MY.UAНовини
Ворожі хакери націлені на захоплення управління американськими космічними кораблями
Ворожі хакери націлені на захоплення управління американськими космічними кораблями

Ворожі хакери націлені на захоплення управління американськими космічними кораблями

У змаганні за підкорення космосу найбільшою проблемою для дослідження космосу може бути безмежність невідомого, але така віддаленість від планети Земля не відлякує невидимі руки кіберзлочинців, які прагнуть зірвати місії з глибини тисячі миль.

Космічні апарати, супутники та космічні системи стикаються з загрозами кібербезпеці , які стають дедалі складнішими та небезпечнішими. З взаємопов’язаними технологіями, які контролюють усе, від навігації до протиракет, порушення безпеки може мати катастрофічні наслідки.

«Існують унікальні обмеження для роботи в космосі, де ви не маєте фізичного доступу до космічного корабля для ремонту чи оновлення після запуску», — сказав Вільям Рассел, директор із закупівель за контрактами та національною безпекою Управління звітності уряду США. «Наслідки зловмисної кіберактивності включають втрату даних про місію, зменшення терміну служби чи можливостей космічних систем або сузір’їв або управління космічними апаратами».

Критична космічна інфраструктура чутлива до загроз у трьох ключових сегментах: у космосі, на землі та в межах каналів зв’язку між ними. Порушення в одному може бути каскадним провалом для всіх, сказав Уейн Лонштейн, співзасновник і генеральний директор VFT Solutions і співавтор Cyber-Human Systems, Space Technologies, and Threats. «Багато в чому загрози критичній інфраструктурі на Землі можуть спричинити вразливість у космосі», — сказав Лонштейн. «Інтернет, енергія, спуфінг і багато інших векторів, які можуть спричинити хаос у космосі», — додав він.

Ризики ШІ в критично важливих системах

Інтеграція штучного інтелекту в космічні проекти підвищила ризик складних кібератак, організованих державними особами та окремими хакерами. Інтеграція штучного інтелекту в дослідження космосу дозволяє приймати більше рішень з меншим наглядом з боку людини.

Наприклад, NASA використовує штучний інтелект для пошуку наукових зразків для планетарних марсоходів. Однак зменшення людського контролю може зробити ці місії більш схильними до незрозумілих і потенційно згубних кібератак, сказав Сильвестр Качмарек, головний технічний директор OrbiSky Systems, яка спеціалізується на інтеграції штучного інтелекту, робототехніки, кібербезпеки та периферійних обчислень в аерокосмічні програми.

За словами Качмарека, отруєння даних, коли зловмисники передають пошкоджені дані моделям ШІ, є одним із прикладів того, що може піти не так. Іншою загрозою, за його словами, є інверсія моделі, коли зловмисники реконструюють моделі штучного інтелекту для отримання конфіденційної інформації, потенційно підриваючи цілісність місії. У разі зламу системи штучного інтелекту можуть бути використані для втручання або взяття під контроль стратегічно важливих національних космічних місій.

«Системи штучного інтелекту можуть бути сприйнятливі до унікальних типів кібератак, таких як змагальні атаки, коли зловмисний вхід призначений для того, щоб змусити штучний інтелект приймати неправильні рішення або прогнози», — сказав Лонстайн. Штучний інтелект також може дозволити супротивникам «здійснювати складні шпигунські або диверсійні операції проти космічних систем, потенційно змінюючи параметри місії або викрадаючи конфіденційну інформацію», додав він.

Що ще гірше, штучний інтелект можна використати як зброю — використовувати для розробки передової космічної зброї або протикосмічних технологій, які можуть вивести з ладу або знищити супутники та інші космічні засоби.

Уряд США посилює цілісність і безпеку систем ШІ в космосі. У доповіді Комісії Cyberspace Solarium за 2023 рік  наголошується на важливості визначення космічного простору як сектору критичної інфраструктури, закликаючи до розширених протоколів кібербезпеки для супутникових операторів.

