MY.UAНовини
Від України не відмажуться черговим Будапештським меморандумом: Огризко – про членство в НАТО
Від України не відмажуться черговим Будапештським меморандумом: Огризко – про членство в НАТО

Від України не відмажуться черговим Будапештським меморандумом: Огризко – про членство в НАТО

Україна більше не пристане на жодні "фільчині грамоти" замість членства в НАТО, бо наїлася ними по горло, наголосив дипломат Володимир Огризко.

Питання про можливість встановлення миру в Україні без територіальних втрат з її боку стоїть гостро, як ніколи. Адже протягом останніх днів лунають досить тривожні заяви. Зокрема, про необхідність збереження за Росією окупованих українських територій йдеться у "плані Келлога" – спецпредставника з питань України, якого обрав на цю посаду переможець виборів у США Дональд Трамп. Та й колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що "мир в Україні без територіальних втрат нереальний".

Дипломат, керівник Центру досліджень Росії, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко розповів Главреду, наскільки велика загроза того, що Україну змушуватимуть відмовитися від певних територій, чому "план Келлога" є фікцією, як Київ може мотивувати Трампа допомогти перемогти у війні, чи можуть у українських оборонців з’явитися ракети дальністю 1-5,5 тисяч кілометрів, а також чому Заходу не вдасться замість надання Україні членства в НАТО нав’язати їй черговий Будапештський меморандум.

Зважаючи і на "план Келлога", і на заяви, які лунають з боку західних політиків, як ви оцінюєте настрої і наміри Заходу, зокрема, США, щодо подальшої боротьби України за відновлення територіальної цілісності? Чи можливий мир в нашій країні без територіальних втрат?

Давайте почнемо з того, що називається "планом Келлога". На мою думку, це такий собі злив із метою промацування ґрунту, аби подивитися, що на це скажуть в Європі, що – в Києві, що – в Москві. Ця гра ведеться для того, щоб зрозуміти, чи можна взагалі щось подібне потім офіційно презентувати. Адже – при всій повазі до пана Келлога – він поки що офіційної думки майбутнього президента США не представляє. Це його особисті пропозиції, думки і бачення, але не те, чим нас міг би "ощасливити" Дональд Трамп. Але чомусь багато хто сприймає це за чисту монету, наче це і є той самий план Трампа.

Трамп начебто (офіційних підтверджень поки що не було) збирається до Парижу. Невже ми думаємо, що він їде туди для того, щоб подивитися на Нотр-Дам-де-Парі? При всій великій фантазії я собі це погано уявляю. Трамп їде до Парижу, щоб поспілкуватися з європейськими лідерами. Щойно у Трампа був Рютте, який досить чітко сказав, що "поганий мир для України – це погано для США".

Наступні тижні будуть ключовими для того, щоб донести до Трампа просту істину: якщо він хоче бути великим і хоче, щоб його ім’я написали поряд із Рейганом чи іншими видатними американськими президентами, він не може бути лузером. Хіба він буде великим, якщо програє Росії? Де тоді буде велич Америки, яку Трамп так прагне "зробити великою знову"?

Отже, прості паралелі свідчать про те, що вірити у всі ці псевдоплани – це поспішати поперед батька до пекла. Україні потрібно не боятися якихось "планів", а нав’язувати свою позицію і свої плани, щоб ті плани, які потім будуть кимось підготовлені, максимально враховували українську позицію. Це зараз ключова тема.

А розглядати "план Келлога" або "план шмелога" – це з розряду політичних фантазій.

Якщо Трамп хоче, щоб його ім'я написали поруч із Рейганом, він не може дозволити Україні програти, зазначив Огризко / Фото: facebook.com/DonaldTrump

Але про необхідність територіальних поступок із боку України йдеться не тільки у "плані Келлога". Такі сигнали лунають зараз часто, зокрема, колишній очільник НАТО Столтенберг заявив про те, що "мир в Україні неможливий без територіальних втрат". Зважаючи на частоту таких сигналів, наскільки суттєвою є загроза того, що саме так станеться?

