MY.UAНовини
П'ять питань про долар: чим погрожує Трамп, чи буде валюта BRICS та яким буде курс в 2025 році
П'ять питань про долар: чим погрожує Трамп, чи буде валюта BRICS та яким буде курс в 2025 році

П'ять питань про долар: чим погрожує Трамп, чи буде валюта BRICS та яким буде курс в 2025 році

Гривня у 2025 році може серйозно девальвувати – для цього є усі передмови, кажуть аналітики. Тим часом, у світі зростають побоювання щодо втрати доларом панівного становища основної валюти для розрахунків. Що загрожує долару та яким буде курс гривні в 2025 році?

Падіння курсу гривні триватиме в 2025 році. Так вважає більшість опитаних Фокусом експертів. До того ж, у законі про держбюджет на наступний рік Мінекономіки вже заклало середньорічний курс 45 грн за долар. "Я не бачу взагалі ніяких аргументів за те, щоби гривня продовжувала триматись, особливо в разі припинення війни, як і ресурсів для того, і економічного сенсу. А політичні мотиви завжди ведуть до того, що країна залишається і без ресурсів, і все одно приходить до ще більшої девальвації і до дефолту, ми це вже неодноразово проходили", — каже аналітик Іван Угляниця. Фокус дослідив головні та важливі питання про долар.

Питання 1. Валюта BRICS: чи очікувати на появу конкурента долару

На зустрічі країн BRICS в російській Казані піднімались питання альтернативної платіжної системи, що може скласти конкуренцію SWIFT. Крім того, йшлося і про можливу нову валюту, яка нібито змогла б потіснити долар на глобальному фінансовому ринку.

Опитані Фокусом експерти скептично ставляться до ініціативи створення нової валюти BRICS. "Крім РФ, цей крок нікому не потрібний. Бразилія та КНР мають непогані відносини з США і їм не потрібні будь-які зміни, так само як і ПАР. Щодо Індії, то це взагалі окрема тема, оскільки вони купують російську нафту з дисконтом, але не поспішають випускати виторг російських експортерів в рупіях з країни. Дії таких "друзів рф" призвели до суттєвого викривлення торгового балансу РФ і, як наслідок, до девальвації рубля", — коментує екс-член Ради НБУ Віталій Шапран.

Важливо Скасування долара і протистояння із Заходом не буде: де Росія провалилася на саміті БРІКС

Пропагандою називає заяви про нову валюту аналітик Іван Угляниця, який впевнений: ця історія абсолютно нереалістична, а заяви не мають під собою якогось реального підґрунтя, окрім політичного піару, пропаганди. "Серед основних ідей, окрім політичних, це спроба знайти якийсь механізм уникнення санкцій, їх обходу, убезпечення себе від конфіскації резервів або їх заморозки. Зменшення іншої залежності від західної фінансової та юридичної системи через зменшення розрахунків в західній банківській системі. Також ідея в тому, аби через власну валюту, ринок капіталу, емісію і так далі впливати на інші країни, ринки", — зазначає аналітик у розмові з Фокусом.

У групі країн BRICS головним все жє Китай і його рішення, а не ініціативи РФ чи іншої країни, кажуть експерти
Фото: Секрет фірми

Про те, що нової валюти від BRICS, ймовірно, не буде, каже фінансовий аналітик Андрій Шевчишин. "Я не вірю в єдину валюту BRICS. Головний отримувач економічних статків і влади (в даній групі країн, — Фокус) – це Китай. Отже, на яких принципах має працювати така валюта? Хто буде формувати резерви? Чиї це мають бути статки в основі? На 80% може бути головним Китай. Але навіщо йому створювати валюту, коли вже є юань? У Китаю є свої амбіції щодо юаню. Але юань не вільно конвертована валюта. Важлива також думка інших економічних контрагентів, як то Індія, яка не зацікавлена в посиленні влади Китаю та його валюти. Я не бачу основи для такої валюти BRICS, і така валюта навряд чи потрібна Китаю", — каже Андрій Шевчишин.

