MY.UAНовини
«Бердянськ 24». Історія медіа, яке покинуло окуповане місто, але не втрачає зв’язок з його жителями
«Бердянськ 24». Історія медіа, яке покинуло окуповане місто, але не втрачає зв’язок з його жителями

«Бердянськ 24». Історія медіа, яке покинуло окуповане місто, але не втрачає зв’язок з його жителями

Керівник релокованого медіа Віталій Швець розповів про те, як видання налаштувало роботу на новому місці, знайшло фінансування і запустило нові проєкти.

Історія онлайн-медіа «Бердянськ 24», більш відомого як Brd24, розпочалась у 2010 році. Ідея створити міський новинний сайт виникла у людини без журналістської освіти та будь-якого медійного досвіду. Звати цю людину Віталій Швець, і сьогодні він керує порталом, який уже 14 років розповідає про події у невеликому приморському місті в Запорізькій області. Останні два роки робить це, перебуваючи за межами Бердянська, звідки редакції довелося виїхати після того, як місто окупували росіяни.

«Детектор медіа» вже писав про українські видання, які покинули свої домівки на окупованих та прифронтових територіях, але зберегли зв’язок з аудиторією і змогли налаштувати роботу в евакуації. Ми продовжуємо серію публікацій про релоковані редакції, які опинилася перед новими викликами — як рухатися далі, про що писати під час повномасштабної війни та звідки брати ресурси, коли старі бізнес-моделі більше не працюють.

Перші кроки та впізнаваний бренд

Сайт, який спочатку називався gorod.berdyansk.net, у перші місяці свого існування був мало схожий на повноцінне медіа, згадує у розмові з «ДМ» Віталій Швець. Це були майже самі репости з незграбними заголовками. Розкрутці ресурсу допомогло сприятливе конкурентне середовище (у Бердянську на той час було цілих чотири телеканали, але жодного повноцінного інтернет-видання), а також ставка на соціальні мережі, які генерували трафік для сайту.

«Невдовзі ми придбали домен brd24.com, перейменували сайт на “Бердянськ 24”, який скорочено стали називати Brd24. Саме з нашої легкої руки, до речі, бердянці й почали називати своє місто саме так — Brd», — розповідає Швець.

Віталій Швець

У перші роки ресурс існував на ентузіазмі співзасновників — Віталія і його друга, який у 2017 році залишив проєкт. «У медіа ніколи не було спонсорів чи донорів, і нам доводилося демонструвати дива винахідливості у пошуках джерел фінансування. Так, ми створили окрему сторінку, на якій жителі Бердянська за певну оплату розміщували оголошення про житло для тих, хто приїздив до міста на відпочинок. Вона була шалено популярна й довгий час “годувала” всю нашу редакцію. Сам Brd24 вийшов на самоокупність на сьомому році існування. Тоді видання вже набуло певного рівня популярності й вагомості, і до нього стала надходити реклама», — каже Віталій.

З кожним роком медіа нарощувало свою фінансову спроможність — і напередодні великої війни «Бердянськ 24» мав у місті одну з найбільших аудиторій, каже Швець. Відвідуваність сайту перевищувала 12 тисяч унікальних заходів на добу, ще більшою була аудиторія у соціальних мережах — 47 тисяч користувачів у групі фейсбуку, 23 тисячі читачів фейсбук-сторінки та 32 тисячі підписників в інстаграмі. Для розуміння популярності медіа варто зазначити, що до окупації в Бердянську жили близько 100 тисяч містян. І це при тому, що команда видання була невеликою — до повномасштабного вторгнення в редакції ніколи не працювало більш ніж четверо співробітників.

Окупація та виїзд із міста

24 лютого 2022 року бердянці, як і жителі багатьох інших українських міст, прокинулися від вибухів. Через три дні в центрі курортного містечка вже стояли ворожі танки, а на будівлі міської адміністрації майорів російський прапор.

