «принизливу» оплату та погані умови тренувань. В італійському клубі «Помігліано» гравчиням не компенсують лікування, не платять зарплати за контрактом, не оплачують медичних оглядів. Деякі футболістки стикаються з домаганнями з боку чоловіків у клубі. Яка ситуація в українському футболі?

— Щодо медичних оглядів, то, наприклад, щодо лікування травм це вже змінюється в кращий бік, такого, як в італійок, уже майже немає. Можливо, тільки в клубах, які не мають спонсорів і належного фінансування. В цілому ж клуби несуть за все це відповідальність. Заробітна плата — питання досить важке. Багато неприємних історій можу розповісти із власного досвіду і не тільки, але за останні роки все налагодилося. Сумно, що отримують дівчата небагато. Це факт. Але сьогодні не всім клубам можна цим дорікнути.

Відносно домагань. Не скажу, що вони були яскраво виражені в мої часи, коли я почала грати у професійному футболі. Хоча ознаки були. Але світ змінився, і в нас такого вже немає. Все пішло у правильному напрямку. Про такі випадки я вже давно не чую.

Чи будуть колись зарплати в жіночому футболі на рівні чоловічого?

— Футбол — це бізнес. І він має приносити кошти. Приносити кошти жіночий футбол буде лише тоді, коли вийде на такий рівень, коли багато людей спостерігатимуть за ним як по телевізору, так і наживо. А це відбудеться не лише при правильній роботі клубів Української асоціації футболу (УАФ), а й при кваліфікованих тренерах. Але це таке замкнене коло: спочатку треба туди вкласти, аби щось отримати.

Фото, надане інтерв'юйованим

Чи задоволена ти інвестиціями в жіночий український футбол в умовах війни?

— Якщо взяти наш клуб, де я зараз граю, так. До нас там ставляться з величезною повагою, і я це відчуваю. Видно їхню роботу і ставлення. Це насамперед фінансування та умови. За свій клуб «Металіст 1925» я можу сказати, що стовідсотково задоволена.

Повернімося до питання гендерної рівності. Нещодавно арбітриня з Албанії Емануела Руста видалила сторінку в Instagram через сексизм в її бік. За її словами, суддівство питання не статі, а компетентності. Чи є подібні проблеми в українському футболі? Як боротися з цим в Україні і на міжнародному рівні?

— Те, що вона видалила сторінку, — її вибір. Можна було залишити і боротися. Можна було абстрагуватися і просто робити свою роботу. Вона зробила свій вибір. Її можна зрозуміти в принципі. В українському футболі, гадаю, такі ознаки проявляються. Якщо матч відсудила дівчина чи жінка, то потім з'являються коментарі різного характеру. Це можна прочитати під постом, є таке. Гадаю, це важко змінити. Це цілий процес виховання з дитинства. Неважливо, чоловік ти чи жінка, треба бути вихованим, залишатися людиною і поважати вибір інших. І це непросте завдання.

Чи підтримуєш ти міжнародний соціальний проєкт TARGET (просування гендерної рівності серед молодих футболістів), до реалізації якого долучилася УАФ?

— Приємно, що такі проєкти створюються. Особливо для дітей, щоб вони з дитинства засвоювали і несли правильні поняття. Гадаю, це правильно. В цьому плані потрібно розвиватися та рухатися вперед.

— У червні національна жіноча збірна України зіграла свої матчі у кваліфікаційному турнірі Євро-2025 проти Уельсу. Підтримати нашу збірну на стадіон «Лланеллі» прийшло багато українських вболівальників. Незважаючи на рейтинги та прогнози, матч завершився внічию 1-1. А матч-відповідь2-2. Які враження від цих матчів у тебе?

— Емоції в збірній завжди переповнюють. Мені здається, коли ми зіграли 1-1, то зрозуміли, що можемо. Доказом цього була наша друга гра, тому що два голи, які вони забили, — це чисто наші командні помилки. Але ми зуміли все виправити та отримати позитивний результат. Це були неймовірні матчі: коли граєш проти суперника, який вважається вищим за класом, але, виходячи на поле, розумієш, що все виходить, все можливо. Коли лунає свисток і починається гра, немає рівних класів, є тільки впевненість, досвід і, мабуть, характер. Бажання теж виходить на перше місце.

