MY.UAНовини
Чому Південна Корея все ще боїться надавати зброю Україні?
Чому Південна Корея все ще боїться надавати зброю Україні?

Чому Південна Корея все ще боїться надавати зброю Україні?

Чому Південна Корея все ще боїться надавати зброю Україні?

Після розгортання північнокорейських військ у війні на боці РФ південнокорейські високопосадовці сигналізували, що можуть переглянути свою політику з надання летального озброєння Україні.

Міністр оборони Рустем Умєров на чолі спеціальної делегації України минулого тижня відвідав Сеул, де провів переговори з президентом Республіки Корея (РК) Юн Сок Йолем, радником з національної безпеки Сін Вон Сіком і міністром оборони Кім Йон Хьоном.

Здавалося б, загрозливе військове зближення Москви та Пхеньяна мало би підштовхнути південнокорейський уряд до більш рішучої підтримки України. За результатами зустрічей сторони наголосили, що продовжуватимуть обмін інформацією про російсько-північнокорейське співробітництво та укріплюватимуть відносини в сфері безпеки. Втім, схоже, надати Україні зброю Південна Корея досі не наважується. І на це є причини.

 

Фактори стримування

Усередині країни Юн Сок Йоль стикається із серйозним спротивом південнокорейського суспільства та опозиції, які бояться втягування у проксі-війну з КНДР на території України та погіршення відносин із Москвою, що може призвести до загострення ситуації на Корейському півострові. Тим паче що днями заступник міністра закордонних справ РФ Андрєй Руденко вкотре пригрозив розривом відносин і «наслідками» для безпеки РК, якщо «південнокорейська зброя буде використовуватися для вбивства російських громадян».

Наразі президент Юн змушений зважати на низку факторів, які серйозно стримують південнокорейський уряд від військової підтримки України.

По-перше, прагнення новообраного президента США Дональда Трампа завершити російсько-українську війну, а також зроблені ним раніше заяви про зупинку військової допомоги Україні. Це ставить під сумнів доречність надання летальної зброї Києву та створення ризиків для себе у відносинах із РФ, якщо провідний безпековий союзник країни здійснюватиме іншу політику. Також у РК звертають увагу на ситуацію щодо можливого зменшення допомоги Україні в європейських державах.

По-друге, в південнокорейських політичних та експертних колах превалює думка, що пряме постачання Україні летальної зброї, а не через треті країни, зокрема через США, підштовхне Москву до надання у відповідь критичних ракетно-ядерних технологій КНДР.

По-третє, головна опозиційна демократична партія «Тобуро», яка має більшість у парламенті, виступає проти надання летальної зброї Україні та погрожує президенту імпічментом у разі прийняття такого рішення в обхід. Окрім того, внаслідок політичного протистояння опозиції та уряду опозиційні сили принципово опираються всім зовнішньо- і внутрішньополітичним ініціативам президента.

По-четверте, суспільні настрої. Згідно з опитуванням громадської думки, проведеним наприкінці жовтня 2024 року на замовлення JoongAng Ilbo агенцією Gallup Korea, 64% респондентів виступають проти постачання зброї Україні, тоді як 28% — за, 8% — не знають або відмовилися відповідати. Опитування відбулося після заяви президента країни, що Південна Корея може переглянути позицію щодо надання летальної допомоги.

Як показало дослідження, безпека не є пріоритетною серед запитів громадян стосовно діяльності президента на другу половину його терміну. Проблеми, які найбільше турбують респондентів, виглядають так: відновлення економіки — 21%, покращення добробуту громадян і стабілізація інфляції — 16, зміцнення національної оборони та безпеки — 5, вирішення питань навколо першої леді — 5%. Як бачимо, національна безпека перебуває на одному місці зі скандалами, пов′язаними з дружиною президента (її звинувачують у маніпуляціях із цінами акцій, отриманні розкішної сумки в подарунок від корейсько-американського пастора та впливі на призначення на високі посади. Демократична партія «Тобуро» ініціювала призначення спеціального прокурора для розслідування цих фактів, але президент ветував опозиційний законопроєкт).

З огляду на ці фактори південнокорейська влада продовжує дотримуватися обережної позиції та пообіцяла визначати рівень підтримки України, включно з поставками летальної зброї, залежно від «масштабів військового співробітництва між Росією та Північною Кореєю». Таке визначення позбавлене конкретики, тому відкриває можливості для маневрування.

