Один з колишніх посадовців Ради національної безпеки Трампа, який брав участь у перехідному процесі, сказав, що є три основні пропозиції: план Кіта Келлога, номінованого на посаду спецпредставника щодо України і Росії, план обраного віце-президента Джей-Ді Венса і план Річарда Гренелла, колишнього виконувача обов'язків начальника розвідки Трампа.
Пропозиції мають спільні елементи, включаючи зняття з порядку денного питання про членство України в НАТО.
Станом на минулий тиждень Трамп ще не скликав центральну робочу групу для розробки мирного плану, за словами чотирьох радників, які побажали залишитися анонімними, щоб розповісти про приватні обговорення.
За їхніми словами, кілька радників радше обмінювалися ідеями між собою на публічних форумах, а в деяких випадках – і з Трампом.
Зрештою, мирна угода, ймовірно, залежатиме від прямої особистої взаємодії між Трампом, Путіним і Зеленським, сказали радники.
Речниця Трампа Кароліна Левітт зазначила, що Трамп сказав, що "зробить все необхідне для відновлення миру і відновлення американської сили і стримування на світовій арені".
План Келлога, написаний у співавторстві з колишнім співробітником Ради національної безпеки Фредом Фляйцем і представлений Трампу ранішецього року, передбачає заморожування нинішніх ліній фронту.
Келлог і Фляйц не відповіли на запити про коментарі.
Згілно з планом, Трамп постачатиме більше американської зброї Києву лише в тому випадку, якщо він погодиться на мирні переговори.
Водночас він попередить Москву, що збільшить американську допомогу Україні, якщо Росія відмовиться від переговорів.
Членство України в НАТО буде відкладено.
Україні також будуть запропоновані американські гарантії безпеки, які можуть включати збільшення поставок зброї після укладення угоди, згідно з цією пропозицією.
У червневому інтерв'ю британській цифровій радіостанції Times Radio Себастьян Горка, один із майбутніх заступників радників Трампа з національної безпеки, заявив, що Трамп сказав йому, що змусить Путіна до переговорів, погрожуючи безпрецедентними поставками зброї в Україну, якщо Путін відмовиться.
Ді Венс, який як сенатор США виступав проти допомоги Україні, у вересні висунув окрему ідею.
Він сказав, що угода, ймовірно, включатиме демілітаризовану зону на існуючій лінії фронту, яка буде "сильно укріплена", щоб запобігти подальшим російським вторгненням.
Його пропозиція передбачала відмову Києву в членстві в НАТО.
Гренелл, колишній посол Трампа в Німеччині, виступав за створення "автономних зон" на сході України під час круглого столу Bloomberg у липні, але не деталізував свою позицію.
Він також припустив, що членство України в НАТО не в інтересах Америки.
Ця людина сказала, що Гренелл був одним з небагатьох людей на вересневій зустрічі в Нью-Йорку між Трампом і Зеленським.
Як повідомлялося, очільник Офісу президента України Андрій Єрмак перебуває з візитом у США для зустрічей з адміністрацією новообраного президента Дональда Трампа.
Раніше джерела повідомляли, що Єрмак відбув до США, де, зокрема, плануються переговори з Кітом Келлогом, номінованим Трампом на посаду спецпредставника щодо України та Росії.
Більше про генерала Келлога читайте у статті "Євро.
Правди" Розмови про мир з позиції сили.