MY.UAНовини
Історія Symbian OS: зліт і падіння легендарної операційної системи початку 2000-х
Історія Symbian OS: зліт і падіння легендарної операційної системи початку 2000-х

Історія Symbian OS: зліт і падіння легендарної операційної системи початку 2000-х

Давним давно Symbian OS була абсолютним лідером на ринку смартфонів, причому цілком заслужено. Ця операційна система не мала гідної альтернативи аж до появи iOS в 2007 році, а згодом Android OS. В чому був секрет популярності та чому Symbian OS потерпіла крах? Це тиск конкурентів чи помилки при розробці? Якщо коротко, то все й відразу, але давайте все за порядком, паралельно пригадуючи всі версії та різновиди цієї чудової системи.

Зміст

  • 1 EPOC – зародження легенди
  • 2 Symbian 6.x – ще один великий крок для людства
  • 3 Symbian 7.x – золота епоха
  • 4 Symbian 8.x – квінтесенція «сімби»
  • 5 Symbian 9.x – нове ядро та нові проблеми
  • 6 Symbian^3, Anna, та Belle – кінець епохи
  • 7 Висновки

EPOC – зародження легенди

Хто пам’ятає портативні комп’ютери з монохромними дисплеями кінця 80-х і початку 90-х років? В ті бородаті часи класичними смартфонами ще не пахло, зате мініатюрні ПК набирали популярності. Через сильні обмеження апаратного забезпечення доводилося використовувати спеціальні, добре оптимізовані операційні системи. Однією з найкращих в цьому плані була система EPOC, яку розробила компанія Psion у 1980-х роках як платформу для портативних комп’ютерів з низьким енергоспоживанням.

Перші версії EPOC були 16-бітними та випускалися з 1989 по 1996 роки. Ця платформа використовувалася для кишенькових комп’ютерів Psion Series 3. До особливостей системи варто віднести простий інтерфейс, ефективну роботу з ресурсами та базові офісні програми, як-от текстовий редактор і електронні таблиці.

Згодом EPOC32 витіснив попередника, пропонуючи 32-бітну архітектуру. Вперше використана така система в комп’ютерах Psion Series 5. Інтерфейс став функціональнішим, з розширеними можливостями, хоча залишався все ще дружнім і зрозумілим для новачків. Система зацікавила не лише рядових програмістів, а й компанії великі компанії Nokia, Ericsson, Motorola, які з часом створили спільну розробку Symbian на основі EPOC.

Цікавий факт: назва «EPOC» іноді жартома розшифровувалася як «Electronic Piece of Cheese» (електронний шматок сиру).

Symbian 6.x – ще один великий крок для людства

Якщо перші версії Nokia Communicator працювали на PEN/GEOS, то починаючи з Nokia 9210 унікальні міні-ПК того часу перейшли на Symbian 6.0 Series 80. Тут робимо невеличкий ліричний відступ щодо редакцій самої системи:

Спецпроєкти
  • Series 80 – Symbian для розкладних смартфонів Nokia Communicator;
  • Series 60 – найпопулярніша версія Symbian для типових кнопкових (а потім сенсорних) смартфонів. Інтерфейс максимально схожий на UI в звичайних телефонах того часу;
  • Series 90 – експериментальна Symbian для перших сенсорних смартфонів Nokia, таких як 7710;
  • UIQ – Symbian для сенсорних смартфонів Sony Ericsson серії P. Дрібний інтерфейс на великому екрані адаптований під використання стилуса.

У 2001 році перша версія Symbian 6.0, що була побудована на основі EPOC32, почала завоювання ринку. І робила це впевненими кроками. Енергоефективна, функціональна та зручна операційна система з підтримкою кольорових екранів та широкими мультимедійними функціями була приречена на успіх.

Та дорогих смартфонів Nokia Communicator (тоді їх ще ніхто не називав смартфонами) було мало, адже вони займали надто малу частку продажів, були вузькоспеціалізованою технікою за «всі гроші світу» для обраних. Ринок потребував чогось масового і у 2002 році з’являється Nokia 7650, який став піонером відразу у двох областях.

Огляд Nokia 7650 – перший у світі камерофон та найкращий телефон сучасності

Згодом на Symbian 6.x з’явилися сенсорні смартфони Sony Ericsson P800 та кнопкові Nokia 3650, Siemens SX1. Звісно, не можна не згадати про Nokia N-Gage – ігровий феномен того часу. Система Symbian 6.1 заслужено вважалася найкращим рішенням для геймерів, бо ігри нативні *sis були значно кращі графічно за *jar для J2ME і часто перевершували Nintendo Game Boy Advance.