Подібні заяви Столтенберга та інших колишніх офіційних осіб є свідченням їхньої слабкості на посадах, які вони обіймали. А посада генсека НАТО дуже впливова. Просто політика цих чиновників щодо російської агресії була недостатньо рішучою та сильною.

Якщо ці особи є представниками великої коаліції найбільших у світі держав, і тепер, після трьох років війни, вони кажуть: "Ну, мабуть, жертві агресії доведеться чимось поступатися", це значить, що вони розписуються у власній безпорадності і власному безсилі.

Що стосується позиції України, то ми за жодних обставин не повинні приставати на такі "пропозиції".

Із величезним задоволенням прочитав повідомлення про те, що МЗС України зробило чітку, ясну і жорстку заяву про те, що ми не збираємося обмінювати власну безпеку на "фільчині грамоти". Українці вже наїлися цього добра по горло! У нас уже був Будапештський меморандум, були і Мінські домовленості… Дякуємо, але на це ми більше не пристанемо.

Україні не нав'яжуть жодні "фільчині грамоти" типу Будапештського меморандуму, Київ наполягатиме на членстві в НАТО – Огризко / Офис президента Украины

Як на мене, це правильний підхід – треба встановити чіткі прапорці, за які ми не вийдемо. Хтось хоче, комусь зручно за український рахунок вирішити свої власні проблеми. Але, будь ласка, нехай читають документи, які вони самі попідписували, і роблять для себе висновки. Нехай тоді скажуть: "Ми не здатні нічого забезпечувати, тому, будь ласка, з нами ніколи нічого подібного не підписуйте, тому що ми в певний момент скажемо, що це не гарантія, а запевнення, і ми вам нічого не винні. Ви нам віддали ядерну зброю – ми вам нічого не винні. Ось такі ми "чудові" партнери".

Тож нехай говорять що завгодно. У нас свої інтереси, у них – свої.

Якщо Україну будуть змушувати все-таки поступитися певними територіями, у нас є опція не погоджуватися на такий варіант? Адже США, якщо вирішать йти саме цим шляхом, легко змушувати нас до цього – вони просто припинять військову допомогу. Що Україна може зробити в такому випадку, як може не погоджуватися на поступки?

Краще зараз говорити не про майбутній негативний сценарій, а про те, яким чином запобігти цьому. Як на мене, нашій зовнішній політиці в широкому розумінні цього слова – від президента до аташе в посольстві – потрібно переконувати, але аргументовано, американську адміністрацію в тому, що такий підхід буде означати поразку США.

І до цих переконань слід додавати дуже вагомі, цікаві і вигідні для Трампа пропозиції, які можуть стосуватися передусім військової сфери, тобто військово-промислового комплексу. Адже тут Трамп може заробити сотні мільярдів доларів, а також продати це як свою перемогу. Плюс – економічні пропозиції: можна говорити про дуже непогані перспективи для американської і західної спільноти в допомозі України у відновленні і в спільному використанні тих ресурсів, які є на території нашої країни.

Якщо ми це об’єднаємо, нам не доведеться ставити собі запитання, що ми будемо робити, якщо США відмовлять. Треба зробити так, щоб Штати не відмовили.

Повернуся знову до "плану Келлога". У ньому йдеться, зокрема, і про те, що необхідно відкласти членство України в НАТО на 10 років, мовляв, це буде одним зі стимулів для Росії. Наскільки ймовірно, що Україні справді доведеться пристати на подібну умову, і чи можливий тут "гібридний" варіант вступу до НАТО по частинах?

Логіка цієї пропозиції абсолютно скособочена. Замість того, щоб посилити тиск на Росію, пропонується зробити їй пас для того, щоб вона заспокоїлася. Це означає, що автор цього сценарію взагалі не розуміє, що таке Путін, що таке Росія, що таке російське суспільство, яке заражене бациллою реваншизму. Це переворот у мізках до навпаки.

