Про це повідомляє CBS News, передає Укрінформ.
Колегія з трьох суддів Апеляційного суду округу Колумбія одноголосно стала на бік Міністерства юстиції та відмовилася розглядати клопотання TikTok і ByteDance, які прагнуть уникнути заборони. Заявивши, що закон є конституційним, суд відхилив аргументи TikTok про те, ніби він суперечить Першій поправці Конституції США, яка захищає свободу слова.
У квітні Конгрес схвалив пакет з положеннями, що дають TikTok дев'ять місяців, аби розірвати зв'язки з ByteDance, інакше буде втрачено доступ до магазинів додатків і вебхостингу в США. Президент Байден швидко підписав законопроєкт, який має набути чинності 19 січня з можливістю 90-денної відстрочки, якщо доти продаж буде в процесі.
Дональд Трамп під час першого президентства намагався заборонити TikTok, але змінив свою позицію в ході кампанії-2024 та пообіцяв «урятувати» додаток.
Американські законодавці та посадовці, котрі опікуються питаннями нацбезпеки, давно попереджали, що уряд Китаю може використовувати TikTokдля шпигунства і збору даних від приблизно 170 мільйонів користувачів у США - або приховано впливати на громадськість через маніпуляції контентом. Вони стверджують, що занепокоєння є обґрунтованим, оскільки китайські закони про національну безпеку вимагають від організацій співпрацювати зі збором розвідувальних даних.
Тепер TikTok очікує, що закон буде скасований Верховним судом, оскільки він, мовляв, ґрунтується на «неточній, недосконалій і гіпотетичній інформації».
Як повідомляв Укрінформ, у травні TikTok та ByteDance подали позов до федерального суду СШАз метою заблокувати закон, що зобов’язує продати соцмережу або заборонити її.
Міністерство юстиції США заявило, що TikTok та ByteDance становлять загрозу для національної безпеки країни, оскільки можуть ділитися зібраною інформацією з урядом Китаю.