«Редакція ще ніколи не отримувала такої величезної кількості повідомлень у дірект інстаграму та месенджер фейсбуку. Читачі буквально завалили нас питаннями, і ми намагалися всім відповісти, хоча насправді самі не дуже розуміли, що відбувається. Проблема була ще й у тому, що місцева влада припинила комунікацію з містянами, заблокувавши офіційний сайт, щоб зберегти сервер, і лише через якийсь час створила свій телеграм-канал. Тож у перші дні окупації люди опинилися в інформаційному вакуумі», — згадує Швець.

Окупанти захопили будівлю місцевого медіахолдингу «ПРО100», до складу якого входили телекомпанія «Юг», радіостанція «Азовська хвиля», газети «Бердянські відомості» та «Відомості Півдня». Припинили роботу й інші медіа. Сайт Brd24 залишився серед кількох онлайн-ресурсів, які намагалися збирати й повідомляли жителям міста життєво важливу інформацію: де тривають бої, чи є небезпека авіанальоту, за якими адресами працюють банкомати й аптеки, як зміни в русі громадського транспорту тощо.

Початок березня. Один із перших мітингів у Бердянську. Фото: Дмитро Полубок

Дуже скоро у Бердянську зникла електрика й водопостачання, а за ними став пропадати й зв’язок. Іноді інтернету не було по два-три дні, іноді — тиждень, і коли він знову з’являвся — зазвичай лише на годину, — команда «Бердянська 24» у швидкісному режимі встигала опублікувати на сайті й сторінках у соцмережах повідомлення, які накопичувалися за цей час.

«Нам було важливо, щоб наша аудиторія розуміла — ми не залишили її напризволяще. І лише коли інтернет повністю “ліг” і працювати стало абсолютно неможливо, вирішили виїздити з міста», — говорить Віталій Швець.

Утім, крім технічних проблем, які унеможливлювали роботу редакції, до евакуації спонукали й інші обставини. Ситуація у Бердянську, жителі якого у перші тижні влаштовували мітинги проти загарбників, із кожним днем усе більше загострювалась — окупанти почали репресії проти активістів і журналістів.

Віталій тримав біля ліжка ноутбук із виведеними на екран камерами, що були встановлені на вході до будинку, й кожні пів години прокидався вночі подивитися — приїхали за ним чи ні. «Думаю, ми вчасно виїхали», — говорить він. На наступний день після того, як Швець із родиною покинув місто, сусіди написали йому, що до них приходили росіяни — шукали журналіста.

Облаштування на новому місці

Опинившись у різних містах України, деякий час співробітники медіа працювали в дистанційному режимі. Невдовзі видання отримало невелику стипендію від ГО «Лабораторія журналістики суспільного інтересу». Разом із доходом, який сайт Brd24 отримував за SEO-просування інших ресурсів, цієї підтримки вистачило на те, щоб проіснувати в економрежимі до кінця 2022 року. Одночасно команда не припиняла пошуку грантів. І коли вже майже зневірилася в успіху, на електронну пошту керівника медіа надійшов лист від GMF — Німецького фонду Маршалла США, який починався зі слів «Congratulations! You won a grant».

 Віталій Швець розповідає про пошуки фінансування медіа після релокації з окупованого Бердянська

«Це дуже нас надихнуло. І хоча на заробітні плати грантом були передбачені мінімальні суми, я вирішив, що час уже поновити повноцінну роботу редакції, й закликав співробітників приїздити до Гостомеля на Київщині, де на той час оселився. Там ми винайняли офіс і розпочали новий етап життя. Навіть наш робочий чат ми перейменували в “Brd 2.0”», — розповідає Віталій Швець.

Улітку 2023 року видання потрапило до програми з запуску й перезапуску медіа Local Media Relaunch Initiative, яку оголосила Media Development Foundation.

«У нас начебто відкрилося друге дихання: разом із менторами й експертами програми ми розробили загальну стратегію розвитку медіа, пройшли навчання з медіаменеджменту, навчилися контентного планування, фандрейзингу, складання ризик-планів і багато чого іншого. До того ж отримали додаткове фінансування, а згодом змогли отримати ще кілька грантів», — говорить Швець.