Lonstein рекомендує ретельне тестування систем штучного інтелекту в імітованих космічних умовах перед розгортанням, а також резервування як спосіб захисту від несподіваного порушення. «Впроваджуйте резервні системи, щоб гарантувати, що якщо один компонент штучного інтелекту виходить з ладу, інші зможуть взяти його на себе, таким чином зберігаючи цілісність і функціональність місії», — сказав він.

Використання суворого контролю доступу, автентифікації та механізмів виправлення помилок може додатково гарантувати, що системи ШІ працюють з точною інформацією. Існують заходи реагування, коли навіть ці захисти були порушені, шляхом розробки систем штучного інтелекту з безвідмовними механізмами, які можуть повернутися до «безпечного стану» або «режиму за замовчуванням» у разі несправності або несподіваної поведінки, сказав Лонстайн. . Ручне перевизначення також важливо. «Переконайтеся, що наземне управління може вручну відхиляти або втручатися в прийняття рішень ШІ, коли це необхідно, забезпечуючи додатковий рівень безпеки», – додав він.

Американо-китайська конкуренція

Суперництво між США та Китаєм включає нове поле битви в космосі. Оскільки обидві країни нарощують свої космічні амбіції та мілітаризовані можливості за межами атмосфери Землі, загроза кібератак, націлених на критично важливі орбітальні об’єкти, стає дедалі гострішою проблемою.

«Конкуренція між США та Китаєм, з Росією як другорядним гравцем, підвищує ризик кібератак, оскільки ці країни прагнуть отримати технологічну перевагу», – сказав Качмарек.

Хоча вони не привертають стільки уваги в пресі, як споживчі, криптовалютні або навіть національні хакерські атаки проти ключової приватної та урядової інфраструктури США на землі, помітні кібератаки останніми роками були спрямовані на критичні космічні технології. Оскільки США, Китай, Росія та Індія посилюють свій порив до домінування в космосі, ставки ніколи не були вищими.

Цього року на японське космічне агентство JAXA неодноразово відбувалися кібератаки . У 2022 році відбулися зломи супутникової системи Starlink від SpaceX , які Ілон Маск приписав Росії після того, як супутники були поставлені в Україну. У серпні 2023 року уряд США попередив , що російські та китайські шпигуни мають на меті викрасти конфіденційні технології та дані американських космічних компаній, таких як SpaceX і Blue Origin. Китай був замішаний у численних кампаніях кібершпигунства, що ведуться вже протягом десятиліття, наприклад, у 2014 році злом метеорологічних систем Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США , що поставило під загрозу космічний моніторинг навколишнього середовища.

«Країни, такі як Китай і Росія, націлюються на американські космічні ресурси, щоб порушити операції або викрасти інтелектуальну власність, що потенційно може призвести до скомпрометованих місій і втрати технологічної переваги», – сказав Качмарек.

Космічні системи все більше підтримують критичну інфраструктуру на Землі, і будь-які кібератаки на ці системи можуть підірвати національну безпеку та економічні інтереси. Минулого року уряд США дозволив хакерам зламати урядовий супутник , щоб перевірити вразливі місця, якими можуть скористатися китайці. Це сталося на тлі зростаючого занепокоєння на найвищому урядовому рівні щодо того, що Китай намагається «заперечувати, використовувати або викрадати» ворожі супутники — викриття, які стали оприлюдненими під час витоку секретних документів військовослужбовцем Національної гвардії США Джеком Тейшейрою у 2023 році.

«Поточна космічна гонка та пов’язані з нею технології продовжуватимуть зазнавати впливу кібератак, схожих на Viasat», — сказав Рассел з GAO, маючи на увазі кібератаку 2022 року на супутникову компанію, яку розвідки США та Великобританії приписують Росії як частину її війни проти України.

Космічна хмара Big Tech

Приватним компаніям і уряду потрібно буде використовувати всі наявні в їхньому розпорядженні інструменти кібербезпеки, включаючи шифрування, системи виявлення вторгнень і співпрацювати з державними установами, такими як Агентство кібербезпеки та безпеки інфраструктури, для обміну розвідданими та скоординованої оборони.