В Уельсі національна жіноча збірна зустрілася з українською діаспорою та вимушеними переселенцями, які об'єднуються разом по всьому світу задля допомоги Україні. Як це було?

— Колись такі зустрічі в нас були у Польщі. Зараз такі зустрічі відрізняються від тих, що були до повномасштабного вторгнення Росії. Все відбувається по-особливому тепло, дуже відчувається зв’язок, що ми — немов рідні. Хоч і зустрічаємося в іншій країні, але ми наче одне ціле, як одна родина.

Фото, надане інтерв'юйованим

Про стадію плей-оф Євро-2025. Як оцінюєш останній збір у Стамбулі та Кишиневі? Чи задоволена результатами матчів проти збірної Туреччини? Як оцінюєш наступного суперника?

— Завжди задоволена, тому що ми отримали позитивний результат. Якщо є результат, значить, підхід був правильним, тренувальний процес був побудований правильно. Не бачу ніяких недоліків чи мінусів. Зараз готуюся до наступного збору. Ми розуміємо, що Бельгія — суперник зовсім іншого рівня. Немає нічого неможливого. Це залежить лише від нас і нашого бажання.

Як на твою ігрову форму впливають логістичні проблеми? Через війну дорога займає багато часу і збори збірної проходять за кордоном. Чи впливає це на результати команди, на твою думку?

— Є багато нюансів. Дорога зазвичай важка в нас, і це зрозуміло. Плюс, якщо ми граємо в чемпіонаті гру і на другий день виїжджаємо, то це дуже важко. Замість того, щоб відновитися, проводиш час в автобусі, де відновлення взагалі не відбувається. Ми витрачаємо день або два для повноцінного відновлення. У нас у збірній це чудово розуміють, тому перші тренування поставлені на тактику, згадати все й увійти у ритм.

Як проходить підготовка до матчів ЖФК «Металіст 1925» у селі Щасливому Київської області? Чи важко ментально налаштуватися на гру, особливо на виїзних матчах у Полтаві та Кривому Розі? Адже це все відбувається на тлі регулярних тривог у столиці через дронові та ракетні атаки, відключення світла? Наприклад, матч твоєї команди проти «Шахтаря» було перенесено через тривогу, яка тривала понад десять годин.

— Так, це важко для всіх дівчат. Відбувається розминка, організм підготовлений до основної роботи на полі, але звучить тривога і ти можеш сидіти дві-три години, а потім знову готуєш організм, і все воно не так, бо час для підготовки зменшено. Плюс ми всі спортсмени і харчуємося по-різному. Наприклад, хтось — за три години до гри, хтось — пізніше чи раніше. І цей час важко спрогнозувати, тому що тривоги тривають по-різному. Але не це страшно. Є емоційні дівчата, які потім не можуть зібрати себе докупи, бо почули неподалік вибух. Усе це впливає, але такі сьогодні реалії, на жаль. Нам доводиться жити з цим.

Ментальне здоров’я в жіночому футболі, особливо в умовах війни, активно обговорюють футбольні спеціалісти за кордоном. Наприклад, шотландський спеціаліст Брайан Грем зазначив: «Ми не можемо дозволити не звертати уваги на вплив ментального здоров’я на футбол». Яка, на твою думку, ситуація з цим у нашому футболі і як її покращити? Як ти слідкуєш за своїм ментальним здоров’ям?

— Якщо чесно, то для мене це важке питання. Гадаю, на кожну і кожного ця війна вплинула по-своєму. Не знаю, як інші з цим справляються, але я чітко усвідомила, що життя — це найцінніше, що у нас є. Тому його потрібно прожити у задоволення. Кожен день, прокидаючись, я налаштовую себе на позитив. Навкруги стільки хорошого і цікавого. І це не про речі. Я радію дрібницям, особливо, якщо прокинулась і за вікном сонечко. Тоді буду цілий день ходити посміхаючись. Звичайно, погані новини впливають на мене, інколи, буває, накриває. Я не знаю, як на сьогодні покращити ментальне здоров’я наших гравчинь. Це все індивідуально. Гадаю, найдієвішим було б, якби ми почули новину, що наш сусід-терорист зник із мапи світу.