Тим часом аналіз заяв представників південнокорейського уряду дає змогу зробити висновок, що Південна Корея продовжує орієнтуватися на раніше намальовані «червоні лінії» — передачу Москвою Північній Кореї передових військових ядерних і ракетних технологій, зокрема технологій для повторного входу в атмосферу, роздільної головної частини з блоками індивідуального наведення (РГЧ ІН), розвідувальних супутників, ядерних підводних човнів.

 

Опозиційний спротив

Після оприлюднення інформації про розгортання північнокорейських військ на фронті влада Південної Кореї заявила про наміри відправити до України моніторингову групу, яка займатиметься аналізом військової діяльності Північної Кореї на полі бою, консультаціями української сторони та участю у допиті полонених північнокорейських військових. Проте навіть відправка моніторингової групи за участі військових і розвідників наразилася на серйозний спротив з боку опозиційної демократичної партії «Тобуро», яка погрожує оголошенням недовіри міністру оборони.

Офіційно опозиція посилається на статтю 60 Конституції, згідно з якою Національна асамблея має право давати згоду на відправку збройних сил до іноземних держав. Однак, як стверджує міністр оборони, відповідно до чинних директив міністерства щодо розгортання збройних сил за кордоном, він має право на відправку невеликої групи персоналу у формі на короткий термін перебування для збору та отримання інформації.

Розгортання такої групи базуватиметься на потребах Сеула отримати інформацію, яка стосується питань безпеки країни, а не на проханнях ООН або Києва. При цьому міністр виключив можливість відправки військових підрозділів армії РК до України.

Опозиція намагається обмежити дії уряду за двома напрямами: готує подання до Конституційного суду про скасування директив Міністерства оборони, щоб перешкодити надсиланню моніторингової групи, а також прагне внести поправки до трьох законів, аби закрити прогалини в законодавстві, які дозволяють виконавчій владі здійснювати військові постачання за кордон без згоди парламенту, побоюючись, що президент використає їх для надання зброї Україні.

У законі про зовнішню торгівлю, який слугує офіційним приводом для відмови у наданні Україні летальної зброї, йдеться про те, що для експорту певних видів стратегічних товарів необхідна міністерська згода, якщо вони можуть вплинути на міжнародний мир і безпеку. Проте гнучкість трактування «мирних цілей» надає президенту широкі повноваження в їхній інтерпретації, зокрема і в прийнятті рішень щодо надання летальної зброї Україні. Адже, до прикладу, надання оборонної зброї може слугувати цілям досягненню миру.

Закон про управління військовими поставками дозволяє міністру оборони без парламентської згоди передавати поставки іноземним урядам безоплатно або з метою отримання прибутку за умови, що експорт не шкодить власним військовим потребам РК. Аналогічно закон про оборонні придбання та програми не містить обмежень для надсилання оборонного експорту в зони конфлікту. Проте опозиційна партія наполягає, що летальна допомога Україні суперечить «мирним цілям», а також створює ризик національній безпеці РК, а відправка військових поставок через треті країни йде врозріз із власними військовими потребами, враховуючи технічний стан війни з КНДР.

Тож, попри те, що в законодавстві РК існують вікна для надання Україні летальної зброї, під тиском геополітичних, безпекових і внутрішніх обставин президент країни відхиляв прохання України про військову підтримку, з яким вона неодноразово зверталася від початку повномасштабного вторгнення.

 

Чим Південна Корея могла б допомогти Україні?

Після розгортання північнокорейських військ українська сторона знову попросила підтримки зброєю в уряду Південної Кореї, відправивши офіційний лист Міністерству оборони та надавши запит на нещодавній зустрічі в штаб-квартирі НАТО. В інтерв′ю південнокорейському виданню The Dong-A Ilbo посол України в РК Дмитро Пономаренко зазначив, що українська сторона передала на розгляд корейському уряду пріоритетні потреби в озброєнні. Насамперед мова йде про системи оборонного типу — засоби ППО, радари, системи РЕБ, системи захисту від безпілотників.

Також Україна надала перелік нагальних потреб для захисту своєї території, до якого входять 155-мм снаряди, системи MRLS, артилерійські системи, бронетехніка та танки. З огляду на внутрішні застереження українська влада пропонує Сеулу розглянути передачу оборонного обладнання на гуманітарному рівні, акцентуючи увагу на тому, що відправлення оборонних боєприпасів — це не допомога у війні, а дії, спрямовані на досягнення миру.