Symbian 7.x – золота епоха

Оновлена версія принесла значні вдосконалення в плані стабільності, функціональності та сумісності з новим апаратним забезпеченням. Хоч графічний інтерфейс змінився не сильно, всередині системи відбулося чимало змін:

  • Підтримка мереж третього покоління 3G;
  • Нові можливості Bluetooth і Wi-Fi;
  • Покращені механізми захисту, зокрема краща робота із сертифікацією програм та додатків;
  • Поліпшена підтримка аудіо- та відеофайлів;
  • Підтримка потокової передачі мультимедіа;
  • Швидша віртуальна машина Java;
  • Підтримка інтерфейсів S60, S80, S90 та UIQ.

Система Symbian ставала масовішою і наближалася до свого піку. На ринку з’явилися нові сенсорні Sony Ericsson P900/P910 та універсальні «мультимедійні комбайни» класу Nokia 6600, а також до перегонів підключилися Samsung з моделлю D720 та Panasonic X800. Хоча головним гравцем все ж залишався фінський виробник. Навіть через два роки після релізу ця система була актуальною і ставилася в масові та недорогі смартфони, як Nokia 3230.

Symbian 8.x – квінтесенція «сімби»

Восьму версію Symbian фанати вважають найкращою за весь час і на це є ряд вагомих причин. Причому всю цінність цієї системи користувачі зрозуміли не відразу, а після релізу 9.х з принципово новим ядром, але про нюанси «дев’ятки» трохи нижче.

У 2004 році з’явилася Symbian 8.0 з покращеним ядром (сумісність зберігалася), яке забезпечувало стабільнішу роботу зі швидкими процесорами (частота зросла до 220 МГц) та сучасними камерами з високими вимогами до начиння, як в Nokia N90. Найкращими представниками (їх зовсім небагато) Symbian 8.0/8.1 вважаються Nokia 6630, 6680, N70, N90 та N72. Що з’явилося:

  • З’явилася підтримка протоколу EDGE для швидшої передачі даних в мережах другого покоління, а також розширення можливостей мереж 3G;
  • Нові API для мультимедіа забезпечували покращення підтримки аудіо- та відеофайлів прямо з коробки;
  • Зручна розробка додатків та інтеграція підтримки C++ для розробників. Писати софт було ще простіше, а нове, значно продуктивніше апаратне забезпечення розв’язало руки програмістам.

Версія Symbian 8.1 принесла мінорні косметичні оновлення і виправлення багів. Це був золотий час Symbian OS та розквіт компанії. Конкуренти на базі Windows Mobile чи Palm OS не могли похвалитися таким зручним інтерфейсом та широкою підтримкою програмного забезпечення.

Смартфони на Symbian були зручнішими, мали величезну бібліотеку софту, а ще пропонували найкращі мультимедійні можливості з низьким порогом входження. Для мобільних геймерів Symbian тим більше був безальтернативним рішенням. Але так тривало недовго, бо після переходу на нове ядро в компанії почалися «тривожні дзвінки».

Symbian 9.x – нове ядро та нові проблеми

Перехід на нове ядро став важливим етапом в розвитку Symbian. Процвітання піратства на попередніх версіях набридло компанії, тому серія 9.x принесла значні зміни в архітектурі та безпеці. Це стало одночасно головною перевагою та недоліком для цієї операційної системи. Якщо Symbian 9.0 була лише тестовим зразком для розробників, то Symbian OS 9.1 стала першою масовою системою, яка принесла величезні зміни:

  • Запровадження моделі сертифікації для встановлення додатків;
  • Покращення роботи з мультимедіа і загальної швидкодії системи;
  • Покращена робота з двома процесорами (Nokia N91 220 МГц ARM Dual 9).

Сертифікація програм та їх детальна перевірка при встановленні зупинила піратство. Це дуже добре, але була серйозна проблема з сумісністю, а точніше не працювала жодна програма з Symbian 6.x, 7.x, 8.x. Вся величезна бібліотека софту була втрачена раз і назавжди.

Не всі розробники кинулися переписувати програми під нове ядро, а чимало корисних, але забутих утиліт були закинуті та доступні лише для власників старіших смартфонів з Symbian OS.

«Дія сертифікату завершилася, неможливо встановити програму» – таке повідомлення іноді отримували не лише бажаючи завантажити *sis додаток «безкоштовно без смс і реєстрації», а й власники ліцензії. Уявімо, що ви придбали програму для Nokia E60 на момент її релізу в 2005 році, а через два роки вирішили встановити її на Nokia N95.

Як виявилось, термін дії тимчасового сертифіката завершився і користувач більше не може поставити додаток. Подібні механізми захисту провокували просунутих користувачів шукати методи «зламування» Symbian, що стало справжнім головним болем для власників Symbian 9.x.

Symbian 9.2 добряче покращила енергоефективність, а також отримала підтримку швидкісних протоколів передавання даних HSPDA. Наступниця Symbian 9.3 мала вже красиві анімації, підтримку процесорів з частотою до 600 МГц, кращу стабільність, але була втрачена сумісність з деякими програмами для попередніх версій 9.1 чи 9.2.

