MY.UAНовини
Історія Symbian OS: зліт і падіння легендарної операційної системи початку 2000-х
Історія Symbian OS: зліт і падіння легендарної операційної системи початку 2000-х

Історія Symbian OS: зліт і падіння легендарної операційної системи початку 2000-х

Давним давно Symbian OS була абсолютним лідером на ринку смартфонів, причому цілком заслужено. Ця операційна система не мала гідної альтернативи аж до появи iOS в 2007 році, а згодом Android OS. В чому був секрет популярності та чому Symbian OS потерпіла крах? Це тиск конкурентів чи помилки при розробці? Якщо коротко, то все й відразу, але давайте все за порядком, паралельно пригадуючи всі версії та різновиди цієї чудової системи.

Зміст

  • 1 EPOC – зародження легенди
  • 2 Symbian 6.x – ще один великий крок для людства
  • 3 Symbian 7.x – золота епоха
  • 4 Symbian 8.x – квінтесенція «сімби»
  • 5 Symbian 9.x – нове ядро та нові проблеми
  • 6 Symbian^3, Anna, та Belle – кінець епохи
  • 7 Висновки

EPOC – зародження легенди

Хто пам’ятає портативні комп’ютери з монохромними дисплеями кінця 80-х і початку 90-х років? В ті бородаті часи класичними смартфонами ще не пахло, зате мініатюрні ПК набирали популярності. Через сильні обмеження апаратного забезпечення доводилося використовувати спеціальні, добре оптимізовані операційні системи. Однією з найкращих в цьому плані була система EPOC, яку розробила компанія Psion у 1980-х роках як платформу для портативних комп’ютерів з низьким енергоспоживанням.

Перші версії EPOC були 16-бітними та випускалися з 1989 по 1996 роки. Ця платформа використовувалася для кишенькових комп’ютерів Psion Series 3. До особливостей системи варто віднести простий інтерфейс, ефективну роботу з ресурсами та базові офісні програми, як-от текстовий редактор і електронні таблиці.

Згодом EPOC32 витіснив попередника, пропонуючи 32-бітну архітектуру. Вперше використана така система в комп’ютерах Psion Series 5. Інтерфейс став функціональнішим, з розширеними можливостями, хоча залишався все ще дружнім і зрозумілим для новачків. Система зацікавила не лише рядових програмістів, а й компанії великі компанії Nokia, Ericsson, Motorola, які з часом створили спільну розробку Symbian на основі EPOC.

Цікавий факт: назва «EPOC» іноді жартома розшифровувалася як «Electronic Piece of Cheese» (електронний шматок сиру).

Symbian 6.x – ще один великий крок для людства

Якщо перші версії Nokia Communicator працювали на PEN/GEOS, то починаючи з Nokia 9210 унікальні міні-ПК того часу перейшли на Symbian 6.0 Series 80. Тут робимо невеличкий ліричний відступ щодо редакцій самої системи:

Спецпроєкти
  • Series 80 – Symbian для розкладних смартфонів Nokia Communicator;
  • Series 60 – найпопулярніша версія Symbian для типових кнопкових (а потім сенсорних) смартфонів. Інтерфейс максимально схожий на UI в звичайних телефонах того часу;
  • Series 90 – експериментальна Symbian для перших сенсорних смартфонів Nokia, таких як 7710;
  • UIQ – Symbian для сенсорних смартфонів Sony Ericsson серії P. Дрібний інтерфейс на великому екрані адаптований під використання стилуса.

У 2001 році перша версія Symbian 6.0, що була побудована на основі EPOC32, почала завоювання ринку. І робила це впевненими кроками. Енергоефективна, функціональна та зручна операційна система з підтримкою кольорових екранів та широкими мультимедійними функціями була приречена на успіх.

Та дорогих смартфонів Nokia Communicator (тоді їх ще ніхто не називав смартфонами) було мало, адже вони займали надто малу частку продажів, були вузькоспеціалізованою технікою за «всі гроші світу» для обраних. Ринок потребував чогось масового і у 2002 році з’являється Nokia 7650, який став піонером відразу у двох областях.