Оборонно-промисловий комплекс РК виготовляє майже всю номенклатуру озброєння та військової техніки (ОВТ), використовуючи новітні західні технології, що робить його сумісним з озброєнням країн НАТО. Останнім часом застаріла іноземна зброя та застаріле ліцензійне ОВТ активно заміняються новими зразками власного виробництва. Відтак, РК могла б надати Україні низку необхідних видів озброєння, зокрема 105-мм снаряди, запаси яких становлять три-чотири мільйони штук; ракети протиповітряної оборони Hawk, Mistral, Igla, які були замінені вітчизняними моделями; радянську техніку — танки Т80У, БМП-3, БТР-80, ПЗРК «Игла-1», ПТРК «Метис», отримані від РФ у рамках погашення боргу, успадкованого від СРСР; американську зброю, надану РК за програмами військової взаємодії, — системи ППО, ракети ППО, американську бронетехніку, М113, самохідну артилерію 155-мм та 105-мм, танки тощо.

Корейська оборонна промисловість досягла успіху завдяки активному експорту зброї, гнучким умовам і спільному виробництву, а також послідовній урядовій підтримці. Президент РК має амбітний план зробити країну четвертим експортером зброї у світі до 2027 року. Втім, слід відзначити, що зростання експорту зброї більш як на 70% з 2018-го по 2022 рік відбулося завдяки контрактам з європейськими державами, зокрема з Польщею (22 млрд дол.), Румунією (920 млн дол.), які заповнили свої військові склади новими південнокорейськими зразками після передачі свого озброєння Україні. Військова підтримка Києва не тільки забезпечила б Сеулу економічні зиски, а й допомогла б перевірити потенціал власного озброєння з огляду на те, що Пхеньян проводить практичне випробування та удосконалення своєї зброї в умовах війни.

Під тиском США та інших західних країн Південна Корея постачала Україні зброю опосередковано через треті країни, зокрема через Сполучені Штати. Так, вона передала США 550 тис. 155-мм снарядів для заміни боєприпасів, які ті відправили в Україну. Завдяки цій схемі непрямий внесок РК у постачання артилерійських боєприпасів став більшим, ніж усіх європейських країн, разом узятих. Крім того, Південна Корея дозволила експорт в Україну своїх компонентів зброї, які входили до польських гаубиць Krab. Таким чином були знайдені шляхи уникнути негативних наслідків як для Південної Кореї, так і особисто для президента Юн Сок Йоля. Однак спроби України отримати інші види південнокорейського озброєння у результаті контрактування та передачі через треті країни одразу ставали відомими Росії та були зупинені під її тиском.

Такий обережний підхід значно обмежив військову підтримку України з боку Південної Кореї, а також дав можливість Путіну, з одного боку, вміло тиснути на слабкі місця південнокорейської влади, а з іншого — поступово змінювати статус-кво на Корейському півострові, втягуючи Пхеньян у свою військову авантюру.

Влада РК намагається залучити міжнародне співтовариство до спільної протидії російсько-північнокорейському безпековому співробітництву, однак вибрана Заходом та окремо Південною Кореєю стратегія уникнення ескалації у відповідь на російську агресію проти України тільки стимулювала динаміку поглиблення відносин між РФ і КНДР. Так, неодноразові погрози надати летальну зброю Україні, які так і не були реалізовані, лише ще більше переконали Путіна та Кім Чен Ина в тому, що їхні дії залишаться непокараними. Без спільної стратегії агресивного стримування, яка передбачає надання Україні достатньої кількості зброї та дозволу на враження військових цілей далекобійною зброєю, залученість Північної Кореї у війні тільки зростатиме.

