Служба безпеки зібрала доказову базу на воєнного злочинця Андрія Попова – 54-річного керівника «Товариства сприяння армії, авіації та флоту РФ у тимчасово окупованому Криму. Про це повідомляється на сайті СБУ.
За матеріалами справи, фігурант використовує ворожий осередок для бойової та ідеологічної підготовки місцевих школярів до війни проти України. У стінах окупаційної установи дітей, переважно, 14-річних, «навчають діям у складі штурмових груп окупантів, а також управляти ударними та розвідувальними дронами країни-агресора», йдеться у повідомленні..
Також на «курсах» школярі освоюють техніку стрільби із різних видів озброєння та навчаються долати заміновані ділянки.
Для тренувань російські інструктори використовують полігони та навчальні центри збройних сил РФ у районі Сімферополя.
«Ще однією складовою навчального процесу є пропагандистська «обробка» школярів у контексті ненависті до Української державності. Наразі Попов за директивою міністра оборони рф організовує ще одне відділення окупаційної установи на тимчасово захопленій частині Запорізької області. Про виконання вказівок москви фігурант регулярно «звітує» в ефірах кремлівських телеканалів «Крим 24» та «Новості Крима і Севастополя», - інформують у Службі безпеки.
За даними слідства, мешканець Криму Попов ще у 2014 році підтримав російську військову агресію, а згодом отримав «посаду» в окупаційній адміністрації півострова.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Попову про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 438 (воєнні злочини) та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України).
Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти нашої держави. Розслідування проводили співробітники СБУ в АР Крим за процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя.
- Читайте також: «Схеми»: Росія використовує «Юнармію» для мілітаризації українських дітей на окупованих територіях
У жовтні ми повідомляли, що росіяни відкривають у школах ТОТ Херсонщини військові класи.
На Луганщині в окупованому місті Хрустальне російські загарбники відкрили клас з посиленою військовою підготовкою — українських дітей вчитимуть воювати вже з 5 класу. Для школярів передбачені щоденні двогодинні заняття зі стройової підготовки та вивчення навичок єдиноборств.
У березні голова Центру громадянської просвіти «Альменда» Марія Суляліна повідомляла, що Росія створює на тимчасово окупованих територіях так звані «кадетські класи», де школярів навчають посиленої військової підготовки, змушують носити військову форму, нав’язують їм російські наративи. За словами Суляліної, «дітей із першого класу готують воювати проти їхньої власної держави, вчать сприймати РФ своєю країною».
Також на тимчасово окупованій території Луганської області школярів агітують іти на війну у 18 років.
У липні Луганська обласна державна адміністрація повідомляла, що російські загарбники готують школярів з тимчасово окупованих частин Луганщини до участі у війні: «Днями учнів школи №1 з окупованого Біловодська вони привезли до новосибірської області, де облаштований наметовий табір “юних армійців”. Там дітей з Луганщини навичок бою навчатимуть спецназівці, танкісти, курсанти військових вишів рф. Виконуватимуть свою роботу і спеціалісти з патріотичного виховання».
За інформацією Уповноваженого ВР з прав людини Дмитра Лубінця, українські школярі з тимчасово окупованої частини Запорізької області у вересні пройшли черговий військовий вишкіл від російських окупантів. Російські «наставники» навчали дітей поводитися з автоматом та відпрацьовували з ними стрільбу з різних положень. Лубінець наголосив, що така мілітаризація є порушенням прав дитини.
Про те, як влада Росії популяризує мілітаризм серед дітей та виховує готовність до війни і смерті в будь-якому віці, «Детектор медіа» розповідав у статті «“Діти-герої”», або Як російська пропаганда змалку вчить помирати “за Родіну”».
Фото: СБУ
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.