MY.UAНовини
Врятували Харків від обстрілів артилерії․ Бійці ГУР про надскладну операцію, що тривала пів року
Врятували Харків від обстрілів артилерії․ Бійці ГУР про надскладну операцію, що тривала пів року

Врятували Харків від обстрілів артилерії․ Бійці ГУР про надскладну операцію, що тривала пів року

За умов великої війни, яку веде Росія проти України, будь-яка успішно проведена операція може змінити ситуацію на фронті не лише тактично, але й стратегічно. Причому наслідки боєзіткнення часто стають зрозумілими далеко не одразу. Наприклад,зачистка росіян із "вишок Бойка", на перший погляд, виглядала як локальна перемога у морі. Проте контроль за цими об'єктами дав змогу авіації завдавати ударів по системах ППО ворога в Криму. Після "зачищення" низки С-300, С-400 та інших зенітно-ракетних комплексів, Storm Shadow полетіли вже у штаб Чорноморського флоту. Тобто повернення платформ "Петро Годованець", "Україна", "Таврида" та "Сиваш" дало змогу Україні докорінно змінити безпекову ситуацію в Криму.

Операція з прориву фронту на напрямках Балаклія – Шевченкове – Куп'янськ, обумовила успіх всього Слобожанського контрнаступу й до вкрай швидкого звільнення практично всієї Харківської області.

Подібних моментів, які призводили до глобальних змін на фронті, або ж не давали ворогу здобути величезних успіхів, було чимало. Однією з таких сторінок в історії російсько-української війни єзачистка лісу під селом Липці підрозділами активних дій ГУР МО. Вибивання ворога з позицій зусиллями хлопців та дівчат з "Кракена, "Артану", "Іноземного легіону", "Легіону "Свобода Росії", а також бійців НГУ та ЗСУ, змусило росіян відмовитися від ідеї прориватися до Харкова й обстрілювати місто зі ствольної артилерії. Крім того, під час цієї операції росіянам довелося коригувати свої стратегічні плани, й перекидати під Липці додаткові сили, які мали б використовувати для зупинки наших військ на Курщині.

Про те, як проходила зачистка, що тривала кілька місяців, як російське командування не усвідомлювало втрат позицій, і як хлопці билися з ворогом у надлюдських умовах, читайте у матеріалі 24 Каналу.

Ми поспілкувалися із представником "Легіону "Свобода Росії" із позивним "Бланш", офіцером спецпідрозділу Kraken "Мотилем", офіцером "Артану" "Хохлом" та лідером групи Ronin Team, американцем Мюреєм, що воює у складі "Іноземного легіону".

Росіяни накопичували сили для прориву ближче до Харкова

Згідно з офіційними даними, село Липці та його околиці довгий час захищали здебільшого військовослужбовці підрозділу "Хартія". Подекуди до них на підсилення приїжджали бійці ГУР, ЗСУ та інших служб. Командування росіян усвідомлювало, що вихід до цього населеного пункту є для них вкрай важливим, оскільки можливість руйнувати місто-мільйонник артилерією була б для них козирем у майбутніх переговорах. Крім того, шалені обстріли обласного центру спричинили б хвилю вимушених переселень, створили додатковий тиск на економіку та органи влади, а також призвели б до погіршення морально-психологічного стану українців.

Тож окупанти накопичували сили, аби мати змогу прорвати лінію фронту та створити умови, за яких втримати невеликий, проте вкрай важливий населений пункт, захисники України б не могли. Розуміючи це, керівництво Головного управління розвідки спланувало операцію, яка б унеможливила втілення планів ворога у життя.


Від лісу під Липцями до центру Харкова якихось 30 кілометрів / Скриншот з deepstatemap

Різні фази операції тривали з травня по жовтень 2024 року. Частина з них була умовно "тихою", коли розвідники вивчали російські позиції, збирали інформацію про їх логістику, командні пункти тощо. Згодом деякі підрозділи ГУР виконували підготовчі місії для того, щоб окупанти на початку дуже активної частини операції перебували у максимально некомфортних для себе умовах. Лише після цього почалася висадка бійців-спецпризначенців для тотальної зачистки всього ворожого у лісі.