Попри все, Україна повинна продовжувати активний діалог із Південною Кореєю, щоб стимулювати владу країни до більшої підтримки Києва. Навіть якщо південнокорейський уряд наразі не готовий до рішучих кроків, загальна глобальна турбулентність і ризик зростання напруги на Корейському півострові та в Азійському регіоні загалом відкриває безпрецедентне вікно можливостей для поглиблення співпраці між Києвом і Сеулом. Вікно, яким Україна просто зобов’язана скористатися.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
15 місяців вважався зниклим: на Прикарпатті попрощалися з полеглим захисником Юрієм Маціборським
24tv
2025-04-03T04:21:39Z
У Києві та Харкові в ТЦК видався невдалий день щодо мобілізації
Antikor
2025-04-03T04:18:21Z
В Україні змінили ПДР: кому дозволили їздити смугою для громадського транспорту
ЗаРулем
2025-04-03T04:09:10Z
У Кропивницькому учні ліцею розробили ШI-інструмент, який виявляє булінг у соцмережах
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:49Z
Українці назвали основні причини повернення переселенців на ТОТ
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:34Z
Вінниця передала бійцям на фронт 400 FPV-дронів
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:22Z
Як сьогодні живе "Міс Україна" Анна Заячківська, яка стала жертвою домашнього насильства
24tv
2025-04-03T04:03:45Z
3 квітня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна здійснювати дорогі покупки
24tv
2025-04-03T04:03:32Z
Допомога для ВПО в Дніпрі: як отримати необхідну підтримку
Политека
2025-04-03T04:01:28Z
«Європа готова відповісти». Фон дер Ляєн відреагувала на нові мита від США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T04:21:38Z
Команда Волца створила мінімум 20 групових чатів Signal для обговорення безпеки у всьому світі — Politico
TSN
2025-04-03T04:19:26Z
США ввели мита проти... безлюдних островів. Росії нові тарифи не торкнулись
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T04:19:03Z
Мита Трампа проти світу та чати Signal про міжнародну безпеку: головні новини ночі 3 квітня 2025 року
TSN
2025-04-03T04:18:37Z
"Не має смартфона": Путін змусив найближче оточення користуватись друкарськими машинками, — ЗМІ
Фокус
2025-04-03T04:12:03Z
ISW: США можуть "натиснути" на Росію для встановлення миру в Україні не лише санкціями
Antikor
2025-04-03T04:09:44Z
Трамп не є агентом Кремля, він просто має іншу картину світу, - Кулеба
Antikor
2025-04-03T04:09:23Z
Ізраїль вдарив ракетами по Сирії
Gazeta UA
2025-04-03T04:06:40Z
"Майже неминуча": в Франції зробили тривожну заяву про ядерну війну
GlavRed
2025-04-03T04:06:23Z
Мінус ще 1390 окупантів: втрати ворога на 3 квітня
24tv
2025-04-03T04:19:06Z
Вп'яте за тиждень росіяни обстріляли Харків: наслідки нічної атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T04:18:45Z
Росіяни захопили село у Запорізькій області: в ISW кажуть, куди рухаються далі
ZN UA
2025-04-03T04:18:06Z
На Донеччині залишаються близько 284 тисяч цивільних - ОВА
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:33Z
Прикордонники уразили два дороговартісні російські комплекси спостереження
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T04:06:32Z
«Білі янголи» вивезли з Покровська під обстрілами ще вісьмох цивільних
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:09Z
Таємничий острів і знищення російського підполковника: резонансна операція ССО на Херсонщині
24tv
2025-04-03T04:03:19Z
Гороскоп на завтра 4 квітня: Скоріпонам - несподіваний прибуток, Левам - успіх
GlavRed
2025-04-03T03:27:39Z
На Сумщині росіяни масовано обстрілюють громади, що прилягають до зони бойових дій ЗСУ на теренах РФ
ZN UA
2025-04-03T03:12:32Z
Пропутінська співачка Нетребко повертається на сцену Лондонської Королівської опери
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T04:12:12Z
