MY.UAНовини
Історія Symbian OS: зліт і падіння легендарної операційної системи початку 2000-х
Історія Symbian OS: зліт і падіння легендарної операційної системи початку 2000-х

Історія Symbian OS: зліт і падіння легендарної операційної системи початку 2000-х

Давним давно Symbian OS була абсолютним лідером на ринку смартфонів, причому цілком заслужено. Ця операційна система не мала гідної альтернативи аж до появи iOS в 2007 році, а згодом Android OS. В чому був секрет популярності та чому Symbian OS потерпіла крах? Це тиск конкурентів чи помилки при розробці? Якщо коротко, то все й відразу, але давайте все за порядком, паралельно пригадуючи всі версії та різновиди цієї чудової системи.

Зміст

  • 1 EPOC – зародження легенди
  • 2 Symbian 6.x – ще один великий крок для людства
  • 3 Symbian 7.x – золота епоха
  • 4 Symbian 8.x – квінтесенція «сімби»
  • 5 Symbian 9.x – нове ядро та нові проблеми
  • 6 Symbian^3, Anna, та Belle – кінець епохи
  • 7 Висновки

EPOC – зародження легенди

Хто пам’ятає портативні комп’ютери з монохромними дисплеями кінця 80-х і початку 90-х років? В ті бородаті часи класичними смартфонами ще не пахло, зате мініатюрні ПК набирали популярності. Через сильні обмеження апаратного забезпечення доводилося використовувати спеціальні, добре оптимізовані операційні системи. Однією з найкращих в цьому плані була система EPOC, яку розробила компанія Psion у 1980-х роках як платформу для портативних комп’ютерів з низьким енергоспоживанням.

Перші версії EPOC були 16-бітними та випускалися з 1989 по 1996 роки. Ця платформа використовувалася для кишенькових комп’ютерів Psion Series 3. До особливостей системи варто віднести простий інтерфейс, ефективну роботу з ресурсами та базові офісні програми, як-от текстовий редактор і електронні таблиці.

Згодом EPOC32 витіснив попередника, пропонуючи 32-бітну архітектуру. Вперше використана така система в комп’ютерах Psion Series 5. Інтерфейс став функціональнішим, з розширеними можливостями, хоча залишався все ще дружнім і зрозумілим для новачків. Система зацікавила не лише рядових програмістів, а й компанії великі компанії Nokia, Ericsson, Motorola, які з часом створили спільну розробку Symbian на основі EPOC.

Цікавий факт: назва «EPOC» іноді жартома розшифровувалася як «Electronic Piece of Cheese» (електронний шматок сиру).

Symbian 6.x – ще один великий крок для людства

Якщо перші версії Nokia Communicator працювали на PEN/GEOS, то починаючи з Nokia 9210 унікальні міні-ПК того часу перейшли на Symbian 6.0 Series 80. Тут робимо невеличкий ліричний відступ щодо редакцій самої системи:

Спецпроєкти
  • Series 80 – Symbian для розкладних смартфонів Nokia Communicator;
  • Series 60 – найпопулярніша версія Symbian для типових кнопкових (а потім сенсорних) смартфонів. Інтерфейс максимально схожий на UI в звичайних телефонах того часу;
  • Series 90 – експериментальна Symbian для перших сенсорних смартфонів Nokia, таких як 7710;
  • UIQ – Symbian для сенсорних смартфонів Sony Ericsson серії P. Дрібний інтерфейс на великому екрані адаптований під використання стилуса.

У 2001 році перша версія Symbian 6.0, що була побудована на основі EPOC32, почала завоювання ринку. І робила це впевненими кроками. Енергоефективна, функціональна та зручна операційна система з підтримкою кольорових екранів та широкими мультимедійними функціями була приречена на успіх.

Та дорогих смартфонів Nokia Communicator (тоді їх ще ніхто не називав смартфонами) було мало, адже вони займали надто малу частку продажів, були вузькоспеціалізованою технікою за «всі гроші світу» для обраних. Ринок потребував чогось масового і у 2002 році з’являється Nokia 7650, який став піонером відразу у двох областях.