«Це співробітництво також може включати розробку структур кібербезпеки, спеціально адаптованих до космічних систем», — сказав Качмарек.

У той же час технологічні компанії з Кремнієвої долини стрімко просуваються у сфері кібербезпеки, включно з тими, які призначені для захисту космічних технологій. Такі компанії, як MicrosoftAmazonGoogleі Nvidiaвсе частіше залучаються Космічними силами США та Міністерством оборони за їхні спеціалізовані ресурси та передові кіберможливості.

Примітно, що Microsoft є одним із засновників  Центру обміну та аналізу космічної інформації та є активним учасником з моменту його створення кілька років тому. «Microsoft співпрацює з Космічними силами США, щоб підтримати їх розвиток як повністю цифровий сервіс , забезпечуючи новітні технології, щоб гарантувати, що Опікуни Космічних сил готові до космічних конфліктів», — сказав представник Microsoft електронною поштою.

У рамках контракту на 19,8 мільйонів доларів Microsoft надає свою інфраструктуру хмарних обчислень Azure, симуляції, доповнену реальність та інструменти керування даними для підтримки та безпеки широкого спектру місій Космічних сил. «Microsoft відіграє ключову роль у захисті від кіберзагроз у космосі», — написав речник.

Google Cloud, Amazon Web Services і оборонний підрядник General Dynamicsтакож пропонують хмарну інфраструктуру для зберігання та обробки величезних обсягів даних, створених супутниками та космічними місіями.

NvidiaПотужні графічні процесори можна використовувати для обробки та аналізу супутникових зображень і даних. За словами Лонштейна, чіпи штучного інтелекту виробника мікросхем можуть покращити обробку зображень, виявлення аномалій і прогнозну аналітику для космічних місій. Але є межа покладатися на технології в космічних операціях як перевагу безпеки, а не додатковий рівень ризику.

«Висока залежність від автоматизованих систем може призвести до катастрофічних збоїв, якщо ці системи працюватимуть неправильно або стикатимуться з несподіваними сценаріями», — сказав Лонштейн.

Єдина точка відмови може скомпрометувати всю місію. Крім того, широке використання технологій може бути шкідливим для навичок і знань операторів, які можуть атрофуватися, якщо їх не використовувати регулярно.