Спецпризначенцям довелося працювати в умовах обмеженого огляду / Скриншот з відео ГУР МО

Перед прибуттям на місце операції ми зробили всю стандартну тренувальну роботу для нашого розгортання "на землі". На жаль, характер нашої роботи й те, наскільки швидко змінюється ситуація у цій війні, створюють безліч проблем на полі бою. Ми часто розуміємо, куди саме нас відправлять, проте гадки не маємо, як виглядатимуть бойові дії в тому чи іншому районі саме під час нашого прибуття, – розповів боєць "Іноземного легіону" Мюрей. – Тож ми привели хлопців у загальну готовність до бою, а в зоні операції почали залучати бійців у ролях, що не потребували безпосередньої участі у штурмових діях. Щоб вони з мінімальним ризиком для себе вивчили місцевість та зрозуміли всі ризики, з якими зіштовхнуться.

Росіяни облаштували величезну систему підземних тунелів та "нір"

Як розповіли учасники операції, особлива складність її полягала саме в ділянці місцевості: достатньо густі насадження, що не давали змоги бачити далі, ніж на 15 – 20 метрів. Велика кількість достатньо глибоких ярів, якими доводилося просуватися при абсолютній перевазі росіян, що займали позиції на висоті, робили місію ще складнішою.

Крім того, росіяни провели в лісі достатньо довгий час, щоб "вбивчо" облаштувати свої позиції. Вони мали низку тунелів, "нір", бліндажів, окопів та інших інженерних споруд, тож розвідникам доводилося штурмувати позиції, очікуючи на смертельну небезпеку в будь-який момент у будь-якому місці. "Доповнювали" картину ворожі безпілотники, які працювали в режимі нон-стоп.

Через складний рельєф місцевості ворог не міг атакувати нас за допомогою FPV-дронів. Проте не могли застосовувати їх і ми. Скиди – інша справа. Від них буквально не було куди подітися. Над головою висіло по два-три дрони щонайменше, – згадує офіцер спецпідрозділу "Кракен" із позивним "Мотиль". – Нашою проблемою було ще й те, що мали обмежену кількість входів у ліс. Ворог про це знав, тому намагався гатити артилерією та мінами по цих ділянках. Це ускладнювало логістику, евакуацію поранених тощо.

Проте аналогічна ситуація була і в росіян. Місць, через які вони могли перекидати живу силу, боєкомплект та їжу на позиції, було не так багато. Тож спецпризначенці зосередилися на тому, щоб відрізати ворога від забезпечення. Лише після взяття критично важливих для росіян точок під вогневий контроль, штурмові групи просувалися вперед.

Наші фахівці з БпЛА постійно шукали маршрути ворога, а також цілі для артилерії. Коригували удари як нашої арти по позиціях росіян, так і роботу суміжних підрозділів. Здебільшого займалися саме цим та контрбатарейною боротьбою. Завдавали ворогу відчутних втрат, забезпечували прикриття хлопцям з "Артану" та "Кракена", які переважно й зачищали ворогів у лісі,
– відзначив командир відділення "Легіону "Свобода Росії" "Бланш".

Російське командування гадки не мало, що відбувається на полі бою

Росіяни, які перебували на передовій позиції, як розповіли спецпризначенці ГУР МО, здебільшого не були вмотивованими солдатами. Проте більшість із них давала бій та відчайдушно чинила спротив, навіть попри той факт, що командування погано їх забезпечувало, а деякі позиції взагалі не мали зв'язку з офіцерами. Росіяни мешкали у мережі "нір", подекуди не знаючи, де перебувають сусідні дружні війська. Взаємодія між їх суміжними підрозділами була вкрай слабкою.

Подекуди й завдяки тому бійцям-розвідникам вдалося застигати ворогів зненацька.

Ми постійно виявляли слабкі точки ворожої оборони. Відрізані від постачання та можливості підходу підкріплень. Висувалися туди й захоплювали ці позиції. Про ворогів можу сказати, що вони рідко відступали: або здавалися в полон, або гинули. Мабуть, боялися так званого "обнулення". Чув, що практика розстрілу своїх на цій ділянці фронту була розповсюджена, – розповів офіцер "Артану" з позивним "Хохол".

