MY.UAНовини
Три історії про викрадення рашистами чоловіків на Харківщині: “Він заплатить за всіх атовців у селі”
Три історії про викрадення рашистами чоловіків на Харківщині: “Він заплатить за всіх атовців у селі”

Три історії про викрадення рашистами чоловіків на Харківщині: “Він заплатить за всіх атовців у селі”

За даними МВС України, станом на жовтень цього року майже 50 тисяч українців перебувають у розшуку як особи, зниклі безвісти за особливих обставин. Серед них як військові, так і цивільні. Здебільшого цивільні потрапляють в цю категорію внаслідок викрадень та незаконних затримань на окупованих територіях.

Під час окупації Харківської області росіяни, еленерівці та деенерівці викрадали людей з дому або навіть на вулиці. Кожний українець міг стати потерпілим або жертвою насильницького зникнення. Декого після допитів, тортур і знімання у пропагандистських відео окупанти відпускали, декого вивезли і намагаються засудити за сфабрикованими звинуваченнями, але доля цивільних досі залишається невідомою. 

Так, безвісти зник мешканець Балаклії Андрій Шаповал, який одного дня не повернувся додому. Зниклим також вважається Віталій Гладкий з Бригадирівки, якого окупанти жорстоко побили на очах родини та викрали з власного будинку. Олексія Полінкевича, який мешкав у селі Великий Виселок, росіяни затримали та вивезли до Росії, але його місцеперебування наразі невідоме. 

Під час польової місії на Харківщині документатори Центру прав людини ZMINA поспілкувалися з родинами цих трьох безвісти зниклих та свавільно затриманих. Розповідаємо їхні історії.

Ще раз прийдете до комендатури – опинитесь там, де ваш син

За словами матері Андрія Шаповала Наталії, до повномасштабного вторгнення її син жив та працював у Харкові. Перед війною він повернувся до Балаклії, де мешкав з нею та вітчимом Віктором.

Під час окупації Балаклії Андрій щодня ходив доглядати за дідусем та бабусею своєї подруги, яка переїхала жити до іншої країни. Літні люди проживали неподалік будинку його батьків.

Андрій Шаповал

“Зазвичай син виходив з дому зранку і повертався назад близько 12:00”, – додає мама.

12 квітня 2022 року Андрій вийшов пізніше, ніж зазвичай. Він забув взяти з собою документи і мав при собі лише телефон. Того дня чоловік не повернувся додому. Додзвонитися до нього батьки не могли, оскільки був відсутній зв’язок. При цьому рідні сподівалися, що він залишився вдома у своїх підопічних літних людей, щоб не повертатися додому під час комендантської години, яка починалася о 14.00.

Наступного дня до квартири Шаповалів прийшла бабуся подруги, яку він провідував. Жінка поцікавилася, чи хлопець вдома і додала, що вчора близько 13:00 він від них пішов.

“Від їхнього будинку до нашого приблизно 10–15 хвилин пішки. На його шляху блокпостів не було”, – стверджують рідні.

Батьки тричі ходили до окупаційної “військової комендатури”, яка знаходилася у будівлі відділку поліції Балаклії, щоб дізнатися про місцеперебування Андрія. Однак росіяни казали, що у них такого немає.

14 квітня 2022 року під час чергових відвідин “комендатури” окупанти заявили рідним Андрія, що у разі повторного візиту вони “опиняться там, де їхній син”. Однак, попри це зауваження, вони продовжували заперечувати, що знають, де Андрій.

Того ж дня до будинку Шаповалів під’їхало три машини. З них вийшли близько 16 озброєних військових у балаклавах, які оточили будівлю.

“Вони, ймовірно, приїхали з Куп’янська, оскільки до цього ці автівки в такий самий час, тобто зранку, неодноразово приїжджали в місто. Зокрема за адресами учасників АТО. Вони зламували двері в квартирах”, – розповідають батьки Андрія.

До квартири Шаповалів прийшло з обшуком шестеро окупантів, схожих на спецназівців. Лише чоловік, який зламував комп’ютери, був з відкритим обличчям. Він мав темне волосся, був маленький на зріст і поводив себе дуже зухвало.