Огляд Nokia 7650 – перший у світі камерофон та найкращий телефон сучасності

Згодом на Symbian 6.x з’явилися сенсорні смартфони Sony Ericsson P800 та кнопкові Nokia 3650, Siemens SX1. Звісно, не можна не згадати про Nokia N-Gage – ігровий феномен того часу. Система Symbian 6.1 заслужено вважалася найкращим рішенням для геймерів, бо ігри нативні *sis були значно кращі графічно за *jar для J2ME і часто перевершували Nintendo Game Boy Advance.

Symbian 7.x – золота епоха

Оновлена версія принесла значні вдосконалення в плані стабільності, функціональності та сумісності з новим апаратним забезпеченням. Хоч графічний інтерфейс змінився не сильно, всередині системи відбулося чимало змін:

  • Підтримка мереж третього покоління 3G;
  • Нові можливості Bluetooth і Wi-Fi;
  • Покращені механізми захисту, зокрема краща робота із сертифікацією програм та додатків;
  • Поліпшена підтримка аудіо- та відеофайлів;
  • Підтримка потокової передачі мультимедіа;
  • Швидша віртуальна машина Java;
  • Підтримка інтерфейсів S60, S80, S90 та UIQ.

Система Symbian ставала масовішою і наближалася до свого піку. На ринку з’явилися нові сенсорні Sony Ericsson P900/P910 та універсальні «мультимедійні комбайни» класу Nokia 6600, а також до перегонів підключилися Samsung з моделлю D720 та Panasonic X800. Хоча головним гравцем все ж залишався фінський виробник. Навіть через два роки після релізу ця система була актуальною і ставилася в масові та недорогі смартфони, як Nokia 3230.

Symbian 8.x – квінтесенція «сімби»

Восьму версію Symbian фанати вважають найкращою за весь час і на це є ряд вагомих причин. Причому всю цінність цієї системи користувачі зрозуміли не відразу, а після релізу 9.х з принципово новим ядром, але про нюанси «дев’ятки» трохи нижче.

У 2004 році з’явилася Symbian 8.0 з покращеним ядром (сумісність зберігалася), яке забезпечувало стабільнішу роботу зі швидкими процесорами (частота зросла до 220 МГц) та сучасними камерами з високими вимогами до начиння, як в Nokia N90. Найкращими представниками (їх зовсім небагато) Symbian 8.0/8.1 вважаються Nokia 6630, 6680, N70, N90 та N72. Що з’явилося:

  • З’явилася підтримка протоколу EDGE для швидшої передачі даних в мережах другого покоління, а також розширення можливостей мереж 3G;
  • Нові API для мультимедіа забезпечували покращення підтримки аудіо- та відеофайлів прямо з коробки;
  • Зручна розробка додатків та інтеграція підтримки C++ для розробників. Писати софт було ще простіше, а нове, значно продуктивніше апаратне забезпечення розв’язало руки програмістам.

Версія Symbian 8.1 принесла мінорні косметичні оновлення і виправлення багів. Це був золотий час Symbian OS та розквіт компанії. Конкуренти на базі Windows Mobile чи Palm OS не могли похвалитися таким зручним інтерфейсом та широкою підтримкою програмного забезпечення.

Смартфони на Symbian були зручнішими, мали величезну бібліотеку софту, а ще пропонували найкращі мультимедійні можливості з низьким порогом входження. Для мобільних геймерів Symbian тим більше був безальтернативним рішенням. Але так тривало недовго, бо після переходу на нове ядро в компанії почалися «тривожні дзвінки».

Symbian 9.x – нове ядро та нові проблеми

Перехід на нове ядро став важливим етапом в розвитку Symbian. Процвітання піратства на попередніх версіях набридло компанії, тому серія 9.x принесла значні зміни в архітектурі та безпеці. Це стало одночасно головною перевагою та недоліком для цієї операційної системи. Якщо Symbian 9.0 була лише тестовим зразком для розробників, то Symbian OS 9.1 стала першою масовою системою, яка принесла величезні зміни:

  • Запровадження моделі сертифікації для встановлення додатків;
  • Покращення роботи з мультимедіа і загальної швидкодії системи;
  • Покращена робота з двома процесорами (Nokia N91 220 МГц ARM Dual 9).