«Це може призвести до проблем у ручному управлінні під час надзвичайних ситуацій або системних збоїв», — додав Лонштейн.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Центр нацспротиву: Російські окупанти на ТОТ Донеччини проводять лекції про шкоду західного кіно
Детектор М
2024-12-03T10:48:29Z
Лісництва розпочали продаж новорічних ялинок
Комсомольская правда
2024-12-03T10:48:05Z
Внаслідок обстрілу Золотої Балки на Херсонщині пошкоджені дитсадок і адмінбудівля
УкраинФорм
2024-12-03T10:45:47Z
На Чернігівщині у понад 20 селах запровадили карантин через сказ лисиці
УкраинФорм
2024-12-03T10:37:54Z
Cудитимуть трьох російських окупантів, які чинили знущання та сексуальне насильство над жителькою Чернігівщини
Украина Криминальная
2024-12-03T10:30:45Z
Десантники показали відбиття штурму на Курахівському напрямку
УкраинФорм
2024-12-03T10:27:29Z
"Укрзалізниця" на місяць скасовує деякі поїзди з Одеси
ZN UA
2024-12-03T10:24:47Z
"Азовець" розкритикував підготовку мобілізованих: "Роздупляв хлопця, який почав воювати, коли я вчився зав'язувати шнурки"
TSN
2024-12-03T10:21:34Z
Готуйте гаманці: тарифи на водопостачання та водовідведення зростуть
Знай
2024-12-03T10:12:20Z
ЗМІ: Німецькі ультраправі хочуть відмежуватися від свого молодіжного крила
Европейская правда
2024-12-03T10:52:19Z
Неочікуваний візит Шольца до Києва: що обговорювали за зачиненими дверима
TSN
2024-12-03T10:51:43Z
Генсек НАТО розповів що думає про зацікавленість Путіна у мирі
Европейская правда
2024-12-03T10:46:41Z
Україна стане повноправною учасницею Асамблеї МКС із 1 січня 2025 року
Хвиля
2024-12-03T10:45:40Z
Індія відмовляється від російської зброї на користь новітніх розробок США
Украина Криминальная
2024-12-03T10:45:06Z
Зурабішвілі відповіла "Грузинському легіону", який спростував намір доєднатись до протестів
Европейская правда
2024-12-03T10:43:36Z
Коли повістка не вважається врученою: що каже закон
TSN
2024-12-03T10:39:56Z
Силовики жорстко затримували людей: у мережі показали, як минула п'ята ніч протестів у Тбілісі
24tv
2024-12-03T10:36:52Z
Зеленський сигналізує, що готовий до мирних переговорів із РФ, але є нюанс - WSJ
GlavRed
2024-12-03T10:27:59Z
У якій воді варити картоплю – холодній чи киплячій
24tv
2024-12-03T10:45:44Z
Столичний лікар-гінеколог вносив у систему «Helsi» інформацію про прийоми пацієнтів, які не проводив
Украина Криминальная
2024-12-03T10:37:11Z
Як часто потрібно прати рушники з ванної: відповідь неабияк здивує
24tv
2024-12-03T10:15:46Z
Коронавірус, ймовірно, виник в Ухані за фінансової підтримки американської компанії — звіт Конгресу США
Комсомольская правда
2024-12-03T10:03:17Z
Хірурги Вінниці прооперували пацієнтку з рідкісною пухлиною правого наднирника
ГЛАВКОМ NET
2024-12-03T09:48:07Z
У ЗСУ зробили перший крок у цифровізації медичної документації
УкраинФорм
2024-12-03T09:22:12Z
Японія створювала найстрашнішу біологічну зброю під час Другої світової: знайдено докази
Фокус
2024-12-03T09:00:22Z
Дієтологи назвали чаї, які регулюють цукор у крові
24tv
2024-12-03T07:12:31Z
Як зрозуміти, що біль в грудях небезпечний
24tv
2024-12-03T06:06:01Z
MELOVIN на музичній премії неочікувано злився у поцілунку з відомою співачкою
TSN
2024-12-03T10:51:59Z
Оля Цибульська про мобілізацію команди: як тепер проходитимуть концерти
Знай
2024-12-03T10:51:50Z
Собаки з притулку в центрі уваги: актори фільму "Песики" на червоній доріжці MUZVAR AWARDS 2024
VGorode
2024-12-03T10:51:16Z
Весільна магія і краса: Катерина Кухар вразила дивовижною фотосесією
Вива
2024-12-03T10:42:35Z
Чорногорії можуть заборонити виступ на Євробаченні-2025 через порушення правил
