/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F23a9903d489eac8e8a240a1bc008bdec.jpg)
Рада цього тижня планує затвердити проект добудови Хмельницької АЕС за підтримки США і ЄС
Верховна Рада планує цього тижня розглянути урядовий проект закону #11146 про завершення будівництва двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект порядку денного пленарних засідань Ради.
Проєкт добудови блоків 3 та 4 Хмельницької АЕС підтримали в США та ЄС. МАГАТЕ уже оголосила, що надасть технічну і консультаційну підтримку добудові блоків.
За даними групи "Рейтинг", 80% опитаних українців підтримують рішення уряду завершити будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС.
Як повідомлялося, навесні 2024 уряд схвалив рішення добудувати Хмельницьку АЕС. Згодом це рішення підтримав комітет Верховної ради з питань енергетики.
Енергоблок #3 Хмельницької АЕС готовий на 80%. Енергоблок #4 - на 25%, Їхня сумарна потужність становить 2,2 ГВт. Завершення будівництва третього блоку займе 2,5-3 роки.
Намір України збільшувати потужності державної атомної генерації публічно підтримали США та американська компанія Westinghouse.
Раніше зазначалось, що Україна може найближчим часом розпочати добудову двох додаткових атомних блоків на Хмельницькій АЕС.