Огляд Nokia 7650 – перший у світі камерофон та найкращий телефон сучасності

Згодом на Symbian 6.x з’явилися сенсорні смартфони Sony Ericsson P800 та кнопкові Nokia 3650, Siemens SX1. Звісно, не можна не згадати про Nokia N-Gage – ігровий феномен того часу. Система Symbian 6.1 заслужено вважалася найкращим рішенням для геймерів, бо ігри нативні *sis були значно кращі графічно за *jar для J2ME і часто перевершували Nintendo Game Boy Advance.

Symbian 7.x – золота епоха

Оновлена версія принесла значні вдосконалення в плані стабільності, функціональності та сумісності з новим апаратним забезпеченням. Хоч графічний інтерфейс змінився не сильно, всередині системи відбулося чимало змін:

  • Підтримка мереж третього покоління 3G;
  • Нові можливості Bluetooth і Wi-Fi;
  • Покращені механізми захисту, зокрема краща робота із сертифікацією програм та додатків;
  • Поліпшена підтримка аудіо- та відеофайлів;
  • Підтримка потокової передачі мультимедіа;
  • Швидша віртуальна машина Java;
  • Підтримка інтерфейсів S60, S80, S90 та UIQ.

Система Symbian ставала масовішою і наближалася до свого піку. На ринку з’явилися нові сенсорні Sony Ericsson P900/P910 та універсальні «мультимедійні комбайни» класу Nokia 6600, а також до перегонів підключилися Samsung з моделлю D720 та Panasonic X800. Хоча головним гравцем все ж залишався фінський виробник. Навіть через два роки після релізу ця система була актуальною і ставилася в масові та недорогі смартфони, як Nokia 3230.

Symbian 8.x – квінтесенція «сімби»

Восьму версію Symbian фанати вважають найкращою за весь час і на це є ряд вагомих причин. Причому всю цінність цієї системи користувачі зрозуміли не відразу, а після релізу 9.х з принципово новим ядром, але про нюанси «дев’ятки» трохи нижче.

У 2004 році з’явилася Symbian 8.0 з покращеним ядром (сумісність зберігалася), яке забезпечувало стабільнішу роботу зі швидкими процесорами (частота зросла до 220 МГц) та сучасними камерами з високими вимогами до начиння, як в Nokia N90. Найкращими представниками (їх зовсім небагато) Symbian 8.0/8.1 вважаються Nokia 6630, 6680, N70, N90 та N72. Що з’явилося:

  • З’явилася підтримка протоколу EDGE для швидшої передачі даних в мережах другого покоління, а також розширення можливостей мереж 3G;
  • Нові API для мультимедіа забезпечували покращення підтримки аудіо- та відеофайлів прямо з коробки;
  • Зручна розробка додатків та інтеграція підтримки C++ для розробників. Писати софт було ще простіше, а нове, значно продуктивніше апаратне забезпечення розв’язало руки програмістам.

Версія Symbian 8.1 принесла мінорні косметичні оновлення і виправлення багів. Це був золотий час Symbian OS та розквіт компанії. Конкуренти на базі Windows Mobile чи Palm OS не могли похвалитися таким зручним інтерфейсом та широкою підтримкою програмного забезпечення.

Смартфони на Symbian були зручнішими, мали величезну бібліотеку софту, а ще пропонували найкращі мультимедійні можливості з низьким порогом входження. Для мобільних геймерів Symbian тим більше був безальтернативним рішенням. Але так тривало недовго, бо після переходу на нове ядро в компанії почалися «тривожні дзвінки».

Symbian 9.x – нове ядро та нові проблеми

Перехід на нове ядро став важливим етапом в розвитку Symbian. Процвітання піратства на попередніх версіях набридло компанії, тому серія 9.x принесла значні зміни в архітектурі та безпеці. Це стало одночасно головною перевагою та недоліком для цієї операційної системи. Якщо Symbian 9.0 була лише тестовим зразком для розробників, то Symbian OS 9.1 стала першою масовою системою, яка принесла величезні зміни:

  • Запровадження моделі сертифікації для встановлення додатків;
  • Покращення роботи з мультимедіа і загальної швидкодії системи;
  • Покращена робота з двома процесорами (Nokia N91 220 МГц ARM Dual 9).

