MY.UAНовини
Чому Південна Корея все ще боїться надавати зброю Україні?
Чому Південна Корея все ще боїться надавати зброю Україні?

Чому Південна Корея все ще боїться надавати зброю Україні?

Чому Південна Корея все ще боїться надавати зброю Україні?

Після розгортання північнокорейських військ у війні на боці РФ південнокорейські високопосадовці сигналізували, що можуть переглянути свою політику з надання летального озброєння Україні.

Міністр оборони Рустем Умєров на чолі спеціальної делегації України минулого тижня відвідав Сеул, де провів переговори з президентом Республіки Корея (РК) Юн Сок Йолем, радником з національної безпеки Сін Вон Сіком і міністром оборони Кім Йон Хьоном.

Здавалося б, загрозливе військове зближення Москви та Пхеньяна мало би підштовхнути південнокорейський уряд до більш рішучої підтримки України. За результатами зустрічей сторони наголосили, що продовжуватимуть обмін інформацією про російсько-північнокорейське співробітництво та укріплюватимуть відносини в сфері безпеки. Втім, схоже, надати Україні зброю Південна Корея досі не наважується. І на це є причини.

 

Фактори стримування

Усередині країни Юн Сок Йоль стикається із серйозним спротивом південнокорейського суспільства та опозиції, які бояться втягування у проксі-війну з КНДР на території України та погіршення відносин із Москвою, що може призвести до загострення ситуації на Корейському півострові. Тим паче що днями заступник міністра закордонних справ РФ Андрєй Руденко вкотре пригрозив розривом відносин і «наслідками» для безпеки РК, якщо «південнокорейська зброя буде використовуватися для вбивства російських громадян».

Наразі президент Юн змушений зважати на низку факторів, які серйозно стримують південнокорейський уряд від військової підтримки України.

По-перше, прагнення новообраного президента США Дональда Трампа завершити російсько-українську війну, а також зроблені ним раніше заяви про зупинку військової допомоги Україні. Це ставить під сумнів доречність надання летальної зброї Києву та створення ризиків для себе у відносинах із РФ, якщо провідний безпековий союзник країни здійснюватиме іншу політику. Також у РК звертають увагу на ситуацію щодо можливого зменшення допомоги Україні в європейських державах.

По-друге, в південнокорейських політичних та експертних колах превалює думка, що пряме постачання Україні летальної зброї, а не через треті країни, зокрема через США, підштовхне Москву до надання у відповідь критичних ракетно-ядерних технологій КНДР.

По-третє, головна опозиційна демократична партія «Тобуро», яка має більшість у парламенті, виступає проти надання летальної зброї Україні та погрожує президенту імпічментом у разі прийняття такого рішення в обхід. Окрім того, внаслідок політичного протистояння опозиції та уряду опозиційні сили принципово опираються всім зовнішньо- і внутрішньополітичним ініціативам президента.

По-четверте, суспільні настрої. Згідно з опитуванням громадської думки, проведеним наприкінці жовтня 2024 року на замовлення JoongAng Ilbo агенцією Gallup Korea, 64% респондентів виступають проти постачання зброї Україні, тоді як 28% — за, 8% — не знають або відмовилися відповідати. Опитування відбулося після заяви президента країни, що Південна Корея може переглянути позицію щодо надання летальної допомоги.

Як показало дослідження, безпека не є пріоритетною серед запитів громадян стосовно діяльності президента на другу половину його терміну. Проблеми, які найбільше турбують респондентів, виглядають так: відновлення економіки — 21%, покращення добробуту громадян і стабілізація інфляції — 16, зміцнення національної оборони та безпеки — 5, вирішення питань навколо першої леді — 5%. Як бачимо, національна безпека перебуває на одному місці зі скандалами, пов′язаними з дружиною президента (її звинувачують у маніпуляціях із цінами акцій, отриманні розкішної сумки в подарунок від корейсько-американського пастора та впливі на призначення на високі посади. Демократична партія «Тобуро» ініціювала призначення спеціального прокурора для розслідування цих фактів, але президент ветував опозиційний законопроєкт).

З огляду на ці фактори південнокорейська влада продовжує дотримуватися обережної позиції та пообіцяла визначати рівень підтримки України, включно з поставками летальної зброї, залежно від «масштабів військового співробітництва між Росією та Північною Кореєю». Таке визначення позбавлене конкретики, тому відкриває можливості для маневрування.

