MY.UAНовини
Врятували Харків від обстрілів артилерії․ Бійці ГУР про надскладну операцію, що тривала пів року
Врятували Харків від обстрілів артилерії․ Бійці ГУР про надскладну операцію, що тривала пів року

Врятували Харків від обстрілів артилерії․ Бійці ГУР про надскладну операцію, що тривала пів року

За умов великої війни, яку веде Росія проти України, будь-яка успішно проведена операція може змінити ситуацію на фронті не лише тактично, але й стратегічно. Причому наслідки боєзіткнення часто стають зрозумілими далеко не одразу. Наприклад,зачистка росіян із "вишок Бойка", на перший погляд, виглядала як локальна перемога у морі. Проте контроль за цими об'єктами дав змогу авіації завдавати ударів по системах ППО ворога в Криму. Після "зачищення" низки С-300, С-400 та інших зенітно-ракетних комплексів, Storm Shadow полетіли вже у штаб Чорноморського флоту. Тобто повернення платформ "Петро Годованець", "Україна", "Таврида" та "Сиваш" дало змогу Україні докорінно змінити безпекову ситуацію в Криму.

Операція з прориву фронту на напрямках Балаклія – Шевченкове – Куп'янськ, обумовила успіх всього Слобожанського контрнаступу й до вкрай швидкого звільнення практично всієї Харківської області.

Подібних моментів, які призводили до глобальних змін на фронті, або ж не давали ворогу здобути величезних успіхів, було чимало. Однією з таких сторінок в історії російсько-української війни єзачистка лісу під селом Липці підрозділами активних дій ГУР МО. Вибивання ворога з позицій зусиллями хлопців та дівчат з "Кракена, "Артану", "Іноземного легіону", "Легіону "Свобода Росії", а також бійців НГУ та ЗСУ, змусило росіян відмовитися від ідеї прориватися до Харкова й обстрілювати місто зі ствольної артилерії. Крім того, під час цієї операції росіянам довелося коригувати свої стратегічні плани, й перекидати під Липці додаткові сили, які мали б використовувати для зупинки наших військ на Курщині.

Про те, як проходила зачистка, що тривала кілька місяців, як російське командування не усвідомлювало втрат позицій, і як хлопці билися з ворогом у надлюдських умовах, читайте у матеріалі 24 Каналу.

Ми поспілкувалися із представником "Легіону "Свобода Росії" із позивним "Бланш", офіцером спецпідрозділу Kraken "Мотилем", офіцером "Артану" "Хохлом" та лідером групи Ronin Team, американцем Мюреєм, що воює у складі "Іноземного легіону".

Росіяни накопичували сили для прориву ближче до Харкова

Згідно з офіційними даними, село Липці та його околиці довгий час захищали здебільшого військовослужбовці підрозділу "Хартія". Подекуди до них на підсилення приїжджали бійці ГУР, ЗСУ та інших служб. Командування росіян усвідомлювало, що вихід до цього населеного пункту є для них вкрай важливим, оскільки можливість руйнувати місто-мільйонник артилерією була б для них козирем у майбутніх переговорах. Крім того, шалені обстріли обласного центру спричинили б хвилю вимушених переселень, створили додатковий тиск на економіку та органи влади, а також призвели б до погіршення морально-психологічного стану українців.

Тож окупанти накопичували сили, аби мати змогу прорвати лінію фронту та створити умови, за яких втримати невеликий, проте вкрай важливий населений пункт, захисники України б не могли. Розуміючи це, керівництво Головного управління розвідки спланувало операцію, яка б унеможливила втілення планів ворога у життя.


Від лісу під Липцями до центру Харкова якихось 30 кілометрів / Скриншот з deepstatemap

Різні фази операції тривали з травня по жовтень 2024 року. Частина з них була умовно "тихою", коли розвідники вивчали російські позиції, збирали інформацію про їх логістику, командні пункти тощо. Згодом деякі підрозділи ГУР виконували підготовчі місії для того, щоб окупанти на початку дуже активної частини операції перебували у максимально некомфортних для себе умовах. Лише після цього почалася висадка бійців-спецпризначенців для тотальної зачистки всього ворожого у лісі.