Сертифікація програм та їх детальна перевірка при встановленні зупинила піратство. Це дуже добре, але була серйозна проблема з сумісністю, а точніше не працювала жодна програма з Symbian 6.x, 7.x, 8.x. Вся величезна бібліотека софту була втрачена раз і назавжди.

Не всі розробники кинулися переписувати програми під нове ядро, а чимало корисних, але забутих утиліт були закинуті та доступні лише для власників старіших смартфонів з Symbian OS.

«Дія сертифікату завершилася, неможливо встановити програму» – таке повідомлення іноді отримували не лише бажаючи завантажити *sis додаток «безкоштовно без смс і реєстрації», а й власники ліцензії. Уявімо, що ви придбали програму для Nokia E60 на момент її релізу в 2005 році, а через два роки вирішили встановити її на Nokia N95.

Як виявилось, термін дії тимчасового сертифіката завершився і користувач більше не може поставити додаток. Подібні механізми захисту провокували просунутих користувачів шукати методи «зламування» Symbian, що стало справжнім головним болем для власників Symbian 9.x.

Symbian 9.2 добряче покращила енергоефективність, а також отримала підтримку швидкісних протоколів передавання даних HSPDA. Наступниця Symbian 9.3 мала вже красиві анімації, підтримку процесорів з частотою до 600 МГц, кращу стабільність, але була втрачена сумісність з деякими програмами для попередніх версій 9.1 чи 9.2.

В час, коли Nokia 6630 чи N72 працює з будь-яким ПЗ без проблем, запускає просунуті ігри N-Gage та просто тішить свого власника, новіші смартфони з Symbian принесли багато компромісів. Вони вже не виглядали такими універсальними на фоні зміцнілого Windows Mobile, а з приходом Apple iOS справи пішли зовсім погано.

Symbian OS 9.4 стала відповіддю, а точніше спробою відповісти на феноменальний успіх Apple iPhone. Хоч система повністю перейшла на сенсорні екрани, та всередині це була та сама Symbian 9.3, криво адаптована під керування стилусом.

Феномен Apple iPhone: найпопулярніший смартфон та головний пристрій людства 17 років поспіль

Що змінилося:

  • Орієнтація на сенсорні екрани, але резистивні, а не ємнісні. Керувати пальцем було незручно;
  • Поліпшення роботи камер і підтримка високої роздільної здатності відео;
  • Впровадження Qt Framework для полегшення створення кросплатформних додатків.

Хоч смартфони з Symbian 9.4 деякий час добре продавалися, тримаючись на імені відомої системи, з часом люди розчарувалися в них. Розвиток Windows Mobile 6.5, поява Web OS, Android OS і Windows Phone та стрімке захоплення ринку смартфонами Apple зробили свою справу. Ці всі фактори змусили інженерів зробити останній ривок в спробах врятувати своє творіння.

Symbian^3, Anna, та Belle – кінець епохи

Symbian^3, Anna, та Belle стали фінальними етапами розвитку операційної системи Symbian, яка поступово втрачала свої позиції через конкуренцію з iOS та Android. Ці версії спробували надати платформі сучасних рис, підтримку нових функцій і зробити її привабливішою для користувачів і, що дуже важливо, розробників.

Symbian^3 у 2010 році була першим великим оновленням після Symbian 9.x і покликана відродити популярність платформи. На деякий час їм це вдалося і на світ з’явилося чимало вдалих смартфонів, хоча повернути частку ринку вже було неможливо. Список покращень:

  • Покращена мультизадачність з мінімальними втратами продуктивності;
  • Поліпшення підтримки відео та аудіоформатів, HDMI-вихід;
  • Досконаліший інтерфейс користувача, правильно адаптований під керування пальцем, плавні анімації;
  • Динамічні віджети на робочому столі, інтеграція з онлайн сервісами та кращі можливості персоналізації.