Тим часом аналіз заяв представників південнокорейського уряду дає змогу зробити висновок, що Південна Корея продовжує орієнтуватися на раніше намальовані «червоні лінії» — передачу Москвою Північній Кореї передових військових ядерних і ракетних технологій, зокрема технологій для повторного входу в атмосферу, роздільної головної частини з блоками індивідуального наведення (РГЧ ІН), розвідувальних супутників, ядерних підводних човнів.

 

Опозиційний спротив

Після оприлюднення інформації про розгортання північнокорейських військ на фронті влада Південної Кореї заявила про наміри відправити до України моніторингову групу, яка займатиметься аналізом військової діяльності Північної Кореї на полі бою, консультаціями української сторони та участю у допиті полонених північнокорейських військових. Проте навіть відправка моніторингової групи за участі військових і розвідників наразилася на серйозний спротив з боку опозиційної демократичної партії «Тобуро», яка погрожує оголошенням недовіри міністру оборони.

Офіційно опозиція посилається на статтю 60 Конституції, згідно з якою Національна асамблея має право давати згоду на відправку збройних сил до іноземних держав. Однак, як стверджує міністр оборони, відповідно до чинних директив міністерства щодо розгортання збройних сил за кордоном, він має право на відправку невеликої групи персоналу у формі на короткий термін перебування для збору та отримання інформації.

Розгортання такої групи базуватиметься на потребах Сеула отримати інформацію, яка стосується питань безпеки країни, а не на проханнях ООН або Києва. При цьому міністр виключив можливість відправки військових підрозділів армії РК до України.

Опозиція намагається обмежити дії уряду за двома напрямами: готує подання до Конституційного суду про скасування директив Міністерства оборони, щоб перешкодити надсиланню моніторингової групи, а також прагне внести поправки до трьох законів, аби закрити прогалини в законодавстві, які дозволяють виконавчій владі здійснювати військові постачання за кордон без згоди парламенту, побоюючись, що президент використає їх для надання зброї Україні.

У законі про зовнішню торгівлю, який слугує офіційним приводом для відмови у наданні Україні летальної зброї, йдеться про те, що для експорту певних видів стратегічних товарів необхідна міністерська згода, якщо вони можуть вплинути на міжнародний мир і безпеку. Проте гнучкість трактування «мирних цілей» надає президенту широкі повноваження в їхній інтерпретації, зокрема і в прийнятті рішень щодо надання летальної зброї Україні. Адже, до прикладу, надання оборонної зброї може слугувати цілям досягненню миру.

Закон про управління військовими поставками дозволяє міністру оборони без парламентської згоди передавати поставки іноземним урядам безоплатно або з метою отримання прибутку за умови, що експорт не шкодить власним військовим потребам РК. Аналогічно закон про оборонні придбання та програми не містить обмежень для надсилання оборонного експорту в зони конфлікту. Проте опозиційна партія наполягає, що летальна допомога Україні суперечить «мирним цілям», а також створює ризик національній безпеці РК, а відправка військових поставок через треті країни йде врозріз із власними військовими потребами, враховуючи технічний стан війни з КНДР.

Тож, попри те, що в законодавстві РК існують вікна для надання Україні летальної зброї, під тиском геополітичних, безпекових і внутрішніх обставин президент країни відхиляв прохання України про військову підтримку, з яким вона неодноразово зверталася від початку повномасштабного вторгнення.

 

Чим Південна Корея могла б допомогти Україні?

Після розгортання північнокорейських військ українська сторона знову попросила підтримки зброєю в уряду Південної Кореї, відправивши офіційний лист Міністерству оборони та надавши запит на нещодавній зустрічі в штаб-квартирі НАТО. В інтерв′ю південнокорейському виданню The Dong-A Ilbo посол України в РК Дмитро Пономаренко зазначив, що українська сторона передала на розгляд корейському уряду пріоритетні потреби в озброєнні. Насамперед мова йде про системи оборонного типу — засоби ППО, радари, системи РЕБ, системи захисту від безпілотників.

Також Україна надала перелік нагальних потреб для захисту своєї території, до якого входять 155-мм снаряди, системи MRLS, артилерійські системи, бронетехніка та танки. З огляду на внутрішні застереження українська влада пропонує Сеулу розглянути передачу оборонного обладнання на гуманітарному рівні, акцентуючи увагу на тому, що відправлення оборонних боєприпасів — це не допомога у війні, а дії, спрямовані на досягнення миру.