В умовах воєнного часу в Україні активно розвивається адаптивний спорт. Наприклад, в Одесі запровадили систему адаптивних видів спорту: каяк, дайвінг, байдарки та сапи. Також відбувся турнір з баскетболу на візках «Кубок Чорного моря». Як ти ставишся до таких ініціатив? Чи плануєш брати участь у таких програмах для ветеранів як тренер?

— Це дуже круто. Не знаю, чи брала би участь як тренерка, — на це потрібно спочатку вивчитися. Поспостерігати та повболівати для початку мені було б цікаво. Ці люди заслуговують набагато більше, ніж ми їм даємо. Я підтримую такі соціально корисні ініціативи.

 

фото

 

Які зараз є проблеми в українському жіночому футболі? І що треба зробити, аби він ставав сильнішим, незважаючи на всі виклики?

— Основна проблема — це війна. Потрібно будувати, створювати дитячі школи, академії, бо діти починають свій спортивний шлях із шести років. Може, з п’яти, хто захоче. Тоді буде не набір, а відбір найкращих. І тоді буде рівень. Але все залежить від фінансування. Щоб щось отримати, треба вкласти.

Зараз більше можливостей для дівчат, ніж було в тебе, коли ти починала свою кар’єру у професійному футболі?

— Однозначно так. Але є куди рухатися.

 На твою думку, чи є доречним футбол зараз, на третій рік війни? Чи є в українського жіночого футболу шанси піднятися до світового рівня в умовах повномасштабного вторгнення?

— Багато професій є доречними, тому що людям потрібно жити далі. Жити в депресії дуже важко. Можна здуріти. Ми займаємося тією справою, яка нас робить щасливішими. Хоча б на кілька годин на день. І дарує позитивні емоції людям. Хоч у нас і не так багато вболівальників. Вийти на високий рівень — це плідна праця і не одного року, в структурі. Про рівень футбольного зростання під час війни не хочу розмірковувати, тому що так не має бути. Не повинно бути війни.

Віриш у силу жіночого футболу як ефективного інструменту спортивної дипломатії?

— Не володію дипломатією. Просто вірю у футбол. Сила в єднанні. Футбол — командний вид спорту. За рахунок футболу можна багато що змінити. Якщо він правильно працює, якщо є правильне футбольне виховання.

Просто полюбіть цей вид спорту. Тим, хто дивиться і вболіває, дякую. Ті, хто про жіночий футбол не знає, нехай просто спробують раз подивитися нашу гру по телевізору чи наживо, якщо буде така можливість, на клубному рівні і не тільки. І отримати задоволення від гри. Це щирий футбол і в ньому мало фальші.

Матеріал підготовано в рамках стажування в органах державної влади (Одеська обласна державна адміністрація, Департамент міжнародного співробітництва та протоколу) за підтримки Democracy Reporting International.