Symbian Anna була наступною версією, що принесла незначні покращення відносно Symbian^3 і орієнтувалася на конкуренцію з Android OS, iOS, Windows Phone. Дуже важливо, що смартфони отримували ці оновлення «повітрям», як в iOS/Android. З нового було наступне:

  • Система отримала красиві іконки, поліпшені меню та кращі анімації;
  • Значно швидший браузер, із правильним відображенням повноцінних версій вебсторінок;
  • Зручна віртуальна клавіатура для набору тексту в альбомному і портретному режимах;
  • Підтримка NFC для передачі даних і безконтактних платежів.

Неймовірно красива (назва відповідає стилю) Symbian Belle стала останньою версією платформи, яка намагалася максимально модернізувати Symbian, щоб відповідати сучасним стандартам.

В плані графічного інтерфейсу система Belle справді перевершила Android, який тоді виглядав справді огидно (хіба зараз щось змінилося?):

  • Перероблений інтерфейс користувача;
  • Більше віртуальних робочих столів;
  • Повністю нові віджети різних розмірів і стилів;
  • Покращена інтеграція з соціальними мережами;
  • Розширена підтримка відеоформатів і потокового відео;
  • Покращена робота з камерою і запис відео високої якості;
  • Оптимізація ядра та значне підвищення швидкодії;
  • Додаткові функції для захисту даних і роботи.

Symbian^3, Anna, та Belle показали, що платформа все ще здатна адаптуватися, але їхніх оновлень було недостатньо, щоб змагатися з більш сучасними iOS та Android. Відсутність належної підтримки розробників, серйозні обмеження щодо роботи з апаратним забезпеченням (багатоядерні процесори, висока роздільна здатність екрана тощо) і повільний цикл оновлень призвели до заслуженої втрати ринку, а згодом і повного вимирання Symbian.

Висновки

Nokia остаточно перейшла на Windows Phone у 2012 році, завершивши епоху Symbian, яка залишила глибокий слід у розвитку смартфонів. Який урок можна зробити з історії Symbian, паралельно згадуючи історію операційних систем Microsoft? Піратство і легка доступність програмного забезпечення іноді може йти на користь компанії. Хоч це б’є по кишені, але не дозволяє конкурентам «високо стрибати», бо силою софту тримає велику аудиторію біля себе.

Перехід на Symbian 9.x став переломним моментом в історії компанії. Монополісту тоді здавалося, що може робити все, що йому заманеться, але так було до появи нових великих гравців. Виграти конкуренцію проти найбільш «дірявої» (читай відкритої) системи Android OS, яка поширюється безкоштовно, було неможливо, хоча останні спроби у вигляді Symbian Belle були досить непоганими.