Контент і його дистрибуція

Сайт Brd24 потрапив до списку заблокованих «Роскомнаглядом», тому зі своєю аудиторією в окупованому місті видання спілкується через соціальні мережі — телеграм, вайбер, фейсбук. А віднедавна ще налагодило доставлення своїм читачам щотижневого дайджесту новин через онлайн-платформу Substack. Цей безплатний сервіс електронних розсилок, за словами Швеця, — дуже зручний спосіб дистрибуції контенту на окуповані території. Він не потребує застосування VPN і безпечний для користувачів.

«Ми розуміємо, що навіть бути підписаним на український сайт, перебуваючи на окупованій території, — величезний ризик. А реагувати на дописи у соцмережах або залишати під ними коментарі — й поготів. Тому, до речі, в нас різко впала активність під дописами у соцмережах. Але ми точно знаємо, що нас читають. Оскільки медіа продовжує залишатися джерелом правдивої інформації для наших співгромадян, які залишаються у захопленому місті», — пояснює Віталій.

Джерелом інформації для самих журналістів «Бердянська 24» служать українські судові реєстри, звідки вони дізнаються про перебіг справ проти місцевих колаборантів, російські пабліки «ВКонтакте», «Яндекс», Rutube, а також місцеві телеграм-чати, де користувачі, самі того не підозрюючи, діляться важливою інформацією. Так формується новинна стрічка сайту.

Нове приміщення редакції «Бердянськ 24» у Гостомелі поблизу Києва

Крім новин, ресурс публікує історії бердянців, які опинилися в різних куточках України, про їхній досвід пошуку роботи, адаптацію до нового місця проживання, проблеми й досягнення. На сайті періодично виходять інтерв’ю з волонтерами, дружинами полонених військових, юристами, які відповідають на найбільш поширені правові питання містян, які залишились в окупації, та переселенців.

«Ми намагаємось утримувати гіперлокальний порядок денний і майже не публікуємо матеріалів на теми, які не стосуються безпосередньо Бердянська. Це насправді додає головного болю, оскільки місто не завжди продукує новини у достатній кількості. Тож іноді нам доводиться добряче “порити землю”», — говорить Віталій.

Але з іншого боку, додає він, саме це і є фішкою видання — бути глибоко в темі й надавати правдиву інформацію про все, що відбувається в Бердянську та навколо нього. Для цього журналістам доводиться перевіряти на предмет достовірності інформацію навіть з офіційних джерел. Так, наприклад, було, коли Бердянська міська військова адміністрація, а з її подачі й багато медіа, повідомили про те, що у передмісті окупованого Бердянська підірвали залізничний міст. Віталій зателефонував знайомому, який залишився у місті, і попросив з’їздити на місце події. В результаті з’ясувалось, що міст цілий і неушкоджений.

 Віталій Швець говорить, що фішка очолюваного ним видання — бути глибоко в темі й надавати правдиву інформацію про все, що відбувається в Бердянську та навколо нього

«Добре, що ми не виставили про це новину на сайті. Адже перед тим уже ставали жертвами своєї довірливості, коли розмістили повідомлення ГУР про ліквідацію судді-колаборанта з Бердянська. Через три дні окупанти опублікували відео з цим суддею — живим і здоровим. Не розумію, навіщо наші офіційні органи це роблять? Ну, можна було просто написати, що підірвали автівку судді-зрадника. Але чи варто стверджувати, що його ліквідували, якщо стовідсоткового підтвердження цьому немає?», — дивується Швець.

Подолання кадрової кризи та запуск нових проєктів

Довелося «Бердянську 24», як і більшості українських медіа, на власному досвіді дізнатися, що таке кадровий дефіцит. Кілька співробітників видання були мобілізовані та стали на захист країни.

«Спочатку здавалося, що це катастрофа. Ми не уявляли, як будемо працювати, але згодом залучили двох нових співробітниць, які швидко засвоїли необхідні для роботи навички. Підкреслюю — саме співробітниць. Ми розуміємо, що маємо переналаштовувати роботу так, щоб редакція могла працювати без представників “сильної статі”», — говорить керівник медіа.

