Як передає Укрінформ, про це Умєров повідомив у Фейсбуці.
До зустрічі долучилися також представники Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Головною темою обговорення була міжнародна військова допомога Україні.
Умєров висловив вдячність кожній державі, яка підтримує нашу країну в боротьбі з російськими загарбниками. Він акцентував, що як для України, так і для партнерів надзвичайно важливо, щоб передані озброєння і техніка були застосовані на полі бою максимально ефективно.
Разом із представниками Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки міністр поінформував аташе про цифровізацію обліку військової допомоги.
Він наголосив, що до початку повномасштабного вторгнення російських військ облік зброї вівся виключно в паперовому форматі, однак велика війна показала необхідність докорінної зміни таких підходів.
Умєров зазначив, що цьогоріч Міноборони зробило значний прогрес у реформі постачання зброї та техніки за стандартами НАТО.
Одним із ключових досягнень, за словами міністра, стало впровадження системи SAP, яка переводить облік та забезпечення арміїв сучасний цифровий формат, зручний для аналізу і контролю. Завдяки переданій Німеччиною ліцензії ця система масштабується на всі підрозділи Сил оборони. На сьогодні вона охоплює три тисячі користувачів тактичного, оперативного та стратегічного рівнів.
«У базу вже внесено близько 300 тисяч позицій, а в онлайн-режимі ми відстежуємо ключові показники: кількість зброї, її стан і розподіл серед підрозділів», – поінформував Умєров.
Глава Міноборони заявив, що такі формати зустрічей із військовими аташе країн-союзників будуть регулярними. На наступному заході планується підсумувати результати військової допомоги за попередні роки та визначити плани підтримки на наступний рік.
«Прозорість, чіткість і підзвітність – це ті принципи, яких Міноборони неухильно дотримується у співпраці з нашими союзниками», – наголосив міністр.
Як повідомляв Укрінформ, загальний очікуваний обсяг фінансової допомоги на наступний рік від партнерів становить 12, 6 млрд євро, 10,7 млрд доларів та 3 млрд фунтів від Великої Британії.
Фото: Рустем Умєров, Фейсбук