Грузинські силовики провели обшуки в офісах опозиції та затримали декількох людей
У Тбілісі на тлі масштабних протестів затримали засновника телекомпанії Mtavari та лідера "Коаліції за зміни" Ніку Гварамію. Це сталось біля офісу його союзників з партій "Гірчі-більше свободи" та "Дроа", де правоохоронці провели обшук, повідомляє "Ехо Кавказу".
Своєю чергою Mtavari повідомляє, що грузинські правоохоронці побили Гварамію, а після цього завантажили його у непритомному стані у поліцейську машину. За словами журналістів, він попросив показати дозвіл на обшук офісу, після чого представники МВС вдалися до насильства.
Зазначається, що силовикаи провели обшуки в офісах грузинських опозиційних партій. Зокрема, правоохоронці зайшли до офісів "Єдиного національного руху", яку заснував експрезидент Міхеїл Саакашвілі, а також "Коаліції за зміни".
Також повідомляється про затримання члена "Коаліції за зміни", активіста Гели Хасаї. До цього поліція зайшла до будинку адміністратора платформи Daitove Іллі Глонті. JAMNews зазначає, що це платформа для самоорганізації громадян під час протестів. Зараза вона активно підтримує протестувальників, надаючи волонтерську допомогу. Група налічує понад 200 тисяч учасників.
На затримання членів опозиції відреагувала президентка Саломе Зурабішвілі. Вона закликала Захід чинити тиск на правлячу партію "Грузинська мрія".
"Мій терміновий заклик до наших партнерів і тих, хто хоче запобігти поглибленню кризи та нестабільності, настав час чинити сильний тиск на правлячу партію, яка веде країну до обриву! Не запізнюйтесь!", — заявила Зурабішвілі.
Нагадаємо, у Грузії проходять масштабні протести проти відмови уряду від євроінтеграції. Проти мітингарів спецпризначенці застосували сльозогінний газ і водомети. Повідомлялось також про затриманих учасників акції. У відповідь на насильство силовиків протестувальники застосовують феєрверки.
Раніше Литва запровадила санкції проти 11 представників грузинської влади за придушення мирних протестів. Зокрема, у список потрапив засновник партії влади "Грузинська мрія", Бідзіна Іванішвілі. Також у списку є міністр внутрішніх справ Вахтанг Гомелаурі та інші силовики.
Рішення грузинського уряду відмовитися від переговорів про вступ Грузії до ЄС вивело на вулиці десятки тисяч людей. Протести стають дедалі масштабнішими і запеклішими. Але чи вдасться грузинам відстояти своє майбутнє? Читайте у статті Володимира Кравченка "Чи повернеться Грузія до російського барака".