Головна вимога до нових членів команди — бути родом із Бердянська. Це мають бути люди, яким не потрібно пояснювати, що Колонія — то район міста, а не в’язниця, і які знають старі назви вулиць без підказки Google Maps. Окупанти, коли повідомляють, приміром, де у певні дні у місті буде відсутнє водопостачання, використовують топоніми радянських часів — вулиця Орджонікідзе, проспект Леніна, Радгоспний провулок і так далі. На сайті Brd24 усі вони мають українські назви — ті, які мали до захоплення міста росіянами.

Віталій Швець (крайній праворуч) із колегами на Bucha Journalism Conference 2024

Саме так — «Родом із Бердянська» — назвали серію подкастів, над якими зараз працюють нові співробітниці медіа. В них — розповіді про найбільш актуальні події міста й обговорення проблем, які хвилюють його жителів — тих, хто залишився у Бердянську, і тих, хто виїхав, але не порвав із ним зв’язки. За словами Віталія Швеця, подкасти набирають чималу кількість прослуховувань, зокрема, у самому Бердянську: «Ми розміщуємо аудіофайли в телеграм-каналі або у вайбері. Відео ми не робимо, оскільки не світимо обличчя співробітників. Навіть нашій ведучій змінюємо голос».

У редакції приховують не лише обличчя, а й прізвища членів команди. Керівник «Бердянська 24» — єдиний, хто представлений у контактах на сайті видання. Усі матеріали в медіа — анонімні. Пояснюється це тим, що співробітники видання (разом із тими, хто зараз служить у ЗСУ, їхня кількість зросла до семи), будучи бердянцями, мають, як висловився Віталій, гачки у місті. Тобто рідних і близьких, котрі залишилися в окупації. Для того, щоб не нашкодити їм, у медіа дотримуються суворих правил безпеки.

Тож ведучого нового відеопроєкту «Бердянськ: історія та люди», який у вересні цього року стартував на ютуб-каналі Brd24, довелося шукати поза межами редакції. Ним став доктор історичних наук, професор, викладач Бердянського державного педуніверситету Ігор Лиман. Також до створення історичного проєкту залучили режисера Суспільного Сергія Жуліна.

Ведучий проєкту «Бердянськ: історія та люди» Ігор Лиман. Кадр із першого епізоду «Північне Приазовʼя. Чия історія?»

«Українці сьогодні виявляють неабиякий інтерес до коріння своєї національної ідентичності й історії своєї країни. Нам теж захотілося ближче познайомитися з історією своєї малої Батьківщини та створити для земляків своєрідну відеобібліотеку про історичне минуле міста, відомих людей, які у різні часи жили на території нинішнього Бердянська, події, які там відбувалися», — пояснює Віталій Швець.

Це вкрай важливо, говорить він, особливо зараз, коли країна-окупантка намагається «нагодувати» бердянців своєю імперською пропагандою, яка спотворює справжню історичну картину. У фейсбуці кожна серія проєкту збирає понад сто тисяч переглядів, у ютубі — близько десяти тисяч. Люди дивляться, діляться і коментують ці випуски.

  Фрагмент першої серії проєкту «Бердянськ: історія та люди» на ютуб-каналі «Бердянськ 24»

Що буде далі

Оглядаючись на шлях, який «Бердянськ 24» пройшов за два з половиною роки, що перебуває в евакуації, керівник видання підсумовує: «Це був період бурхливого розвитку, коли нам вдалося досягти вершин, про які раніше ми навіть не мріяли. Так, ми втратили фінансову самостійність, якою так колись пишались. Але завдяки грантовій підтримці та знанням з медіаменеджменту, яких набули під час навчань, спромоглися вдосконалити редакційну політику, утримати аудиторію та урізноманітнити контент — як за форматами, так і за змістом».

Особливо старанно у виданні стежать за дотриманням журналістських стандартів. І допомагає у цьому, як це не дивно звучить, штучний інтелект. «Чат GPT може пропустити якісь граматичні помилки, але завжди виявить порушення журналістських стандартів. Дуже раджу редакціям, особливо тим, у яких працює багато недостатньо досвідчених новачків», — говорить Швець.