Спецпризначенцям довелося працювати в умовах обмеженого огляду / Скриншот з відео ГУР МО

Перед прибуттям на місце операції ми зробили всю стандартну тренувальну роботу для нашого розгортання "на землі". На жаль, характер нашої роботи й те, наскільки швидко змінюється ситуація у цій війні, створюють безліч проблем на полі бою. Ми часто розуміємо, куди саме нас відправлять, проте гадки не маємо, як виглядатимуть бойові дії в тому чи іншому районі саме під час нашого прибуття, – розповів боєць "Іноземного легіону" Мюрей. – Тож ми привели хлопців у загальну готовність до бою, а в зоні операції почали залучати бійців у ролях, що не потребували безпосередньої участі у штурмових діях. Щоб вони з мінімальним ризиком для себе вивчили місцевість та зрозуміли всі ризики, з якими зіштовхнуться.

Росіяни облаштували величезну систему підземних тунелів та "нір"

Як розповіли учасники операції, особлива складність її полягала саме в ділянці місцевості: достатньо густі насадження, що не давали змоги бачити далі, ніж на 15 – 20 метрів. Велика кількість достатньо глибоких ярів, якими доводилося просуватися при абсолютній перевазі росіян, що займали позиції на висоті, робили місію ще складнішою.

Крім того, росіяни провели в лісі достатньо довгий час, щоб "вбивчо" облаштувати свої позиції. Вони мали низку тунелів, "нір", бліндажів, окопів та інших інженерних споруд, тож розвідникам доводилося штурмувати позиції, очікуючи на смертельну небезпеку в будь-який момент у будь-якому місці. "Доповнювали" картину ворожі безпілотники, які працювали в режимі нон-стоп.

Через складний рельєф місцевості ворог не міг атакувати нас за допомогою FPV-дронів. Проте не могли застосовувати їх і ми. Скиди – інша справа. Від них буквально не було куди подітися. Над головою висіло по два-три дрони щонайменше, – згадує офіцер спецпідрозділу "Кракен" із позивним "Мотиль". – Нашою проблемою було ще й те, що мали обмежену кількість входів у ліс. Ворог про це знав, тому намагався гатити артилерією та мінами по цих ділянках. Це ускладнювало логістику, евакуацію поранених тощо.

Проте аналогічна ситуація була і в росіян. Місць, через які вони могли перекидати живу силу, боєкомплект та їжу на позиції, було не так багато. Тож спецпризначенці зосередилися на тому, щоб відрізати ворога від забезпечення. Лише після взяття критично важливих для росіян точок під вогневий контроль, штурмові групи просувалися вперед.

Наші фахівці з БпЛА постійно шукали маршрути ворога, а також цілі для артилерії. Коригували удари як нашої арти по позиціях росіян, так і роботу суміжних підрозділів. Здебільшого займалися саме цим та контрбатарейною боротьбою. Завдавали ворогу відчутних втрат, забезпечували прикриття хлопцям з "Артану" та "Кракена", які переважно й зачищали ворогів у лісі,
– відзначив командир відділення "Легіону "Свобода Росії" "Бланш".

Російське командування гадки не мало, що відбувається на полі бою

Росіяни, які перебували на передовій позиції, як розповіли спецпризначенці ГУР МО, здебільшого не були вмотивованими солдатами. Проте більшість із них давала бій та відчайдушно чинила спротив, навіть попри той факт, що командування погано їх забезпечувало, а деякі позиції взагалі не мали зв'язку з офіцерами. Росіяни мешкали у мережі "нір", подекуди не знаючи, де перебувають сусідні дружні війська. Взаємодія між їх суміжними підрозділами була вкрай слабкою.

Подекуди й завдяки тому бійцям-розвідникам вдалося застигати ворогів зненацька.

Ми постійно виявляли слабкі точки ворожої оборони. Відрізані від постачання та можливості підходу підкріплень. Висувалися туди й захоплювали ці позиції. Про ворогів можу сказати, що вони рідко відступали: або здавалися в полон, або гинули. Мабуть, боялися так званого "обнулення". Чув, що практика розстрілу своїх на цій ділянці фронту була розповсюджена, – розповів офіцер "Артану" з позивним "Хохол".