Хтось з росіян запитав у рідних, де знаходиться Андрій, пояснивши це тим, що хлопець нібито “здавав їхні позиції ЗСУ”. Під час обшуку росіяни вилучили телефон Наталії та ноутбук її сина. Також вони перевірили ноутбук вітчима Андрія Віктора, встановивши на ньому російський браузер “Яндекс”.

“Мій телефон вони так і не повернули. Ще вони забрали з собою папірець, на якому були записані паролі від синових акаунтів”, – каже Наталія.

За словами Віктора, напередодні російський снайпер, який сидів на військовому заводі, застрелив хлопця, який перебував на даху девʼятиповерхівки і, ймовірно, хотів відрегулювати антену.

Наступного дня батьки випадково побачили відео з Андрієм в інстаграмі. У ньому хлопець зізнавався у нібито “коригуванні вогню для ЗСУ, внаслідок чого загинули мирні жителі”. Також у ролику він вихваляв російську армію. На думку Наталії, син міг таке сказати лише під примусом.

“На відео він був переляканий, і видно було, як він читає (з папірця. – Ред). Ще ми помітили, що шпалери на відео схожі на ті, які були у балаклійському відділку поліції. Окрім синового відео, ми бачили в інстаграмі інші подібні “зізнання” і “вибачення” викрадених балаклійців”, – пригадують рідні зниклого.

Після деокупації Балаклії Віктор спілкувався з колишніми бранцями, яких незаконно утримували у відділку поліції і в будівлі “Харківгазу”. Однак ніхто з них не бачив Андрія.

Наталія написала заяву до поліції про незаконне викрадення сина та звернулася по допомогу до Міжнародного комітету Червоного Хреста. У якості особливих прикмет вона наводить три татуювання на тілі хлопця: на лівій руці – сова та сакура, а на правій нозі – робокоп.

Мати переживає за сина, оскільки той страждає на анемію та погано перетравлює їжу.

“Через проблеми з хребтом Андрій погано тримає шию, тож іноді у нього може падати голова. Його навіть комісували з армії. Я сподіваюсь, що його знайдуть і що з ним все буде гаразд”, – з надією у голосі каже Наталя.

Ваш чоловік заплатить за всіх атовців в селі

За словами Вікторії Гладкої, її чоловік Віталій служив у 92 мотострілковій бригаді протягом 2016–2017 років. Після численних поранень він пішов зі служби та повернувся до родини у село Бригадирівка неподалік Балаклії. Батьки проживали в одній хаті разом з чотирма дітьми та онуками.

“Він отримав третю групу інвалідності. У нього не бачить ліве око, в черепі стоїть пластикова пластина, у легенях та голові залишилися осколки, які не можна було витягти. Відсутні передні нижні зуби”, – описує дружина поранення чоловіка.

Віталій Гладкий

Перші півтора місяця росіяни у Бригадирівці не базувались, а поставили лише два блокпости – на в’їзді та виїзді. Час від часу окупанти ходили по будинках місцевих мешканців з перевірками.

Зранку 5 квітня 2022 року до будинку Гладких під’їхали три автівки з “зетками”, з яких вийшло близько 10 військовослужбовців. Частина з них була в балаклавах. Вибивши ногами хвіртку, вони увірвалися на подвір’я та, погрожуючи автоматами, вимагали видати їм зброю. Вікторія помітила, що у трьох з них на формі був напис “ЛНР”. Інші були з білими пов’язками на руках та ногах. Їхній головний, високий чоловік кавказької зовнішності, мав позивний “Карен”. Окупанта з білявим волоссям називали “Хімік”, а їхнього водія, худорлявого та низького на зріст, звали Андрій.

“Я їхні огидні обличчя ніколи не забуду. Потім ми бачили “Хіміка” у Куп’янську, де він був охоронцем місцевого ІТТ. Ще він деякий час перебував у російському штабі у Волоховому Яру”, – розповідає дружина Віталія Гладкого.