Світлини: УАФ, ЖФК «Металіст 1925», особистий архів Натії Панцулая.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-12-01T22:36:45Z
Карта бойових дій в Україні станом на 2 грудня 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T22:27:21Z
Через атаки РФ у Харкові за місяць постраждали 166 осіб - мер
УкраинФорм
2024-12-01T22:01:53Z
У Куп’янську залишаються 3700 мешканців, усіх дітей евакуювали
УкраинФорм
2024-12-01T21:55:41Z
У серці української столиці: у Києві відбулася акція на підтримку звільнення військовополонених
24tv
2024-12-01T21:39:34Z
Погіршення ситуації на Харківщині: військовий експерт розкрив головну проблему для ЗСУ
Политека
2024-12-01T21:27:04Z
Після ракетного удару РФ у Шостці по допомогу звернулися понад 130 людей
УкраинФорм
2024-12-01T21:06:50Z
Щасливчики тижня: три знаки Зодіаку, яким пощастить із 2 по 8 грудня 2024 року
Фокус
2024-12-01T21:06:11Z
На фронті - 158 зіткнень, ЗСУ ліквідували понад 170 загарбників на Покровському напрямку
УкраинФорм
2024-12-01T20:45:22Z
Війна, день 1012. Уряд погодив реформу ВЛК, пояснення Зеленського щодо запрошення в НАТО
Football.ua
2024-12-01T23:00:49Z
У Косово підірвали канал ГЕС: влада проводить арешти й звинувачує Сербію
24tv
2024-12-01T23:00:24Z
Війна за лінією фронту: британський політолог Марк Галеотті розповів про дипломатичні та економічні баталії навколо України
Хвиля
2024-12-01T23:00:22Z
У Румунії завершилися парламентські вибори - оголошено результати екзитполів
ZN UA
2024-12-01T22:57:43Z
Reuters: Російські та сирійські літаки посилили бомбардування в Сирії, є загиблі й поранені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T22:54:43Z
Силовики відтіснили протестувальників від парламенту Грузії
УкраинФорм
2024-12-01T22:54:39Z
“Ласі шматочки” для ворога: Путін поставив за мету захопити одразу два міста
GlavRed
2024-12-01T22:33:07Z
Макрон обговорив з лідерами Фінляндії та Швеції підтримку України й розбудову європейської оборони
УкраинФорм
2024-12-01T22:27:01Z
Протест громадян не виходить за межі Конституції Грузії - Зурабішвілі
УкраинФорм
2024-12-01T22:25:08Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Чим посипати доріжки, крім піску та солі: найкращі способи боротьби з ожеледицею
GlavRed
2024-12-01T20:27:17Z
Розчинна кава: чи є вона корисною та які є ризики споживання
24tv
2024-12-01T20:21:39Z
Не тільки з корицею: 7 причин пити каву з куркумою для схуднення
Фокус
2024-12-01T20:18:03Z
Один із авторів медичної реформи пояснив, що пішло не так і чому багато громадян незадоволені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T20:00:24Z
Виявити деменцію за 6 років до появи симптомів допоможе звичайний аналіз крові
24tv
2024-12-01T19:06:19Z
Всесвітній день боротьби зі СНІДом - кількість випадків та фільм Річарда Гіра про захворювання в Україні
ZN UA
2024-12-01T16:46:07Z
Вибухова хвиля і слух: як навушники допомагають військовим уникнути травм
24tv
2024-12-01T16:06:57Z
У МОН зробили заяву про зменшення кількості медичних вишів
24tv
2024-12-01T16:06:53Z
Зірка Вечірнього Кварталу одружився та вперше показав кохану
GlavRed
2024-12-01T20:27:46Z
Що їдять Бейонсе і Селена Гомес: улюблені ласощі зірок виявилися жахливими на смак
Фокус
2024-12-01T20:15:09Z
Анджеліна Джолі зізналася, чим є для неї материнство та родина
Фокус
2024-12-01T20:06:16Z
Ці 3 светри знадобляться вам, щоб бути найкраще одягненим чоловіком 2024 року
24tv
2024-12-01T19:57:16Z