Сертифікація програм та їх детальна перевірка при встановленні зупинила піратство. Це дуже добре, але була серйозна проблема з сумісністю, а точніше не працювала жодна програма з Symbian 6.x, 7.x, 8.x. Вся величезна бібліотека софту була втрачена раз і назавжди.

Не всі розробники кинулися переписувати програми під нове ядро, а чимало корисних, але забутих утиліт були закинуті та доступні лише для власників старіших смартфонів з Symbian OS.

«Дія сертифікату завершилася, неможливо встановити програму» – таке повідомлення іноді отримували не лише бажаючи завантажити *sis додаток «безкоштовно без смс і реєстрації», а й власники ліцензії. Уявімо, що ви придбали програму для Nokia E60 на момент її релізу в 2005 році, а через два роки вирішили встановити її на Nokia N95.

Як виявилось, термін дії тимчасового сертифіката завершився і користувач більше не може поставити додаток. Подібні механізми захисту провокували просунутих користувачів шукати методи «зламування» Symbian, що стало справжнім головним болем для власників Symbian 9.x.

Symbian 9.2 добряче покращила енергоефективність, а також отримала підтримку швидкісних протоколів передавання даних HSPDA. Наступниця Symbian 9.3 мала вже красиві анімації, підтримку процесорів з частотою до 600 МГц, кращу стабільність, але була втрачена сумісність з деякими програмами для попередніх версій 9.1 чи 9.2.

В час, коли Nokia 6630 чи N72 працює з будь-яким ПЗ без проблем, запускає просунуті ігри N-Gage та просто тішить свого власника, новіші смартфони з Symbian принесли багато компромісів. Вони вже не виглядали такими універсальними на фоні зміцнілого Windows Mobile, а з приходом Apple iOS справи пішли зовсім погано.

Symbian OS 9.4 стала відповіддю, а точніше спробою відповісти на феноменальний успіх Apple iPhone. Хоч система повністю перейшла на сенсорні екрани, та всередині це була та сама Symbian 9.3, криво адаптована під керування стилусом.

Феномен Apple iPhone: найпопулярніший смартфон та головний пристрій людства 17 років поспіль

Що змінилося:

  • Орієнтація на сенсорні екрани, але резистивні, а не ємнісні. Керувати пальцем було незручно;
  • Поліпшення роботи камер і підтримка високої роздільної здатності відео;
  • Впровадження Qt Framework для полегшення створення кросплатформних додатків.

Хоч смартфони з Symbian 9.4 деякий час добре продавалися, тримаючись на імені відомої системи, з часом люди розчарувалися в них. Розвиток Windows Mobile 6.5, поява Web OS, Android OS і Windows Phone та стрімке захоплення ринку смартфонами Apple зробили свою справу. Ці всі фактори змусили інженерів зробити останній ривок в спробах врятувати своє творіння.

Symbian^3, Anna, та Belle – кінець епохи

Symbian^3, Anna, та Belle стали фінальними етапами розвитку операційної системи Symbian, яка поступово втрачала свої позиції через конкуренцію з iOS та Android. Ці версії спробували надати платформі сучасних рис, підтримку нових функцій і зробити її привабливішою для користувачів і, що дуже важливо, розробників.

Symbian^3 у 2010 році була першим великим оновленням після Symbian 9.x і покликана відродити популярність платформи. На деякий час їм це вдалося і на світ з’явилося чимало вдалих смартфонів, хоча повернути частку ринку вже було неможливо. Список покращень:

  • Покращена мультизадачність з мінімальними втратами продуктивності;
  • Поліпшення підтримки відео та аудіоформатів, HDMI-вихід;
  • Досконаліший інтерфейс користувача, правильно адаптований під керування пальцем, плавні анімації;
  • Динамічні віджети на робочому столі, інтеграція з онлайн сервісами та кращі можливості персоналізації.

Symbian Anna була наступною версією, що принесла незначні покращення відносно Symbian^3 і орієнтувалася на конкуренцію з Android OS, iOS, Windows Phone. Дуже важливо, що смартфони отримували ці оновлення «повітрям», як в iOS/Android. З нового було наступне:

  • Система отримала красиві іконки, поліпшені меню та кращі анімації;
  • Значно швидший браузер, із правильним відображенням повноцінних версій вебсторінок;
  • Зручна віртуальна клавіатура для набору тексту в альбомному і портретному режимах;
  • Підтримка NFC для передачі даних і безконтактних платежів.