Окупанти показали Вікторії папірець з іменами односельців, яких вони назвали “добровольцями”. При цьому жінка помітила, як напроти імені її чоловіка було написано, що він служив у 92 мотострілковій бригаді. Насправді про це знали лише ті, кому Віталій довіряв. Також окупанти заявили Гладким, що в них, за свідченнями їхніх односельців, має бути зброя. Нічого не знайшовши, вони забрали два телефони чоловіка, його ордени та грамоти, але залишили його документи.

“Вони не вірили, що у нас немає зброї і казали: “Завтра ми отримаємо дозвіл на обшук, і від хати не залишиться цеглини на цеглині, якщо ви добровільно не здасте””, – пригадує Вікторія.

Вдаривши Віталія ногою в груди, вони виштовхали його за ворота, де прикладом збили з ніг та поклали обличчям на землю. Вони погрожували прострелити йому пальці та ноги. Він простояв на колінах в оточенні окупантів десь хвилин 20. Потім йому зв’язали ноги й руки, натягли на обличчя шапку, яку перемотали скотчем, посадили до автівки та повезли у невідомому напрямку.

“Його зі зв’язаними руками та ногами змусили стрибати в машину. Потім нам розповідали знайомі, що того дня Віталю з закривавленим обличчям возили селом у багажнику автівки. Вони під’їжджали до будинків та показували людям мого чоловіка, запитуючи у них, чи знають вони тих, хто воює”, – згадує Вікторія.

Того ж дня у Бригадирівці окупанти викрали ще чотирьох колишніх атовців. Деяких з них побили, але згодом їх усіх відпустили, окрім Гладкого.

15 травня 2022 року до будинку Гладких приїхали деенерівці разом з водієм окупантів Андрієм. Цього разу вони забрали автівку “Нива”, акумулятор та інструменти. На питання Вікторії, чи живий її чоловік, один з них відповів, що, як тільки вони скрізь встановлять свою владу, його засудять до 15 років ув’язнення у “куп’янському суді”.

“Я запитала, коли вони повернуть машину. Окупанти сказали, що Віталій повернеться на ній додому. Але цього не відбулося. Пізніше я питала у “Карена”, чому інших затриманих чоловіків відпустили, а Віталія – ні. Він відповів, що Віталій “заплатить за них всіх””, – з болем каже жінка.

Ввечері до Гладких приїхало п’ятеро нетверезих деенерівців. Окупанти вимагали у Вікторії відпустити з ними доньок. Жінка навідріз відмовилась це робити. В цей час до будинку під’їхала ще одна машина, у якій знаходився старший за чином військовий. Він наказав їм забиратися геть, що ті й зробили.

Наступного дня до будинку Гладких знову приїхали деенерівці, однак цього разу вони почали погрожувати донькам Вікторії. За її словами, вони обіцяли зробити з дівчатами те, що “українські військові робили з їхніми жінками на Донбасі”. На щастя, вони поїхали і більше не поверталися.

10 серпня 2022 року рідні їздили до окупаційного відділку поліції в Куп’янську, щоб віддати передачу для Віталія. Але їм відповіли, що такого не утримують, та порадили шукати чоловіка у Балаклійському районі.

Після цього Гладкі поїхали до балаклійської окупаційної військової комендатури, яка знаходилась у будівлі друкарні “Балдрук”. Там теж відповіли, що у них такого немає. Ба більше, дружині Віталія сказали, що тоді, коли його забрали, “Росії там ще не було”. Тому його викрали “якісь добровольці”. Тоді ж дружина написала заяву до окупаційної поліції про зникнення чоловіка.

Після деокупації села до рідних Віталія приїхав колишній бранець, який повідомив, що у період з 6-го по 10 квітня Гладкого утримували разом з ним у підвалі автопарку в Балаклії.

“Він розповів, що Віталія кинули у підвал побитого, але потім нікого з тих, хто там був, більше не били. Цього чоловіка та деяких інших утримуваних звільнили”, – пригадує жінка.

Інший свідок, який теж був у підвалі з Гладким, повідомив Вікторії, що в автопарку їх утримували до 22 квітня. Того дня їх всіх вивели з підвалу, його самого відвезли до балаклійської “поліції” і відпустили. А Віталія та ще одного бранця посадили до машини та повезли у невідомому напрямку.