В час, коли Nokia 6630 чи N72 працює з будь-яким ПЗ без проблем, запускає просунуті ігри N-Gage та просто тішить свого власника, новіші смартфони з Symbian принесли багато компромісів. Вони вже не виглядали такими універсальними на фоні зміцнілого Windows Mobile, а з приходом Apple iOS справи пішли зовсім погано.

Symbian OS 9.4 стала відповіддю, а точніше спробою відповісти на феноменальний успіх Apple iPhone. Хоч система повністю перейшла на сенсорні екрани, та всередині це була та сама Symbian 9.3, криво адаптована під керування стилусом.

Феномен Apple iPhone: найпопулярніший смартфон та головний пристрій людства 17 років поспіль

Що змінилося:

  • Орієнтація на сенсорні екрани, але резистивні, а не ємнісні. Керувати пальцем було незручно;
  • Поліпшення роботи камер і підтримка високої роздільної здатності відео;
  • Впровадження Qt Framework для полегшення створення кросплатформних додатків.

Хоч смартфони з Symbian 9.4 деякий час добре продавалися, тримаючись на імені відомої системи, з часом люди розчарувалися в них. Розвиток Windows Mobile 6.5, поява Web OS, Android OS і Windows Phone та стрімке захоплення ринку смартфонами Apple зробили свою справу. Ці всі фактори змусили інженерів зробити останній ривок в спробах врятувати своє творіння.

Symbian^3, Anna, та Belle – кінець епохи

Symbian^3, Anna, та Belle стали фінальними етапами розвитку операційної системи Symbian, яка поступово втрачала свої позиції через конкуренцію з iOS та Android. Ці версії спробували надати платформі сучасних рис, підтримку нових функцій і зробити її привабливішою для користувачів і, що дуже важливо, розробників.

Symbian^3 у 2010 році була першим великим оновленням після Symbian 9.x і покликана відродити популярність платформи. На деякий час їм це вдалося і на світ з’явилося чимало вдалих смартфонів, хоча повернути частку ринку вже було неможливо. Список покращень:

  • Покращена мультизадачність з мінімальними втратами продуктивності;
  • Поліпшення підтримки відео та аудіоформатів, HDMI-вихід;
  • Досконаліший інтерфейс користувача, правильно адаптований під керування пальцем, плавні анімації;
  • Динамічні віджети на робочому столі, інтеграція з онлайн сервісами та кращі можливості персоналізації.

Symbian Anna була наступною версією, що принесла незначні покращення відносно Symbian^3 і орієнтувалася на конкуренцію з Android OS, iOS, Windows Phone. Дуже важливо, що смартфони отримували ці оновлення «повітрям», як в iOS/Android. З нового було наступне:

  • Система отримала красиві іконки, поліпшені меню та кращі анімації;
  • Значно швидший браузер, із правильним відображенням повноцінних версій вебсторінок;
  • Зручна віртуальна клавіатура для набору тексту в альбомному і портретному режимах;
  • Підтримка NFC для передачі даних і безконтактних платежів.

Неймовірно красива (назва відповідає стилю) Symbian Belle стала останньою версією платформи, яка намагалася максимально модернізувати Symbian, щоб відповідати сучасним стандартам.

В плані графічного інтерфейсу система Belle справді перевершила Android, який тоді виглядав справді огидно (хіба зараз щось змінилося?):

  • Перероблений інтерфейс користувача;
  • Більше віртуальних робочих столів;
  • Повністю нові віджети різних розмірів і стилів;
  • Покращена інтеграція з соціальними мережами;
  • Розширена підтримка відеоформатів і потокового відео;
  • Покращена робота з камерою і запис відео високої якості;
  • Оптимізація ядра та значне підвищення швидкодії;
  • Додаткові функції для захисту даних і роботи.

Symbian^3, Anna, та Belle показали, що платформа все ще здатна адаптуватися, але їхніх оновлень було недостатньо, щоб змагатися з більш сучасними iOS та Android. Відсутність належної підтримки розробників, серйозні обмеження щодо роботи з апаратним забезпеченням (багатоядерні процесори, висока роздільна здатність екрана тощо) і повільний цикл оновлень призвели до заслуженої втрати ринку, а згодом і повного вимирання Symbian.

Висновки

Nokia остаточно перейшла на Windows Phone у 2012 році, завершивши епоху Symbian, яка залишила глибокий слід у розвитку смартфонів. Який урок можна зробити з історії Symbian, паралельно згадуючи історію операційних систем Microsoft? Піратство і легка доступність програмного забезпечення іноді може йти на користь компанії. Хоч це б’є по кишені, але не дозволяє конкурентам «високо стрибати», бо силою софту тримає велику аудиторію біля себе.