Путін і російське населення заражені бациллою реваншизму, зазначив Огризко / скриншот

Треба не Україну змушувати поступатися, а посилювати тиск на Росію, тому що її економічний стан сьогодні стає дедалі гіршим. Якщо пояснити на пальцях нашим американським друзям, які зайдуть до Білого Дому, радникам і порадникам Трампа, якою буде російська економіка в перспективі одного-двох років, якщо санкції не слабшатимуть, а посилюватимуться, ситуація буде іншою.

Взагалі, цей "план" нагадує якусь дивину. Одним із його пунктів є відновлення дипломатичних відносин із Росією. Чекайте, а їх хтось розривав? Може, я пропустив, але я не чув, щоб західні країни розірвали дипломатичні відносини з Росією. Посол США в Москві працює, посли західних країн теж. У мене цей пункт одразу викликав сумніви в достовірності цього плану, тому що це дурня, вибачте на слові. Оскільки жодна з західних країн, на превеликий жаль, дипломатичних відносин із Росією не розірвала.

Тож про яке відновлення дипвідносин йдеться? Це означає, що Путін буде їздити по Західній Європі і розказувати, що він миротворець і миролюбець? Чи західні лідери тепер поїдуть до Путіна, щоб знову сидіти з ним за столом на відстані 10 метрів від нього і про щось говорити?

Це просто неадекватність.

Тому, як на мене, це просто такий собі злив із метою перевірки реакції. Якщо реакція на такі ідеї буде відповідною, думаю, плани команди Трампа зміняться.

"План Келлога" є фікцією та дивиною, ним США перевіряють реакцію Києва та Москви, вважає Огризко / Вікіпедія

Добре, але давайте повернемося до суті запитання – як ви оцінюєте перспективи членства України в НАТО? Чи стане це питання предметом майбутніх торгів на переговорах, якщо вони будуть?

По-перше, завдяки заяві нашого МЗС, про яку ми згадували вище, сигнал від України пішов дуже правильний і чіткий: не розраховуйте, наші дорогі західні друзі, на те, що ви від нас відмажетеся черговим Будапештським меморандумом або черговими заморожуваннями конфлікту, які вже через кілька років вибухнуть черговою агресію Росії.

По-друге, єдине, на що, як на мене, можна було б піти в межах певного компромісу, – це те, щоб США, Велика Британія і Франція взяли на себе дуже чіткі зобов’язання, які будуть проведені через парламенти цих країн, щоби це стало міжнародним договором і частиною міжнародного правового поля: в разі нападу Росії на Україну ці країни будуть діяти, як це прописано в статті 5 Вашингтонського договору. Тобто негайно прийдуть на допомогу Україні як можливій жертві агресора.

Це ще може бути певним замінником членства в НАТО до того моменту, поки Україна не подолає шлях приєднання, бо він складний і довгий. Ми це бачили на прикладі Швеції і Фінляндії. Навіть у більш-менш спокійних умовах цей процес тривав півтора роки.

Для нас, зважаючи на те, що ми маємо таких чудових "друзів" України, як Орбан чи Фіцо, а також вічних опозиціонерів в особі німців, цей процес може бути доволі тривалий. Хоча, якщо США змінять свою позицію, Німеччина одразу зробить відповідний крок в бік позитивного ставлення до цієї теми.

Ви справді вважаєте, що це реалістичний варіант – згода країн Європи надати Україні подібні гарантії до моменту вступу до НАТО? Перепрошую, але, як на мене, це вкрай малоймовірно.

Неймовірного в сучасному світі не існує. Неймовірно було три року тому думати, що Росія нападе на Україну. Вона напала. Неймовірно було думати, що Україна втримається, бо російська пропаганда всіх переконала, що України немає як держави, що це територія, і російські війська зустрічатимуть із квітами. Але так не сталося. Неймовірно було те, що допомога Україні починалася з медичних аптечок, а тепер нам надають системи Patriot і ракети ATACMS.