Дивіться відео роботи бійців спецпідрозділу "Артан" під Липцями:

Проте було чимало таких, хто здавався, усвідомлюючи всю безвихідь ситуації. Хоч російське командування організувало потужну оборону лісу в плані використання особливості місцевості, наповнення позицій великою кількістю бійців, це подекуди зіграло проти них. Через дуже розгалужену мережу інженерних споруд та окопів, відповідальні за оборону на цій ділянці фронту просто не могли проконтролювати ситуацію на кожній позиції. Тож коли українські спецпризначенці почали зачистку, у штабі росіян довго не розуміли, що відбувається.


За період перебування в лісі під Липцями, росіяни облаштували мережу дуже укріплених позицій / Скриншот з відео ГУР МО

На деяких позиціях, наскільки я знаю, просто не було командирів. Російські військові могли перебувати по 6 – 7 днів без води і їжі, пити з калюж. Офіцери, які мали б контролювати ситуацію в тому чи іншому окопі, просто завчасно відійшли. Зокрема й тому більш високе керівництво не мало контролю над своїми передовими позиціями. Вони не розуміли, яку ділянку вже контролюємо ми, а яка стала "сірою зоною",
– підкреслив Мюрей.

Певний хаос у командуванні росіян призвів до суттєвого поповнення обмінного фонду. Коли відповідальні за ділянку фронту зрозуміли, що українські війська беруть під контроль певну частину лісу, вони почали відправляти підкріплення на ті позиції, які вважали своїми. Проте на той момент ці окопи вже тиждень як перебували у глибокому тилу. Тож коли такі групи виходили на потрібну їм точку, одразу неочікувано для себе попадали в оточення без можливості чинити опір.


Росіян відправляли підсилювати позиції, які були захоплені у них тиждень тому / Скриншот з відео ГУР МО

Ми переграли росіян і в організації, і з точки зору навичок бійців

За словами спецпризначенців, вся активна фаза операції проходила за "тактикою салямі". Спочатку передові загони "Артану" та "Кракена" захоплювали перші позиції росіян і закріплювалися на них. Після цього бійці "Іноземного легіону", а також "ЛСР" заводили на ці позиції побратимів з "Хартії", а ударні кулаки ГУР знову йшли вперед.

Штурми та зачистки деяких ділянок тривали в середньому три-чотири доби. Потім десь три дні треба було на те, щоб підтягнути сили, організувати логістику і визначити наступні точки, по яких ми будемо бити. Розвідували обстановку, розуміли, скільки сил та засобів нам необхідно для вибивання противника, і потім знову кілька днів просувалися,
– розповів боєць "Кракена".

Умови, в яких бійцям-розвідникам доводилося битися проти численних угруповань ворога, вимагали постійної зібраності та професіоналізму. Зокрема, завдяки індивідуальній майстерності, злагодженню та перевазі в спорядженні підрозділам активних боїв і вдалося повернути ліс під контроль України.

З точки зору особистих навичок, ми переграли росіян. В принципі, практично всюди, де ми працюємо, так і відбувається. Втім, знаєте, коли по вас стріляють через густу рослинність, визначити якість супротивника складно. Вже під час аналізу дій ворога у післяопераційному періоді, ми бачили, наскільки часто вони атакували своїх, використовували невигадливі тактики. У переважній більшості ми діяли проти середньостатистичного російського солдата. Через природні особливості місцевості окупанти з позицій не могли відстежувати наші переміщення. Але протилежна сторона цієї проблеми полягає в тому, що вони знали, куди нам треба рухатися, де нас чекати, – підкреслив Мюрей з "Іноземного легіону". – Проте будь-які зіткнення, в яких брала участь наша група під час відбиття лісу під Липцями, не свідчили про участь у них російських спецпризначенців. Якби ми побачили, скажімо, використання тепловізійних прицілів від третьої особи кулеметниками, більш високу точність ударів БпЛА, то мав би підозру, що зіштовхнулися з кимось із рашистської еліти. Певне нестандартне мислення з боку ворожих дроноводів було, але таких було геть небагато.

Утім, групи дійсно навчених та досвідчених російських спецпризначенців все ж були залучені для відбиття наступу українських захисників. Коли командування ворога розібралося в масштабах створеної проблеми, вони відправили "гасити пожежу" групу ГРУшників. Проте цих фахівців достатньо швидко накрили з безпілотників та артилерії, і їм довелося відступити з втратами.

