Новопризначений голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький, якого у прикордонному регіоні багато хто пам'ятає як кримінального авторитета на прізвисько "Майорчик", вирішив зачистити негативну інформацію про свою персону.
Про це свідчить потік скарг у системі Lumen, яка відповідає за дотримання авторських прав у пошуковій мережі Google. У скаргах йдеться, що, начебто, публікації про те, що Мирослав Білецький, який допоміг виїхати нардепу Трухіну, може бути причетний до видачі незаконних дозволів для виїзду за кордон.
Саме ця інформація, на думку скаржників, порушує умови авторського права у пошуковій мережі. Але корупціонери та їх посіпаки не беруть до уваги те, що міжнародна пошукова система не стає на захист ділків з сумнівною репутацією та корупціонерів.
Хто такий "Майорчик"
Занепокоєння Мирослава Білецького можна зрозуміти, адже з такою одіозною репутацією, як у нього, зайняти таку посаду можна тільки в Україні і то ненадовго.
За своє політичне життя Мирослав Білецький встиг побувати у багатьох партіях: "Фронт Змін", "Українська стратегія Гройсмана", "Партія Петра Порошенка "Солідарність", "Рідне Закарпаття". За нормальних умов такими кадрами у командах гидують і ставляться до них, як до зрадників і перебіжчиків, але тепер у владу пускають навіть таких персон; особливо – якщо перед такими чиновниками стоять цілі по розкраданню державного бюджету.
Ліс, надра, кар’єри, вітряки, сіль, дороги – ці напрямки якраз і курує "Майорчик" Мирослав Білецький. Для розуміння, "відкати" в Закарпатській області раніше були середньостатистичними – 10-15% від суми підряду. Тобто, якщо записано 1 млн грн на якийсь ремонт, то фірма-виконавець заносить головному лобісту 100-150 тис грн. Але з приходом Білецького «відкати» зросли до 25-30 %.
Також Білецький не забуває і про свої «кишенькові» фірми. Зокрема, до великого «дерибану» ним часто залучається ТОВ «Карпат-буд», яка за крайні два роки війни отримала в регіоні тендерів на 180 млн грн. Зауважимо, що ця конторка із статутним капіталом 2000 гривень почала оперувати сотнями мільйонів бюджетних коштів тільки після того, як Мирослав Білецький зайняв посаду першого заступника голови ЗОДА. Неофіційним наглядачем за цією фірмою являється його син – Ілля. 180 млн з бюджету фірмі сина – це всього лиш один приклад, а по-факту – таких фірм більше двох десятків.
Мирослав Білецький
За даними ДПСУ, на Закарпатті видавали найбільшу кількість дозволів для виїзду за кордон. Відповідальність за внесення до системи “Шлях” повністю лежить на першому заступнику голови Закарпатської ОВА – Мирославу Білецькому. В більшості випадків, саме він подає та готує відповідні розпорядження. І саме через Білецького водієм із перевезення гуманітарки став екс-нардеп Олександр Трухін, втікнувши за кордон. До слова, саме Трухіна ЗМІ називали куратором «великого будівництва». Він, мовляв, відповідав за збір «відкатів» із регіонів і завезення грошей до Києва. А хто на Закарпатті відповідав за «будівництво»? – правильно, Мирослав Білецький.
Цікаво й те, бізнес родини Білецького зав’язаний на місцевий криміналітет. Члени родини «Майорчика»: екс-дружина Оксана Білецька, з якою він спів-мешкає та їхній син Ілля у березні 2021 року разом із керівником комунального підприємства «Центр інвестицій та розвитку» Виноградівської міської ради Артуром Шерегі, заснували компанію з виробництва кормів для домашніх тварин ТОВ «ПЕТ ПРОВИЖН». Бізнес-партнер родини Білецьких, Артур Шерегі фігурує у кількох антикорупційних журналістських розслідуваннях про привласнення коштів з грантів Європейського союзу, які були виведені на купівлю неіснуючих послуг через «піджаків». Також Шерегі як керівник КП «Центр інвестицій та розвитку» фігурує у кількох кримінальних провадженнях.
Ну і на завершення, шлейф «Майорчика» тягнеться ще з 90-х, коли той займався рекетом та поборами заробітчан у Чехії та на Закарпатті. Зараз же нічого не змінилося – тепер цим займатися дозволяє крісло на державній роботі. Кришує він і голів ОТГ, один з яких – Василь Йовдій, що є близьким другом Білецького. Звісно, він же на вотчині Білецького купує бітум, там працюють кар’єри, планують добувати сіль і будувати індустріальний парк. А це ж субвенції, державний бюджет, а ще контрабанда через українсько-румунський кордон, переправлення «ухилянтів», продаж землі, про який не цурається заявляти голова. І це все відбувається під пильним оком Білецького, який дає добро на кожну дію.
І звісно за кожну «тему» Білецький має свій % та дивіденди у всіх проектах та фірмах-прокладках.
Великий бізнес Мирослава Білецького
Також Мирослав Білецький, який є уродженцем Хустщини та його екс-дружина є власниками та співвласниками багатьох бізнесів на Закарпатті, зокрема ТзОВ "Карпатські золоті горішки", де масово вирощують ягоди, горіхи, інших плодові дерева і чагарники, компанія СТОВ "УКРАЇНА" – лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві; добування піску, гравію, глин і каоліну; виробництво інших дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів. Також ПП "АРБІАС ІМПЕКС УКРАЇНА" – вантажний автомобільний транспорт, пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення; ТОВ "МІЛКОР" – вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.