Коротко:
В Україні необхідно збільшити штрафи за незаконне паркування на місцях для людей з інвалідністю, які такої не мають. Сума штрафу до 2 000 гривень, що діє зараз, недостатня і може зрости в рази. Таку думку висловила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, пише NV Бізнес.
За її словами, транспортна інфраструктура великих міст і особливо столиці наразі не розрахована на реальну кількість авто та реальну потребу в місцях для паркування. Відтак, ситуація з паркуванням авто в місцях, які для цього не передбачені, стає дедалі гіршою. Як наслідок, мешканці міст паркуються в непризначених для цього місцях і особливо - на місцях для паркування людей з інвалідністю.
"Щоб якось виправляти цю ситуацію в нових державних будівельних нормах, які почали діяти ще до війни, було передбачено збільшення паркомісць під час зведення об'єктів житлової нерухомості. Але забудовники, які намагаються зменшити свої витрати, іноді цю норму ігнорують. Відтак - паркомісць недостатньо і люди змушені паркуватися там, де можуть. Наприклад, на місцях, призначених для людей з інвалідністю", - пояснила Шуляк.
"Нести реальну відповідальність мають як ті, хто зводить будинки без потрібної кількості паркомісць, так і ті, хто внаслідок цього паркується не там, де треба. Зараз штрафи можуть становити до 2 тис грн, але як показує практика, цього мало. При цьому, європейська практика - до 370 євро (близько 16 000 гривень, - ред.). Водночас, нам слід подбати і про збільшення кількості паркомісць для людей з інвалідністю. У комплексі це сприятиме вирішенню проблеми", - впевнена Шуляк.
Свіжі новини для автомобілістів
Як писав Главред, у багатьох українських водіїв є одна цікава звичка - відчинити вікно і спертися на нього під час руху. Ця манера поведінки особливо популярна влітку, коли на вулиці спекотно. Однак, у деяких країнах за це можна отримати чималий штраф. Главред вирішив розібратися, де водіям заборонено висовувати руки з вікна автомобіля.
Власники автомобілів можутьістотно знизити витрату палива в зимовий час, якщо дотримуватимуться певних правил. Главред зібрав корисні поради для водіїв.
У багатьох українських водіїв є одна цікава звичка - відчинити вікно і спертися на нього під час руху. Ця манера поведінки особливо популярна влітку, коли на вулиці спекотно. Однак, у деяких країнах за це можна отримати чималий штраф. Главред вирішив розібратися, де водіям заборонено висовувати руки з вікна автомобіля.
Читайте також:
Що таке правила дорожнього руху (ПДР)?
Правила дорожнього руху (скорочено: ПДР) - перелік правил, що регулюють обов'язки водіїв транспортних засобів і пішоходів, а також технічні вимоги, визначені до транспортних засобів для забезпечення безпеки дорожнього руху, пише Вікіпедія.