Завдяки всьому цьому «Бердянськ 24» потрапив на «Мапу рекомендованих медіа» від Інституту масової інформації та «Детектора медіа».

Коли у 2023 році редакція «Бердянськ 24» створювала стратегію розвитку свого медіа, вона виходила з оптимістичних прогнозів на майбутнє. Саме тоді планувався контрнаступ українських Сил оборони, в результаті якого, як багато хто сподівався, мала бути звільнена велика частка захоплених ворогом територій, зокрема, й Бердянськ.

Сьогодні колектив медіа налаштований уже не так оптимістично. Адже чим довше місто перебуває під окупацією, тим більша ймовірність того, що ті, хто виїхав із нього, асимілюються у нових місцях проживання, а ті, хто залишився, втратять надію на звільнення.

Віталій Швець пояснює, у чому полягає місія Brd24

Утім, саме такі побоювання спонукають команду Brd24 працювати ще більш активно. «Можливо, це не дуже скромно, але нас мотивує думка про те, що саме наше медіа об’єднує бердянців, де б вони не були, в єдиний інформаційний і культурний простір, дозволяє їм відчувати себе єдиною громадою. Адже громада — то не стільки адміністративно-територіальна одиниця, скільки люди», — говорить Віталій. Головне, вважає він, допомагати людям зберігати свою ідентичність і віру в те, що вони знову побачать Бердянськ українським.