Пізніше родині повідомили знайомі, що нібито Віталій знаходиться у Старобільську Донецької області.

Після деокупації Бригадирівки Вікторія написала заяву до української поліції, де зазначила, що на тілі чоловіка є особливі прикмети у вигляді татуювань. На грудях з правого боку – скорпіон, на лівому боці – троянди та ІІ група крові, а на правому плечі – недомальований орел.

За словами дружини, після незаконного викрадення Віталія їй дуже важко утримувати сімʼю. Ще важче було пережити окупацію Бригадирівки, коли від них відвернулися усі родичі через чоловіка-атовця.

“Люди в селі перестали з нами спілкуватися, ніби ми були ворогами народу… Мусили самі виживати без чоловіка. У сина після того, як в нього на очах побили батька, почалися психічні проблеми. Зір на правому оці впав до 3%, час від часу у нього стаються напади – він починає задихатися. Інколи діти між собою говорять: “А пам’ятаєш, як били діда?”. Нічого вони не забувають…” – з болем у голосі каже жінка.

Через СМС “Здавайтесь в полон ЗСУ” мешканців Великого Виселку утримували в Старому Осколі

 За словами Ольги Демків, її брата, мешканця села Великий Виселок Олексія Полінкевича окупанти викрали 19 вересня 2022 року. Того дня він разом з товаришем поїхав на своїй машині, дев’ятці бордового кольору, до сусіднього села Богданівське.

Олексій Полінкевич

“Вони поїхали за цигарками. Дорогою їх зупинили окупанти. У Олексія не було з собою телефона, а у друга був. І там було СМС-повідомлення “Здавайтесь в полон ЗСУ”. Їх обох і забрали. Після того їх ніхто не бачив”, – розповідає Ольга.

Пізніше мешканці Тавільжанки (село в Куп’янському районі Харківської області. – Ред.) бачили, як на машині Олексія каталися росіяни, а потім її знайшли розбитою на узбіччі.

Згодом на зв’язок з рідними Полінкевича вийшов колишній бранець, який був з Олексієм у в’язниці в Старому Осколі. Він розповів, що спочатку їх били, але потім перестали. Також їх змушували нерухомо стояти цілий день і навіть не дозволяли присісти.

“Олексія та його друга деякий час тримали в таборі для військовополонених десь на кордоні з Україною. Там вони жили у наметах, і їх змушували працювати. Тих, хто “погано поводився”, могли вбити, а тіла викинути в річку. Ще там люди проходили поліграф, коли їх могли запитати про що завгодно”, – пригадує Ольга.

Як стверджує колишній полонений, Олексія та його друга нібито перевезли до іншої в’язниці.

Ольга розповіла, що, окрім Олексія, росіяни викрадали інших людей в селі. Одному з колишніх бранців окупанти відбили нирку, і він після деокупації села змушений був робити операцію. З сусіднього села чоловіка теж викрали і досі не відпустили, як і Олексія.