Оборонно-промисловий комплекс РК виготовляє майже всю номенклатуру озброєння та військової техніки (ОВТ), використовуючи новітні західні технології, що робить його сумісним з озброєнням країн НАТО. Останнім часом застаріла іноземна зброя та застаріле ліцензійне ОВТ активно заміняються новими зразками власного виробництва. Відтак, РК могла б надати Україні низку необхідних видів озброєння, зокрема 105-мм снаряди, запаси яких становлять три-чотири мільйони штук; ракети протиповітряної оборони Hawk, Mistral, Igla, які були замінені вітчизняними моделями; радянську техніку — танки Т80У, БМП-3, БТР-80, ПЗРК «Игла-1», ПТРК «Метис», отримані від РФ у рамках погашення боргу, успадкованого від СРСР; американську зброю, надану РК за програмами військової взаємодії, — системи ППО, ракети ППО, американську бронетехніку, М113, самохідну артилерію 155-мм та 105-мм, танки тощо.

Корейська оборонна промисловість досягла успіху завдяки активному експорту зброї, гнучким умовам і спільному виробництву, а також послідовній урядовій підтримці. Президент РК має амбітний план зробити країну четвертим експортером зброї у світі до 2027 року. Втім, слід відзначити, що зростання експорту зброї більш як на 70% з 2018-го по 2022 рік відбулося завдяки контрактам з європейськими державами, зокрема з Польщею (22 млрд дол.), Румунією (920 млн дол.), які заповнили свої військові склади новими південнокорейськими зразками після передачі свого озброєння Україні. Військова підтримка Києва не тільки забезпечила б Сеулу економічні зиски, а й допомогла б перевірити потенціал власного озброєння з огляду на те, що Пхеньян проводить практичне випробування та удосконалення своєї зброї в умовах війни.

Під тиском США та інших західних країн Південна Корея постачала Україні зброю опосередковано через треті країни, зокрема через Сполучені Штати. Так, вона передала США 550 тис. 155-мм снарядів для заміни боєприпасів, які ті відправили в Україну. Завдяки цій схемі непрямий внесок РК у постачання артилерійських боєприпасів став більшим, ніж усіх європейських країн, разом узятих. Крім того, Південна Корея дозволила експорт в Україну своїх компонентів зброї, які входили до польських гаубиць Krab. Таким чином були знайдені шляхи уникнути негативних наслідків як для Південної Кореї, так і особисто для президента Юн Сок Йоля. Однак спроби України отримати інші види південнокорейського озброєння у результаті контрактування та передачі через треті країни одразу ставали відомими Росії та були зупинені під її тиском.

Такий обережний підхід значно обмежив військову підтримку України з боку Південної Кореї, а також дав можливість Путіну, з одного боку, вміло тиснути на слабкі місця південнокорейської влади, а з іншого — поступово змінювати статус-кво на Корейському півострові, втягуючи Пхеньян у свою військову авантюру.

Влада РК намагається залучити міжнародне співтовариство до спільної протидії російсько-північнокорейському безпековому співробітництву, однак вибрана Заходом та окремо Південною Кореєю стратегія уникнення ескалації у відповідь на російську агресію проти України тільки стимулювала динаміку поглиблення відносин між РФ і КНДР. Так, неодноразові погрози надати летальну зброю Україні, які так і не були реалізовані, лише ще більше переконали Путіна та Кім Чен Ина в тому, що їхні дії залишаться непокараними. Без спільної стратегії агресивного стримування, яка передбачає надання Україні достатньої кількості зброї та дозволу на враження військових цілей далекобійною зброєю, залученість Північної Кореї у війні тільки зростатиме.

