MY.UAНовини
Врятували Харків від обстрілів артилерії․ Бійці ГУР про надскладну операцію, що тривала пів року
Врятували Харків від обстрілів артилерії․ Бійці ГУР про надскладну операцію, що тривала пів року

Врятували Харків від обстрілів артилерії․ Бійці ГУР про надскладну операцію, що тривала пів року

За умов великої війни, яку веде Росія проти України, будь-яка успішно проведена операція може змінити ситуацію на фронті не лише тактично, але й стратегічно. Причому наслідки боєзіткнення часто стають зрозумілими далеко не одразу. Наприклад,зачистка росіян із "вишок Бойка", на перший погляд, виглядала як локальна перемога у морі. Проте контроль за цими об'єктами дав змогу авіації завдавати ударів по системах ППО ворога в Криму. Після "зачищення" низки С-300, С-400 та інших зенітно-ракетних комплексів, Storm Shadow полетіли вже у штаб Чорноморського флоту. Тобто повернення платформ "Петро Годованець", "Україна", "Таврида" та "Сиваш" дало змогу Україні докорінно змінити безпекову ситуацію в Криму.

Операція з прориву фронту на напрямках Балаклія – Шевченкове – Куп'янськ, обумовила успіх всього Слобожанського контрнаступу й до вкрай швидкого звільнення практично всієї Харківської області.

Подібних моментів, які призводили до глобальних змін на фронті, або ж не давали ворогу здобути величезних успіхів, було чимало. Однією з таких сторінок в історії російсько-української війни єзачистка лісу під селом Липці підрозділами активних дій ГУР МО. Вибивання ворога з позицій зусиллями хлопців та дівчат з "Кракена, "Артану", "Іноземного легіону", "Легіону "Свобода Росії", а також бійців НГУ та ЗСУ, змусило росіян відмовитися від ідеї прориватися до Харкова й обстрілювати місто зі ствольної артилерії. Крім того, під час цієї операції росіянам довелося коригувати свої стратегічні плани, й перекидати під Липці додаткові сили, які мали б використовувати для зупинки наших військ на Курщині.

Про те, як проходила зачистка, що тривала кілька місяців, як російське командування не усвідомлювало втрат позицій, і як хлопці билися з ворогом у надлюдських умовах, читайте у матеріалі 24 Каналу.

Ми поспілкувалися із представником "Легіону "Свобода Росії" із позивним "Бланш", офіцером спецпідрозділу Kraken "Мотилем", офіцером "Артану" "Хохлом" та лідером групи Ronin Team, американцем Мюреєм, що воює у складі "Іноземного легіону".

Росіяни накопичували сили для прориву ближче до Харкова

Згідно з офіційними даними, село Липці та його околиці довгий час захищали здебільшого військовослужбовці підрозділу "Хартія". Подекуди до них на підсилення приїжджали бійці ГУР, ЗСУ та інших служб. Командування росіян усвідомлювало, що вихід до цього населеного пункту є для них вкрай важливим, оскільки можливість руйнувати місто-мільйонник артилерією була б для них козирем у майбутніх переговорах. Крім того, шалені обстріли обласного центру спричинили б хвилю вимушених переселень, створили додатковий тиск на економіку та органи влади, а також призвели б до погіршення морально-психологічного стану українців.

Тож окупанти накопичували сили, аби мати змогу прорвати лінію фронту та створити умови, за яких втримати невеликий, проте вкрай важливий населений пункт, захисники України б не могли. Розуміючи це, керівництво Головного управління розвідки спланувало операцію, яка б унеможливила втілення планів ворога у життя.


Від лісу під Липцями до центру Харкова якихось 30 кілометрів / Скриншот з deepstatemap

Різні фази операції тривали з травня по жовтень 2024 року. Частина з них була умовно "тихою", коли розвідники вивчали російські позиції, збирали інформацію про їх логістику, командні пункти тощо. Згодом деякі підрозділи ГУР виконували підготовчі місії для того, щоб окупанти на початку дуже активної частини операції перебували у максимально некомфортних для себе умовах. Лише після цього почалася висадка бійців-спецпризначенців для тотальної зачистки всього ворожого у лісі.