 Автор: Еліна Суліма

Джерело: ZMINA

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У листопаді 14 ворожих атак завдали пошкоджень житловим будинкам Харкова
Мій Харків
2024-12-02T10:51:35Z
Російський зек забивав собі цвях у груди, щоб не воювати на Курщині - як про це дізналися Галицькі десантники
ZN UA
2024-12-02T10:51:22Z
Погода в Україні зміниться: прогноз на вівторок, 3 грудня
TSN
2024-12-02T10:48:05Z
Зафіксовано 134 вибухи: хто потрапив під масований обстріл ворога, відомо про загиблих
Политека
2024-12-02T10:43:44Z
За місяць на сході Росія втратила понад 35 тисяч військових - Сили оборони
УкраинФорм
2024-12-02T10:33:35Z
Подільський міст нарешті "поїхав": Кличко показав відео проїзду транспорту
24tv
2024-12-02T10:27:21Z
Нова загроза на Купʼянському напрямку: військовий експерт пояснив, у чому небезпека для ЗСУ
Политека
2024-12-02T10:25:29Z
У листопаді ворог 26 разів атакував Харків
Мій Харків
2024-12-02T10:10:01Z
У Харкові за тиждень на грип та ГРВІ захворіли 850 осіб
Мій Харків
2024-12-02T10:09:54Z
Олаф Шольц раптово прибув до Києва: яка мета його візиту
24tv
2024-12-02T10:57:34Z
ХАМАС є "ключовим гравцем" в угоді про припинення вогню з Ізраїлем — Салліван
ZN UA
2024-12-02T10:55:51Z
Кошта: Євросоюз має «перебалансувати» розподіл видатків на власну безпеку та оборону
УкраинФорм
2024-12-02T10:54:07Z
Новий глава Євроради: Тільки Україна визначить, що таке справедливий мир
Европейская правда
2024-12-02T10:49:50Z
П'ять років роботи Ради. Що відомо про наймолодшого та найстаршого нардепа
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:45:07Z
У Берліні кажуть про значно меншу кількість злочинів з канабісом після його легалізації
Европейская правда
2024-12-02T10:42:47Z
У Швеції трьом особам висунули обвинувачення у підготовці ісламістського теракту
Европейская правда
2024-12-02T10:42:30Z
Протести в Грузії: школярі почали перекривати дороги, а вчителі оголосили страйк
Фокус
2024-12-02T10:42:21Z
У протестах в Грузії Кремль побачив "ознаки Помаранчевої революції"
ZN UA
2024-12-02T10:37:40Z
Чому люди у Фінляндії їдять неочищену картоплю
24tv
2024-12-02T10:12:41Z
Що не варто робити, якщо у вас безсоння
24tv
2024-12-02T09:45:21Z
Що буде, якщо вставити гілку алое вера в банан
GlavRed
2024-12-02T09:27:40Z
Названо наукову причину, чому люди прокидаються за декілька хвилин до будильника
TSN
2024-12-02T08:36:21Z
Вчені розкривають, як ракові клітини обходять хіміотерапію
Portaltele
2024-12-02T08:31:38Z
Адаптуйтесь або втратите роботу: ШІ розповідає про зміни на ринку праці
InternetUA
2024-12-02T06:43:19Z
За даними вчених, ця проста звичка може збільшити тривалість життя
Portaltele
2024-12-02T06:31:38Z
Їжте на здоровʼя: спростовуємо 4 міфи про гостру їжу, в які вірить більшість українців
24tv
2024-12-02T06:03:06Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Гурт The Hardkiss восени відіграв концерти за кордоном. Зокрема, у колективу був тур містами США та Канади.
FM-TV
2024-12-02T10:57:06Z
«Без Темних Лордів та кілець»: аніме «Володар перснів: Війна рогіримів» буде свіжим поглядом на Середзем’я
ITC
2024-12-02T10:55:50Z
Марґо Роббі зізналася, що сцена з оголеністю у «Вовк із Волл-стріт» була її ідеєю
ITC
2024-12-02T10:55:40Z
"На Тіну Кароль чоловіки не підуть": військком про вручення повісток після концертів
Фокус
2024-12-02T10:51:19Z
У ТЦК підтвердили, що вивчають афіші подій для організації рейдів під час масових заходів
Комсомольская правда
2024-12-02T10:49:31Z
Від співочого ректора до успішного лідера: новий фотоальбом про Михайла Поплавського