Теги за темою
Samsung
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Дружина Козловського висловилася про його "звільнення" від Кондратюка
GlavRed
2025-05-07T12:45:04Z
Тарас Цимбалюк показав "секретну" сестру-красуню
GlavRed
2025-05-07T12:27:08Z
Стрічка «Ти - Космос» здобула перемогу на кінофестивалі в Естонії
УкраинФорм
2025-05-07T12:19:58Z
Віталій Козловському повернув права на свої пісні – які хіти ми знову почуємо у його виконанні
Комсомольская правда
2025-05-07T12:10:24Z
СCО опублікували вражаючий фільм про підпілля: "Методи та способи опору – незліченні. Мета – одна!"
Telegraf
2025-05-07T12:09:20Z
Напруга, таємниці й обрання нового Папи: 3 високорейтингові стрічки про інтриги Ватикану
24tv
2025-05-07T12:09:02Z
Marvel перейменувала Громовержців на Нових месників
360ua.news
2025-05-07T12:01:42Z
Заробляє сама на розкладах Таро: що відомо про доньку Олі Полякової Марію
Telegraf
2025-05-07T11:52:30Z
У Києві відбудеться виставка «Пам’ять. Діалоги»
УкраинФорм
2025-05-07T11:50:39Z
Путіну залишилося 10-12 років: з'явився прогноз щодо наступника диктатора РФ
GlavRed
2025-05-07T12:48:23Z
Ігнат - про повітряну атаку: Нічна атака ворога була нетиповою
УкраинФорм
2025-05-07T12:48:19Z
"Перемир'я" на 9 травня: у ЗСУ прокоментували ініціативу Путіна
ТСН
2025-05-07T12:46:17Z
Україна закликає включити до Реєстру збитків від війни постраждалих від 2014 року
УкраинФорм
2025-05-07T12:43:04Z
«Найвеличніший» Трамп тихесенько чекає згоди воєнного злочинця припинити війну
Украина Криминальная
2025-05-07T12:42:59Z
Мерц пов’язує надання Україні безпекових гарантій із припиненням вогню
УкраинФорм
2025-05-07T12:42:31Z
Зірка шоу "Україна має талант" став на бік загарбників та допомагає ворогу в окупації
ТСН
2025-05-07T12:36:56Z
Китай не зацікавлений у завершенні війни в Україні: що задумав Сі Цзіньпін
24tv
2025-05-07T12:36:32Z
У Мін'юсті розповіли, як планують «розвантажити» Лук'янівське СІЗО
УкраинФорм
2025-05-07T12:33:37Z
У персональних кабінетах учасників НМТ зʼявилися запрошення на тестування
УкраинФорм
2025-05-07T12:48:26Z
«У лідера немає «закритих дверей» або слова «неможливо», – Оксана Журовіч, CEO OMD Optimum Media Ukraine
ТСН
2025-05-07T12:46:07Z
Надихнулися українським дроном Magura: в Польщі представили платформу Seawolf
Фокус
2025-05-07T12:46:05Z
Дівчина була вражена новими фото з собою в будинку батьків: що вона побачила
Фокус
2025-05-07T12:45:04Z
Знецінював її амбіції і змушував перефарбовуватись у блондинку: як виглядає перша дружина Ілона Маска
Telegraf
2025-05-07T12:42:42Z
Порцеляновий флірт із СРСР: на Violity продають популярну статуетку з української пісні
Telegraf
2025-05-07T12:36:36Z
Ватикан обирає нового Папу: кардинали розпочали конклав, світ чекає білого диму
Vlasti
2025-05-07T12:36:35Z
Вилов 17-річних та студентів, "купівля" авто: у ТЦК відреагували на скандальне відео з інструкціями щодо пошуку "ухилянтів"
Хвиля
2025-05-07T12:31:18Z
Кожен третій злочин, який вчиняється проти дитини, здійснюється в Інтернеті - генпрокуратура
InternetUA
2025-05-07T12:28:29Z
Ізюмську лікарню Піщанської Богоматері відновлять коштами міжнародних партнерів
Мій Харків
2025-05-07T12:40:07Z
Скільки днів людина може прожити без їжі – нові дані вчених
ТСН
2025-05-07T12:21:38Z
Вигорання чи втома: як розпізнати та побороти ці стани
24tv
2025-05-07T11:34:42Z
Чи можна їсти сало щодня: лікар розповів, що буде з вашим організмом
TSN
2025-05-07T11:34:20Z
Шокувальне новоутворення на голові чоловіка виявилося "рогом диявола"
TSN
2025-05-07T11:22:45Z
Більшість і не здогадується: чи можна зберігати мед в холодильнику