Питання 2. Заява Трампа: чи готові США до нових заходів впливу на країни BRICS

Новообраний президент США Дональд Трамп нещодавно озвучив погрозу запровадити 100-відсоткове мито на товари з країн BRICS, якщо буде створена нова валюта. За його словами, "немає шансів, що БРІКС замінить долар США в міжнародній торгівлі, і будь-яка країна, яка спробує, повинна помахати Америці на прощання".

Ні Комуністична партія Китаю, ні уряд Бразилії не будуть боротись за примарні ідеї РФ, щоб наразитись на ризик мита в 100% від США, кажуть експерти

Фактично Трамп вимагає від країн припинити спроби ініціювати створення нової валюти, або ж США запровадять проти таких країн стовідсоткові мита на їхній експорт.

Важливо Європейські війська в Україні: як Трамп планує залучити ЄС до завершення війни

За словами Івана Угляниці, Трамп зараз багатьом погрожує митом: від Мексики та Канади до Китаю і Європи. "Важко навіть сказати, яка вага якоїсь реальності в цьому, чи це більше тактика таких агресивних перемовин. Я бачу це, як пустоту з обох боків. Не існує загрози з боку умовного БРІКС створити таку валюту або використовувати одну з валют, країн, що входять в БРІКС з цією метою, як і відповідно пусті погрози на неіснуючу загрозу появи такої валюти, тобто чисто політичний піар з обох сторін", — зазначає експерт.

Дональд Трамп своїм меседжем відправив сигнал, що США готові запроваджувати мита в разі загрозливих для їх економіки рішень інших держав
Фото: CNBC

Тим часом, на думку Віталія Шапрана, повідомлення від Трампа — дуже грамотний політичний крок. "Трампу не потрібна нова торгова війна, але він хоче покращати торгові умови для США. Тож він почав експлуатувати фактор, який, крім РФ, нікому не потрібний. Така його заява — це перш за все потужний удар по РФ і позиціям путіна у БРІКС. Ні Комуністична партія Китаю, ні уряд Бразилії не будуть боротись за примарні ідеї РФ, щоб наразитись на ризик мита в 100% від США. Тут ймовірність перемоги Трампа 99%, а для нас це сигнал, що Трамп добре розуміє геополітичний базис ситуації на ринках, які розвиваються", — зазначає експерт у коментарі Фокусу.

Питання 3. Чи є загрози для американської валюти?

Панівне становище долара, яка головної валюти для розрахунків у світі, ймовірно, зберігатиметься ще довго. Проте ризики, що долар поступово втрачатиме свої позиції, все ж є.

"Я думаю, що США, як і інші країни до того, самі йдуть таким шляхом, коли долар поступово втрачатиме цю роль, і його замінить якась інша валюта, або валюти, або долар почне втрачати свою вагу і в розрахунках, і в резервах. Тобто основні проблеми – всередині, зовнішні фактори, як конкуруючі валюти і так далі, вони виникають або підсвічують наявні вже проблеми. Через заяви БРІКС Штатам не треба перейматись, треба перейматись тим, чому вони виникли, ці заяви, що відбувається в самих Штатах і Західному світі. Йдеться про кризу в їх соціально-політичній системі, що поступово підриватиме статус долара, як головної світової валюти", — каже Іван Угляниця.

Найближчими роками панівна роль долара зберігатиметься, впевнені економісти
Фото: Getty Images

На думку фінансового аналітика Андрія Шевчишина, деякі ризики для долара, як головної валюти для розрахунків, створені самими США, чий зовнішній борг зростає до неймовірних розмірів. За даними американського міністерства фінансів, станом на 2 січня 2024 року, розмір державного боргу сягнув 34,001 трлн. доларів. "Ризик пов'язаний з трилліонами боргу США, який підтримується новими залученнями борговими від інших країн, що вкладаються в американські облігації. А якщо вони припинять вкладатись? Зростає ризик підвищення вартості обслуговування держборгу, що буде реальним тягарем для бюджету США", — каже Андрій Шевчишин.