Неймовірно красива (назва відповідає стилю) Symbian Belle стала останньою версією платформи, яка намагалася максимально модернізувати Symbian, щоб відповідати сучасним стандартам.

В плані графічного інтерфейсу система Belle справді перевершила Android, який тоді виглядав справді огидно (хіба зараз щось змінилося?):

  • Перероблений інтерфейс користувача;
  • Більше віртуальних робочих столів;
  • Повністю нові віджети різних розмірів і стилів;
  • Покращена інтеграція з соціальними мережами;
  • Розширена підтримка відеоформатів і потокового відео;
  • Покращена робота з камерою і запис відео високої якості;
  • Оптимізація ядра та значне підвищення швидкодії;
  • Додаткові функції для захисту даних і роботи.

Symbian^3, Anna, та Belle показали, що платформа все ще здатна адаптуватися, але їхніх оновлень було недостатньо, щоб змагатися з більш сучасними iOS та Android. Відсутність належної підтримки розробників, серйозні обмеження щодо роботи з апаратним забезпеченням (багатоядерні процесори, висока роздільна здатність екрана тощо) і повільний цикл оновлень призвели до заслуженої втрати ринку, а згодом і повного вимирання Symbian.

Висновки

Nokia остаточно перейшла на Windows Phone у 2012 році, завершивши епоху Symbian, яка залишила глибокий слід у розвитку смартфонів. Який урок можна зробити з історії Symbian, паралельно згадуючи історію операційних систем Microsoft? Піратство і легка доступність програмного забезпечення іноді може йти на користь компанії. Хоч це б’є по кишені, але не дозволяє конкурентам «високо стрибати», бо силою софту тримає велику аудиторію біля себе.

Перехід на Symbian 9.x став переломним моментом в історії компанії. Монополісту тоді здавалося, що може робити все, що йому заманеться, але так було до появи нових великих гравців. Виграти конкуренцію проти найбільш «дірявої» (читай відкритої) системи Android OS, яка поширюється безкоштовно, було неможливо, хоча останні спроби у вигляді Symbian Belle були досить непоганими.