Дивіться відео роботи бійців спецпідрозділу "Артан" під Липцями:

Проте було чимало таких, хто здавався, усвідомлюючи всю безвихідь ситуації. Хоч російське командування організувало потужну оборону лісу в плані використання особливості місцевості, наповнення позицій великою кількістю бійців, це подекуди зіграло проти них. Через дуже розгалужену мережу інженерних споруд та окопів, відповідальні за оборону на цій ділянці фронту просто не могли проконтролювати ситуацію на кожній позиції. Тож коли українські спецпризначенці почали зачистку, у штабі росіян довго не розуміли, що відбувається.


За період перебування в лісі під Липцями, росіяни облаштували мережу дуже укріплених позицій / Скриншот з відео ГУР МО

На деяких позиціях, наскільки я знаю, просто не було командирів. Російські військові могли перебувати по 6 – 7 днів без води і їжі, пити з калюж. Офіцери, які мали б контролювати ситуацію в тому чи іншому окопі, просто завчасно відійшли. Зокрема й тому більш високе керівництво не мало контролю над своїми передовими позиціями. Вони не розуміли, яку ділянку вже контролюємо ми, а яка стала "сірою зоною",
– підкреслив Мюрей.

Певний хаос у командуванні росіян призвів до суттєвого поповнення обмінного фонду. Коли відповідальні за ділянку фронту зрозуміли, що українські війська беруть під контроль певну частину лісу, вони почали відправляти підкріплення на ті позиції, які вважали своїми. Проте на той момент ці окопи вже тиждень як перебували у глибокому тилу. Тож коли такі групи виходили на потрібну їм точку, одразу неочікувано для себе попадали в оточення без можливості чинити опір.


Росіян відправляли підсилювати позиції, які були захоплені у них тиждень тому / Скриншот з відео ГУР МО

Ми переграли росіян і в організації, і з точки зору навичок бійців

За словами спецпризначенців, вся активна фаза операції проходила за "тактикою салямі". Спочатку передові загони "Артану" та "Кракена" захоплювали перші позиції росіян і закріплювалися на них. Після цього бійці "Іноземного легіону", а також "ЛСР" заводили на ці позиції побратимів з "Хартії", а ударні кулаки ГУР знову йшли вперед.

Штурми та зачистки деяких ділянок тривали в середньому три-чотири доби. Потім десь три дні треба було на те, щоб підтягнути сили, організувати логістику і визначити наступні точки, по яких ми будемо бити. Розвідували обстановку, розуміли, скільки сил та засобів нам необхідно для вибивання противника, і потім знову кілька днів просувалися,
– розповів боєць "Кракена".

Умови, в яких бійцям-розвідникам доводилося битися проти численних угруповань ворога, вимагали постійної зібраності та професіоналізму. Зокрема, завдяки індивідуальній майстерності, злагодженню та перевазі в спорядженні підрозділам активних боїв і вдалося повернути ліс під контроль України.

З точки зору особистих навичок, ми переграли росіян. В принципі, практично всюди, де ми працюємо, так і відбувається. Втім, знаєте, коли по вас стріляють через густу рослинність, визначити якість супротивника складно. Вже під час аналізу дій ворога у післяопераційному періоді, ми бачили, наскільки часто вони атакували своїх, використовували невигадливі тактики. У переважній більшості ми діяли проти середньостатистичного російського солдата. Через природні особливості місцевості окупанти з позицій не могли відстежувати наші переміщення. Але протилежна сторона цієї проблеми полягає в тому, що вони знали, куди нам треба рухатися, де нас чекати, – підкреслив Мюрей з "Іноземного легіону". – Проте будь-які зіткнення, в яких брала участь наша група під час відбиття лісу під Липцями, не свідчили про участь у них російських спецпризначенців. Якби ми побачили, скажімо, використання тепловізійних прицілів від третьої особи кулеметниками, більш високу точність ударів БпЛА, то мав би підозру, що зіштовхнулися з кимось із рашистської еліти. Певне нестандартне мислення з боку ворожих дроноводів було, але таких було геть небагато.

Утім, групи дійсно навчених та досвідчених російських спецпризначенців все ж були залучені для відбиття наступу українських захисників. Коли командування ворога розібралося в масштабах створеної проблеми, вони відправили "гасити пожежу" групу ГРУшників. Проте цих фахівців достатньо швидко накрили з безпілотників та артилерії, і їм довелося відступити з втратами.