Спецпризначенцям довелося працювати в умовах обмеженого огляду / Скриншот з відео ГУР МО

Перед прибуттям на місце операції ми зробили всю стандартну тренувальну роботу для нашого розгортання "на землі". На жаль, характер нашої роботи й те, наскільки швидко змінюється ситуація у цій війні, створюють безліч проблем на полі бою. Ми часто розуміємо, куди саме нас відправлять, проте гадки не маємо, як виглядатимуть бойові дії в тому чи іншому районі саме під час нашого прибуття, – розповів боєць "Іноземного легіону" Мюрей. – Тож ми привели хлопців у загальну готовність до бою, а в зоні операції почали залучати бійців у ролях, що не потребували безпосередньої участі у штурмових діях. Щоб вони з мінімальним ризиком для себе вивчили місцевість та зрозуміли всі ризики, з якими зіштовхнуться.

Росіяни облаштували величезну систему підземних тунелів та "нір"

Як розповіли учасники операції, особлива складність її полягала саме в ділянці місцевості: достатньо густі насадження, що не давали змоги бачити далі, ніж на 15 – 20 метрів. Велика кількість достатньо глибоких ярів, якими доводилося просуватися при абсолютній перевазі росіян, що займали позиції на висоті, робили місію ще складнішою.

Крім того, росіяни провели в лісі достатньо довгий час, щоб "вбивчо" облаштувати свої позиції. Вони мали низку тунелів, "нір", бліндажів, окопів та інших інженерних споруд, тож розвідникам доводилося штурмувати позиції, очікуючи на смертельну небезпеку в будь-який момент у будь-якому місці. "Доповнювали" картину ворожі безпілотники, які працювали в режимі нон-стоп.

Через складний рельєф місцевості ворог не міг атакувати нас за допомогою FPV-дронів. Проте не могли застосовувати їх і ми. Скиди – інша справа. Від них буквально не було куди подітися. Над головою висіло по два-три дрони щонайменше, – згадує офіцер спецпідрозділу "Кракен" із позивним "Мотиль". – Нашою проблемою було ще й те, що мали обмежену кількість входів у ліс. Ворог про це знав, тому намагався гатити артилерією та мінами по цих ділянках. Це ускладнювало логістику, евакуацію поранених тощо.

Проте аналогічна ситуація була і в росіян. Місць, через які вони могли перекидати живу силу, боєкомплект та їжу на позиції, було не так багато. Тож спецпризначенці зосередилися на тому, щоб відрізати ворога від забезпечення. Лише після взяття критично важливих для росіян точок під вогневий контроль, штурмові групи просувалися вперед.

Наші фахівці з БпЛА постійно шукали маршрути ворога, а також цілі для артилерії. Коригували удари як нашої арти по позиціях росіян, так і роботу суміжних підрозділів. Здебільшого займалися саме цим та контрбатарейною боротьбою. Завдавали ворогу відчутних втрат, забезпечували прикриття хлопцям з "Артану" та "Кракена", які переважно й зачищали ворогів у лісі,
– відзначив командир відділення "Легіону "Свобода Росії" "Бланш".

Російське командування гадки не мало, що відбувається на полі бою

Росіяни, які перебували на передовій позиції, як розповіли спецпризначенці ГУР МО, здебільшого не були вмотивованими солдатами. Проте більшість із них давала бій та відчайдушно чинила спротив, навіть попри той факт, що командування погано їх забезпечувало, а деякі позиції взагалі не мали зв'язку з офіцерами. Росіяни мешкали у мережі "нір", подекуди не знаючи, де перебувають сусідні дружні війська. Взаємодія між їх суміжними підрозділами була вкрай слабкою.

Подекуди й завдяки тому бійцям-розвідникам вдалося застигати ворогів зненацька.

Ми постійно виявляли слабкі точки ворожої оборони. Відрізані від постачання та можливості підходу підкріплень. Висувалися туди й захоплювали ці позиції. Про ворогів можу сказати, що вони рідко відступали: або здавалися в полон, або гинули. Мабуть, боялися так званого "обнулення". Чув, що практика розстрілу своїх на цій ділянці фронту була розповсюджена, – розповів офіцер "Артану" з позивним "Хохол".

