MY.UAНовини
Кондитер-рекордсмен: Робота над пряничним символом Харкова допомагала не збожеволіти під обстрілами
Кондитер-рекордсмен: Робота над пряничним символом Харкова допомагала не збожеволіти під обстрілами

Кондитер-рекордсмен: Робота над пряничним символом Харкова допомагала не збожеволіти під обстрілами

Солодка мінікопія фонтану “Дзеркальний струмінь” – одного із символів Харкова – стала новим рекордом у категорії "Кулінарне мистецтво" Національного реєстру рекордів України. Кожна деталь виготовлена ​​з максимальною точністю. Понад 4 місяці над скульптурою розміром 11х11х33 см працювала майстер-кондитер Віта Бакуменко.

Свою роботу Віта присвятила всім харків'янам, котрі не покинули місто під час війни. Подробиці про створення “Дзеркального струменя”, рекорд та життя у воєнному Харкові художниця і кондитер розповіла Коротко про.

"Хотіла показати ученицям, що потрібно працювати, незважаючи ні на що"

- Віто, чому саме «Дзеркальний струмінь»? І чому пряник – це дуже складна робота.

- Я за освітою кондитер і художник, закінчила Київський національний університет культури та мистецтв Поплавського, все життя навчаюсь та навчаю інших тому, що вмію сама. Здебільшого навчаю робити пряники. Торти та інші кондитерські вироби готую теж, але зупинилася на роботі з пряниками: для мене це заняття подібне до медитації.

"Дзеркальний струмінь" хотіла зробити давно, ще до війни, адже це візитівка Харкова. Я виношувала цю ідею, коли ще мала свою кондитерську студію. Тоді на "Дзеркальний струмінь" часу не вистачало: завжди робота, майстер-класи, справи. Під час ковіду закрила кондитерську студію, а за 2 місяці почалася війна. «Дзеркальний струмінь» був пошкоджений під час обстрілів – цього року його відреставрували. Але ідея у моїй голові залишалася...

Зараз часу багато – присвятила його роботі над тим, що хотіла зробити дуже давно. Спочатку не думала про рекорд, було бажання подарувати роботу Харкову.

Під час війни пряникова справа стала для мене своєрідною психотерапією. Робота над “Дзеркальним струменем” допомагала мені не збожеволіти: живу я в центрі Харкова, і у нас дуже жорстко – КАБи, шахеди, ракети. 1 листопада до мене у двір прилетіло дві ракети. Без тривог та сповіщень (у нас часто тривоги спрацьовують після "прильотів", не встигають нас сповіщати). Вижили – слава Богу!

Звичайно, якщо є сповіщення, я спускаюся у підвал. Інакше не можу. Потім повертаюся додому та тремтячими руками, щоб не розкисати, займаюся пряниками.

На жаль, багато моїх учениць закинули пряникову справу, бо “страшно, і кому воно зараз потрібно”. Хотіла показати їм своїм прикладом, що, попри все, ми маємо робити те, що вміємо найкраще.

Оригінальний «Дзеркальний струмінь» у Харкові – та його мініатюрна пряникова копія. Фото: Лана Вєтрова

- А коли і чому ви наважилися подати заявку на рекорд?

- Коли я зробила всю роботу і залишалося 10 відсотків, зробити воду, зрозуміла, що не маю права приховувати “Дзеркальний струмінь” від інших людей. Думаю: ну була не була!

До війни я брала участь із преміум-сегментом у міжнародних конкурсах, під час ковіду конкурси проходили онлайн – мої роботи брали “золото”. Оскільки зараз я не маю змоги їздити на конкурси, замахнулася на рекорд: душа вимагає чогось складного.

Важливо відзначити, що мого рекорду могло б не бути, якби не допомога спонсора. Коли я подала заявку на рекорд, мені зателефонувала Лана Вєтрова і сказала: "Ми схвалюємо заявку, але платна реєстрація". З одного боку, мені було приємно, з іншого - розуміла, що грошей – 26 000 грн – у мене не знайдеться.

Я розповіла про це своїй сестрі, яка після розлучення проходила терапію у головного лікаря та психіатра харківської клініки ментального здоров'я Dr. Isaenko Світлани Ісаєнко. Сестра порадила звернутися за допомогою до неї. Я зв'язалася зі Світланою Володимирівною, вона сказала: "Так, я дам гроші", – і сплатила реєстрацію рекорду.

За словами Лани Вєтрової, 30 листопада Харків мав ставити рекорд. Вони збиралися приїхати, говорили, що добові на відрядження команді Національного реєстру рекордів України сплатить місто. Але на той час у нас почалися настільки божевільні обстріли, що місто вирішило перенести захід на невизначений термін. Так відрядження теж стало моєю проблемою.

Я розуміла, що не мала права здаватися, вирішила йти до кінця. Вийшла до людей у ​​Instagram із проханням про донати. Назбирали недостатню суму на відрядження команді Лани Вітрої та організацію заходу в ресторані. Ведучий, фотограф та фуршет були вже за мій рахунок.