Важливо Заради грошей. Чи мусить Україна підняти тарифи і податки для отримання траншів від МВФ

І все ж у найближчі 10 років, зауважує Віталій Шапран, роль долара, як основної валюти у світі, зберігатиметься. Тоді як перейматись заявами країн BRICS Штатам точно не варто, каже експерт, хоча для США є сенс використати недолугі ініціативи Путіна, щоб показати, хто господар в світовій економіці.

Питання 4. Що і чому відбувається на валютному ринку України на початку грудня

2 грудня НБУ встановив офіційний курс 41,58 грн. за долар, тоді як місяць тому 2 листопада курс був на позначці 41,22 грн/дол.

Відключення електроенергії та загальні очікування девальвації посилили попит на іноземну валюте

В кінці листопада 2024 року на міжбанківському валютному ринку України відчутно зріс попит на іноземну валюту. "У цьому тренді багато складових: і перехідна дата, в яку більшість українців отримують регулярні доходи, й доволі великі погашення раніше випущених ОВДП, і повернення відключень еклектики через масовані обстріли інфраструктури, які додатково підвищують тривожність серед українців. Та й загальні девальваційні очікування, які традиційно посилюються у грудні через очікування додаткового тиску на гривню через підвищені бюджетні видатки наприкінці року", — пояснила Анна Золотько, директор департаменту казначейських операцій Unex Bank.

Важливо Яким буде валютний курс взимку 2024 року та чи варто купувати долари прямо зараз

Експерт повідомила, що минулого тижня середньоденний обсяг торгів на ВРУ перевищив 213 млн. дол., що на 20-30 млн. дол. більше "стандартних" показників останніх кількох місяців. А Національний банк збільшив інтервенції протягом тижня до 708,5 млн. дол., що на 118,5 млн. дол. більше показників позаминулого тижня. На початку перших торгів грудня вартість американського долару на міжбанку доходила до рівнів 41,69 грн/дол.

Одна з важливих причин послаблення курсу — завершення календарного періоду, закриття зовнішньоекономічних контрактів та підвищені бюджетні видатки. Все це, каже Анна Золотько, впливає на попит на валюту.

Населення продовжує активно купувати долари
Фото: УНИАН

Важливо і те, що населення продовжує скуповувати іноземну валюту. Це пояснюється підвищеними девальваційними очікуваннями. "За перші 28 днів листопада чиста купівля ними іноземної валюти склала 1,227 млрд. дол., що не набагато менше показників жовтня. Усі намагаються не відкладати придбання валюти, що призводить до концентрації попиту та стимулює зростання курсу", — каже Анна Золотько.

Питання 5. Яким буде курс гривні в 2025 році та зо впливатиме на нього

На 2025 рік експерти прогнозують девальвацію гривні. Але глибина падіння курсу гривні залежить виключно від військово-політичних чинників – продовження або зупинення гарячої фази війни та сум і ритмічності надходження міжнародної фінансової допомоги.

За час війни населення України накопичило додатково понад 14,7 млрд. доларів

"На курс гривні наразі впливають переважно політичні чинники, оскільки наявність достатньої західної допомоги – це політичне питання, так само, як і використання цієї допомоги на утримання курсу. Оскільки Україна в такій критичній мірі залежить від зовнішньої допомоги, політики, на якій базується і місцева політика, то в 2025 році ця залежність збережеться, можливо, навіть посилиться із можливим закінченням гарячої фази війни, коли можуть бути переглянуті обсяги допомоги, коли може бути більше тиску на лібералізацію цін, валютних обмежень і курсу і так далі. Іншим чинником може бути рецесія або подібні речі світового масштабу, коли росте попит на долар, що негативно впливає на курси локальних валют, зокрема гривні. Те, що в Україні є формальні заборони на рух капіталу, це не стримує цей попит ніяким чином практично, може, доведеться більш швидкими темпами послаблювати курс навіть при тій ситуації, яка є наразі із зовнішньої фінансовою підтримкою", — розмірковує Іван Угляниця.