Дивіться відео роботи бійців спецпідрозділу "Артан" під Липцями:

Проте було чимало таких, хто здавався, усвідомлюючи всю безвихідь ситуації. Хоч російське командування організувало потужну оборону лісу в плані використання особливості місцевості, наповнення позицій великою кількістю бійців, це подекуди зіграло проти них. Через дуже розгалужену мережу інженерних споруд та окопів, відповідальні за оборону на цій ділянці фронту просто не могли проконтролювати ситуацію на кожній позиції. Тож коли українські спецпризначенці почали зачистку, у штабі росіян довго не розуміли, що відбувається.


За період перебування в лісі під Липцями, росіяни облаштували мережу дуже укріплених позицій / Скриншот з відео ГУР МО

На деяких позиціях, наскільки я знаю, просто не було командирів. Російські військові могли перебувати по 6 – 7 днів без води і їжі, пити з калюж. Офіцери, які мали б контролювати ситуацію в тому чи іншому окопі, просто завчасно відійшли. Зокрема й тому більш високе керівництво не мало контролю над своїми передовими позиціями. Вони не розуміли, яку ділянку вже контролюємо ми, а яка стала "сірою зоною",
– підкреслив Мюрей.

Певний хаос у командуванні росіян призвів до суттєвого поповнення обмінного фонду. Коли відповідальні за ділянку фронту зрозуміли, що українські війська беруть під контроль певну частину лісу, вони почали відправляти підкріплення на ті позиції, які вважали своїми. Проте на той момент ці окопи вже тиждень як перебували у глибокому тилу. Тож коли такі групи виходили на потрібну їм точку, одразу неочікувано для себе попадали в оточення без можливості чинити опір.


Росіян відправляли підсилювати позиції, які були захоплені у них тиждень тому / Скриншот з відео ГУР МО

Ми переграли росіян і в організації, і з точки зору навичок бійців

За словами спецпризначенців, вся активна фаза операції проходила за "тактикою салямі". Спочатку передові загони "Артану" та "Кракена" захоплювали перші позиції росіян і закріплювалися на них. Після цього бійці "Іноземного легіону", а також "ЛСР" заводили на ці позиції побратимів з "Хартії", а ударні кулаки ГУР знову йшли вперед.

Штурми та зачистки деяких ділянок тривали в середньому три-чотири доби. Потім десь три дні треба було на те, щоб підтягнути сили, організувати логістику і визначити наступні точки, по яких ми будемо бити. Розвідували обстановку, розуміли, скільки сил та засобів нам необхідно для вибивання противника, і потім знову кілька днів просувалися,
– розповів боєць "Кракена".

Умови, в яких бійцям-розвідникам доводилося битися проти численних угруповань ворога, вимагали постійної зібраності та професіоналізму. Зокрема, завдяки індивідуальній майстерності, злагодженню та перевазі в спорядженні підрозділам активних боїв і вдалося повернути ліс під контроль України.

З точки зору особистих навичок, ми переграли росіян. В принципі, практично всюди, де ми працюємо, так і відбувається. Втім, знаєте, коли по вас стріляють через густу рослинність, визначити якість супротивника складно. Вже під час аналізу дій ворога у післяопераційному періоді, ми бачили, наскільки часто вони атакували своїх, використовували невигадливі тактики. У переважній більшості ми діяли проти середньостатистичного російського солдата. Через природні особливості місцевості окупанти з позицій не могли відстежувати наші переміщення. Але протилежна сторона цієї проблеми полягає в тому, що вони знали, куди нам треба рухатися, де нас чекати, – підкреслив Мюрей з "Іноземного легіону". – Проте будь-які зіткнення, в яких брала участь наша група під час відбиття лісу під Липцями, не свідчили про участь у них російських спецпризначенців. Якби ми побачили, скажімо, використання тепловізійних прицілів від третьої особи кулеметниками, більш високу точність ударів БпЛА, то мав би підозру, що зіштовхнулися з кимось із рашистської еліти. Певне нестандартне мислення з боку ворожих дроноводів було, але таких було геть небагато.