Вже під кінець всієї операції мені довелося заводити на позиції двох хлопців із "Хартії". Ми мали пройти метрів 100 з одного окопу до іншого, проте трохи відхилилися з курсу. Почалася стрілянина. По нас працюють кулемети, автомати з глушниками. І роблять все далеко не так, як середньостатистичні окупанти. Нацгвардійці, яких заводив, були дуже навантажені спорядженням, їжею та БК, у мене залишалося не так багато набоїв. Коротше, довелося відкотитися назад і повторювати вихід через добу. У цей час якраз ГРУшників і розмотав хтось із суміжників, – сказав ЛСРівець.

Вибух міни зірвав люк з евака

Прицільний вогонь зі стрілецької зброї з "нір" та бункерів, постійна робота скидами, а також відпрацювання РСЗО по українських військових у ліс – були не єдиними проблемними аспектами операції. Росіяни постійно гатили по тилах підрозділів, намагаючись унеможливити логістику та вивезення поранених. Крім того, штурмові загони розвідників після кількох днів активної зачистки гостро потребували ротації.


Висадка десанту, як і евакуація позицій – вкрай небезпечні етапи операції / Скриншот з відео ГУР МО

Медична евакуація була спільним завданням для всіх підрозділів, які перебували на ділянці фронту. Передові загони "Артану" та "Кракена" надавали допомогу своїм травмованим та пораненим, а також виводили їх із "червоної" зони в "помаранчеву". Там вже бійців приймали здебільшого хлопці з "Іноземного легіону" чи ЛСР. Допомагали з цим і представники "Хартії".

Доставка свіжих сил до точки виконання завдання, вивезення поранених, підвезення БК – це надскладна робота навіть на безпечній території. Коли ж по тобі лупить авіація, працюють БпЛА, артилеристи, мінометники, ситуація докорінно міняється. Росіяни постійно били по тилу наших передових підрозділів, по точках, куди приїжджали спеціалізовані автівки для завантаження "трьохсотих". Щоб ви розуміли, коли я виїжджав із пораненим хлопцем, біля еваку розірвалася міна. Спочатку не звернув на це уваги, а потім дивлюся, люк просто знесло. Думаю, ну нічого собі, оце повезло, – поділився враженнями "Бланш".

Операція під Липцями допомогла українським військовим на Курщині

Станом на сьогодні, підрозділи активних дій ГУР МО вже остаточно передали відвойовані позиції захисникам та захисницям з "Хартії", а бійці цього підрозділу закріпилися на ділянці фронту. Операція спецпризначенців, згідно з відкритими даними, призвела до звільнення 400 гектарів лісового масиву на північ від Харкова. Росіяни втратили вбитими та пораненими майже цілий полк.

Утім, найголовнішим наслідком зачистки є виснаження ворога на цьому напрямку. Щоб не втратити контроль над стратегічно важливою місцевістю, росіянам довелося навіть відмовитися від перекидання резервів з Бєлгородщини на Курщину. Тож звільнення лісу під Липцями певною мірою дозволило "розвантажити" наступальні угруповання Сил оборони на території Росії.

Окупанти мали плани захопити Липці й тероризувати Харків вогнем з артилерії. В такий спосіб вони могли знищувати цілі райони міста. Натомість після цієї поразки, на мою думку, їм доведеться кардинально поміняти свої плани. Якщо "Хартія" втримає позиції, обласний центр може перебувати в умовній безпеці. Наскільки, звісно, це можливо, адже до нього все одно долітають і ракети, і КАБи, – підкреслив офіцер "Артану".