Фото: Максим Поліщук, «Детектор медіа», а також із фейсбуку Віталія Швеця

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Трамп оголосив про створення американського протиракетного «Золотого купола»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T22:54:53Z
Зеленський зідзвонився зі Стармером: говорили про санкції проти РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T21:57:10Z
Папа Римський готовий прийняти у Ватикані переговори між Україною та РФ – Мелоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T21:45:52Z
«Продовжуємо працювати над посиленням тиску на РФ». Сибіга зустрівся з Калас
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T21:18:47Z
У ЄС пояснили, чому Медведчук вдруге опинився під санкціями
Европейская правда
2025-05-20T20:58:08Z
Сенатори США подали резолюцію про повернення українських дітей до укладення мирної угоди
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T20:57:02Z
Рубіо заявив, що США дізнаються про плани Путіна, коли Росія запропонує умови миру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T20:45:26Z
Сіміон, який програв вибори в Румунії, просить суд анулювати їхні результати
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T20:24:23Z
ЄС скасовує «торговельний безвіз» Україною. Названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T19:42:29Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Прощання з Максимом Неліпою: оголошено місце і час
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T17:39:36Z
Донька Мозгової заручилася з коханою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T14:39:11Z
Іво Бобул виказав образу на покійного Назарія Яремчука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T13:57:06Z
76-річна Кеті Бейтс приголомшила схудненням на 45 кіло і розсекретила, як їй це вдалося
ТСН
2025-05-20T13:21:48Z
З Кеті Перрі злетів бюстгальтер просто під час концерту
ТСН
2025-05-20T12:33:59Z
«Було заборонено співати». Соліст Ziferblat розповів про проблеми зі здоров'ям
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T12:24:31Z
Відомому гурту заборонили проводити благодійні концерти одразу в двох містах України і здивували чому
TSN
2025-05-20T11:36:15Z
Які продукти не треба мити перед приготуванням: про це майже ніхто не знає
ТСН
2025-05-20T12:21:25Z
Чому тріскається морква і що робити, щоб коренеплоди виросли рівними та гладкими
TSN
2025-05-20T11:09:03Z
Кукурудза: які елементи живлення потрібні культурі на старті росту
AgroPortal
2025-05-20T11:00:50Z
Найефективніший засіб від колорадських жуків на думку агрономів: потрібно лише розчинити у воді доступний продукт
TSN
2025-05-20T08:55:53Z
Чим видалити борщівник з ділянки: як самостійно боротися з бур’яном і перемогти
TSN
2025-05-20T08:55:05Z
Як посадити огірки в пластикових пляшках: переваги методу і покрокова інструкція
ТСН
2025-05-20T08:54:57Z
Bukovel доєднався до міжнародної програми Climate Friendly Travel
TSN
2025-05-20T08:54:28Z
Весняне закушування з редискою, яке готується за 15 хвилин: стане "родзинкою" на столі
ТСН
2025-05-20T08:52:57Z
Які слова ніколи не бувають вставними: що потрібно знати, щоб уникати пунктуаційних помилок
TSN
2025-05-20T08:52:49Z
Мікропластик у їжі: вчені виявили загрозливі наслідки для мозку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T18:27:06Z
Один хитрий трюк, який допомагає знизити калорійність картоплі та рису: тепер улюблені страви можна їсти навіть на дієті
ТСН
2025-05-20T12:33:14Z
Як і коли правильно обрізати іриси: секрети пишного цвітіння
TSN
2025-05-20T11:09:57Z
Найкращий спосіб приготування сосисок: один невеликий нюанс робить їх дуже смачними
TSN
2025-05-20T09:36:44Z
Лаврове листя творить дива: сім способів застосування, про які ви точно не знали
TSN
2025-05-20T08:55:58Z
Улюблений напій виявився рятівником чоловічої потенції: про це мало хто знає
TSN
2025-05-20T08:55:36Z
Забудьте про майонез та олію: ця заправка зробить найпростіший салат в рази смачнішим
ТСН
2025-05-20T08:54:54Z
В Україні зросла кількість хворих на алергію: чи пов'язано це з війною
ТСН
2025-05-20T08:54:28Z
Сезон черешні: кому не можна їсти літні ягоди і чому
ТСН
2025-05-20T08:54:21Z
Сформовано першу в ЗСУ штурмову мотоциклетну роту
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T19:21:38Z
Переселенців теж покличуть: в Україні оновили правила мобілізації
FaceNews
2025-05-20T17:33:10Z
У чотирьох областях України зʼявиться соціальне таксі: як це працюватиме
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T17:30:08Z
На Рівненщині місцеві знищили дерев’яний храм 18 століття
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T17:24:04Z
Винищувачі НАТО кілька разів супроводжували літаки РФ минулого тижня
Европейская правда
2025-05-20T15:58:23Z
Суд відібрав доньку у найстаршої матері України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T15:00:36Z
Нова зброя для України: KNDS Belgium та «Укроборонпром» домовились про спільне виробництво
ТСН
2025-05-20T14:45:49Z
Ектора Хіменеса-Браво, який мобілізувався до ЗСУ, сьогодні помітили в Харкові: нові фото та відео
FaceNews
2025-05-20T14:12:06Z
Скандал з фіктивними "бойовими" виплатами у 155-й бригаді: ОК "Захід" проводить розслідування
TSN
2025-05-20T13:51:10Z