Глибина падіння курсу гривні в 2025 році залежить виключно від військово-політичних чинників

На думку Анни Золотько, говорити про можливі курсові позначки протягом наступного року у відриві від військових питань та безпекових ризиків неможливо. "Наприклад, цілком ймовірно, що наступного року вони суттєво послабляться або взагалі будуть нівельовані. У такому разі Національному банку навіть доведеться докладати зусиль, щоб утримати гривню від надмірного зміцнення. Я розумію, що наразі такий сценарій виглядає фантастичним, але за час війни лише українці накопичили додатково понад 14,7 млрд. доларів. Це обсяг чистої купівлі населенням валюти навіть без врахування даних листопада. Чимала частина цих коштів фактично є еквівалентом відкладеного попиту. І як тільки безпекові ризики знизяться, відчутна частина цих грошей у доволі стислі терміни потраплятиме на валютний ринок та чинитиме тиск на іноземну валюту. І це вже не кажучи про очікувані інвестиції, повернення українців тощо", — каже Анна Золотько.

Чи будуть партнери і надалі вливати в економіку України мільярди, важливе питання
Фото: AP

За її словами, навіть якщо виходити із помірно песимістичного сценарію, у НБУ є достатньо ресурсів для підтримки національної валюти наступного року. "Це не означає, що курс буде абсолютно стабільним. Проте слід враховувати, що регулятор насамперед обіймається питанням цінової стабільності. І от із сьогоднішньої точки, наприклад, помітна девальвація несе дуже значні ризики для останньої. Відтак НБУ потрібно активно працювати й з цим питанням. Знову ж, не надто пручаючись ринковим тенденціям, щоб не накопичувати додаткові ризики", — вважає експертка.

Нацбанку доведеться докласти зусиль, щоб продовжити в 2025 році політику гнучкого курсоутворення і одночасно не допустити різких коливань курсу, кажуть фахівці
Фото: НБУ

За словами ж Андрія Шевчишина, подальше продовження активної фази військових дій протягом 2025 році потребуватиме значних коштів на нову хвилю мобілізації, одночасно із реалізацією якої неминуче посилення інфляційних ризиків, а курсові коливання можуть бути значущими за такого сценарію – навіть до рівня 60 грн. за долар. "Інший сценарій передбачає припинення гарячої фази війни вже в 2025 році. В такому разі мова про початок відновлення, про можливу лібералізацію валютних обмежень задля притоку нових інвестицій, хоча така лібералізація одночасно може призвести і до відтоку коштів з країни, адже є багато компаній, інвесторів, що чекають на скасування обмежень для виведення валюти. Проте початок відновлення – це вже оптимістичний сценарій, за якого ризики для гривні існують, але вони помірні, а середньорічний курс цілком може відповідати закладеним у держбюджет 45 грн за долар", — зауважив Андрій Шевчишин у розмові з Фокусом.