Тож нічого неймовірного немає. Є політична воля і обставини, які змушують політичних лідерів демонструвати цю політичну волю. А ми мусимо зробити так, щоб політичні лідери зробили саме те, що потрібно.

Якщо зараз Британія і Франція розглядають можливість відправки своїх наземних контингентів в Україну як гарантів можливого припинення вогню, то це, з точки зору логіки останніх десятиліть, взагалі неможливо. Завжди йшлося про оонівські "блакитні шоломи", які нічого, окрім як заморозити конфлікт, зробити не можуть. А зараз йдеться вже про те, що війська нададуть дві ядерні держави, якщо, звичайно, результат буде в цьому сенсі позитивним. Це теж із розряду неймовірного, але це обговорюється, причому не суто теоретично, а в більш-менш практичних вимірах.

Таким чином, вчорашня неймовірність завтра стає реальністю. Тому я би не став песимістично дивитися на це. Все залежить від нашої активності і від політичної волі тверезомислячих західних партнерів. І, власне, це все. Більше нічого для ухвалення цих рішень не потрібно.

Вступ України до НАТО залежить виключно від політичної волі Заходу, зазначив Огризко / Фото: УНІАН

Запитаю у вас принагідно про ще одну ймовірність. Парламентська асамблея НАТО кілька днів тому ухвалила резолюцію, яка закликає країни-члени передати Україні ракети дальністю 1000-5500 кілометрів, тобто такі, як Tomahawk. Яка ймовірність, що Україна отримає згодом подібні далекобійні ракети?

Тут слід зважати на два аспекти.

По-перше, в України є технології, спеціалісти і навіть база для того, щоб виробляти ракети середнього радіусу дії. Так, ми підписали певні домовленості, але війна з Росією перекреслила все це, і ми, я думаю, маємо бути вільними від будь-яких зобов’язань, які заважають нам відновити свою територіальну цінність і не допустити знищення нашої держави.

Так, це складний процес, але він так само не є неймовірним. Нагадую, що ракети, які вироблялися тут, в Україні, мали радіус дії 10 тисяч кілометрів. Думаю, створити ракети вдвічі меншого радіусу дії самостійно – не велика біда, це можна зробити. Якщо зараз у нас роблять дрони дальністю 1800-1900 кілометрів, мабуть, є в Україні і спеціалісти, які можуть зробити те саме і з ракетою.

Звісно, це потребує додаткових зусиль, адже це не ковбаску випускати. Але це знову-таки не з розряду неймовірного.

По-друге, ви запитуєте, чи можуть нам передати ракети дальністю 1000-5500 км. Можуть. Але знову повертаємося до теми про політичну волю: якщо вона з’являється, зникають перепони. Наприклад, американці досі не надавали нам ATACMS дальністю 300-500 км – чому? Тому що не було політичної волі, у Штатах боялися власної тіні. Тепер Байден більше не боїться власної тіні, і в нього з’явилася воля для здійснення серйозного кроку. І він цей крок зробив. І що, почалася ядерна війна? Не почалася, і ніколи не почнеться!

Тож тут питання збігу багатьох факторів. Але якщо вони справді збігаються, тоді з’являються і політичні рішення. Як з’явилося рішення про надання Україні ракет дальністю 300-500 км, так з’явиться воно і щодо ракет дальністю 1500-2000 км, чому ні.

Байден більше не боїться власної тіні – Огризко / Фото: Офис президента Украины

Наскільки суттєвою сьогодні є загроза заморозки війни? Якщо знов-таки повернутися до "плану Келлога", то він містить пункт, який передбачає, що з Росії поступово почнуть знімати санкції. Якщо з РФ почнуть знімати санкції, і відбудеться заморозка, певна пауза у війні, Росії це буде на руку? Куди нас заведе подібний план? Це гарантована війна за кілька років?