Утім, групи дійсно навчених та досвідчених російських спецпризначенців все ж були залучені для відбиття наступу українських захисників. Коли командування ворога розібралося в масштабах створеної проблеми, вони відправили "гасити пожежу" групу ГРУшників. Проте цих фахівців достатньо швидко накрили з безпілотників та артилерії, і їм довелося відступити з втратами.

Вже під кінець всієї операції мені довелося заводити на позиції двох хлопців із "Хартії". Ми мали пройти метрів 100 з одного окопу до іншого, проте трохи відхилилися з курсу. Почалася стрілянина. По нас працюють кулемети, автомати з глушниками. І роблять все далеко не так, як середньостатистичні окупанти. Нацгвардійці, яких заводив, були дуже навантажені спорядженням, їжею та БК, у мене залишалося не так багато набоїв. Коротше, довелося відкотитися назад і повторювати вихід через добу. У цей час якраз ГРУшників і розмотав хтось із суміжників, – сказав ЛСРівець.

Вибух міни зірвав люк з евака

Прицільний вогонь зі стрілецької зброї з "нір" та бункерів, постійна робота скидами, а також відпрацювання РСЗО по українських військових у ліс – були не єдиними проблемними аспектами операції. Росіяни постійно гатили по тилах підрозділів, намагаючись унеможливити логістику та вивезення поранених. Крім того, штурмові загони розвідників після кількох днів активної зачистки гостро потребували ротації.


Висадка десанту, як і евакуація позицій – вкрай небезпечні етапи операції / Скриншот з відео ГУР МО

Медична евакуація була спільним завданням для всіх підрозділів, які перебували на ділянці фронту. Передові загони "Артану" та "Кракена" надавали допомогу своїм травмованим та пораненим, а також виводили їх із "червоної" зони в "помаранчеву". Там вже бійців приймали здебільшого хлопці з "Іноземного легіону" чи ЛСР. Допомагали з цим і представники "Хартії".

Доставка свіжих сил до точки виконання завдання, вивезення поранених, підвезення БК – це надскладна робота навіть на безпечній території. Коли ж по тобі лупить авіація, працюють БпЛА, артилеристи, мінометники, ситуація докорінно міняється. Росіяни постійно били по тилу наших передових підрозділів, по точках, куди приїжджали спеціалізовані автівки для завантаження "трьохсотих". Щоб ви розуміли, коли я виїжджав із пораненим хлопцем, біля еваку розірвалася міна. Спочатку не звернув на це уваги, а потім дивлюся, люк просто знесло. Думаю, ну нічого собі, оце повезло, – поділився враженнями "Бланш".

Операція під Липцями допомогла українським військовим на Курщині

Станом на сьогодні, підрозділи активних дій ГУР МО вже остаточно передали відвойовані позиції захисникам та захисницям з "Хартії", а бійці цього підрозділу закріпилися на ділянці фронту. Операція спецпризначенців, згідно з відкритими даними, призвела до звільнення 400 гектарів лісового масиву на північ від Харкова. Росіяни втратили вбитими та пораненими майже цілий полк.

Утім, найголовнішим наслідком зачистки є виснаження ворога на цьому напрямку. Щоб не втратити контроль над стратегічно важливою місцевістю, росіянам довелося навіть відмовитися від перекидання резервів з Бєлгородщини на Курщину. Тож звільнення лісу під Липцями певною мірою дозволило "розвантажити" наступальні угруповання Сил оборони на території Росії.

Окупанти мали плани захопити Липці й тероризувати Харків вогнем з артилерії. В такий спосіб вони могли знищувати цілі райони міста. Натомість після цієї поразки, на мою думку, їм доведеться кардинально поміняти свої плани. Якщо "Хартія" втримає позиції, обласний центр може перебувати в умовній безпеці. Наскільки, звісно, це можливо, адже до нього все одно долітають і ракети, і КАБи, – підкреслив офіцер "Артану".