360ua.news
2024-12-03T10:33:43Z
Критики у захваті: перший серіал Всесвіту DC Джеймса Ганна дебютував з ідеальними 100% на Rotten Tomatoes
ITC
2024-12-03T10:16:38Z
Дружина Остапчука заговорила про майбутнє весілля і вперше розкрила, як він їй освідчився
TSN
2024-12-03T10:03:15Z
Відома українська співачка шокувала, як через шахраїв залишилася без будинку та грошей
TSN
2024-12-03T09:51:00Z
Кіно у грудні: подорож у часі від Земекіса, збори ОСББ від «Мамахихотала» та «Їжак Сонік 3»
Комсомольская правда
2024-12-03T09:27:05Z
В Україні зросли податки на продаж авто: скільки доведеться сплатити
TSN
2024-12-03T10:51:33Z
Укрпошта з 4 грудня починає виплати за програмою «Зимова єПідтримка»
УкраинФорм
2024-12-03T10:39:39Z
Бронювання військовозобов’язаних: Мінекономіки оновлює статус критично важливих підприємств
УкраинФорм
2024-12-03T10:39:35Z
В Україні зростає попит на поросят — «Подільський бекон»
Agravery
2024-12-03T10:37:37Z
Металургійні вантажі є ключовими для Укрзалізниці – GMK Center
ГЛАВКОМ NET
2024-12-03T10:36:50Z
Гроші на руки не віддадуть: «Укрпошта» назвала умову для виплати «тисячі Зеленського»
Украина Криминальная
2024-12-03T10:36:27Z
Вплив залізничної інфраструктури на експорт аграрної продукції: аналіз і перспективи
AgroNews
2024-12-03T10:34:39Z
"Укрзалізниця" запускає сезонний "Лижний експрес"
Хвиля
2024-12-03T10:21:24Z
Ринок чекає на рішення ОПЕК+: як це впливає на ціни на нафту
24tv
2024-12-03T10:21:08Z
Україна часом запускає більше дронів за ніч, ніж Росія – Федоров розповів про розробки
24tv
2024-12-03T10:46:46Z
Як записати дитину з особливими освітніми потребами у садок: покрокова інструкція для батьків
24tv
2024-12-03T10:45:48Z
У Сербії презентували марку, присвячену 210-й річниці від дня народження Шевченка
УкраинФорм
2024-12-03T10:45:45Z
"Вічна слава Герою!": на фронті обірвалося життя відомого українського артиста
Политека
2024-12-03T10:43:03Z
Як українцям не допустити повторного нападу Росії? Відповідь бійця Третьої штурмової
ГЛАВКОМ NET
2024-12-03T10:42:56Z
Дві українки потрапили до списку «100 жінок року» за версією BBC
Детектор М
2024-12-03T10:40:08Z
Традиційні страви на Святвечір: три стародавні страви
TSN
2024-12-03T10:39:56Z
Як дізнатися, що вас додали в "чорний список": у "Київстар" розкрили головну ознаку
Политека
2024-12-03T10:27:29Z
До 15 грудня — набір учасників на програму «Медіана: спільнота журналістики змін»
Детектор М
2024-12-03T10:21:46Z
Росіяни атакували енергетичні об'єкти на Рівненщині та Тернопільщині: частково немає світла та води
Комсомольская правда
2024-12-03T10:43:12Z
Житомирянин називав себе капітаном корабля та брав гроші за фейкове працевлаштування
InternetUA
2024-12-03T10:28:54Z
У Харкові затримали молодика, який підпалював трансформаторні підстанції
Мій Харків
2024-12-03T10:28:35Z
ДТП у Дніпрі: у поліції заперечили, що слідчий відмовився спілкуватися з батьками загиблої дитини
Фокус
2024-12-03T10:27:17Z
Розгромив м'ясний відділ: в Японії ведмідь вломився в супермаркет
24tv
2024-12-03T10:24:30Z
Наречена загинула у день свого весілля: згорьований чоловік розповів, якими були її останні слова
TSN
2024-12-03T10:21:50Z
Атака на інфраструктурний об'єкт Рівненщини: ДСНС показали фото наслідків
TSN
2024-12-03T10:21:11Z
Тернопільщина та Рівненщина знову під ударом: головне про нічну атаку 3 грудня
24tv
2024-12-03T10:09:27Z
На Одещині ВАЗ збив двох прикордонників на блокпосту, один з них загинув
Комсомольская правда
2024-12-03T10:07:43Z
Сьогодні футболістки збірної України зіграють матч-відповідь проти Бельгії
УкраинФорм
2024-12-03T10:48:45Z