Вже під кінець всієї операції мені довелося заводити на позиції двох хлопців із "Хартії". Ми мали пройти метрів 100 з одного окопу до іншого, проте трохи відхилилися з курсу. Почалася стрілянина. По нас працюють кулемети, автомати з глушниками. І роблять все далеко не так, як середньостатистичні окупанти. Нацгвардійці, яких заводив, були дуже навантажені спорядженням, їжею та БК, у мене залишалося не так багато набоїв. Коротше, довелося відкотитися назад і повторювати вихід через добу. У цей час якраз ГРУшників і розмотав хтось із суміжників, – сказав ЛСРівець.

Вибух міни зірвав люк з евака

Прицільний вогонь зі стрілецької зброї з "нір" та бункерів, постійна робота скидами, а також відпрацювання РСЗО по українських військових у ліс – були не єдиними проблемними аспектами операції. Росіяни постійно гатили по тилах підрозділів, намагаючись унеможливити логістику та вивезення поранених. Крім того, штурмові загони розвідників після кількох днів активної зачистки гостро потребували ротації.


Висадка десанту, як і евакуація позицій – вкрай небезпечні етапи операції / Скриншот з відео ГУР МО

Медична евакуація була спільним завданням для всіх підрозділів, які перебували на ділянці фронту. Передові загони "Артану" та "Кракена" надавали допомогу своїм травмованим та пораненим, а також виводили їх із "червоної" зони в "помаранчеву". Там вже бійців приймали здебільшого хлопці з "Іноземного легіону" чи ЛСР. Допомагали з цим і представники "Хартії".

Доставка свіжих сил до точки виконання завдання, вивезення поранених, підвезення БК – це надскладна робота навіть на безпечній території. Коли ж по тобі лупить авіація, працюють БпЛА, артилеристи, мінометники, ситуація докорінно міняється. Росіяни постійно били по тилу наших передових підрозділів, по точках, куди приїжджали спеціалізовані автівки для завантаження "трьохсотих". Щоб ви розуміли, коли я виїжджав із пораненим хлопцем, біля еваку розірвалася міна. Спочатку не звернув на це уваги, а потім дивлюся, люк просто знесло. Думаю, ну нічого собі, оце повезло, – поділився враженнями "Бланш".

Операція під Липцями допомогла українським військовим на Курщині

Станом на сьогодні, підрозділи активних дій ГУР МО вже остаточно передали відвойовані позиції захисникам та захисницям з "Хартії", а бійці цього підрозділу закріпилися на ділянці фронту. Операція спецпризначенців, згідно з відкритими даними, призвела до звільнення 400 гектарів лісового масиву на північ від Харкова. Росіяни втратили вбитими та пораненими майже цілий полк.

Утім, найголовнішим наслідком зачистки є виснаження ворога на цьому напрямку. Щоб не втратити контроль над стратегічно важливою місцевістю, росіянам довелося навіть відмовитися від перекидання резервів з Бєлгородщини на Курщину. Тож звільнення лісу під Липцями певною мірою дозволило "розвантажити" наступальні угруповання Сил оборони на території Росії.

Окупанти мали плани захопити Липці й тероризувати Харків вогнем з артилерії. В такий спосіб вони могли знищувати цілі райони міста. Натомість після цієї поразки, на мою думку, їм доведеться кардинально поміняти свої плани. Якщо "Хартія" втримає позиції, обласний центр може перебувати в умовній безпеці. Наскільки, звісно, це можливо, адже до нього все одно долітають і ракети, і КАБи, – підкреслив офіцер "Артану".