Перехід на Symbian 9.x став переломним моментом в історії компанії. Монополісту тоді здавалося, що може робити все, що йому заманеться, але так було до появи нових великих гравців. Виграти конкуренцію проти найбільш «дірявої» (читай відкритої) системи Android OS, яка поширюється безкоштовно, було неможливо, хоча останні спроби у вигляді Symbian Belle були досить непоганими.

Теги за темою
Samsung
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
До +35 и выше: как пережить лето без вреда для здоровья
Gazeta UA
2025-07-05T00:00:37Z
Как легко справиться со стрессом: научное открытие
TSN
2025-07-04T20:09:59Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Подача электроэнергии на ЗАЭС восстановлена
Корреспондент
2025-07-04T22:03:11Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": у кого Пенсионный фонд потребует деньги в июле
Знай
2025-07-04T18:36:48Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Духовный советник Трампа категорически высказался об ударе по Киеву и поставил ультиматум миру
Comments UA
2025-07-04T06:45:24Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Макрон впервые признался, зачем он позвонил Путину
Comments UA
2025-07-05T00:12:50Z
Саммит Молдова-ЕС осудил войну РФ и требует вывести войска из Приднестровья
Корреспондент
2025-07-04T23:39:54Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T11:30:19Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
На популярном курорте в Черном море заметили дикого зверя: он может быть очень опасным
Telegraf
2025-07-04T22:33:52Z
Что не стоит говорить тем, кто переживает потерю близких
Gazeta UA
2025-07-04T21:42:40Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Куриные яйца могут вас убить: 8 бытовых ошибок с ними, которые вредят здоровью
Знай
2025-06-26T02:51:38Z
День ангела 5 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-04T21:18:14Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Почему нельзя звать душу умершего: объяснение церкви, приметы и последствия
Comments UA
2025-07-04T21:57:56Z
Могут ли атеисты и сатанисты попасть в рай: мнения религии, философии и морали
Comments UA
2025-07-04T21:18:32Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Украину атакуют российские дроны: озвучена траектория движения
TSN
2025-07-04T23:33:36Z
Гороскоп по картам Таро на 5 июля 2025 года: Скорпионов ожидают новые вызовы, а Козорогам следует посмотреть в глаза страхам
TSN
2025-07-04T23:09:06Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
Россия атаковала Украину беспилотниками: где раздались взрывы
TSN
2025-07-02T03:51:06Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Звезда культового сериала "Все женщины — ведьмы": умер известный актер Джулиан Макмэхон
Фокус
2025-07-05T00:00:25Z
Умер Марк Сноу - автор музыки к "Секретным материалам"
Новости Украины
2025-07-04T20:51:49Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T09:30:58Z
В России на трассе сгорела колонна военных машин. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-04T22:51:19Z
В Чехии восстановили электроснабжение после масштабного блэкаута
ZN UA
2025-07-04T22:27:53Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
В Одессе снова увеличилось число пострадавших из-за атаки РФ
Корреспондент
2025-06-28T07:21:48Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
В Украине снизился спрос на новые коммерческие автомобили
Корреспондент
2025-07-04T12:54:50Z
Не только парковка в тени: 5 советов, которые помогут предотвратить нагрев авто в жару
Telegraf
2025-07-04T12:48:25Z
Сколько стоит страховка авто от дронов, ракет и ПВО: считаем на примере Volkswagen
VGorode
2025-07-04T12:27:19Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Мотоспорт в скорби: испанец Борха Гомес погиб на тестах
Новости Украины
2025-07-04T20:39:19Z
"Шахтер" победил в первом матче под руководством Турана
ZN UA
2025-07-04T20:30:28Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Первый спарринг Шахтера удачный: команда добивается минимальной победы
Корреспондент
2025-07-04T19:27:22Z
Условно наказанные: гранды европейского футбола пошли на финансовый обман
Корреспондент
2025-07-04T18:24:52Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Археологи открыли, как ловили рыбу в каменном веке
Gazeta UA
2025-07-04T22:39:10Z
Забег продолжается: Netflix и CD Projekt RED анонсировали аниме Cyberpunk: Edgerunners 2
GameMag
2025-07-04T22:33:02Z
"Межзвездный путешественник": ученые обнаружили в Солнечной системе загадочный объект
TSN
2025-07-04T20:51:04Z
Экс-глава Rockstar North обвинил «вредителей» в саботаже MindsEye
GameMag
2025-07-04T20:45:36Z
В США продадут камень за 4 миллиона долларов: что в нем необычного
Comments UA
2025-07-04T19:39:47Z
ТОП-10 лучших бесплатных хорроров в Steam
Знай
2025-07-04T17:51:11Z
Tesla построила полностью автономную зарядную станцию для электромобилей
Корреспондент
2025-07-04T16:48:32Z