Попри все, Україна повинна продовжувати активний діалог із Південною Кореєю, щоб стимулювати владу країни до більшої підтримки Києва. Навіть якщо південнокорейський уряд наразі не готовий до рішучих кроків, загальна глобальна турбулентність і ризик зростання напруги на Корейському півострові та в Азійському регіоні загалом відкриває безпрецедентне вікно можливостей для поглиблення співпраці між Києвом і Сеулом. Вікно, яким Україна просто зобов’язана скористатися.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У листопаді 14 ворожих атак завдали пошкоджень житловим будинкам Харкова
Мій Харків
2024-12-02T10:51:35Z
Російський зек забивав собі цвях у груди, щоб не воювати на Курщині - як про це дізналися Галицькі десантники
ZN UA
2024-12-02T10:51:22Z
Погода в Україні зміниться: прогноз на вівторок, 3 грудня
TSN
2024-12-02T10:48:05Z
Зафіксовано 134 вибухи: хто потрапив під масований обстріл ворога, відомо про загиблих
Политека
2024-12-02T10:43:44Z
За місяць на сході Росія втратила понад 35 тисяч військових - Сили оборони
УкраинФорм
2024-12-02T10:33:35Z
Подільський міст нарешті "поїхав": Кличко показав відео проїзду транспорту
24tv
2024-12-02T10:27:21Z
Нова загроза на Купʼянському напрямку: військовий експерт пояснив, у чому небезпека для ЗСУ
Политека
2024-12-02T10:25:29Z
У листопаді ворог 26 разів атакував Харків
Мій Харків
2024-12-02T10:10:01Z
У Харкові за тиждень на грип та ГРВІ захворіли 850 осіб
Мій Харків
2024-12-02T10:09:54Z
ХАМАС є "ключовим гравцем" в угоді про припинення вогню з Ізраїлем — Салліван
ZN UA
2024-12-02T10:55:51Z
Кошта: Євросоюз має «перебалансувати» розподіл видатків на власну безпеку та оборону
УкраинФорм
2024-12-02T10:54:07Z
Новий глава Євроради: Тільки Україна визначить, що таке справедливий мир
Европейская правда
2024-12-02T10:49:50Z
П'ять років роботи Ради. Що відомо про наймолодшого та найстаршого нардепа
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:45:07Z
У Берліні кажуть про значно меншу кількість злочинів з канабісом після його легалізації
Европейская правда
2024-12-02T10:42:47Z
У Швеції трьом особам висунули обвинувачення у підготовці ісламістського теракту
Европейская правда
2024-12-02T10:42:30Z
Протести в Грузії: школярі почали перекривати дороги, а вчителі оголосили страйк
Фокус
2024-12-02T10:42:21Z
У протестах в Грузії Кремль побачив "ознаки Помаранчевої революції"
ZN UA
2024-12-02T10:37:40Z
У пункті пропуску «Лужанка – Берегшурань» на кордоні з Угорщиною оформили першу вантажівку
УкраинФорм
2024-12-02T10:31:13Z
Чому люди у Фінляндії їдять неочищену картоплю
24tv
2024-12-02T10:12:41Z
Що не варто робити, якщо у вас безсоння
24tv
2024-12-02T09:45:21Z
Що буде, якщо вставити гілку алое вера в банан
GlavRed
2024-12-02T09:27:40Z
Названо наукову причину, чому люди прокидаються за декілька хвилин до будильника
TSN
2024-12-02T08:36:21Z
Вчені розкривають, як ракові клітини обходять хіміотерапію
Portaltele
2024-12-02T08:31:38Z
Адаптуйтесь або втратите роботу: ШІ розповідає про зміни на ринку праці
InternetUA
2024-12-02T06:43:19Z
За даними вчених, ця проста звичка може збільшити тривалість життя
Portaltele
2024-12-02T06:31:38Z
Їжте на здоровʼя: спростовуємо 4 міфи про гостру їжу, в які вірить більшість українців
24tv
2024-12-02T06:03:06Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
«Без Темних Лордів та кілець»: аніме «Володар перснів: Війна рогіримів» буде свіжим поглядом на Середзем’я
ITC
2024-12-02T10:55:50Z
Марґо Роббі зізналася, що сцена з оголеністю у «Вовк із Волл-стріт» була її ідеєю
ITC
2024-12-02T10:55:40Z
"На Тіну Кароль чоловіки не підуть": військком про вручення повісток після концертів
Фокус
2024-12-02T10:51:19Z