Теги за темою
Статті
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Через "небезпечних сусідів": в РФ обмежать мобільний звʼязок на День перемоги
Фокус
2025-05-07T11:35:03Z
Фіцо розкритикував план відмови від газу з Росії
Европейская правда
2025-05-07T11:34:49Z
Індія атакувала Пакистан: що відомо про наслідки та чи переросте конфлікт у війну ядерних держав
TSN
2025-05-07T11:34:35Z
Мерц вирушив у перше закордонне турне: перша зустріч - з Макроном
УкраинФорм
2025-05-07T11:32:21Z
У Раді планують оновити законопроєкт про пенітенціарну систему - Мін'юст
УкраинФорм
2025-05-07T11:28:47Z
Чи вдарить Росія «Орєшніком» по Києву
GlavRed
2025-05-07T11:28:28Z
Коордцентр підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів розширив діяльність на дев'ять регіонів
УкраинФорм
2025-05-07T11:28:26Z
Хто може стати наступником Путіна: названо потенційних кандидатів
GlavRed
2025-05-07T11:28:20Z
Макрон прийняв Мерца у Єлисейському палаці
Европейская правда
2025-05-07T11:28:13Z
Тарас Цимбалюк показав "секретну" сестру-красуню
GlavRed
2025-05-07T11:35:55Z
Маєток Тейлор Свіфт на півострові продають за 15 мільйонів доларів: який він всередині
24tv
2025-05-07T11:34:39Z
Мальви та серця, що неможливо розбити: що символізують костюми Ziferblat для Євробачення
24tv
2025-05-07T11:34:33Z
Зірки проти продюсерів: LAUD виграв суд, а Крупін не співатиме «чорний чемоданчик»
Комсомольская правда
2025-05-07T11:19:37Z
У Франківську ветеран, який втратив на війні руки, відкрив виставку своїх картин
УкраинФорм
2025-05-07T11:18:33Z
Трейлер рімейку «Як приборкати дракона» показав фінальну битву і польоти над островом Берк
ITC
2025-05-07T11:09:46Z
Зірка "Україна має талант" підтримав колаборантів та викладає у фейковому херсонському університеті
Комсомольская правда
2025-05-07T11:09:46Z
«Білосніжка» вийде в «цифрі» 13 травня — каса з кінотеатрів так і не перебила бюджет
ITC
2025-05-07T11:09:07Z
Учасник "Холостячки" Хветкевич у річницю шлюбу показав, яким було його весілля з чоловіком у Мексиці
TSN
2025-05-07T11:08:31Z
Повістка може бути недійсна: що треба перевірити
Знай
2025-05-07T11:35:29Z
Пенсія через втрату годувальника: який розмір виплат і хто може отримати
24tv
2025-05-07T11:34:35Z
Чи обрали вже Папу Римського: коли світ побачить нового понтифіка
Факти ICTV
2025-05-07T11:32:10Z
Литва хоче виготовляти морські дрони для себе та України
УкраинФорм
2025-05-07T11:32:06Z
Чи можна свистіти вдома: священник розставив всі крапки над "і"
GlavRed
2025-05-07T11:28:22Z
Більше, ніж у сусіда: хто отримуватиме значну пенсію після 70 років
Telegraf
2025-05-07T11:22:50Z
Як отримати громадянство Іспанії: куди звертатися та які документи необхідні
Факти ICTV
2025-05-07T11:18:55Z
День Європи 2025 в Україні: дата, історія та нові сенси
Факти ICTV
2025-05-07T11:18:04Z
В Армія+ додали 5 нових рапортів: довідки, витяги та повернення з відпустки
24tv
2025-05-07T11:08:31Z
Вигорання чи втома: як розпізнати та побороти ці стани
24tv
2025-05-07T11:34:42Z
Чи можна їсти сало щодня: лікар розповів, що буде з вашим організмом
TSN
2025-05-07T11:34:20Z
Шокувальне новоутворення на голові чоловіка виявилося "рогом диявола"
TSN
2025-05-07T11:22:45Z
Більшість і не здогадується: чи можна зберігати мед в холодильнику
24tv
2025-05-07T11:22:28Z
Посвідчення донора крові: як отримати, права та пільги
Факти ICTV
2025-05-07T11:18:17Z
Науковці назвали час, коли насправді треба приймати душ: і це не ранок
TSN
2025-05-07T10:51:18Z