Присвятив своє життя українській пісні: у вічність відійшов поет-пісняр Богдан Грицак
24tv
2024-12-01T19:42:47Z
Не за сценарієм, – учасниця "Холостяка" пояснила, чому цілувалась з Тереном на очах в іншої
24tv
2024-12-01T19:36:42Z
"Зааділа його его": Мішель Андраде вперше розкрила причину сварки з Потапом
GlavRed
2024-12-01T19:27:33Z
Рідкісна поява: як виглядає донька Тома Круза
Фокус
2024-12-01T18:12:12Z
Дорога в море і колишній монастир: топ унікальних локацій із фільмів про Джеймса Бонда
Фокус
2024-12-01T18:06:25Z
Енергетики розповіли, як протистоять російським атакам
TSN
2024-12-01T23:06:31Z
Протестувати е-гривню можна буде вже у 2025 році — Нацбанк
InternetUA
2024-12-01T22:31:34Z
У "Дії" запрацювало онлайн-бронювання: хто зможе отримати
Хвиля
2024-12-01T22:04:36Z
SEC звинуватила компанію Touzi Capital в обмані 1200 інвесторів на $95 млн
InternetUA
2024-12-01T21:54:28Z
У парламенті розповіли, чи зросте в Україні ціна на електроенергію
TSN
2024-12-01T20:54:27Z
Київстар скасовує популярний пільговий тариф: яку альтернативу пропонує, зокрема, пенсіонерам
Знай
2024-12-01T20:30:03Z
Через падіння рубля китайські компанії призупиняють продажі в РФ
InternetUA
2024-12-01T20:28:00Z
Розмір субсидії на дрова можна порахувати самостійно: У ПФУ дали формулу
Политека
2024-12-01T20:27:50Z
Українці вже можуть подати заявку на отримання "1000 від Зеленського" в Дії: як це зробити
24tv
2024-12-01T20:13:22Z
США мають дві програми створення бойової авіаційної системи майбутнього
InternetUA
2024-12-01T22:39:37Z
Дмитро Кулеба зізнався, чому 13 років тому не забрав доньку з пологового будинку
GlavRed
2024-12-01T22:33:29Z
2 грудня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T22:00:00Z
Зіпсували киянам неділю: столицю атакує рій ворожих дронів - де чутно вибухи
GlavRed
2024-12-01T21:27:41Z
Як отримати 1000 гривень в "Дії": алгоритм подачі заяви
24tv
2024-12-01T21:09:28Z
Завжди хотіли показати результат: як бути військовим 3 ОШБр
24tv
2024-12-01T20:54:49Z
"Зимова єПідтримка": хто може отримати "тисячу Зеленського"
24tv
2024-12-01T20:33:39Z
Підвищення податків, бронювання, тисяча Зеленського, пенсії та свята: що змінилося для українців
Хвиля
2024-12-01T20:30:55Z
У грудні всі українці можуть отримати по 1000 гривень: що потрібно зробити
GlavRed
2024-12-01T20:27:31Z
Бобри-диверсанти: гризуни влаштували блекаут у кількох селах Росії
TSN
2024-12-01T21:54:49Z
На Вінниччині учасників злочинної групи підозрюють у виготовленні та збуті дитячої порнографії
InternetUA
2024-12-01T21:49:40Z
Грецію накрив шторм "Бора", уже двоє загиблих
Европейская правда
2024-12-01T20:54:45Z
На Вінниччині трапилася моторошна ДТП: три людини загинули, серед постраждалих діти
24tv
2024-12-01T20:39:09Z
У Дніпрі автівка BMW влаштувала ДТП, загинули троє людей, — ЗМІ
Комсомольская правда
2024-12-01T20:24:50Z
У Дніпрі авто збило людей на пішохідному переході: можуть бути жертви, зокрема діти
24tv
2024-12-01T20:06:29Z
Поширювала інформацію про місця видачі повісток - на Рівненщині судитимуть жінку
InternetUA
2024-12-01T19:49:56Z
Була в автобусі, на який впала вибухівка: у Херсоні загинула волонтерка Римма Бараненко
24tv
2024-12-01T18:54:27Z
РФ атакувала дроном автобус у Херсоні: загинула волонтерка
TSN
2024-12-01T18:36:16Z
Про це знають одиниці: як використовувати господарське мило в побуті
24tv
2024-12-01T23:00:16Z
