Асоціація IT Ukraine презентувала сайт проєкту «Ворожий софт», створений для підтримки відмови українських користувачів від програмного забезпечення російського походження та переходу до безпечних та сучасних програмних рішень.
«Проєкт "Ворожий софт" ми розпочали у 2023 році, маючи на меті повне вилучення з обігу програмних продуктів країни-агресора. Для цього створено експертну групу, яка активно працює над розробкою законопроєкту "Про внесення змін до Закону України "Про санкції" (реєстр. № 11492), що передбачає заборону ворожого софту. Також ми беремо участь у роботі міжнародної санкційної групи Єрмака-Макфола для формування санкцій, які суттєво обмежать доступ агресора до програмних продуктів, критично важливих для його економіки. — розповіла виконавча директорка Асоціації IT Ukraine Марія Шевчук. — Цей проєкт сприяє не лише зменшенню залежності України від російського ПЗ, а й розвитку українських IT-рішень».
Сайт проєкта VorozhyiSoft.in.ua є інформаційною платформою, що агрегує корисні дані та ресурси для українських бізнесів, державних органів та громадськості у площині використання програмного забезпечення, сприяючи розвитку українських ІТ-рішень та зменшенню залежності від країни-агресора.
Ворожий софт у цифрах
Зокрема, завдяки сайту «Ворожий софт» можна знайти інструменти для перевірки країни походження програмного забезпечення, знайти відповідне українське ПЗ для вирішення будь-яких задач.
Також на сайті представлено хронологію розвитку законодавства в цій сфері та викладено Маніфест українських розробників ПЗ, відкритий до підписання.
Нагадаємо, у серпні Кабінет Міністрів схвалив проєкт змін до закону «Про санкції», які забороняють юридичним особам на території України використовувати програмні продукти, що походять з іноземних держав, щодо яких застосовано санкції.
Фото: сайт проєкту «Ворожий софт» / Асоціація IT Ukraine
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.