Политека
2024-12-02T10:48:40Z
У Києві пройде фестиваль «Вечори французького кіно»
Вива
2024-12-02T10:30:52Z
Светр з оголеними плечима знову у моді – його починають носити всі модниці
24tv
2024-12-02T10:30:04Z
Телеканал «2+2» розпочав зйомки детективного серіалу «Охоронець»
Детектор М
2024-12-02T10:27:43Z
Без шансів: банкір з Росії поділився прогнозом щодо санкцій та заморожених активів
24tv
2024-12-02T10:57:32Z
Бичачий ринок криптовалют 2024: як не стати жертвою власної жадібності під час «ейфорії»
ITC
2024-12-02T10:55:08Z
Тариф на газ для населення у грудні: чого чекати українцям від нових платіжок
24tv
2024-12-02T10:51:12Z
Директор Центру досліджень енергетики заявив, що відключення світла триватимуть всю зиму
Комсомольская правда
2024-12-02T10:48:57Z
Розмінуванням в Україні займаються майже 70 операторів - Шмигаль
УкраинФорм
2024-12-02T10:46:36Z
Над Україною "пролетів" російський пасажирський літак: як це сталося
Фокус
2024-12-02T10:42:10Z
Ціни на молоко-сировину зросли через активізацію попиту на українське вершкове масло
Agravery
2024-12-02T10:37:20Z
"Сюрприз" під ялинку: з 1 січня подорожчають одразу три комунальні послуги
Знай
2024-12-02T10:30:07Z
Злотий дорожчає у перші дні зими: яка вартість польської валюти сьогодні
24tv
2024-12-02T10:27:59Z
5 грудня — зустріч із Людмилою Долгоновською в межах проєкту «Вечори критичного мислення»
Детектор М
2024-12-02T10:57:55Z
У Міноборони впорядкували технічні вимоги до продовольчого майна ЗСУ
1News
2024-12-02T10:57:45Z
Польща отримає від Південної Кореї РСЗВ Homar-K
Европейская правда
2024-12-02T10:55:12Z
Україна має ударні дрони, які можуть долати 1800 кілометрів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T10:54:33Z
Росія заявила про 300 тисяч підготовлених резервістів для війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:48:55Z
"Щось з іншої планети": чоловік показав неймовірний улов завдовжки майже три метри
Фокус
2024-12-02T10:46:35Z
Журналістка Юлія Дукач долучилася до команди OpenMinds
Детектор М
2024-12-02T10:43:38Z
Жінка зняла старий ламінат і була шокована, що він приховував: відео зі 100-річною знахідкою
24tv
2024-12-02T10:36:07Z
Як відбуваються рейди на концерти: Черкаський ТЦК дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T10:33:04Z
Удар БпЛА по будинку у Тернополі: сусід загиблого розповів, як намагався врятувати чоловіка
TSN
2024-12-02T10:48:49Z
Суд дав 5 років умовно неповнолітньому, який на замовлення інтернет-кураторів з рф готував диверсію на залізниці
InternetUA
2024-12-02T10:28:09Z
У центрі Чернівців горіли намети гуманітарного штабу міжнародної організації Remar S.O.S
УкраинФорм
2024-12-02T10:27:46Z
Смертельна ДТП у Дніпрі: 17-річного водія BMW вже ловили без прав, — соцмережі
Фокус
2024-12-02T10:27:13Z
Викрито членів організованої групи, які фабрикували висновки ВЛК та переправляли ухилянтів через держкордон
Украина Криминальная
2024-12-02T10:21:47Z
Судитимуть 40 учасників злочинної організації, які збували наркотики на Черкащині
Украина Криминальная
2024-12-02T10:18:40Z
Ухилення від мобілізації за $6-12 тисяч: у Києві оголосили підозри лікарю та службовцю військкомату
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:10Z
Атака дрона на Тернопіль: одна людина загинула, четверо – поранені, 94 евакуйованих
24tv
2024-12-02T10:15:03Z
Туман паралізував аеропорт Кракова, внаслідок цього скасували сім рейсів
Европейская правда
2024-12-02T10:07:24Z
Поспішайте: основні правила догляду за ягідними кущами
Знай
2024-12-02T10:51:29Z