24tv
2025-05-07T11:22:28Z
Посвідчення донора крові: як отримати, права та пільги
Факти ICTV
2025-05-07T11:18:17Z
Науковці назвали час, коли насправді треба приймати душ: і це не ранок
TSN
2025-05-07T10:51:18Z
Ключовий чинник безпечного застосування ЗЗР без шкоди бджолам
AgroPortal
2025-05-07T10:32:52Z
Росіяни атакували дронами-камікадзе Київську область: четверо поранених, серед них — підліток
ZN UA
2025-05-07T12:48:10Z
У Запоріжжі після нічної атаки дронів пошкоджені понад 60 будинків
УкраинФорм
2025-05-07T12:45:43Z
У Хмельницькому ТЦК чоловік викинувся з вікна другого поверху
Комсомольская правда
2025-05-07T12:45:36Z
Суд на Закарпатті дозволив повернути суперкар російському олігарху Орлову
24tv
2025-05-07T12:42:10Z
Хронічно невезучий будинок. Історія хрущівки, в яку сьогодні врізався дрон
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T12:39:07Z
"Люди йшли з маршрутки": на Сумщині росіяни вбили дитину, дівчину та чоловіка — подробиці
TSN
2025-05-07T12:36:02Z
СБУ спільно з правоохоронцями Чехії викрила на Закарпатті кол-центр, який обкрадав громадян ЄС
Украина Криминальная
2025-05-07T12:30:28Z
На Вінниччині чоловік підпалив екскаватор газовиків через відключення газу
Украина Криминальная
2025-05-07T12:24:25Z
"Шахед" влучив у дитячу кімнату. Через атаку на Київ постраждав юний спортсмен та його сестричка
Telegraf
2025-05-07T12:21:38Z
40 млрд у тіні: ветеран, який претендує на посаду глави БЕБ, заявляє про масштабні втрати бюджету на паливі, тютюні й алкоголі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T12:48:03Z
Путін і Сі Цзіньпін повертаються до розмов про газ: контракт досі під питанням
Gazeta UA
2025-05-07T12:42:47Z
Вартість експорту російської нафти впала до мінімуму за два роки - Bloomberg
УкраинФорм
2025-05-07T12:37:15Z
Індійський фондовий ринок зазнав волатильності після ударів по Пакистану
AIN
2025-05-07T12:31:41Z
На AGRO CHALLENGE буде представлено понад 40 одиниць техніки
AgroPortal
2025-05-07T12:30:14Z
Розвідка Британії: РФ загрожує зростання бюджетного дефіциту через падіння цін на нафту
Европейская правда
2025-05-07T12:27:18Z
Канада розпочала процес конфіскації російського вантажного літака
УкраинФорм
2025-05-07T12:06:35Z
Яка доплата за ранг державного службовця в Україні у 2025 році
Факти ICTV
2025-05-07T11:58:30Z
Що буде з цінами на овочі та фрукти у новому сезоні: прогноз
TSN
2025-05-07T11:42:08Z
До довічного ув’язнення з конфіскацією засуджено мешканку Херсонщини за держзраду та колабораціонізм
Украина Криминальная
2025-05-07T12:48:37Z
Чоловік, якому понад 50 років, отримав повістку та відмовився від служби у тилу: він поплатився
ТСН
2025-05-07T12:48:14Z
Прогноз погоди у Запоріжжі на 8 травня: синоптики попередили про негоду
Политека
2025-05-07T12:46:14Z
"Здивували навіть нас": на Покровському напрямку ЗС РФ підбиралися до позицій НГУ вплав
Фокус
2025-05-07T12:45:34Z
Бойова медикиня Марина «Моджахед» Рязанцева - гостя програми «Командири нашої перемоги»
УкраинФорм
2025-05-07T12:37:50Z
«У моїй квартирі живе військовий РФ». Як окупанти відбирають майно українців у Криму?
ГЛАВКОМ NET
2025-05-07T12:36:02Z
Нова система оплати за проїзд в Київській області: що змінилося для пасажирів
Политека
2025-05-07T12:31:57Z
Антициклон Riccarda несе сильні заморозки: помаранчевий рівень небезпеки оголосили в одній з областей
Telegraf
2025-05-07T12:31:03Z
Заморозки та дощі накриють частину України: прогноз погоди на 8 травня
24tv
2025-05-07T12:30:24Z
Поки Tesla вагається: Volvo продала свій 5000-й вантажний електромобіль
AutoGeek
