Як передає Укрінформ, відповідне рішення депутати ухвалили 3 грудня на позачерговій сесії, повідомляє у Телеграмі пресслужба Харківської міської ради.
“Частина цих коштів піде на поточне утримання зоопарку та погашення заборгованості перед будівельниками, які реконструювали зоопарк у 2016-2021 роках. Після початку повномасштабного вторгнення РФ ці виплати були призупинені, щоб спрямувати всі ресурси на оборону Харкова та забезпечення його життєдіяльності”, - йдеться у дописі.
Частина передбачених коштів піде на відбудову, обіцяють у міськраді.
“Ми маємо певні заборгованості перед підрядниками, які будували цей зоопарк. У повному обсязі ми сплачувати поки що не будемо - скоригуємо цю суму, щоб значну частину коштів спрямувати на відбудову. Цей резерв коштів нам дуже потрібен”, - цитує пресслужба міського голову Ігоря Терехова.
Поясненню міськради передувала публікація громадської організації “Харківський антикорупційний центр”, в якій ішлося про значні заплановані витрати на зоопарк у наступному році.
“Цікаво, що мова йде не лише про підтримку діяльності зоопарку, а й нові капітальні ремонти. Зокрема, близько ста мільйонів гривень місто планує витратити на оплату будівництва об’єктів, які були розпочаті до повномасштабного вторгнення (зона тераріуму та будівлі для утримання фламінго і пекарі). Ще 140 мільйонів гривень планують витратити на ремонти будівель у зоопарку, які постраждали від збройної агресії РФ під час повномасштабного вторгнення”, - написали антикорупціонери.
Після коментаря мера в антикорупційному центрі додали, що 140 млн грн на відновлювальні роботи у зоопарку прописані окремим рядком, при цьому “інформації про прямі влучання по території зоологічного саду не було”.
Як повідомлялося, 23 серпня 2021 року Харківський зоопарквідкрилидля відвідувачів у День міста після масштабної реконструкції, що тривала 5 років.
За даними ГО “Харківський антикорупційний центр”, який моніторить закупівлі на платформі “Прозорро”, кошториси реконструкції об’єктів зоопарку були закритими, тому проаналізувати ефективність використання коштів складно. За даними пресслужби зоопарку, станом на кінець серпня 2021 року було витрачено на роботи 1,9 млрд грн. Громадські антикорупціонери вважають, що за загальна сума може бути значно вищою.
Як передавав Укрінформ, у квітні 2023 року стало відомо, що АТ “Харківобленерго” ініціювало у Харківському господарському суді процедуру банкрутства міського зоопарку, який є комунальним підприємством, через заборгованість за світло.
Фото з відкритих джерел