Що чекає на всі знаки зодіаку до 15 грудня: гороскоп Таро на молодик
GlavRed
2024-12-02T10:46:18Z
Чому в фарш для котлет не можна додавати жовток
24tv
2024-12-02T10:42:32Z
Секрети довголіття: основні правила довгого життя японців
TSN
2024-12-02T10:36:25Z
Прочитайте, перш ніж запалити ароматичні свічки: чи безпечні вони і як впливають на здоров'я
24tv
2024-12-02T09:21:34Z
Ситно і швидко: рецепт смачних пиріжків нашвидкуруч
Фокус
2024-12-02T09:12:28Z
Перевірений роками та аплодисментами гостей: збережіть рецепт медового тортика до свят
24tv
2024-12-02T08:45:04Z
Заощаджувати енергію неймовірно просто: 5 лайфхаків, про які ви не знали
24tv
2024-12-02T08:36:04Z
Три знаки Зодіаку, яким пощастить у грудні
360ua.news
2024-12-02T08:18:05Z
Боротьба: українські греко-римляни здобули читири медалі на Cup Haparanda
УкраинФорм
2024-12-02T10:48:22Z
Не його рівень, – Джошуа впевнено назвав переможця реваншу Усик – Ф'юрі
24tv
2024-12-02T10:36:49Z
Одна з головних зірок АПЛ вирішив змінити клубну прописку та перейти в Барселону
24tv
2024-12-02T10:27:23Z
Українські тхеквондисти виграли чотири нагороди на змаганнях у Румунії
УкраинФорм
2024-12-02T10:18:07Z
Микитишин – про перемогу над Поліссям: Хочеться подякувати Твердохлібу, він молодець
Football.ua
2024-12-02T10:16:34Z
Олександр Овчаренко знову став першою «ракеткою» України
УкраинФорм
2024-12-02T10:06:28Z
Марта Костюк залишається у топ-20 рейтингу WTA
УкраинФорм
2024-12-02T09:57:50Z
Салах повторив рекорд Руні в АПЛ
Football.ua
2024-12-02T09:46:57Z
Колишній гравець Барселони з порваними "хрестами" віддав переможний асист у півфіналі МЛС
24tv
2024-12-02T09:30:21Z
Несподівана модель Всесвіту: темна матерія виникла до Великого вибуху, що було до цього
Фокус
2024-12-02T10:57:48Z
Огляд новинок від Renault: дешевше не буває
ITC
2024-12-02T10:55:52Z
ChatGPT використовуватиме кожна 8 людина на Землі у 2025 році — принаймні так хоче OpenAI
ITC
2024-12-02T10:55:24Z
Змінюють колір. Вчені створили інноваційні напівпровідникові матеріали
InternetUA
2024-12-02T10:46:41Z
Мережа вибухнула мемами та смішними відео про 13 сезон проєкту "Холостяк"
24tv
2024-12-02T10:45:29Z
Мобільний застосунок ОРАНТА: нові можливості для бізнесу через партнерську інтеграцію
AutoCentre
2024-12-02T10:39:11Z
Канада просить вас голосувати за назву нового зонда, який висадиться на Місяць
24tv
2024-12-02T10:36:45Z
Microsoft попередила власників старих ПК із Windows 11 про можливі проблеми
InternetUA
2024-12-02T10:31:12Z
Нічого містичного: вчені пояснили таємницю Лохнеського чудовиська
24tv
2024-12-02T10:27:44Z
Запас ходу популярних китайських електромобілів оцінили у реальних умовах: результати тестів
AutoGeek
2024-12-02T10:46:58Z
В Україні стартували продажі нового Honda Civic з витратою 2,1 л/100 км: оголошено ціни
ЗаРулем
2024-12-02T10:22:22Z
Незвичне купе: розсекречено перший Jaguar нового покоління
AutoGeek
2024-12-02T10:15:51Z
Тюнери перетворили BMW X6 M на справжнього звіра: він потужніший за Ferrari Purosangue
AutoCentre
2024-12-02T10:09:58Z
Рідини для електромобілів – електричне майбутнє з Castrol
AutoCentre
2024-12-02T09:46:13Z
Залишились лічені дні: Норвегія планує відмовитись від авто з ДВЗ
AutoGeek
2024-12-02T09:45:27Z
Що робити, щоб не пітніли вікна в машині: п'ять ефективних способів без кондиціонера
TSN
2024-12-02T09:36:11Z
Чому тривала їзда на задньому ходу може пошкодити ваш автомобіль?
360ua.news
2024-12-02T09:22:13Z
YASNO та “АВТ Баварія” запускають програму для спрощення зарядки електроавтомобілів
AutoGeek
2024-12-02T09:16:29Z