Теги за темою
Статьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Что делать, если смартфон не видит карту памяти: как быстро исправить ошибку
Политека
2025-02-07T00:00:01Z
Пустыня сохранила свидетельства работорговли: в Израиле нашли захоронение 2500-летней давности
TSN
2025-02-06T22:06:35Z
Avowed будет работать с частотой «до 60 кадров в секунду» на Xbox Series X
GameMag
2025-02-06T21:37:15Z
Раскрыты награды для российских игроков за предрегистрацию в новой онлайн-RPG Rememento: White Shadow
GameMag
2025-02-06T21:31:40Z
Как увеличить время работы телефона на Android: важные советы, если смартфон почти разрядился
Политека
2025-02-06T21:27:56Z
Битва сильнейших: В Москве стартует главное киберспортивное событие по Warface – LAN-финал Astrum League Championship
GameMag
2025-02-06T21:19:29Z
Спустя века поисков: ученые раскрыли содержимое свитка из Геркуланума
Фокус
2025-02-06T20:45:38Z
В России начались продажи нового ударопрочного смартфона HONOR X9c
GameMag
2025-02-06T20:19:01Z
Январь-2025 стал самым теплым за всю историю наблюдений: климатологи сказали, каким будет год
TSN
2025-02-06T19:54:45Z
Гороскоп на 7 февраля: именно сегодня есть шанс взять себя и жизнь в руки
Знай
2025-02-07T02:30:51Z
Худшие периоды 2025 года для Козерогов: топ главных разочарований
Comments UA
2025-02-06T23:30:25Z
Простой тест: какой вы человек в любви
TSN
2025-02-06T21:18:42Z
Сладкая вкусняшка, для которой не нужно преть на кухне: просто вылейте тесто на пергамент
Telegraf
2025-02-06T20:30:35Z
Нежная и вкусная выпечка: рецепт творожного пирога с яблоками
Фокус
2025-02-06T20:15:43Z
Львам — возвращение старых проблем, Тельцам — справедливость: гороскоп Таро на 7 февраля 2025 года
Telegraf
2025-02-06T18:54:48Z
Сытный и вкусный салат с сельдью и картофелем: рецепт быстрого блюда
Фокус
2025-02-06T18:00:03Z
ТОП-3 способа, как получить от позы «наездница» еще больше удовольствия
Comments UA
2025-02-06T17:57:37Z
Имена, которые привлекают успех, гармонию и счастье: какие женщины просто обречены на удачу
Знай
2025-02-06T17:51:52Z
В Хмельнитчине раздались взрывы, российские дроны долетели до запада Украины
ZN UA
2025-02-07T00:22:41Z
В лицеях Ровно школьники за один день устроили несколько драк: есть серьезно пострадавший
Telegraf
2025-02-06T20:24:32Z
В Украине не хватает спасателей для ликвидации пожаров: что известно
Comments UA
2025-02-06T19:36:19Z
Пятнадцать лет проведут в тюрьме поджигатели объектов Укрзализныци на Буковине
ZN UA
2025-02-06T19:34:11Z
Пытались покончить жизнь самоубийством? В России два полковника выпали из окон
Telegraf
2025-02-06T19:00:31Z
В аварии самолета Tecnam в Подмосковье погибли два военных инструктора: детали
Апостроф
2025-02-06T18:39:56Z
Украинцам рассылают сообщения о сокращении количества спасателей: в ГСЧС отреагировали
Фокус
2025-02-06T18:30:45Z
38-летний мужчина отказался получать повестку, потому что он "верен только Богу": чем это закончилось
TSN
2025-02-06T17:51:22Z
"Массовые сокращения в ГСЧС": в МВД назвали фейком призыв самостоятельно ликвидировать пожары
Апостроф
2025-02-06T17:45:02Z
Украинский баскетболист Лень впервые с 2021 года сменил клуб в НБА
ZN UA
2025-02-07T00:37:56Z
Барселона з хет-триком Феррана Торреса знову познущалась над Валенсією
Football.ua
2025-02-06T22:25:54Z
Внук Мохаммеда Али сравнил Усика со своим дедушкой
Корреспондент
2025-02-06T18:15:27Z
