Негативний вплив графіків відключень: у Києві аварійність в енергосистемі зросла на 30%
В Києві різко зросла кількість аварій на електромережах. Енергетики кажуть про зростання аварійності на 30%. Це повʼязано з тим, що кияни одночасно вмикають енергоємні прилади після повернення світла за графіками. Про це повідомляє пресслужба "ДТЕК Київські електромережі".
"Завдяки графікам стабілізаційних відключень енергетикам вдається стабілізувати енергосистему країни після ворожих ударів по енергооб’єктах. Водночас застосування графіків стає причиною більш інтенсивного зносу обладнання та зростання аварійності", - йдеться у повідомленні.
Енергетики надали поради, щоб уникнути аварій:
- Від’єднати від мережі всі енергоємні прилади під час стабілізаційного відключення (темно-сірої зони графіка): пральні машини, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити. А також світло в приміщеннях, де в цей час не перебувають люди.
- Після того, як з’явилось світло, не вмикати одночасно всю потужну техніку.
- Якщо вдома декілька енергоємних приладів, слід користуватися ними по черзі.
- Енергоємні прилади, які мають таймери включення, варто запрограмувати на роботу в нічний час з 00:00 до 06:00.
- Тим, хто користується електродвигунами та насосними станціями, рекомендується відключати їх від мережі. Вмикати їх потрібно через 20-30 хвилин після появи електроенергії.
Повідомлялось, що в Кривому Розі через численні скарги за фактомзриву опалювального сезону було відкрито кримінальне провадження, наразі ведеться розслідування. Без тепла залишаються 443 житлових будинків, з них 245 опалення не подавалось з початку опалювального сезону, а 198 тимчасово відключені для усунення втрат теплоносія.