Ключовий чинник безпечного застосування ЗЗР без шкоди бджолам
AgroPortal
2025-05-07T10:32:52Z
Уповільнюють старіння і появу зморщок: які продукти додати в раціон для молодості шкіри
Gazeta UA
2025-05-07T10:32:33Z
Революція датчиків: учені винайшли технологію моніторингу мозку, що виглядає як волосся
24tv
2025-05-07T09:33:38Z
Норвегія виділить гроші на підтримку України: на що піде допомога
Хвиля
2025-05-07T11:35:01Z
США втратили найбільшого імпортера нафти у світі
24tv
2025-05-07T11:34:45Z
Україна може наростити експорт ячменю попри менший урожай
AgroPortal
2025-05-07T11:34:19Z
У РФ почалася картопляна криза: ціни зросли у 4 рази, а продукт став розкішшю
GlavRed
2025-05-07T11:28:11Z
Словаччина проти плану ЄС відмовитись від російського газу до кінця 2027 року
УкраинФорм
2025-05-07T11:28:04Z
У США вперше на рівні штату дозволили включати біткойн до валютних резервів
24tv
2025-05-07T11:08:23Z
Небезпека минула: частину чорнобильських сільгоспземель визнали безпечними
24tv
2025-05-07T11:08:18Z
Розвідка Британії: РФ загрожує зростання бюджетного дефіциту через падіння цін на нафту
Европейская правда
2025-05-07T11:04:33Z
Канада розпочала процес конфіскації російського вантажного літака
УкраинФорм
2025-05-07T11:03:38Z
До 8 років ув’язнення загрожує чоловіку, який табуреткою жорстоко побив товариша
Украина Криминальная
2025-05-07T11:35:35Z
У Фінляндії розбився винищувач Hornet
Европейская правда
2025-05-07T11:34:54Z
Продавав неіснуючу мийку: уродженця рф покарали за шахрайство
InternetUA
2025-05-07T11:33:20Z
До $10000 за фейкову інвалідність: на Львівщині підозру отримали посадовець податкової та експрацівники
Украина Криминальная
2025-05-07T11:28:56Z
На Полтавщині внаслідок атаки російських БПЛА пошкоджені понад 20 будівель
УкраинФорм
2025-05-07T11:24:20Z
Групу осіб судитимуть за незаконне видобування копалин з родовища на суму понад ₴400 млн
Украина Криминальная
2025-05-07T11:18:33Z
На трасі Одеса-Рені через смертельну ДТП заблокований рух транспорту
УкраинФорм
2025-05-07T11:18:23Z
Приватбанк не повернув 207 тис. гривень: суд визнав клієнта винним у втраті його коштів
Знай
2025-05-07T11:12:53Z
"Шахед" влучив у дім: киянка розповіла, як пережила обстріли Києва з чотирма дітьми
24tv
2025-05-07T11:12:39Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: кому готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-05-07T11:32:35Z
Ворог посилює бойову частину Шахедів: в ДСНС розповіли, як вберегти своє життя
GlavRed
2025-05-07T11:28:54Z
На Подолі попри заборону розбирають корпус-пам’ятку Могилянки
Khreschatyk
2025-05-07T11:28:16Z
Душ і туалет поруч з ліжком: в Одесі продають однокімнатну квартиру всього за 7 тисяч доларів
24tv
2025-05-07T11:28:06Z
На Одещині у віці 106 років померла довгожителька
УкраинФорм
2025-05-07T11:24:52Z
Удар балістикою по Сумах: у школі працює оперативний штаб
УкраинФорм
2025-05-07T11:18:10Z
Шмигаль: У Сумах планують збудувати чотири підземні школи, в області - 11
УкраинФорм
2025-05-07T11:09:20Z
Бойовий медик, який потрапив у полон зі складним пораненням, повернувся додому
УкраинФорм
2025-05-07T11:09:19Z
Путінський знак замість цифри? Соцмережі обурені меморіалом загиблим героям у Тернополі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T11:08:13Z
Дебют у три етапи: Ferrari відклала випуск свого першого електромобіля
AutoGeek
2025-05-07T11:35:15Z
Audi планує виробництво електромобілів-позашляховиків у США через високі мита
Топ Жир
2025-05-07T11:34:45Z
Volvo презентував новий XC70, і це не універсал