Бундеслига: расписание и результаты матчей 21-го тура чемпионата Германии по футболу, турнирная таблица
TSN
2025-02-06T17:18:37Z
Женская сборная Украины по биатлону определилась с составом на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-06T15:18:14Z
Чисора – Валлин: где и когда смотреть бой
Telegraf
2025-02-06T14:36:37Z
Лукашенко показательно опускали во время хоккейных матчей с Путиным
Telegraf
2025-02-06T12:42:55Z
Экс-футболист "Шахтера" может возобновить карьеру после инфаркта
ZN UA
2025-02-06T12:22:02Z
Промоутер Усика назвал причину, почему украинец не проведет бой с Баколе
Корреспондент
2025-02-06T11:06:54Z
Близнецам будет сложно, а Ракам стоит энергично работать: гороскоп по картам Таро на 7 февраля 2025 года
TSN
2025-02-07T02:21:43Z
Эксгумация жертв Волынской трагедии начнется в апреле Тернопольской области
ZN UA
2025-02-07T00:34:48Z
Шахта "Торецкая" стала для оккупантов настоящим "Бермудским треугольником" – обозреватель
TSN
2025-02-07T00:21:58Z
Зеленский оценил результаты Курской операции
Корреспондент
2025-02-06T23:24:31Z
В Киеве раздались взрывы
Корреспондент
2025-02-06T21:45:38Z
Сложилось слово "срака": на каком участке фронта у ВСУ - мгновение до катастрофы
Comments UA
2025-02-06T20:21:56Z
Киеву и области угрожают вражеские беспилотники: что известно
TSN
2025-02-06T20:21:45Z
Земельная коррупция в Киевсовете: разоблачена преступная организация
Корреспондент
2025-02-06T19:51:16Z
Без опознавательных знаков, но с автоматами: украинские пограничники без предупреждения стреляют по гражданским машинам
Знай
2025-02-06T19:21:20Z
"Его нельзя стабилизировать": Оззи Осборн перестал ходить
GlavRed
2025-02-06T20:33:36Z
В России поддерживающий Украину певец выпрыгнул из окна во время обыска по делу о поддержке ВСУ
Comments UA
2025-02-06T20:03:10Z
Голливудский актер Бен Стиллер прокомментировал поездку в Украину "за деньги USAID"
Comments UA
2025-02-06T19:54:13Z
Украинские победители Евровидения попали в скандал из-за отказа помогать ВСУ/Менджмент Kalush заявил, что "не публикует и не распространяет сборы, имеющие характер оружия"
Апостроф
2025-02-06T19:39:46Z
Нацотбор на "Евровидение 2025": где смотреть, как голосовать и какой сюрприз подготовили звезды
Фокус
2025-02-06T19:30:40Z
Кто такая Анна Саваи — новый амбассадор Dior и «темная лошадка» мира кино
Marie Claire
2025-02-06T19:00:40Z
Как Кейт Миддлтон и Белла Хадид: 9 способов носить кружево в 2025 году
Marie Claire
2025-02-06T18:00:22Z
Пристрастилась к алкоголю и заметно постарела: как изменилась путинистка Валюха из "Сватов"
Telegraf
2025-02-06T17:39:29Z
У Оззи Осборна прогрессирует болезнь Паркинсона: будет ли концерт Black Sabbath в июле
Фокус
2025-02-06T17:27:05Z
Отстранение работника от работы: когда это разрешается работодателю
ZN UA
2025-02-07T02:01:33Z
Какой будет пенсия мужчины в 2025 году, если зарабатывал по 9 тыс грн
Telegraf
2025-02-07T01:30:23Z
Зеленский подписал закон о запрете изъятия органов у погибших военных
ZN UA
2025-02-07T01:15:21Z
Мужчина пришел похвастаться друзьям новыми зубами, но был заключен в тюрьму: что он с ними сделал
Фокус
2025-02-07T01:12:39Z
Интересные диалектизмы: что такое віхтик, луток, бармаки
ZN UA
2025-02-07T01:04:13Z
Праздник 7 февраля: что нельзя делать сегодня, если не хотите столкнуться с нищетой
Telegraf
2025-02-06T22:21:09Z
День ангела 7 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-06T22:21:00Z