Саме через це я вважаю, що цей план – фікція, такий собі wishful thinking з боку деяких кіл нової американської адміністрації, які хочуть з’ясувати реакцію. Я би дуже спокійно, без емоцій подякував пану Келлогу за цей "план", а потім запропонував би подивитися на наш план (а він у нас уже є) і з’ясувати, де у нас є співпадіння, де – неспівпадіння, і як нам із цього виходити.

Але приймати "план поразки" ніхто не буде. Нехай вибачать, але це не наш план.

Співпадінь у цих планах, здається, немає зовсім. Келлог говорить про одне, ми – про інше.

Головне співпадіння, на якому ми повинні грати, полягає в тому, що демократичний світ має перемогти. Це ключовий аргумент, який ми повинні використовувати в наших контактах з американцями.

Питання треба ставити дуже просто. Чи хочете ви, щоб ера демократії в світі пішла в історію, і щоб автократія перемогла? Нехай дадуть відповідь на це просте, як кут 90 градусів, питання. Якщо вони цього не хочуть, слід сідати і думати, що робити. Бо якщо вони нічого робити не будуть, автократія їх зрештою переможе. От і буде "велика Америка", але в історії, не в сучасності.

Ви вважаєте, що Трамп сприйме цей аргумент?

Я, до речі, і раніше не бачив жодної трагедії в перемозі Трампа на виборах. Навпаки, будь-який нестандартний політик – це шанс. Вибачте за цинізм, це шанс його використати, його ж власний інтерес. Якщо Трамп відчує, що Україна хоче допомогти йому особисто і його Америці стати великими, треба бути останнім невігласом, щоб від такої пропозиції відмовитися.

Хто такий Володимир Огризко

Володимир Огризко – український дипломат, міністр закордонних справ України з грудня 2007-го до березня 2009 року, надзвичайний і повноважний посол України (1996). У Міністерстві закордонних справ (спочатку УРСР, потім – незалежної України) – з 1978 року. З вересня 2014 року дипломат керує аналітико-інформаційним Центром досліджень Росії. Пише статті для таких ЗМІ, як "Новое время", "Українська правда" тощо.