AutoCentre
2025-05-07T11:09:58Z
Brabus представив супервсюдихід XL 800
AutoCentre
2025-05-07T11:09:29Z
Найгірше авто 80-х повертається: показали відроджений хетчбек Zastava Yugo
Фокус
2025-05-07T11:00:52Z
Тюнінг-ательє delta4x4 показало позашляховий варіант Mini
AutoCentre
2025-05-07T10:46:22Z
Через економію: електромобіль Mercedes-Benz CLA матиме проблеми із зарядкою у Європі
AutoGeek
2025-05-07T10:45:20Z
Rivian знижує план поставок на 2025 рік на 13%, але приховані запаси можуть виправити ситуацію
Топ Жир
2025-05-07T10:32:25Z
В Україні зростає попит на вживані авто: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-05-07T10:32:22Z
Знаменитий Bad Bunny обрав для себе 2 дуже оригінальні варіанти парфумів
24tv
2025-05-07T11:08:35Z
Стрижки, які сильно старять: які зачіски не можна робити після 50 років
24tv
2025-05-07T11:08:07Z
Рис залишатиметься свіжим роками: потрібно покласти до нього всього одну дрібничку
24tv
2025-05-07T11:00:51Z
Локації, які не хочеться пропустити: 10 найкращих туристичних місць в Німеччині
Фокус
2025-05-07T11:00:21Z
Вулкани, льодовики та золоті міста: 15 пейзажних must-visit локацій Європи від Lonely Planet
24tv
2025-05-07T10:42:52Z
У ванній їй не місце? Чи можна ставити пральну машину на кухні
Telegraf
2025-05-07T10:42:23Z
Колись там був елітний курорт. Унікальне містечко на Тернопільщині з "тропічним" кліматом
Telegraf
2025-05-07T10:09:30Z
Запіканка з сиром і локшиною: смачна вечеря на всю родину
ТСН
2025-05-07T09:36:32Z
5 елітних парфумів, що пахнуть ваніллю: їх обожнює Ріанна та Зендея
24tv
2025-05-07T09:33:22Z
Легіонер збірної України достроково завершив сезон: чому більше не вийде на поле
24tv
2025-05-07T11:34:30Z
Хто вийшов у фінал Ліги чемпіонів 2025 року
Факти ICTV
2025-05-07T11:18:09Z
Кейн дорвався до трофеїв, але за це доводиться дечим платити
Football.ua
2025-05-07T11:18:04Z
Міжнародна федерація фехтування допустила росіян до участі у змаганнях
ZN UA
2025-05-07T11:09:35Z
Від епохи Еррери до тріумфів з Моуріньо та Індзагі: всі фінали Інтера в Лізічемпіонів
24tv
2025-05-07T11:08:11Z
Трамп переконаний, що Чемпіонат світу з футболу «може бути стимулом» для РФ припинити війну
УкраинФорм
2025-05-07T11:01:40Z
Нігерійський супертяж виступив "проти" реваншу Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-07T10:54:31Z
Манчестер Юнайтед готовий продати 38 футболістів
24tv
2025-05-07T10:42:04Z
Анхель Торрес: Я хотів би залишитися в Динамо якнайдовше
Football.ua
2025-05-07T10:40:04Z
За тиждень російські хакери атакували понад 50 нідерландських сайтів
Детектор М
2025-05-07T11:33:22Z
Найуспішніший гравець Dota 2 в історії став тренером команди OG
24tv
2025-05-07T11:28:16Z
Наступну частину серії відеоігор Battlefield анонсують влітку, а реліз відбудеться вже у 2026 році
InternetUA
2025-05-07T11:18:50Z
Що дасть колонізація Марса людству? Ілон Маск висловив думку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T11:12:02Z
Вчені знайшли новий спосіб спілкування з котами — це особлива посмішка
ITC
2025-05-07T11:09:51Z
Нова функція Windows 11 повідомлятиме, коли в ваш ноутбук «підглядають» сторонні особи
ITC
2025-05-07T11:09:37Z
Майбутнє автономних авто під загрозою — моделі ШІ виявилися соціопатами
ITC
2025-05-07T11:09:36Z
Консоль Asus ROG Ally 2 «засвітилася» в інтернеті — змінений дизайн, чип Ryzen Z2 Extreme, до 64 ГБ LPDDR5X
ITC
2025-05-07T11:09:08Z
Google випадково злив оновлення дизайну Android Material 3 Expressive
24tv
2025-05-07T11:08:20Z