Букмекери прогнозують Сербії на Eurovision Song Contest зараз поки що 32-й щабель. Princ — сербський співак.
FM-TV
2025-04-03T02:30:54Z
Санті Дімопулос ставлять уколи в живіт - що сталося
GlavRed
2025-04-02T23:27:40Z
Vlad Darwin & Denys Hryshchuk – "Три спроби" – 7 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-02T23:16:43Z
Третя дружина Сергія Тігіпка публічно зізналася в нескінченному коханні
GlavRed
2025-04-02T22:27:45Z
Український виконавець та вокаліст панк-гурту "Хейтспіч" Дмитро Однороженко долучився до ЗСУ
Antikor
2025-04-02T20:52:36Z
Не пропустіть ці фільми: 9 найгучніших прем'єр місяця
24tv
2025-04-02T20:45:22Z
Меган Маркл пустила стороннього на свою дорогущу кухню: яка умова
GlavRed
2025-04-02T20:27:53Z
Декольте на сідницях: легінси з вирізом у незвичному місці підкорюють інтернет
Telegraf
2025-04-02T20:27:23Z
У Норвегії викрили фірму, яка забезпечувала танкери з РФ фейковим страхуванням
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:09Z
Ринок самохідної с/г техніки відновлюється: аналіз сегмента тракторів
AgroPortal
2025-04-03T04:00:32Z
"Просто смішні цифри": експерт розкритикував боротьбу з порушеннями комунальників
Хвиля
2025-04-03T03:39:14Z
Подорожчання риби у Львові: ціни на коропа, оселедця та скумбрію змінилися
Политека
2025-04-03T03:30:07Z
Перерахунок виплат з 1 квітня: чи враховується зарплата працюючих пенсіонерів
Хвиля
2025-04-03T03:21:29Z
Японія виділяє ще $5,4 млрд на стартап із виробництва чіпів Rapidus
InternetUA
2025-04-03T03:01:46Z
Борщовий набір подорожчав: як змінилися ціни на картоплю, капусту, цибулю, моркву та буряк у квітні
Хвиля
2025-04-03T03:00:37Z
Фондовий ринок США втратив понад $2 трлн - Financial Times
Gazeta UA
2025-04-03T02:33:01Z
АЗС почали підвищувати ціни на пальне: подорожчали бензин та дизель, автогаз став дешевшим
Хвиля
2025-04-03T02:06:01Z
Опонент упав: Моурінью схопив за носа тренера "Галатасарая" після матчу
ZN UA
2025-04-02T22:12:42Z
Кейн: Відсутність трофеїв не змінить мого мислення та ставлення
Football.ua
2025-04-02T22:07:27Z
Атлетіко – Барселона: визначився другий фіналіст Кубка Іспанії
Факти ICTV
2025-04-02T21:54:17Z
Реймс уперше за 48 років вийшов до фіналу Кубка Франції
Football.ua
2025-04-02T21:48:25Z
Перспективний український футболіст дебютував за іспанську "Жирону" у незвичайному турнірі
ZN UA
2025-04-02T21:30:06Z
У Німеччині вбили 17-річного українського футболіста
iPress
2025-04-02T21:13:27Z
АПЛ: Астон Вілла знищила Брайтон, успіх Ман Сіті з Лестером, поразки Забарного і Ярмолюка
Football.ua
2025-04-02T21:07:40Z
Ліверпуль мінімально здолав Евертон із Миколенком у мерсісайдському дербі
Football.ua
2025-04-02T21:03:38Z
Мілан та Інтер розписали мирову в першому кубковому Derby della Madonnina
Football.ua
2025-04-02T20:57:24Z
Чим відрізняються 2 дівчини: лише геній головоломок вгадає за 19 секунд
GlavRed
2025-04-03T04:18:35Z
Пісні голубці: цікавий рецепт з Одеської області
Фокус
2025-04-03T04:06:00Z
То правда чи міф: чи потрібно знімати піну з бульйону під час варіння
24tv
2025-04-03T03:09:53Z
Цим чотирьом знакам вдасться усе і навіть більше - астрологиня зробила приголомшливий прогноз
Gazeta UA
2025-04-03T03:09:07Z
Невибаглива, але прибуткова: чи є місце для цесарок в українському птахівництві
AgroPortal
2025-04-03T03:00:25Z
Дівам треба налагодити особисте життя: гороскоп на 3 квітня
24tv
2025-04-03T02:03:24Z
Кілька несподіваних інгредієнтів: як приготувати пісний поліський борщ за цікавим рецептом
Фокус
2025-04-03T01:30:21Z
Не ображайте їх ніколи. Люди з цими іменами сприймають все близько до серця
Telegraf
2025-04-02T23:27:54Z
Плов із тюфтельками на сковороді: рецепт оригінальної та смачної страви
Фокус
2025-04-02T23:21:30Z
Шахраї, обіцяючи «допомогу» від ООН та UNICEF, ошукали двох жінок на 95 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-03T04:21:06Z
