Колишнього заступника голови Вищого господарського суду відправили під варту на два місяці
Адвоката та ексзаступника голови Вищого господарського суду Артура Ємельянова Печерський районний суд Києва у вівторок, 3 грудня, відправив під варту без права на заставу. Запобіжний захід діятиме до 30 січня 2025 року, повідомило “Суспільне”.
Слідство інкримінує Ємельянову отримання хабаря за рішення, яке він ухвалив у 2008 році працюючи на посаді судді господарського суду Донецької області. За даними слідства, він у змові зі злочинною організацією та отримавши хабар, передав одному з товариств земельну ділянку (близько 20 га) у місті Святогірськ на Донеччині.
"На підставі чого, пізніше, до бенефіціарів якої увійшли дружина Ємельянова та колишня співмешканка колишнього голови Вищого Господарського суду України Віктора Татькова" — сказав під час засідання суду прокурор Богдан Мазурук.
До організації, яку нібито створив Татьков, за даними слідства, окрім Ємельянова входили їхні родичі, адвокати та працівники суду. Вони, за хабар, втручались у розподіл судових справ та призначали "своїх" суддів.
На суді прокурори просили взяти Ємельянова під варту. Вони вважають, що він може втекти за кордон і переховуватися від слідства, впливати на свідків, знищувати чи змінювати докази.
Адвокат Ємельянова Ростислав Кравець, сказав, що ця справа ідентична тій, що слухається у Дніпровському райсуді. На його переконання, слідчі додали до неї нові обставини та розширили період нібито скоєння злочину, щоб відкрити окрему справу.
За його словами, вже давно спливли строки давності за статтями, які інкримінують Ємельянову, а рішення 2008 року вже переглянули вищі суди та залишили їх у силі.
Адвокат Демедюк наголосив, що справу в якій Ємельянова підозрюють у корупції мали.
Напередодні працівники ДБР затримали Ємельянова та оголосили підозру в участі у злочинній організації та участі у її злочинах та в одержанні хабаря. У ДБР стверджують, що він разом з іншими суддями побудував “бізнес” на судових рішеннях. Члени злочинної організації за хабарі виносили потрібні рішення, переважно у господарських спорах.