З 2022 року є проректором з міжнародної діяльності в Київському університеті імені Бориса Грінченка.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
2025 рік має стати для України роком миру, — Зеленський дипломатам
Комсомольская правда
2024-12-22T12:36:57Z
Трамп "надіслав повідомлення" Зеленському: про що йдеться
TSN
2024-12-22T12:33:57Z
Зеленський пояснив дипломатам, як треба домагатись згоди на членство у НАТО
Европейская правда
2024-12-22T12:33:13Z
Плани Путіна щодо затяжної війни з Україною: в ISW розкрили деталі
GlavRed
2024-12-22T12:27:06Z
США оголосять новий пакет допомоги Україні на 1,2 млрд доларів перед змінами в політиці Трампа
360ua.news
2024-12-22T12:24:32Z
Україна перебуває під атакою "Шахедів": в яких областях небезпека
24tv
2024-12-22T12:18:55Z
Прем’єр Грузії пригрозив тюрмою президентці, якщо вона не залишить посаду
Европейская правда
2024-12-22T12:18:28Z
Зеленський привітав українських дипломатів із професійним святом
УкраинФорм
2024-12-22T12:15:54Z
Хакери видалили один з найзакритіших реєстрів в Україні: що відомо
GlavRed
2024-12-22T12:12:53Z
Відома блогерка наїхала на Дантеса після заклику спілкуватися українською: співак гнівно відповів
TSN
2024-12-22T12:21:01Z
Зіркові сварки-2024: як обмінювалися шпильками Полякова, Винник, Кароль, Саніна та інші
Комсомольская правда
2024-12-22T12:09:48Z
Рецензія на анімаційний фільм «Муфаса: Король Лев» / Mufasa: The Lion King
ITC
2024-12-22T12:03:05Z
Послідовно закручений: відгуки критиків на новий хіт Netflix "Ручна поклажа"
Фокус
2024-12-22T12:00:34Z
Фільм «Сімейний альбом»: пам’ятати свою історію — і опиратися
Детектор М
2024-12-22T12:00:28Z
Українську анімацію «Я померла в Ірпені» відібрали до конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Франції
Детектор М
2024-12-22T11:27:39Z
Сєдокова збрехала і не оплатила транспортування тіла та похорон Яніса Тімми
GlavRed
2024-12-22T11:27:13Z
Святковий плейлист: українські пісні, що створять атмосферу на Різдво та Новий рік
Фокус
2024-12-22T11:15:18Z
Нідерланди на Євробаченні-2025 представлятиме біженець із Конго
УкраинФорм
2024-12-22T11:12:48Z
Не порадує смаком: як легко можна зіпсувати кутю
24tv
2024-12-22T12:33:40Z
Смачний чизкейк без випічки: переможниця "Зважені та щасливі" дала простий рецепт
Политека
2024-12-22T12:30:18Z
Зимова казка своїми руками: як створити стильні крижані гілки для декору
24tv
2024-12-22T12:24:21Z
Прихована історія давнього Судану
360ua.news
2024-12-22T12:09:55Z
Светр не розтягнеться під час прання: запам'ятайте ці особливості догляду за одягом
TSN
2024-12-22T11:39:55Z
Які знаки Зодіаку можуть зрадити будь-якої миті: астрологи склали рейтинг
Политека
2024-12-22T11:33:03Z
Як двічі зустріти Новий рік: 3 способи, які зроблять свято незабутнім
24tv
2024-12-22T11:33:00Z
Новий догляд за орхідеями: для чого експерти кладуть у горщик 2 кубики льоду
GlavRed
2024-12-22T11:27:41Z
У цій країні знаходиться найбільше пірамід у світі: це не Єгипет
Фокус
2024-12-22T11:09:53Z
У Львові під час «Забігу Звіздарів» зібрали пів мільйона гривень для ЗСУ
УкраинФорм
2024-12-22T12:36:38Z
Відомий професор запропонував несподіване вирішення демографічної кризи і спровокував скандал
ГЛАВКОМ NET
2024-12-22T12:33:25Z
Розумна зброя зі специфічною назвою: американська компанія із залученням українця презентувала антидронову кулеметну систему
InternetUA
2024-12-22T12:33:14Z
Печиво «Панянки» — Milk Bar, Привіти та Музей Гончара відтворили українську традиційну різдвяну випічку
AIN
2024-12-22T12:21:56Z