AP: У Мʼянмі оголосили тимчасове перемирʼя у громадянській війні для ліквідації наслідків землетрусу, який забрав життя понад 3000 людей
Antikor
2025-04-03T04:12:46Z
Схеми для ухилянтів: у Києві оголосили підозри посадовцю ТЦК та голові громадської організації
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:51Z
Митники виявили унікальний бурштин у посилках до Штатів та Британії
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:37Z
Службові поліцейські собаки торік розшукали 226 дітей
УкраинФорм
2025-04-03T04:06:34Z
Ту-22М3, який впав в Іркутській області, залишив без світла 210 будинків
24tv
2025-04-03T04:03:01Z
На Житомирщині затримали водія, який п’яним збив жінку з дитиною та втік з місця ДТП
Украина Криминальная
2025-04-02T23:36:02Z
На Житомирщині розслідують шахрайську схему з «чорнобильськими» виплатами на ₴820 тис
Украина Криминальная
2025-04-02T22:45:57Z
Катастрофа бомбардувальника Ту-22М3 в Іркутській області: пілот загинув
Antikor
2025-04-02T22:24:30Z
Без розводів і втрати кольору: як почистити тканинний диван
Gazeta UA
2025-04-03T04:10:16Z
Наука каже, що існує ідеальний час для фізичних вправ, якщо ви хочете прожити довше
24tv
2025-04-03T03:45:38Z
З гіпертонією на бойові завдання? Чи мобілізуватимуть чоловіка з такою хворобою
Telegraf
2025-04-02T22:24:10Z
Секрет врожаю чи зайва робота: експерт розповів, чи потрібно пасинкувати томати
GlavRed
2025-04-02T20:27:36Z
Чехія інвестує €100 млн на оновлення українських лікарень
iPress
2025-04-02T19:58:59Z
Ви робите це неправильно: як потрібно зберігати розрізаний лимон
24tv
2025-04-02T19:12:29Z
Ми всі робимо це перед сном – і саме тому не можемо заснути: в чому причина
TSN
2025-04-02T18:33:03Z
Чи шкідливо приймати душ щодня: що кажуть дослідження
TSN
2025-04-02T18:32:27Z
Яких правил потрібно дотримуватися під час миття посуду: п'ять типових помилок
TSN
2025-04-02T18:32:15Z
Магнітна буря 3 квітня: чого очікувати від сонячної активності
TSN
2025-04-03T04:18:43Z
Tinder запропонував пофліртувати зі штучним інтелектом, щоб позбутися страху перед побаченнями
InternetUA
2025-04-03T04:01:40Z
У Німеччині ШІ буде з'ясовувати, хто з містян не сортує сміття і блокуватиме їм доступ до контейнера
InternetUA
2025-04-03T03:33:36Z
Україну атакувала майже 7-бальна буря: «трусити» буде майже 2 тижні
GlavRed
2025-04-03T03:27:12Z
Має здібності 6-річної дитини: в Китаї створили людиноподібного робота зі штучним інтелектом
Фокус
2025-04-03T02:06:19Z
Інсайдер повідомив про затримку виходу Galaxy S25 Edge
InternetUA
2025-04-03T01:01:10Z
Космічний смаколик: вчені приготували традиційну японську страву на МКС і здивувалися через результат
Telegraf
2025-04-03T00:12:38Z
Компанія Amazon зробила пропозицію щодо купівлі соцмережі TikTok
InternetUA
2025-04-03T00:01:09Z
Meta готує Hypernova: розумні окуляри Цукерберга, які можуть замінити iPhone
Telegraf
2025-04-02T23:03:09Z
Перше місце у світі: експерти назвали найпродаваніший автомобіль 2025 року
GlavRed
2025-04-03T03:27:20Z
Hyundai представляє новий Ioniq 6 та натякає на довгоочікуваний 6 N
Топ Жир
2025-04-03T01:45:56Z
Новий кросовер Hyundai Nexo FCEV на водневих паливах: підвищений комфорт і сенс
Топ Жир
2025-04-03T01:30:42Z
Що символізує велике решітчасте бачення мінівена Faraday X Super One?
Топ Жир
2025-04-03T01:00:24Z
Оновлений інтер’єр Polestar 2 на 2026 рік залишається незмінним ззовні, але має значні вдосконалення всередині
Топ Жир
2025-04-03T00:30:14Z
Новий Jeep Compass з підказкою про гібридний, заряджений гібридом та електричний привід
Топ Жир
2025-04-02T23:30:04Z
Водії тільки починають розуміти, для чого потрібні загадкові кнопки із лініями
GlavRed
2025-04-02T23:27:51Z
Роллс-Ройс за $2.4 млн: автомобіль із V12 та душею спектра
Топ Жир
2025-04-02T23:00:06Z
Найбільш американські автомобілі, які найменше постраждали від мит Трампа
Топ Жир
2025-04-02T22:15:50Z