У ТЦК підтвердили, що вивчають афіші подій для організації рейдів під час масових заходів
Комсомольская правда
2024-12-02T10:49:31Z
Від співочого ректора до успішного лідера: новий фотоальбом про Михайла Поплавського
Политека
2024-12-02T10:48:40Z
У Києві пройде фестиваль «Вечори французького кіно»
Вива
2024-12-02T10:30:52Z
Светр з оголеними плечима знову у моді – його починають носити всі модниці
24tv
2024-12-02T10:30:04Z
Телеканал «2+2» розпочав зйомки детективного серіалу «Охоронець»
Детектор М
2024-12-02T10:27:43Z
Зірка "Кварталу 95" Юрій Великий одружився і показав свою кохану - відео
Фокус
2024-12-02T10:25:52Z
Бичачий ринок криптовалют 2024: як не стати жертвою власної жадібності під час «ейфорії»
ITC
2024-12-02T10:55:08Z
Тариф на газ для населення у грудні: чого чекати українцям від нових платіжок
24tv
2024-12-02T10:51:12Z
Директор Центру досліджень енергетики заявив, що відключення світла триватимуть всю зиму
Комсомольская правда
2024-12-02T10:48:57Z
Розмінуванням в Україні займаються майже 70 операторів - Шмигаль
УкраинФорм
2024-12-02T10:46:36Z
Над Україною "пролетів" російський пасажирський літак: як це сталося
Фокус
2024-12-02T10:42:10Z
Ціни на молоко-сировину зросли через активізацію попиту на українське вершкове масло
Agravery
2024-12-02T10:37:20Z
"Сюрприз" під ялинку: з 1 січня подорожчають одразу три комунальні послуги
Знай
2024-12-02T10:30:07Z
Злотий дорожчає у перші дні зими: яка вартість польської валюти сьогодні
24tv
2024-12-02T10:27:59Z
Україна позитивно вплине на економіку ЄС в разі вступу - президент Євроради
УкраинФорм
2024-12-02T10:22:17Z
Польща отримає від Південної Кореї РСЗВ Homar-K
Европейская правда
2024-12-02T10:55:12Z
Україна має ударні дрони, які можуть долати 1800 кілометрів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T10:54:33Z
У Міноборони впорядкували технічні вимоги до продовольчого майна ЗСУ
1News
2024-12-02T10:54:32Z
Росія заявила про 300 тисяч підготовлених резервістів для війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:48:55Z
"Щось з іншої планети": чоловік показав неймовірний улов завдовжки майже три метри
Фокус
2024-12-02T10:46:35Z
Журналістка Юлія Дукач долучилася до команди OpenMinds
Детектор М
2024-12-02T10:43:38Z
Жінка зняла старий ламінат і була шокована, що він приховував: відео зі 100-річною знахідкою
24tv
2024-12-02T10:36:07Z
Як відбуваються рейди на концерти: Черкаський ТЦК дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:33:04Z
Студентам-чоловікам дозволено виїжджати за кордон: у МОН розповіли деталі
ZN UA
2024-12-02T10:27:10Z
Удар БпЛА по будинку у Тернополі: сусід загиблого розповів, як намагався врятувати чоловіка
TSN
2024-12-02T10:48:49Z
Суд дав 5 років умовно неповнолітньому, який на замовлення інтернет-кураторів з рф готував диверсію на залізниці
InternetUA
2024-12-02T10:28:09Z
У центрі Чернівців горіли намети гуманітарного штабу міжнародної організації Remar S.O.S
УкраинФорм
2024-12-02T10:27:46Z
Смертельна ДТП у Дніпрі: 17-річного водія BMW вже ловили без прав, — соцмережі
Фокус
2024-12-02T10:27:13Z
Викрито членів організованої групи, які фабрикували висновки ВЛК та переправляли ухилянтів через держкордон
Украина Криминальная
2024-12-02T10:21:47Z
Судитимуть 40 учасників злочинної організації, які збували наркотики на Черкащині
Украина Криминальная
2024-12-02T10:18:40Z
Ухилення від мобілізації за $6-12 тисяч: у Києві оголосили підозри лікарю та службовцю військкомату
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:10Z
Атака дрона на Тернопіль: одна людина загинула, четверо – поранені, 94 евакуйованих
24tv
2024-12-02T10:15:03Z
Туман паралізував аеропорт Кракова, внаслідок цього скасували сім рейсів
Европейская правда