Теги за темою
Samsung
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
ВС РФ ударом баллистики изуродовали собор УПЦ в Запорожье
Фокус
2025-01-18T08:42:00Z
Финны думали, что украинцы не умеют писать: шокированы количеством беженцев с высшим образованием
Знай
2025-01-18T08:21:08Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Россияне обогнали: Украина на последнем месте среди стран Европы по уровню IQ
Фокус
2025-01-05T17:42:16Z
Копеечные выплаты: какую "минималку" установили пенсионерам на 2025 год
Знай
2025-01-04T16:36:16Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
"Вы сильны...": что говорил Дэвид Линч об украинцах
Знай
2025-01-18T08:51:16Z
Звезда "Крепостной" Дарья Легейда планирует пополнить ряды ВСУ
Комсомольская правда
2025-01-18T08:51:10Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
Мураев, подозреваемый в госизмене, снова заявил о себе: где объявился
Comments UA
2025-01-18T08:51:56Z
Штрафы до 2 миллионов и тюрьма: в Верховной Раде зарегистрировали важный законопроект, детали
Политека
2025-01-18T08:27:48Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Зеленский не дал Трампу закончить войну до инаугурации, однако есть нюанс
Comments UA
2025-01-04T18:42:18Z
Украина будет без ЕС и НАТО: кандидат в президенты Польши поставил ультиматум
Comments UA
2025-01-09T23:15:05Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Игнат объяснил причину разрушений после сбития ракет
Корреспондент
2025-01-18T08:21:41Z
Враг применил "Искандеры" и беспилотники: Воздушные силы ВСУ рассказали о результатах работы ПВО
Апостроф
2025-01-18T07:36:19Z
Расстояние от фронта до центра Купянска сократилось, — глава МВА
TSN
2025-01-04T16:27:43Z
В Приднестровье жителям посоветовали отапливать квартиры дровами: в чем причина
TSN
2025-01-04T09:48:05Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
СБУ задержала чиновника одного из крупнейших украинских банков, финансировавшего армию РФ
Апостроф
2025-01-18T08:46:21Z
Ракетный удар по Запорожью: двое жителей считаются пропавшими без вести
ZN UA
2025-01-18T08:34:46Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
В Запорожье количество пострадавших возросло до 122
Корреспондент
2025-01-09T18:21:58Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Мощный импульс класса М от Солнца достиг Земли: какие могут быть последствия
TSN
2025-01-18T08:51:25Z
The Sims 3 не умирает: EA дала вторую жизнь любимой игре
Знай
2025-01-18T07:51:49Z
Официально: Нарративный директор Assassin's Creed: Mirage ушла из Ubisoft
GameMag
2025-01-18T05:01:42Z
Официально:Создательница Dragon Age: The Veilguard уходит из BioWare
GameMag
2025-01-18T04:43:29Z
Украинцы победили на хакатоне NASA: какой проект поразил экспертов
ZN UA
2025-01-17T23:18:42Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Пенсионерам, выживающим на пару тысяч, дали надежду: выплаты могут вырасти почти вдвое
Знай
2025-01-18T08:36:04Z
Нужно заменить: "Нафтогаз" обратился к потребителям по поводу счетчиков
Знай
2025-01-18T07:21:59Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
Овощи дороже мяса: за огурцы, помидоры и перец придется выложить половину зарплаты
Знай
2025-01-05T18:21:06Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
У многих появится шанс: ученые разработали тест на успех иммунотерапии при раке
Фокус
2025-01-18T06:00:31Z
С солью не все так просто: сколько, какую и зачем добавлять в рацион
Знай
2025-01-18T05:51:28Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Сам себе психотерапевт: как ведение дневника эмоций изменит вашу жизнь
Marie Claire
2025-01-18T08:01:36Z
Это заявление ученых перевернет ваш мир: вы больше никогда не будете есть сосиски
Comments UA
2025-01-18T07:57:36Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Почему мужчины не могут понять женщин: причины неожиданны
Comments UA
2025-01-18T02:42:15Z
Гороскоп на 18 января: необычные идеи от звезд для субботнего отдыха
Знай
2025-01-18T02:30:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
После срыва боя с Тайсоном Фьюри Эдди Хирн назвал новых соперников Энтони Джошуа
Известия Киев
2025-01-18T08:34:32Z
Новый тренер Эвертона озвучил свои требования к Миколенко
Корреспондент
2025-01-18T08:34:22Z
НБА: Михайлюк набрал 16 очков, но Юта проиграла, победы Далласа и Денвера
Корреспондент
2025-01-18T06:45:45Z
ПСЖ подписал звездного грузинского футболиста
ZN UA
2025-01-17T21:30:23Z
"Мне это не нравится": Турки Аль аш-Шейх отреагировал на решение Фьюри уйти
Корреспондент
2025-01-17T19:09:44Z
"Соперники серьезные, но это приятный вызов": Пушич оценил Шахтер в ЛЧ
Корреспондент
2025-01-17T18:18:13Z
Украинский призер Олимпиады-2024 попросил гражданство Хорватии
Апостроф
2025-01-17T17:01:35Z
Сможет ли Усик победить Дюбуа в реванше: эксперт оценил шансы боксеров
Фокус
2025-01-17T15:36:22Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Неожиданное партнёрство: «Гарри Поттер» получит кроссовер с «Детективом Конаном»
GameMag
2025-01-17T17:10:17Z
Honda CR-V получит особую версию для украинских дорог
Фокус
2025-01-17T16:15:07Z
Эксклюзив за $4,8 миллиона: на продажу выставили суперкар чемпиона "Формулы-1"
Фокус
2025-01-17T15:51:58Z
Современный Willys: представлен военный внедорожник на базе Jeep Wrangler
Фокус
2025-01-17T13:00:50Z
Цена $20800 и запас хода более 450 км: дебютировал доступный электрокроссовер Hyundai
Фокус
2025-01-17T11:45:57Z
Практичные и вместительные: лучшие семейные универсалы с пробегом
Фокус
2025-01-17T11:12:13Z
Справятся с любой задачей: названы 10 лучших семейных кроссоверов
UAToday
2025-01-17T10:30:10Z
Роскошного конкурента Bentley Continental GT от Mercedes показали на первых изображениях
Фокус
2025-01-17T10:15:08Z