Важливо Україна змушена задуматися про план "Б" у війні з Росією, — WSJ

Детальний прогноз макроекономічної ситуації в Україні на 2025 рік та курсових коливань і чинників впливу на гривню читайте в огляді Фокусу, що вийде наприкінці грудня.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Після смерті Франциска Ватикан оновив свій сайт
InternetUA
2025-04-22T11:58:51Z
ЗС РФ тестують нові баражувальні боєприпаси "Молния": чим вони небезпечні
Фокус
2025-04-22T11:57:29Z
Моніторинг телемарафону «Єдині новини» й ефіру Першого каналу Суспільного за 13—15 квітня 2025 року
Детектор М
2025-04-22T11:55:11Z
Коли прийде запрошення на НМТ-2025 та як дізнатися дату та час проведення тестування
Факти ICTV
2025-04-22T11:54:55Z
Пенсії військовим в Україні: які зміни готує уряд
24tv
2025-04-22T11:48:48Z
Хоче повернутися до Львівського університету: звинувачений у домаганнях Йосип Лось подав до суду
24tv
2025-04-22T11:48:28Z
У Латвії розглядають можливість повернення до питання щодо призову жінок
Европейская правда
2025-04-22T11:39:34Z
Прикордонники попередили про обмеження виїзду через пункт пропуску «Шегині»
УкраинФорм
2025-04-22T11:37:51Z
У Ватикані сльози: помічники Папи не стримували емоцій біля труни
24tv
2025-04-22T11:33:30Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Литва витратить 16 млн євро на модернізацію кордону із Росією
Европейская правда
2025-04-22T11:58:52Z
«Немає філософії». Ексрадник Трампа пояснив головну помилку президента США стосовно війни
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T11:57:43Z
Європейці озвучили США питання, які не підлягають обговоренню щодо мирної угоди між Україною та Росією — Барро
ZN UA
2025-04-22T11:55:40Z
Росіяни вдарили по Харкову безпілотниками, четверо поранених
УкраинФорм
2025-04-22T11:54:43Z
На тлі торговельної війни: світ "вишикувався в чергу" для співпраці з Європою
24tv
2025-04-22T11:54:18Z
Нова Зеландія продовжить допомогу з тренування українських військових - прем'єр
УкраинФорм
2025-04-22T11:54:08Z
Славився гігантоманією та захоплювався Путіним: у Москві помер Зураб Церетелі
Фокус
2025-04-22T11:42:47Z
Спецтрибунал у Гаазі судитиме 20 чиновників Росії з українського списку, — ЗМІ
Комсомольская правда
2025-04-22T11:40:26Z
Коли магнітні бурі у травні та як покращити самопочуття
Факти ICTV
2025-04-22T10:40:21Z
ЮНІСЕФ доставив в Україну 300 тис. доз вакцини проти поліомієліту — ЦГЗ
Факти ICTV
2025-04-22T10:12:53Z
Навіть застарілий бруд відійде за 15 хвилин: як відмити витяжку від жиру
24tv
2025-04-22T09:36:39Z
У Німеччині визнано майже 600 випадків шкоди від вакцинації проти COVID-19
iPress
2025-04-22T09:09:55Z
Якщо не вистачає сонця: в яких продуктах найбільше вітаміну D
Gazeta UA
2025-04-22T09:03:45Z
Чому ліки в Україні дешевші, ніж у Європі
TSN
2025-04-22T09:01:57Z
Черевний тиф стає невразливим: чому антибіотики вже не працюють
TSN
2025-04-22T09:00:35Z
У разі ядерної катастрофи: Україна закупила інноваційні ліки проти променевої хвороби
24tv
2025-04-22T08:21:05Z
Коли найкраще приймати магній
24tv
2025-04-22T08:15:34Z
Зеленська вразила стильною вишиванкою українського бренду: скільки коштує сорочка першої леді
24tv
2025-04-22T11:39:08Z
Кухня режисера Кевіна Костнера: дизайнери кажуть, що він обрав найкращий колір
24tv
2025-04-22T11:30:52Z
3 високорейтингові драми, які розіб'ють серце та змусять плакати навіть найстійкіших
24tv
2025-04-22T11:24:35Z
«Плюнула на осуд». Зірка «Лісапетного батальйону» зізналася, що була коханкою
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T11:21:21Z