Теги за темою
Статті
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Українська компанія "Мономах" продавала чай до РФ - власника вже шукають
TSN
2025-07-07T10:18:47Z
Долар близький до історичних антирекордів: який курс американської валюти
24tv
2025-07-07T10:15:21Z
Тунець не по кишені? Є риба, кіло якої коштує втричі дешевше
Telegraf
2025-07-07T10:06:16Z
Американо-український інвестиційний фонд відбудови — шанс без гарантії
ZN UA
2025-07-07T10:04:09Z
Нові умови торгівлі України з ЄС: більшість квот зросла, лібералізація продовжиться
AgroPortal
2025-07-07T10:00:40Z
ЦПД: Повідомлення про збій на Південноукраїнській АЕС – фейк росіян
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T09:57:38Z
Нафта дешевшає через рішення ОПЕК+ збільшити видобуток у серпні
УкраинФорм
2025-07-07T09:57:22Z
Нові експортні мита на сою і ріпак коштуватимуть агровиробникам мільярди гривень - ВАР
Agravery
2025-07-07T09:46:53Z
Коли в Україні з’являться монети 1 і 2 гривні нового дизайну
24tv
2025-07-07T09:33:21Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У Британії поширюється новий штам коронавірусу
1News
2025-07-07T10:18:48Z
Коли найкраще тренуватися в спеку: корисні поради, які треба знати
24tv
2025-07-07T09:18:18Z
Чому з’являються мурашки на шкірі і коли це варто сприймати як сигнал проблем зі здоровʼям
24tv
2025-07-07T09:00:22Z
Інновація Microsoft: медичний ШІ точніший і дешевший за лікарів
InternetUA
2025-07-07T08:45:55Z
Як пережити спеку у місті: ці поради допоможуть вам почуватися комфортно завжди
24tv
2025-07-07T07:03:01Z
Позбавить від болю і зніме набряклість: лікарі назвали овоч, який врятує від артриту
Знай
2025-07-07T06:51:34Z
Ваша фізична активність залежить від часу засинання: коли краще лягати спати
24tv
2025-07-07T04:24:17Z
ГУР публікує наказ РФ про нарощення військ у Вірменії, попри спростування Єревана
Европейская правда
2025-07-07T10:18:33Z
Bloomberg: Зеленський обговорював із Трампом заміну посла України в США
Европейская правда
2025-07-07T10:18:25Z
Посол США у Тбілісі розповіла про лист з погрозами адміністрації Трампа від "Грузинської мрії"
Европейская правда
2025-07-07T10:18:25Z
Російський дрон вбив 2 людей на Сумщині
24tv
2025-07-07T10:15:31Z
Її квартиру купив російський полковник: як виглядає сталінка у Дніпрі, де колись жила Тимошенко
Telegraf
2025-07-07T10:15:30Z
Путін може фінансувати війну ще багато років завдяки хитрому плану – Алексашенко
GlavRed
2025-07-07T10:15:29Z
Російський «Первый канал» вирізав згадку про Україну у старому випуску гри «Що? Де? Коли?
Детектор М
2025-07-07T10:15:07Z
В ISW попередили про загрозу масових заворушень в Ірані
Хвиля
2025-07-07T10:12:06Z
ТЦК змінюють формат роботи після ударів РФ: у ЗСУ зробили важливу заяву
GlavRed
2025-07-07T10:09:48Z
Гороскоп за картами Таро на 7 липня 2025 року: Дівам не варто боятися зробити перший крок, а Водоліям слід наважитися на більше
TSN
2025-07-07T10:18:12Z
Якщо ефективна робота ЗСУ продовжиться, можна буде говорити про зрив літнього наступу РФ на Запоріжжі — аналітик
ZN UA
2025-07-07T10:18:11Z
Росія масовано атакує Запоріжжя дронами: щонайменше 10 людей постраждали
ZN UA
2025-07-07T10:12:08Z
Таємниче озеро Волині: подейкують, що в ньому живе велетенський старезний сом
24tv
2025-07-07T10:09:26Z
На Львівщині у ТЦК посилено заходи безпеки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T10:09:16Z
В епіцентрі вибуху опинилась уся група: канадський ROSHEL врятував життя бійців НГУ
Фокус
2025-07-07T10:06:50Z
У переплаті майже ₴11,6 млн за електроенергію підозрюють колишню посадовицю КП «Київпастранс»