2024-12-02T10:07:24Z
Поспішайте: основні правила догляду за ягідними кущами
Знай
2024-12-02T10:51:29Z
Що чекає на всі знаки зодіаку до 15 грудня: гороскоп Таро на молодик
GlavRed
2024-12-02T10:46:18Z
Чому в фарш для котлет не можна додавати жовток
24tv
2024-12-02T10:42:32Z
Секрети довголіття: основні правила довгого життя японців
TSN
2024-12-02T10:36:25Z
Прочитайте, перш ніж запалити ароматичні свічки: чи безпечні вони і як впливають на здоров'я
24tv
2024-12-02T09:21:34Z
Ситно і швидко: рецепт смачних пиріжків нашвидкуруч
Фокус
2024-12-02T09:12:28Z
Перевірений роками та аплодисментами гостей: збережіть рецепт медового тортика до свят
24tv
2024-12-02T08:45:04Z
Заощаджувати енергію неймовірно просто: 5 лайфхаків, про які ви не знали
24tv
2024-12-02T08:36:04Z
Три знаки Зодіаку, яким пощастить у грудні
360ua.news
2024-12-02T08:18:05Z
Боротьба: українські греко-римляни здобули читири медалі на Cup Haparanda
УкраинФорм
2024-12-02T10:48:22Z
Не його рівень, – Джошуа впевнено назвав переможця реваншу Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-02T10:36:49Z
Одна з головних зірок АПЛ вирішив змінити клубну прописку та перейти в Барселону
24tv
2024-12-02T10:27:23Z
Українські тхеквондисти виграли чотири нагороди на змаганнях у Румунії
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:07Z
Микитишин – про перемогу над Поліссям: Хочеться подякувати Твердохлібу, він молодець
Football.ua
2024-12-02T10:16:34Z
Олександр Овчаренко знову став першою «ракеткою» України
УкраинФорм
2024-12-02T10:06:28Z
Марта Костюк залишається у топ-20 рейтингу WTA
УкраинФорм
2024-12-02T09:57:50Z
Салах повторив рекорд Руні в АПЛ
Football.ua
2024-12-02T09:46:57Z
Колишній гравець Барселони з порваними "хрестами" віддав переможний асист у півфіналі МЛС
24tv
2024-12-02T09:30:21Z
Огляд новинок від Renault: дешевше не буває
ITC
2024-12-02T10:55:52Z
ChatGPT використовуватиме кожна 8 людина на Землі у 2025 році — принаймні так хоче OpenAI
ITC
2024-12-02T10:55:24Z
Змінюють колір. Вчені створили інноваційні напівпровідникові матеріали
InternetUA
2024-12-02T10:46:41Z
Мережа вибухнула мемами та смішними відео про 13 сезон проєкту "Холостяк"
24tv
2024-12-02T10:45:29Z
Мобільний застосунок ОРАНТА: нові можливості для бізнесу через партнерську інтеграцію
AutoCentre
2024-12-02T10:39:11Z
Канада просить вас голосувати за назву нового зонда, який висадиться на Місяць
24tv
2024-12-02T10:36:45Z
Microsoft попередила власників старих ПК із Windows 11 про можливі проблеми
InternetUA
2024-12-02T10:31:12Z
Нічого містичного: вчені пояснили таємницю Лохнеського чудовиська
24tv
2024-12-02T10:27:44Z
Штучний інтелект проєктував вітровий генератор, який вразив своєю ефективністю
24tv
2024-12-02T10:21:14Z
Запас ходу популярних китайських електромобілів оцінили у реальних умовах: результати тестів
AutoGeek
2024-12-02T10:46:58Z
В Україні стартували продажі нового Honda Civic з витратою 2,1 л/100 км: оголошено ціни
ЗаРулем
2024-12-02T10:22:22Z
Незвичне купе: розсекречено перший Jaguar нового покоління
AutoGeek
2024-12-02T10:15:51Z
Тюнери перетворили BMW X6 M на справжнього звіра: він потужніший за Ferrari Purosangue
AutoCentre
2024-12-02T10:09:58Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє з Castrol
AutoCentre
2024-12-02T09:46:13Z
Залишились лічені дні: Норвегія планує відмовитись від авто з ДВЗ
AutoGeek
2024-12-02T09:45:27Z
Що робити, щоб не пітніли вікна в машині: п'ять ефективних способів без кондиціонера
TSN
2024-12-02T09:36:11Z
Чому тривала їзда на задньому ходу може пошкодити ваш автомобіль?
360ua.news
2024-12-02T09:22:13Z
YASNO та “АВТ Баварія” запускають програму для спрощення зарядки електроавтомобілів
AutoGeek
2024-12-02T09:16:29Z