Єрмак закликав спортсменів долучатися до ініціативи з повернення дітей
УкраинФорм
2024-12-03T10:48:05Z
Раньєрі: Поки в нас були сили, ми відбивалися та відповідали
Football.ua
2024-12-03T10:21:31Z
"Рома" з Довбиком зазнала четвертої поразки поспіль у чемпіонаті Італії
TSN
2024-12-03T10:21:20Z
Хокей: захисник Ігор Мережко закинув свою другу шайбу в чеській Екстралізі
УкраинФорм
2024-12-03T10:18:33Z
Україна опустилася на одну сходинку в рейтингу націй Кубка Біллі Джин Кінг
УкраинФорм
2024-12-03T10:15:55Z
В Німеччині відправили до в'язниці чотирьох вбивць неповнолітніх баскетболістів з України
24tv
2024-12-03T10:03:00Z
Не Кличко: названо наступного суперника Дюбуа в титульному бою
24tv
2024-12-03T09:48:15Z
Зінченко, Жезус та Ківьор можуть покинути Арсенал у 2025 році
Football.ua
2024-12-03T09:46:59Z
Ніколи не фотографуйте ці 5 речей: накличете лихо на себе і дім
24tv
2024-12-03T10:51:11Z
Любителям пухнастиків на замітку: як очистити будинок від шерсті домашніх тварин
24tv
2024-12-03T10:39:55Z
На які курорти не варто їхати на Новий Рік 2025
24tv
2024-12-03T10:21:31Z
Яка червона риба найкраща для домашнього засолювання: поради професійних кухарів
TSN
2024-12-03T09:51:13Z
Як Львів готується до свят: Святий Миколай у кросівках і збанкрутілі ресторани
Комсомольская правда
2024-12-03T09:34:38Z
Вони підкорюють серця: 5 жіночих імен, які найбільше притягують чоловіків
24tv
2024-12-03T09:33:49Z
Навіщо француженки ставлять миску з оцтом у духовку
GlavRed
2024-12-03T09:27:10Z
Коли котлети та курочка вже не так смакують: як приготувати хека на сковороді
24tv
2024-12-03T08:54:47Z
Які продукти можуть зберігатися без холодильника роками: поради при блекауті
Политека
2024-12-03T08:40:47Z
Представлені Honor 300, 300 Pro та 300 Ultra — селфі-камера 50 МП f/2.1 за ціною від $320
ITC
2024-12-03T10:52:31Z
Кіберполіція інформує про відповідальність за вчинення різних видів булінгу
Украина Криминальная
2024-12-03T10:51:51Z
NASA попросило допомогти з ідеями щодо порятунку астронавта з Місяця
Portaltele
2024-12-03T10:37:17Z
Що треба зробити, щоб побутова техніка не згоріла під час відключень світла
24tv
2024-12-03T10:31:52Z
Ретроградний Марс: коли повертаються колишні чоловіки
Фокус
2024-12-03T10:30:22Z
Відбулася галузева нарада з обговорення питань бронювання персоналу інтернет-провайдерів
InternetUA
2024-12-03T10:21:32Z
Xiaomi 15 Ultra: новий флагман отримає гігантську камеру, але батарею меншу, ніж у конкурентів
ITC
2024-12-03T10:16:53Z
Українцям пояснили, як працює сучасний Wi-Fi роутер
InternetUA
2024-12-03T10:16:43Z
OPPO Enco Air4 в Україні: ANC до 32 дБ, до 43 годин автономної роботи, та ціна 3499 грн
ITC
2024-12-03T10:16:35Z
Зимова шина Michelin Alpin 7: ключовий фактор чіпкості
AutoCentre
2024-12-03T10:46:14Z
Huawei представили стильний електрифікований кросовер із запасом ходу понад 1000 км
Фокус
2024-12-03T10:30:46Z
Від $41 000: у США показали стильний електричний фургон TELO з потужністю суперкара
AutoGeek
2024-12-03T10:27:30Z
Відео дня: у Mercedes-Benz вперше розповіли, як працює гібридна система болідів “Формули-1”
AutoGeek
2024-12-03T09:54:42Z
Новий електричний кросовер DS отримав офіційне ім’я та розкрив інтер’єр
AutoGeek
2024-12-03T09:22:34Z
Toyota освіжила зовнішність високопродуктивного хетчбека Yaris
AutoCentre
2024-12-03T09:13:10Z
З запасом ходу понад 1000 км: кросовер Avatr 11 отримав гібридну версію
AutoGeek
2024-12-03T08:54:52Z
Кросовери і новинки ринку: названо найпопулярніші авто в Україні
Фокус
2024-12-03T08:36:27Z
Власник Cybertruck знайшов величезний недолік, який робить цей пікап найгіршим рішенням для зими
24tv
2024-12-03T08:33:46Z