До речі, сьогодні Світлана Володимирівна Ісаєнко підтримує багатьох наших жінок та всіх харків'ян, у яких від того, що коїться навколо, їде дах. Є команда лікарів, безкоштовні соціальні та платні програми. У мене також був курс терапії. Без заспокійливих та снодійних жити у центрі Харкова сьогодні не можна.

- А чому ви вирішили залишатися у Харкові за таких небезпечних обставин?

- У мене тут чоловік та син. Хотіла бути поряд із ними. Син – футболіст, грає з командою ЗСУ. Тільки на початку війни виїжджала за кордон, щоб вивезти батьків. Потім одразу повернулася додому.

Є пряниковий рекорд! Разом із керівницею Національного реєстру рекордів Ланою Вєтровою. Фото: ФБ Лана Вєтрова

Пряник залишається їстівним до пів року

- Скільки часу у вас пішло на «Дзеркальний струмінь»? І з якого тіста він зроблений?

- Це пряникове тісто. Для його виготовлення використовується мед (мед я беру гречаний: тільки він дає відповідний смак та аромат). Додаю імбир, корицю, вершкове масло (тільки 83% масло, ніяких маргаринів), цукор, яйця, борошно. Робота із “Дзеркальним струменем” була дуже трудомісткою і тривалою - близько 5 місяців. Інші пряники роблю, звісно, ​​швидше.

- Чула, у соцмережах намагалися критикувати вашу роботу. За що?

- Було багато хейту у зв'язку з тим, що прянику вже 4 місяці і їсти його неможливо. Але треба розуміти, що термін зберігання пряника – до пів року. Завдяки тому, що для його приготування використовуються мед, цукор та спеції – натуральні консерванти, а при випіканні вбиваються всі бактерії, виходить, що зберігатись такий продукт може довго – до пів року.

- Ви свою роботу від імені усіх мешканців Харкова передали до мерії?

- Так. На сайті міськради є фото мера Ігоря Олександровича Терехова із моєю роботою. Ми, звичайно ж, запрошували його на наш захід, але з метою безпеки він не прийшов. У мене був пунктик, що я маю передати роботу меру і він зобов'язаний сфотографуватися з нею, адже вона присвячена місту, а не просто: подивіться, який я класний майстер. Це робота про місто та для міста.

Пряник віддали на зберігання до харківської мерії. Його особисто забрав міський голова Ігор Терехов. Фото: надано Вітою Бакуменко

- А у мерії його випадково не з'їли?

- Поки що не з'їли. Ігор Олександрович цікавився, звісно, ​​цим питанням. Я казала дівчаткам із міськради: якби Ігор Олександрович прийшов на наш захід, я б йому дозволила відламати шматочок, потім поїхала б додому, відреставрувала і знову подарувала б. Але оскільки він не прийшов, то залишається без пряників.

Всі мої пряники їстівні, але не всі клієнти збираються їх їсти. Деякі замовники ставлять їх на поличку: це не просто магазинний пряник, залитий глазур'ю. У мене розпис, вії наклеюю для ляльки ЛОЛ (іграшка-сюрприз у вигляді кулі з лялькою або твариною всередині. - Ред.), вічка скляні.

Переглянути цей допис до Instagram

НОВОРІЧНІ ПРЯНИКИ (@dolcevita.tort)

Із пряників роблю все, окрім портретів – не розумію, як їх їсти

- Читала, що ви із пряників багато різноманітного робите. Навіть ляльки ЛОЛ. А що ще?

- Роблю все, окрім портретів. Не тому, що це складно, а тому що не розумію, як їх їсти. Іноді мені замовляли іменинників, але я відмовлялася. А будь-які 3D композиції - пряниковий гриб, скриньки, будиночки - із задоволенням роблю. Намагаюся вибирати роботи складніше. У мене така особливість – мені треба всіх здивувати. У Instagram публікую найцікавіші роботи. Перед святами викладаю економ-варіант.

Переглянути цей допис до Instagram

НОВОРІЧНІ ПРЯНИКИ (@dolcevita.tort)

- Скільки у вас часу йде на складні пряники?

– Деякі складні пряники можу зробити за 4-5 днів. Пряничний будиночок або ляльку ЛОЛ – за 2 дні.

- Вдається зараз заробити пряниками на життя?

– Скажімо так, зараз я не заробляю. Збоку всім здавалося, що з цим проблем не виникне. Дівчата приходили і говорили: а ми думали, ти мільйонерка! Але це не так.

Звичайні мої пряники коштують 60 грн. Найдорожча робота на сьогодні - це "Дзеркальний струмінь". Якби її хтось замовив, я могла б повторити “Дзеркальний струмінь” за 5000 доларів, оскільки на нього пішло кілька місяців.

- Усього 60 гривень за пряник? Зовсім недорого.

