/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F6e0fb050334eea9c1b1714858ec61af4.jpg)
Мем-дівчина Hawk Tuah запустила власний токен, за кілька годин розоривши сотні людей
Хейлі Велч, більш відома як Hawk Tuah Girl, вирішила заробити ще й на криптовалюті. 4 грудня дівчина запустила власний мемкоїн $HAWK. І це був дуже невдалий крок, який може привести її на лаву підсудних.
Велч, яка ще на початку 2024 року була працівницею фабрики з мінімальною зарплатою, стала зіркою інтернету. Після вірусного відео з нею, Hawk Tuah Girl створила акаунти в соцмережах, заснувала компанію, в якій зареєструвала різні товарні знаки, отримала представництво через агента, і почала продавати мерч. 15 серпня 2024 року вона зробила урочистий перший кидок на грі бейсбольної команди New York Mets, запустила подкаст Talk Tuah в рамках медіакомпанії Betr, співзасновником якої є Джейк Пол. Пізніше мем-зірка випустив додаток із порадами щодо знайомств Pookie Tools.
Одні ЗМІ оцінювали статки Хейлі Велч у $200-$500 тис., інші — аж у $12,5 млн. Цього виявилось мало і дівчина вирішила монетизувати свою популярність через криптовалюту, враховуючи, що мемкоїни зараз на вершині популярності. У інтерв’ю Fortune напередодні запуску Велч наполягала, що $HAWK — це не просто спосіб видурювання грошей. Однак менш ніж через 24 години принаймні один інвестор уже подав скаргу на мемкоїн до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).
Токен $HAWK? запущений на блокчейні Solana 4 грудня ввечері за ціною $0,005492, швидко виріс на 900% і ринкової капіталізації в розмірі $490 млн. Однак кілька годин по тому капіталізація впала до $60 млн, тобто на 91%.
Багато інвесторів втратили величезні кошти. В бік Велч полетилі звинувачення у шахрайстві за типовою схемою «rug pull», коли творці проєкту спершу створюють ажіотаж, а потім продають свої токени, залишаючи інших інвесторів зі знеціненими активами. Одним з обурених інвесторів виявився користувач, який втратив $35,000.
Велч заперечує звинувачення. У X вона зазначила, що команда проєкту не продавала жодного токена. Крім того, за її словами, високі комісії були встановлені для запобігання «снайперам» — трейдерам, які швидко скуповують активи в перші ж секунди запуску. Однак ці дії не переконали скептиків. Один гаманець зумів купити 17,5% пропозиції мемкоїна на суму $993 тис. на той момент і продав його менш ніж за дві години з прибутком у $1,3 млн.
Раніше ми писали про те, як правильно вивчати криптопроєкти та на що звертати увагу, щоб не бути ошуканими.