"Доволі болісний процес": Ігнат розповів, чи дійсно бійців ППО перекидають у піхоту
Фокус
2024-12-22T12:15:44Z
Ринок праці в Німеччині та масові звільнення: що чекає українських біженців у 2025
Хвиля
2024-12-22T12:15:44Z
"Була в захваті": хазяйка знайшла сюрприз на верхівці новорічної ялинки
Фокус
2024-12-22T12:15:43Z
Астрологічний прогноз для знаків Зодіаку на 2025 рік від штучного інтелекту
Комсомольская правда
2024-12-22T12:10:53Z
The Guardian заявило, що фахівців ППО переводять у піхоту - ЗСУ відреагували на "фейк"
Хвиля
2024-12-22T12:10:43Z
У Київському зоопарку показали новий будинок врятованих із Донбасу сервалів
Комсомольская правда
2024-12-22T12:10:19Z
У Херсонській ОВА спростували фейк про підвищену радіацію після авіаудару по онкодиспансеру
Комсомольская правда
2024-12-22T12:10:11Z
Росіяни зробили спробу окупувати острів на Дніпрі – війсковослужбовець
TSN
2024-12-22T12:09:47Z
На третьому році війни світлофори готують до блекаутів: 50% працюватимуть під час відключень світла
Знай
2024-12-22T12:06:34Z
У понеділок Україну подекуди прогріє до 10°
УкраинФорм
2024-12-22T11:33:37Z
Стовідсотково підготовлена акція: у Херсонській облраді розповіли про удар по онкодиспансеру
24tv
2024-12-22T10:57:58Z
На Донеччині ворог обстріляв житлову забудову: є жертва
TSN
2024-12-22T10:21:20Z
У Нікопольському районі кількість поранених унаслідок вчорашнього обстрілу зросла до трьох
УкраинФорм
2024-12-22T10:01:05Z
Ветеран, волонтер і танцюрист Назар Грабар: «Те, що ми з хлопцями вижили під час нашої першої ротації на Донбас, можна назвати дивом»
Детектор М
2024-12-22T10:01:04Z
Чоловік втратив понад 140 тисяч гривень через інтернет-шахраїв
InternetUA
2024-12-22T12:28:02Z
У Бериславі внаслідок атаки ворожого дрона загинув чоловік
УкраинФорм
2024-12-22T12:24:32Z
В Одесі леопард напав на співробітника зоопарку: потерпілий – у реанімації, а тварину застрелили
Комсомольская правда
2024-12-22T12:10:50Z
Співробітники ТЦК пояснили інцидент із "викурюванням" водія у Вишгороді
Комсомольская правда
2024-12-22T12:10:44Z
Підозрюваного в теракті на різдвяному ярмарку в Магдебурзі взяли під варту
24tv
2024-12-22T12:09:44Z
Поліція відкрила кримінальну справу через напад леопарду на співробітників Одеського зоопарку
Комсомольская правда
2024-12-22T12:09:37Z
У Туреччині впав медичний вертоліт - четверо загиблих
УкраинФорм
2024-12-22T12:09:04Z
В Орловській області РФ дрони атакували нафтобазу
УкраинФорм
2024-12-22T11:57:21Z
У Бразилії обвалилася плавуча ялинка: моторошне відео
24tv
2024-12-22T10:57:20Z
Пауза на свята: скільки часу потрібно, щоб почати втрачати м'язи без тренувань
24tv
2024-12-22T12:24:55Z
З 1 січня всі медпослуги без направлення лікаря стануть платними
ZN UA
2024-12-22T12:21:05Z
Чим корисні фісташки для організму: вчені розповіли про добову норму фісташок
GlavRed
2024-12-22T11:27:19Z
Українські лікарні переходять на нову систему: що зміниться для пацієнтів
Знай
2024-12-22T10:36:56Z
Сир на ніч не найкраща ідея для вашого раціону
360ua.news
2024-12-22T10:00:13Z
Штучний інтелект розкрив секрет збереження молодості мозку
Portaltele
2024-12-22T09:48:53Z
Вчені розгадують секрети 37 генів, пов’язаних із репродуктивним здоров’ям
Portaltele
2024-12-22T09:48:06Z
Напій японських довгожителів: захищає від багатьох старечих захворювань
TSN
2024-12-22T09:21:53Z
Чому нас захоплюють антигерої?
360ua.news
2024-12-22T08:18:47Z
Suzuki створили оригінальний і недорогий кросовер для риболовлі
Фокус
2024-12-22T11:27:31Z
Чи можна виграти в онлайн казино автомобіль?
Топ Жир
2024-12-22T11:24:39Z