У Стамбулі стався землетрус магнітудою 4,0
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T22:03:25Z
Жінка згоріла живцем у непрацюючому кіоску: деталі вбивства біля вокзалу в Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T21:48:42Z
У Тульській області прогриміли вибухи: регіон під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T21:00:48Z
На Закарпатті засуджено подружжя, яке закувало сина в ланцюг і підпалило
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T15:39:13Z
До суду скеровано справу хакера, який торгував талонами «е-черги» сервісних центрів МВС
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T13:54:20Z
У Японії арештовано мафіозі, бо їх офіс розташований близько до бібліотеки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T12:39:49Z
Чоловіка, який захищав село від окупантів, засудили: в чому його звинуватили
ТСН
2025-05-20T12:33:55Z
У фінській школі стався напад з ножем, підозрюваний – учень
Европейская правда
2025-05-20T12:04:47Z
Хлопець намагався стрибнути зі скляного мосту на Володимирській гірці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T10:30:17Z
У Харкові прогриміли вибухи: місто під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T23:12:22Z
Спалах гепатиту А у Києві: стала відома причина спалаху хвороби
VGorode
2025-05-20T21:12:53Z
Лінія фронту станом на 20 травня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T20:18:54Z
Гороскоп на 21 травня: Терезам - гармонія у стосунках, Скорпіонам - усамітнення
FaceNews
2025-05-20T17:00:19Z
У екопарку в Харкові собака взяла під опіку тигренят, від яких відмовилась мама
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T15:09:08Z
Чому Кримський міст досі не знищений: речник ВМС пояснив
TSN
2025-05-20T14:18:29Z
Іноземка намагалася вивезти з України старовинну картину
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T13:51:21Z
«Київтеплоенерго» ліквідувало 15-метровий «фонтан» на Осокорках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T13:39:38Z
"Фонтан" на Осокорках: в "Київтеплоенерго" прокоментували прорив труби
ТСН
2025-05-20T13:21:11Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Настрої українського бізнесу покращились: дефіцит кадрів — головна проблема
AgroPortal
2025-05-20T16:00:48Z
Чехія за час війни збільшила постачання агропродукції до України на 60%
AgroPortal
2025-05-20T15:00:31Z
Україна пропонує США угоду про вільну торгівлю
AgroPortal
2025-05-20T14:30:20Z
«Є дуже серйозна небезпека, і не лише для Енергодара». Експрацівник ЗАЕС пояснив, чому росіяни не в змозі запустити станцію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T14:09:07Z
Черешня за тисячу. Столичний супермаркет шокує цінами на фрукти
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T14:09:00Z
У Бразилії вперше виявили пташиний грип на фермі: ЄС і Китай призупинили імпорт
AgroPortal
2025-05-20T14:00:12Z
Американська кукурудза витіснила українську з міжнародного ринку
AgroPortal
2025-05-20T13:30:47Z
Сибіга закликав знизити стелю ціни на російську нафту до $30
Европейская правда
2025-05-20T13:22:57Z
Corteva Agriscience увійшла в 50 найкращих роботодавців України
Agravery
2025-05-20T13:15:45Z
Науковці наблизилися до «теорії всього»: гравітація може бути зовсім іншою
TSN
2025-05-20T14:06:09Z
Переворот у космології: ця галактика може довести існування невідомої темної матерії
TSN
2025-05-20T13:06:24Z
Новий вид бактерій: знайдений на орбіті мікроорганізм шокував вчених
ТСН
2025-05-20T11:36:36Z
Магнітна буря 20 травня: яка її активність
TSN
2025-05-20T10:21:35Z
Темні смуги на Марсі: дослідження поставило крапку в суперечці про воду на Червоній планеті
ТСН
2025-05-20T09:45:23Z
Цікаві факти про іриси: квіти, що пройшли крізь віки
ТСН
2025-05-20T08:55:56Z
У Лохнеського чудовиська з’явилось "дитинча": мисливець показав фото істоти
TSN
2025-05-20T08:53:58Z
"Дія" стане як ChatGPT?: в Україні з’явиться ШІ-асистент для держпослуг
ТСН
2025-05-20T08:53:07Z
Звичайний давач смартфона може шпигувати за вами: дослідники виявили нову загрозу
ТСН
2025-05-20T08:51:53Z
Став відомий склад збірної України з пляжного футболу на перший етап Євроліги
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T17:15:52Z
У тренера збірної Росії з футболу виявилося дві дружини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T14:45:05Z
Пішов з життя 31-річний гравець збірної Ізраїлю з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T13:54:23Z
Визначилися всі суперники України на чемпіонаті світу з хокею 2026 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T13:27:46Z
Чемпіонат світу з футболу : визначилися всі учасники турніру, на якому гратиме Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T13:03:31Z
Жіноча збірна України з футболу у червні зіграє товариську гру з Польщею
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T12:54:07Z
Екстенісиста академії Надаля відсторонено від змагань за вживання кокаїну
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T12:45:54Z
Британець перетнув Австралію за 35 днів і заявив про новий світовий рекорд
ТСН
2025-05-20T12:21:53Z
Скандал на Кубку України з бодібілдингу: один з учасників виступав під російський реп
ГЛАВКОМ NET
2025-05-20T12:21:52Z