Украина Криминальная
2025-07-07T10:03:08Z
Orbán vs. Ukraine and EU: who will prevail?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T10:00:24Z
У Запоріжжі СБУ затримала агентів ФСБ, які готували підрив воїнів "Азову"
24tv
2025-07-07T09:51:31Z
Вручення повісток під час мобілізації: що потрібно знати військовозобов’язаним
24tv
2025-07-07T10:18:16Z
Які пенсії отримують поліцейські в Україні та кому можуть скасувати виплати
24tv
2025-07-07T10:15:14Z
Непридатні ракетні установки: експосадовця Міноборони підозрюють у розтраті ₴ 90 мільйонів
УкраинФорм
2025-07-07T10:15:08Z
Впродовж вихідних Греція врятувала сотні мігрантів біля островів Гавдос і Крит
Европейская правда
2025-07-07T10:09:05Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Сумській області: де доступні виплати від ООН
Политека
2025-07-07T10:00:24Z
Викрито експосадовця Міноборони, який вкрав ₴90 млн на закупівлі протитанкового озброєння для ЗСУ
Украина Криминальная
2025-07-07T10:00:16Z
"Те, що вона пережила, - не передати словами": якими були останні дні покійної Тетяни Шеліги
GlavRed
2025-07-07T09:57:30Z
Виплати у липні: чи отримають пенсії українці, що перебувають на ТОТ
24tv
2025-07-07T09:51:43Z
Як кохали великі українці: у вересні виходить книга «Відомі українці: психологія стосунків»
Вива
2025-07-07T09:36:58Z
Ці 3 неочікувані речі можуть знецінити ваш дім на 20%
24tv
2025-07-07T09:45:57Z
Тирамісу-болс за лічені хвилини: готуємо трендовий десерт цього літа
24tv
2025-07-07T09:42:19Z
Можна довірити все: 3 знаки зодіаку ніколи не розкриють ваші секрети
GlavRed
2025-07-07T09:27:40Z
Про таку сезонну страву ви точно не знали: ці кабачкові сендвічі можна подати навіть до святкового столу
Telegraf
2025-07-07T09:18:51Z
Учені довели формулу щастя: потрібно виконати всього 7 дій, щоб стати щасливим
Фокус
2025-07-07T09:00:06Z
Курортна Затока майже вщент розбита: пляжі закриті, а пансіонати намагаються вижити
Telegraf
2025-07-07T08:42:22Z
5 жіночих імен, які приносять своїм власницям нещастя
24tv
2025-07-07T08:42:00Z
Китайський гороскоп на завтра 8 липня: Тиграм - серйозна розмова, Півням - компроміс
GlavRed
2025-07-07T08:27:47Z
Мухи не витримають і зникнуть: 4 натуральні засоби відлякають комах від вашої оселі
GlavRed
2025-07-07T08:27:45Z
Засуджено російського агента, який намагався спалити будівлю Укрпошти на Вінниччині
Украина Криминальная
2025-07-07T10:15:58Z
Помер мобілізований, який нібито вистрибнув з кузова вантажівки дорогою на полігон у Львівській області
Комсомольская правда
2025-07-07T10:07:05Z
У російському порту Усть-Луг на танкері стався витік аміаку - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-07T10:06:47Z
Ворог атакував Дніпровський район Херсона, поранена жінка
УкраинФорм
2025-07-07T10:04:27Z
Жахлива аварія на Нюрбургрингу: Porsche 911 GT3 RS зіткнувся з BMW M2
Топ Жир
2025-07-07T10:03:10Z
Унаслідок атаки по Запоріжжю пошкоджений університет
УкраинФорм
2025-07-07T09:57:46Z
На Закарпатті внаслідок ДТП на КРП загинув військовослужбовець ДПСУ – затримано водійку з ознаками спʼяніння
Украина Криминальная
2025-07-07T09:51:39Z
У Києві потяг на смерть збив жінку
24tv
2025-07-07T09:51:15Z
У Харкові кількість постраждалих унаслідок ранкового обстрілу зросла до 29
УкраинФорм
2025-07-07T09:48:22Z
Автор кліпів Трінчер та Tayanna став креативним продюсером та режисером нацвідбору на "Дитяче Євробачення"
Комсомольская правда
2025-07-07T10:09:54Z
Майкл Дуглас заявив, що більше не зніматиметься в кіно
Комсомольская правда
2025-07-07T10:07:05Z
Соломія Вітвіцька купила двокімнатну квартиру в Києві і розсекретила, за які кошти