7 февраля 2025 года: преподобного Луки Элладского - что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-02-06T22:00:49Z
ВСУ активизировались на Курщине: как ответили россияне
Comments UA
2025-02-06T21:45:58Z
Чем полезны пробиотики и когда их нужно употреблять
Comments UA
2025-02-07T02:00:52Z
Виды рака, которые чаще всего возникают у мужчин
Comments UA
2025-02-07T00:45:27Z
Украинских медиков будут "разбронировать": как это будет происходить
Апостроф
2025-02-07T00:06:42Z
Голубые или карие: что известно о цвете глаз, волос и кожи неандертальцев
Фокус
2025-02-06T20:03:38Z
Назван фрукт, который поможет похудеть на 3 килограмма за 3 дня
TSN
2025-02-06T16:48:59Z
Ученые выяснили, какие привычки присущи людям с высоким IQ
Корреспондент
2025-02-06T16:18:44Z
Израильские врачи нашли лекарство от редкой "аллергии на оргазм"
Корреспондент
2025-02-06T16:09:59Z
Нечем будет дышать? В некоторых регионах может ухудшиться качество воздуха
Telegraf
2025-02-06T16:09:57Z
Медуслуги перейдут в онлайн: рецепты, направления и планы лечения будут в смартфоне
Знай
2025-02-06T14:30:36Z
Штат USAID сократят в 34 раза - Reuters
Корреспондент
2025-02-07T02:30:06Z
Когда снова подорожают яйца
Gazeta UA
2025-02-06T23:45:42Z
В Украине ликвидируют еще один банк - Коминвестбанк
ZN UA
2025-02-06T22:58:52Z
Инфляция 12%: экономистка рассказала, что будет с учетной ставкой НБУ и емкостью рынка в Украине
Знай
2025-02-06T21:42:56Z
Важно для всех при обмене 100 долларов: украинцев предупредили о возможных сложностях
Хвиля
2025-02-06T20:45:54Z
Готовить кошельки и заначки? Что будет с тарифами на воду под конец зимы
Знай
2025-02-06T20:30:33Z
Глава Минэнерго раскрыл газовые потребности Украины до конца 2025 года
Хвиля
2025-02-06T19:39:36Z
Украинские облигации стремительно выросли в цене: что произошло
Comments UA
2025-02-06T19:24:23Z
Саудовская Аравия повысила цены на нефть
Корреспондент
2025-02-06T18:54:05Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
Американская мощь: пикап Dodge завелся и поехал после 42 лет простоя в лесу
Фокус
2025-02-06T12:51:36Z
Водителям запрещено использовать ремень безопасности: где и почему действуют такие правила
UAToday
2025-02-06T12:30:54Z
В Одессе заметили новейший электрокар Xiaomi: в чем его особенность
Telegraf
2025-02-06T11:03:30Z
Какие новые автомобили выбирают украинцы в 2025 году
Фокус
2025-02-06T10:06:40Z
Звезда гонок: знаменитый Ferrari 60-х продали за $36 миллионов
Фокус
2025-02-06T09:00:10Z
Трамп намерен "искоренить антихристианские предубеждения"
Корреспондент
2025-02-07T02:00:20Z
Картели важнее? У Трампа разогнали группу, работавшую над противодействием обходу санкций
Telegraf
2025-02-07T00:03:37Z
Минюст США распустил группу по поиску активов российских олигархов
Корреспондент
2025-02-06T23:36:59Z
"Козырь" Украины. Новая атака на Курщине
Корреспондент
2025-02-06T23:07:05Z
Новый министр обороны США посетит "Рамштайн" 12 февраля
ZN UA
2025-02-06T22:54:41Z
Экономика РФ приближается к краху: что похоронит Кремль
Comments UA
2025-02-06T22:42:29Z
Сирия готова покинуть российские военные базы
Gazeta UA
2025-02-06T22:33:12Z
Евлаш объявил, что идет с должности спикера Воздушных сил ВСУ
Апостроф
2025-02-06T22:30:52Z
"Россия более опасна, чем когда-либо", - Business Insider об опыте войны РФ с Украиной и реальной угрозе НАТО
Новости Украины
2025-02-06T22:27:29Z