Не уявляють щастя без набитого гаманця: ТОП-3 наймеркантильніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-12-01T22:27:57Z
Класика завжди актуальна: рецепт омлету, який обожнюють в усьому світі
24tv
2024-12-01T21:57:45Z
Ось як часто потрібно прати штори: майже всі роблять це недостатньо часто
24tv
2024-12-01T21:48:28Z
Салат з буряка: всього один інгредієнт зробить вашу святкову закуску загадкою
24tv
2024-12-01T19:27:27Z
Що зробити, щоб взуття не ковзало на ожеледиці: практичні та дієві поради
24tv
2024-12-01T19:21:20Z
Піна Колада: класичний рецепт святкового коктейлю
TSN
2024-12-01T18:54:13Z
Що подарувати на день Святого Миколая: ідеї подарунків для дітей, друзів та колег
24tv
2024-12-01T18:33:58Z
Не лише муркотіння: як зрозуміти, що кіт вас по-справжньому любить - ознаки
GlavRed
2024-12-01T18:27:40Z
Гвардіола про 0:2 з Ліверпулем: Вітаю із заслуженою перемогою
Football.ua
2024-12-01T22:36:52Z
Ліверпуль — Манчестер Сіті 2:0 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-12-01T22:33:18Z
Слот про 7 матчів Сіті без перемог: Не варто жаліти Гвардіолу
Football.ua
2024-12-01T22:18:03Z
Лечче вирвав нічию у Ювентуса на 93-й хвилині
Football.ua
2024-12-01T21:45:01Z
Зупинилось серце прямо на полі: футболіст Фіорентини ледь не помер під час матчу Серії А
24tv
2024-12-01T21:18:12Z
Пушич: Відчуваємо розчарування після таких матчів
Football.ua
2024-12-01T20:45:12Z
"Ліверпуль" розібрався з "Манчестер Сіті" та продовжив домінувати на вершині АПЛ
TSN
2024-12-01T20:21:26Z
Футболіст знепритомнів на полі: матч чемпіонату Італії не дограли через моторошний інцидент
TSN
2024-12-01T20:18:46Z
Матч було перервано: футболіст "Фіорентини" переніс зупинку серця на полі
ZN UA
2024-12-01T20:14:22Z
Вперше в історії науковці відкрили квантову хімію за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2024-12-01T22:04:56Z
Найпопулярніші святкові пісні тіктока, під які треба зняти трендові відео в грудні
24tv
2024-12-01T22:03:07Z
"Потенційно небезпечні об’єкти": до Землі наближаються два астероїди — коли очікувати
TSN
2024-12-01T21:54:34Z
Google та Opera об’єднуються у боротьбі з Microsoft
InternetUA
2024-12-01T21:22:51Z
У вас є лише 5 секунд, щоб знайти справжню власницю кота на цьому малюнку
24tv
2024-12-01T21:12:42Z
Незвичайний звук в AirPods Pro виявився частиною оптимізації їхньої роботи
InternetUA
2024-12-01T20:14:52Z
Як записувати дзвінки на Samsung Galaxy
360ua.news
2024-12-01T19:27:03Z
"Тисячу Зеленського" можна отримати онлайн або офлайн: як це зробити
24tv
2024-12-01T19:21:57Z
Розкрито дату виходу iPhone SE 4-го покоління
InternetUA
2024-12-01T19:11:00Z
Несподівані штрафи для водіїв: чим оберенеться використання літніх шин взимку
Знай
2024-12-01T19:51:41Z
Як зрозуміти, що на СТО вас дурять: механік розповів про лайфхак з "хрестиком"
GlavRed
2024-12-01T19:27:53Z
Колишній охоронець Міхаеля Шумахера підозрюється у шантажі
360ua.news
2024-12-01T18:24:20Z
Яким був перший автомобіль марки Rover
AutoCentre
2024-12-01T17:31:17Z
До яких кнопок в авто краще не торкатися взимку: застереження для водіїв
GlavRed
2024-12-01T17:27:55Z
Porsche Taycan Turbo GT з’явився в Україні
360ua.news
2024-12-01T14:33:48Z
Пікапам Mazda Familia виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-01T13:06:58Z
Підготовка автомобіля до зими без зайвих нервів
360ua.news
2024-12-01T08:42:10Z
В Україні виявили унікальний 28-річний Mercedes від Brabus майже без пробігу
AutoCentre
2024-12-01T08:15:59Z