Sony запустила 24-годинний марафон з перегляду фільму Until Dawn — без сну, смартфонів і походів в туалет
ITC
2025-04-22T11:07:03Z
Американська кіноакадемія оголосила нові правила «Оскара»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T10:57:18Z
Микита Добринін відповів, чи планує знову взяти участь у "Холостяку"
Gazeta UA
2025-04-22T10:54:42Z
Після 25 років шлюбу Майкл Дуглас і Кетрін Зета-Джонс розлучились, – ЗМІ
24tv
2025-04-22T10:45:38Z
Каньє Вест ошелешив заявою про інтим із родичем
GlavRed
2025-04-22T10:27:58Z
18-річний хлопець вкрав з магазину понад 60 SIM-карт
InternetUA
2025-04-22T11:55:19Z
На Одещині бабуся вистрілила у 5-річну онуку з пневматичної гвинтівки
24tv
2025-04-22T11:51:22Z
В окупованому Маріуполі тигр загриз чоловіка
1News
2025-04-22T11:48:25Z
29-річний одесит, погрожуючи пістолетом, відібрав гроші у водія автівки
Украина Криминальная
2025-04-22T11:46:50Z
У Польщі третю добу вирує пожежа у національному парку
УкраинФорм
2025-04-22T11:46:26Z
В Одесі працівник ТЦК та двоє активістів влаштували бійку зі стріляниною
УкраинФорм
2025-04-22T11:33:18Z
Трирічна дівчинка подолала 10 кілометрів, пройшовши лісом з Тернопільщини на Рівненщину
Комсомольская правда
2025-04-22T11:33:02Z
У Харкові прогриміла серія вибухів: РФ атакувала місто, багато прильотів і поранених
GlavRed
2025-04-22T11:27:40Z
Російський дрон атакував лікарню у Херсоні, четверо поранених
УкраинФорм
2025-04-22T11:24:55Z
Дощі з грозами накриють частину України: у яких областях будуть сильні опади
GlavRed
2025-04-22T11:51:31Z
У Харкові запрацювала третя підземна школа
24tv
2025-04-22T11:48:57Z
На "Тузлівських лиманах" помітили рідкісну рептилію, яка може прожити до 120 років
Gazeta UA
2025-04-22T11:48:34Z
"Ми потрапили у повну дупу, ми м'ясо": полонений окупант розповів реалії війни
24tv
2025-04-22T11:33:55Z
Воїни розбили ворожу колону штурмовиків ще до лінії зіткнення: у ГУР показали епічні кадри
24tv
2025-04-22T11:30:27Z
У Маріуполі фіксують "незвичне" накопичення сил і нові бази РФ: що задумав ворог
Фокус
2025-04-22T11:21:40Z
Обстріл Харкова "Шахедами": пролунало 12 вибухів протягом години, є поранені, — Терехов
Фокус
2025-04-22T11:06:02Z
Мольфар передбачив майбутнє окупованих територій України: яка доля очікує на Донбас та Мелітополь
TSN
2025-04-22T11:01:38Z
ЗСУ потужно контратакують на Бєлгородщині: експерт розповів про запеклі бої
GlavRed
2025-04-22T11:01:03Z
Зарплата урядовців за рік зросла майже на чверть: дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T11:57:51Z
Фейкові листи: в Ощадбанку попередили про нову шахрайську схему
Факти ICTV
2025-04-22T11:57:46Z
Вартість золота побила новий історичний рекорд – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T11:45:36Z
Рахункова палата підбила підсумки бюджету 2024
360ua.news
2025-04-22T11:36:47Z
Велике злиття банків в Італії під загрозою: до чого тут Росія
24tv
2025-04-22T11:36:46Z
Як нараховується страховий стаж та які роки не входять до нього: пояснення
Факти ICTV
2025-04-22T11:31:13Z
Акції українських агрохолдингів дорожчають на тлі очікувань мирних переговорів
AgroPortal
2025-04-22T11:30:11Z
Ілон Маск може втратити Tesla через політичні амбіції
InternetUA
2025-04-22T11:28:10Z
«Контінентал» експортує агропродукцію у 32 країни світу
Agravery
2025-04-22T11:25:55Z
Помилка, яку допускає більшість: чому цибулю не варто зберігати в холодильнику
GlavRed
2025-04-22T11:54:10Z
Серйозна загроза пляжам Єгипту: екологи б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T11:39:46Z
Не просто емодзі: що означає біле сердечко та коли його доречно використовувати