2025-05-07T12:27:14Z
Koenigsegg Jesko Absolut встановлює нові рекорди швидкості з легкістю
Топ Жир
2025-05-07T12:15:52Z
Volvo презентував новий XC70, і це не універсал
AutoCentre
2025-05-07T12:01:36Z
Toyota випустила спортивну ретро-версію Corolla
AutoCentre
2025-05-07T12:01:34Z
Brabus представив супервсюдихід XL 800
AutoCentre
2025-05-07T12:01:32Z
Ящур і блутанг у Європі: на кордоні дезінфікували майже 1,3 тис. автомобілів
AgroPortal
2025-05-07T12:00:33Z
Росіянин до 9 травня понівечив гвинтівкою вінтажний BMW 30-х
Фокус
2025-05-07T11:42:01Z
Дебют у три етапи: Ferrari відклала випуск свого першого електромобіля
AutoGeek
2025-05-07T11:35:15Z
Audi планує виробництво електромобілів-позашляховиків у США через високі мита
Топ Жир
2025-05-07T11:34:45Z
У травні заборонено виходити заміж: що про це кажуть народні прикмети
24tv
2025-05-07T12:48:51Z
Гранично просто: рецепт картоплі з курячими гомілками
Фокус
2025-05-07T12:42:25Z
Від буряну не залишиться й сліду: як боротися з берізкою в саду
GlavRed
2025-05-07T12:37:32Z
10 найспекотніших місць у світі: де температура сягає +50 градусів
24tv
2025-05-07T12:36:13Z
Як помити підлогу, щоб вона не була липкою: не робіть цих поширених помилок
TSN
2025-05-07T12:36:08Z
Все зіпсуєте: експерт сказала, про що не варто запитувати на першому побаченні
GlavRed
2025-05-07T12:27:38Z
Де захована жінка: лише одиниці її помітять за 7 секунд
GlavRed
2025-05-07T12:27:32Z
Гості будуть в захваті: рецепт домашньої червоної ікри не за всі гроші світу
GlavRed
2025-05-07T12:27:16Z
Забудьте про нього назавжди: інструкція, що допоможе вивести грибок зі стін
24tv
2025-05-07T12:21:36Z
Трамп переконаний, що Чемпіонат світу з футболу «може бути стимулом» для РФ припинити війну
УкраинФорм
2025-05-07T12:48:51Z
Кривбас — Лівий Берег 4:0 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-05-07T12:48:33Z
Легіонер збірної України достроково завершив сезон: чому більше не вийде на поле
24tv
2025-05-07T12:43:19Z
Знайомство в інтернеті, переїзд у Мадрид і поповнення: історія кохання Луніна та його дружини
24tv
2025-05-07T12:30:43Z
Британський боксер зруйнував надії Дюбуа нокаутувати Усика одним ударом
24tv
2025-05-07T12:21:39Z
В Індії закликали більше не проводити матчі з Пакистаном
24tv
2025-05-07T12:15:28Z
«Кривбас» розгромив «Лівий Берег» у перенесеному матчі футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-05-07T11:58:11Z
"Збіг? Не думаю": пропагандиста Кисельова не пустять на Олімпіаду
Telegraf
2025-05-07T11:57:42Z
Кривбас із дублем Твердохліба перемогою над Лівим Берегом закрутив інтригу в боротьбі за єврокубки
Football.ua
2025-05-07T11:55:30Z
Супутники зафіксували аномалію в Балтійському морі: пояснення виявилось несподіваним
ТСН
2025-05-07T12:48:50Z
Apple випустила iOS 18.5 Release Candidate — що нового?
ITC
2025-05-07T12:46:52Z
Астрономи спантеличені: виявлено найменшу галактику або ж інший рекордний об'єкт
Фокус
2025-05-07T12:45:52Z
Вчені знайшли новий спосіб спілкування з котами — це особлива посмішка
ITC
2025-05-07T12:43:50Z
Трилогія S.T.A.L.K.E.R. отримала віковий рейтинг для PS5 та Xbox Series — некстген-оновлення на підході
ITC
2025-05-07T12:43:48Z
У зіркових лелек Грицика та Одарки вилупились перші пташенята: щемливе відео
24tv
2025-05-07T12:42:11Z
Ілон Маск назвав абсолютно дурнувату причину, чому ми повинні колонізувати Марс
24tv
2025-05-07T12:36:15Z
Безпілотник Bayraktar TB2 встановив новий рекорд висоти
InternetUA
2025-05-07T12:31:54Z
Чи може домашній вітрогенератор замінити сонячні панелі: результати випробувань
Фокус
2025-05-07T12:31:42Z