Suzuki показала кросовер для шанувальників нічної риболовлі
AutoCentre
2024-12-22T08:15:24Z
Епоха "богданчиків" нарешті закінчиться? В Україні презентували сучасний електроавтобус
Знай
2024-12-21T21:51:02Z
Автомобілі Tesla відкликано у США через ризики аварій
360ua.news
2024-12-21T17:33:10Z
Унікальному українському мікроавтобусу виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-21T15:57:19Z
Японські пікапи на українських заводах: що хочуть збирати у нашій країні
Знай
2024-12-21T15:51:34Z
Усіх водіїв в Україні попередили: не надумайте залишати там машину взимку
Знай
2024-12-21T14:51:25Z
Tesla відкликає майже 700 тисяч авто у США
24tv
2024-12-21T12:18:28Z
Зарплати українців зменшаться: стало відомо, що буде з виплатами 2025 року
TSN
2024-12-22T12:39:53Z
Катар пообіцяв зупинити поставку газу до ЄС, якщо той його оштрафує
Европейская правда
2024-12-22T12:39:49Z
У Kernel заявляють, що інвестиції у флот виправдали очікування
AgroPortal
2024-12-22T12:30:07Z
Прийшли гроші на картку - не радійте: коли "випадковий" переказ може коштувати вам заощаджень
Знай
2024-12-22T12:21:44Z
Якими будуть виплати чорнобильцям у 2025 році
24tv
2024-12-22T12:15:17Z
УЗ оновила залізничні квитки, прибравши написи російською мовою
Комсомольская правда
2024-12-22T12:10:45Z
В українських поїздах з'явилися "флагманські вагони" з тривожними кнопками та вакуумними туалетами
Комсомольская правда
2024-12-22T12:10:08Z
Reuters: власники польського телеканалу TVN розпочали процес продажу
Детектор М
2024-12-22T12:03:29Z
Сезон знижок і свят дійшов свого апогею: банкір розповів, чого чекати від курсу долара наступного тижня
Политека
2024-12-22T12:03:24Z
"Час почати з чистого листа": американський промоутер звернувся до Усика та Ф'юрі після реваншу
24tv
2024-12-22T12:39:54Z
Кубок світу з біатлону: масстарт в Ансі виграв Тар'єй Бьо, Підручний - 12-й
УкраинФорм
2024-12-22T12:39:38Z
Ф'юрі прокоментував поразку від Усика, натякнувши, що його вдруге "обікрали"
24tv
2024-12-22T12:27:30Z
Справжній прапороносець нашої стійкості, – Кличко круто привітав Усика із перемогою над Ф'юрі
24tv
2024-12-22T12:18:24Z
Дружина Усика замилувала, як привітала чоловіка-чемпіона з перемогою над Ф'юрі
TSN
2024-12-22T12:09:18Z
Манчіні: Рома повинна закінчити рік перемогою вдома
Football.ua
2024-12-22T11:54:41Z
Ямаль близький до продовження контракту з Барселоною — Скіра
Football.ua
2024-12-22T11:51:14Z
Рекордна сума: скільки грошей Усик та Ф'юрі заробили за бій-реванш
TSN
2024-12-22T11:39:34Z
ПСЖ відмовляється виплачувати борг Мбаппе: футболіст погрожує колишньому клубу
24tv
2024-12-22T11:33:50Z
До Землі летять кілька великих астероїдів, один з них - розміром з літак
Комсомольская правда
2024-12-22T12:10:26Z
Стало відомо, чому смартфони Google Pixel обходять ліміт зарядки у 80%
InternetUA
2024-12-22T12:03:57Z
Новий «HomePod» із 7-дюймовим дисплеєм буде запущено наступного року
Portaltele
2024-12-22T11:49:09Z
Прогнози Нострадамуса на 2025 рік: нові катастрофи та можливі зміни у світі
TSN
2024-12-22T11:39:54Z
Нова технологія допоможе заряджати телефон у кишені
InternetUA
2024-12-22T11:33:18Z
Як захистити себе від витоку особистих даних через телефон
InternetUA
2024-12-22T11:03:34Z
У Чехії під час будівництва дороги виявили загублене місто: йому 7000 років, там добували золото
Фокус
2024-12-22T10:45:43Z
Не розповідайте цього ChatGPT: топ-5 небезпечних тем для розмови з нейромережею
24tv
2024-12-22T10:12:29Z
Нові члени клубу довгожителів: кити можуть жити майже вдвічі довше, ніж вважалося
Фокус
2024-12-22T09:51:58Z