24tv
2025-04-22T11:30:36Z
Чи можна садити біля дому барвінок: про значення квітки знають не всі
24tv
2025-04-22T11:18:50Z
Як називається «безіменний» палець українською, той, на якому носять обручку: мало хто знає
TSN
2025-04-22T11:01:16Z
Категорично не можна додавати до котлет: кулінари розповіли про один продукт, який псує все
TSN
2025-04-22T11:01:16Z
Скільки подушок потрібно для здорового сну: одна, дві чи більше
TSN
2025-04-22T11:00:23Z
Як позбутися дротяника раз і назавжди: поради досвідчених городників
TSN
2025-04-22T11:00:17Z
Як зупинити поширення попелиці за допомогою звичайної олії: проста порада для садівників
TSN
2025-04-22T11:00:08Z
Забарний увійшов до символічної збірної 33-го туру АПЛ за версією Whoscored
Football.ua
2025-04-22T11:52:15Z
Анчелотті: Камавінга та Мбаппе не будуть готові до Хетафе, але можуть зіграти проти Барселони в Кубку Іспанії
Football.ua
2025-04-22T11:19:38Z
«Детройт» перервав рекордну безвиграшну серію у плей-оф НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T11:15:55Z
Пас мріє про дует із Ямалем: Він — один із найкращих у світі
Football.ua
2025-04-22T11:10:19Z
Легендарний реслер став чемпіоном WWE, встановиши рекорд промоушену
24tv
2025-04-22T11:09:51Z
Вкладемо власні гроші в газон, – Суркіс розповів, де гратиме Динамо у єврокубках
24tv
2025-04-22T11:09:48Z
Різник повернувся до загальної групи Шахтаря після травми
Football.ua
2025-04-22T11:01:21Z
Баварія націлилась на Сімонса
Football.ua
2025-04-22T10:49:23Z
Норвезький клуб подарував ягня найкращому гравцю матчу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T10:48:21Z
На Землі знайдено вид птахів, який знає ази геометрії: вчені назвали його
Фокус
2025-04-22T11:51:04Z
Rakuten Viber представив шість ознак, які видають кібершахраїв
Детектор М
2025-04-22T11:46:22Z
Український шутер La Quimera отримав 19 хвилин геймплею — екзокостюми, ґаджети та бойові хаби
ITC
2025-04-22T11:40:47Z
Вийшов камерафон Vivo X200 Ultra — 200 Мп, зум до 8.7x і аксесуари як в «дзеркалки»
ITC
2025-04-22T11:40:43Z
В українській Вікіпедії проходить кампанія присвячена пам’яткам, які постраждали від російської агресії
Детектор М
2025-04-22T11:34:12Z
Нова функція штучного інтелекту Netflix зрозуміє ваш настрій під час перегляду
24tv
2025-04-22T11:33:11Z
Як правильно заряджати смартфон, щоб продовжити термін служби акумулятора
InternetUA
2025-04-22T11:31:44Z
Попередження "червоного рівня": мільйони користувачів Gmail можуть атакувати хакери
Фокус
2025-04-22T11:16:35Z
Загадка Титана: на найбільшому супутнику Сатурна річки та моря мають незрозумілі особливості
Фокус
2025-04-22T11:12:27Z
Hator Race Daytona – запрошуємо на фінал українського NASCARу
AutoCentre
2025-04-22T11:46:43Z
Електричні осі ZF вперше з’являться на індійських автобусах
AutoCentre
2025-04-22T11:12:14Z
Огляд MG ZS HEV: найдоступніший гібрид або приклад розвитку сучасних технологій
ITC
2025-04-22T11:07:03Z
Скільки коштує найдешевша страховка на авто в Україні у 2025 році та чому зросли ціни
Факти ICTV
2025-04-22T11:06:00Z
Спортивний електромобіль BMW VDX представили офіційно
AutoGeek
2025-04-22T11:01:34Z
Чи можна їздити на зимовій гумі цілий рік та чи буде за це покарання
Факти ICTV
2025-04-22T11:01:22Z
Nissan підтверджує гібридний пікап Frontier
Топ Жир
2025-04-22T10:45:00Z
В сети показали неординарный гибрид Dodge Viper и Chevrolet Corvette
AutoCentre
2025-04-22T10:10:03Z
Супергібрид “прокачали”: гіперкар Ferrari SF90 XX Stradale отримав тюнінг від Novitec
AutoGeek
2025-04-22T10:03:23Z