TSN
2025-07-07T09:48:16Z
100 доларів за полотно: японський стартап створює картини з мозкових хвиль
Фокус
2025-07-07T09:42:20Z
58-річна Ольга Сумська показала кадри "без фотошопу", але в мережі повірили не всі
Фокус
2025-07-07T09:30:52Z
80-річний Майкл Дуглас оголосив про завершення акторської кар'єри і назвав причину
TSN
2025-07-07T09:24:16Z
Під час святкування 60-річчя Scorpions: вокаліст гурту Judas Priest підтримав Україну
24tv
2025-07-07T09:03:22Z
«Тебе не любила» від Лісан: поп-панк гімн для тих, хто обрав себе і не прогадав
Storyboom
2025-07-07T09:01:24Z
Легендарний купальник з 50-х повертається: його носить Дуа Ліпа та Кайлі Дженнер
24tv
2025-07-07T08:30:39Z
Унікальний дизайн та механіка: Porsche 911 отримав спецверсію на честь ювілею клубу
AutoCentre
2025-07-07T10:07:51Z
Електромобіль Mercedes-Benz EQS провалився на ринку: у компанії придумали пояснення
AutoGeek
2025-07-07T09:57:38Z
В Україні стартують продажі нового Peugeot 3008 з потужним двигуном: комплектації та ціни
ЗаРулем
2025-07-07T09:54:16Z
Дешевша Tesla чи зменшена Model Y? Помічений дивний прототип авто
ITC
2025-07-07T09:46:57Z
Чому люди обирають Nissan Qashqai: головні переваги оновленого кросовера
Корреспондент
2025-07-07T09:15:09Z
Найкомпактніший кросовер Chevrolet помічений на тестах
AutoCentre
2025-07-07T09:09:32Z
Tesla Robotaxi дивно поводиться під час поїздки і може висадити вас у полі через негоду
24tv
2025-07-07T08:33:42Z
Найменший електромобіль Toyota: Suzuki всередині та натяк на Land Cruiser зовні
ЗаРулем
2025-07-07T07:36:04Z
Рідкісний Porsche 911 виставили на продаж майже за 2,7 млн ​​доларів
AutoCentre
2025-07-07T07:12:23Z
Майбутній Samsung Galaxy S25 FE протестували у Geekbench
InternetUA
2025-07-07T10:16:23Z
«Знести» Xbox і Copilot: Windows 11 25H2 дозволить видаляти системні програми
ITC
2025-07-07T10:07:15Z
Користувачі Google випадково знайшли "послання" інопланетян на одному острові
Фокус
2025-07-07T10:06:20Z
Apple випустить сім нових продуктів, які носять на голові: про що мова
InternetUA
2025-07-07T10:04:54Z
TikTok готує окремий застосунок для США перед продажем американським інвесторам. Стара версія працюватиме до березня
AIN
2025-07-07T10:04:37Z
Стартап, що пропонує «похорон у космосі», загубив прах 166 померлих по дорозі
ITC
2025-07-07T10:00:57Z
Чому у жирафів на тілі є плями: відповідь учених може здивувати
Фокус
2025-07-07T09:57:17Z
Ваш комп'ютер можуть зламати хакери з Північної Кореї: як розпізнати небезпеку
Фокус
2025-07-07T09:51:32Z
Нова гра Mecha Break зібрала понад 50 тисяч гравців за перші 10 хвилин
Знай
2025-07-07T09:51:27Z
Поліна Тупало - серед лідерок баскетбольного Євро U18 після стартових ігор
УкраинФорм
2025-07-07T10:12:25Z
25-й кадр: яким Томаса Мюллера запам’ятають вболівальники Баварії
Football.ua
2025-07-07T10:07:18Z
Мілан наблизився до трансферу Яшарі: Брюгге отримав пропозицію у 33 мільйони євро
Football.ua
2025-07-07T09:57:58Z
Федерація боксу Росії символічно покарала спортсменку, яка накурила мавпу вейпом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T09:54:49Z
Шкрініар узгодив повноцінний контракт із Фенербахче
Football.ua
2025-07-07T09:54:04Z
Наполі розглядає повернення Осімгена до складу команди
Football.ua
2025-07-07T09:46:38Z
Жіноча збірна України з волейболу U22 зіграє на Євро-2026
УкраинФорм
2025-07-07T09:39:06Z
Тео Ернандес в найближчий час стане гравцем Аль-Хіляла
Football.ua
2025-07-07T09:30:37Z
Лікар помилково відрізав здоровий меніск: чемпіонка Європи не може відновитися після операції
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T09:27:12Z