Китай розпочав будівництво найбільшого у світі повністю керованого радіотелескопа з діаметром 120 метрів у провінції Цзілінь. Установка призначена для вивчення планет і астероїдів, а її введення в експлуатацію заплановане на 2028 рік. За інформацією Chinese Academy of Science (CAS), на поточний момент вже завершено будівництво пальового фундаменту.
Особливістю нового радіотелескопа стане здатність передавати електромагнітні хвилі до небесних тіл та приймати відбиті від них сигнали. Це дозволить точніше визначати відстані між різними планетами, зірками та їхню віддаленість від Землі. Будівництво розпочалося у травні 2024 року.
Завдяки поворотній конструкції телескоп зможе вести спостереження за космічними об’єктами цілодобово в будь-якій точці неба над горизонтом. Важливість проєкту зросла після обвалення 300-метрового радіотелескопа Аресібо в Пуерто-Рико, який виконував функцію планетарного радара.
Наразі найбільшою у світі суцільною антеною є китайський радіотелескоп FAST з діаметром 500 метрів. Проте його конструкція у вигляді земляної чаші, розташованої у природному заглибленні, обмежує можливості спостереження. Новий телескоп, хоч і матиме меншу антену, завдяки повністю поворотному механізму буде позбавлений цього недоліку.