– Це простий пряник – глазур та якийсь малюнок, який мені надрукує принтер. У нас є хлопці у Хмельницькому, які роблять харчові принтери. Виходить красива гладенька картинка. А об'ємні роботи, все, що я роблю руками – ручки, пальчики, носики, – коштують дорожче.

Об'ємний пряниковий будиночок. Фото: instagram.com/dolcevita.tort

– А хто ваші покупці?

- До війни я була найдорожчим майстром в Україні. Після початку війни замовників стало набагато менше, багато хто виїхав за кордон. Пересилати продукти за кордон не можна: "Нова пошта" не бере продукти харчування. Митниця може конфіскувати мої пряники або відправити назад.

Торік ми відправляли пряники до Польщі. Схрестили пальці, молилися – дякувати Богу, дівчинка все отримала. Але я сказала, що це був перший та останній раз. Хоч замовлення було на 3000 грн, сильно перехвилювалась і зараз я частіше відмовляю. За кордоном є мої учениці – передаю їм замовлення, дівчатка займаються.

До речі, іноді я відмовляю клієнтам, тому що у мене дуже трясуться руки. Ті ж вії, контури я вже не намалюю.

Віта каже, що із пряничного тіста може виготовити будь-що. Фото: instagram.com/dolcevita.tort

- Це сталося через війну?

- Так, через нерви та безсонні ночі. Руки тремтять у моменти стресу, але вони ж у нас постійні. Якщо це день народження і діткам потрібні пряники, я віддаю замовлення своїм учням.

На заході, присвяченому рекорду, був представник клініки, психіатр. Він бачив, як мене трясе, зуби зчепилися: у нас був прямий ефір в інстаграмі, і я дуже хвилювалася. Запитала його: "Чи можна відразу випити мені дві таблетки гідазепаму?" Він відповів: "Можна! Тобі можна навіть шампанським запити".

Я переживала, бо були представники міськради, мої друзі, учні, приходили клієнти... Ми домовилися з ведучим, щоб він не давав мені мікрофон, але в якийсь момент він таки його дав. Толком нічого не змогла сказати від хвилювання, вийшов невеликий курйоз. Хоча все пройшло добре. Є дівчатка як кремінь – працюють, студії відкривають, кафе, але я не така: у кожного свій поріг страху.

- Якщо говорити про майбутнє, чи плануєте ще таку ж складну роботу, як «Дзеркальний струмінь»?

– Плани є, але це секрет. Не хочеться говорити наперед, раптом щось не вийде. Можу сказати, що хочу розпочати роботу над ще одним постраждалим від обстрілу пам'ятником архітектури. Хочеться видихнути історію із “Дзеркальним струменем” і зрозуміти, що вже щось нове вимальовується. Як то кажуть, не перемикайтеся.

Переглянути цей допис до Instagram

НОВОРІЧНІ ПРЯНИКИ (@dolcevita.tort)

Теги за темою
Харків
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Українська делегація прибула до Туреччини: що відомо
TSN
2025-07-23T11:30:57Z
У Стамбулі обговорять зустріч Зеленського і Путіна - ЗМІ
TSN
2025-07-23T11:30:52Z
Захарова, цитуючи Біблію, обурилась скасуванням виступу пропутінського Гергієва в Італії
Европейская правда
2025-07-23T11:27:40Z
Глава МЗС Ізраїлю приїхав до Києва вдруге з початку вторгнення
Комсомольская правда
2025-07-23T11:27:27Z
Про що говоритимуть Україна та Росія у Стамбулі: названа головна тема зустрічі
GlavRed
2025-07-23T11:27:13Z
Їх роман ледь не призвів до імпічменту президента США: що відомо про найгучніший скандал 20 століття
Telegraf
2025-07-23T11:27:04Z
В РФ посилили контроль і починають зачистки: в ЦПД пояснили, чого боїться Кремль
GlavRed
2025-07-23T11:27:04Z
Закон про обмеження повноважень НАБУ і САП набув чинності: текст документа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:24:45Z
"Наслідки дуже негативні": російські ДРГ прориваються у велике місто
GlavRed
2025-07-23T11:27:15Z
Водна криза на тимчасово окупованій Донеччині сягнула критичного рівня - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-23T11:27:12Z
Гороскоп на завтра 24 липня: Терезам - безпідставний конфлікт, Левам - удача
GlavRed
2025-07-23T11:27:09Z
Російські військові розстріляли цивільного у Торському на Донеччині
УкраинФорм
2025-07-23T11:24:54Z
В українських річках масово зникають рідкісні риби: що відомо
TSN
2025-07-23T11:18:53Z
СБУ повідомила про заочну підозру російським генералам, які командували обстрілами правобережжя Херсонщини
Украина Криминальная
2025-07-23T11:18:26Z
Генштаб повідомив про найгарячіші напрямки фронту
360ua.news
2025-07-23T11:04:42Z
Бійці бригади «Лють» висловили слова вдячності загиблому командиру Максиму Казбану
УкраинФорм
2025-07-23T11:04:12Z
Рух транспорту Глибочицьким проїздом буде частково обмежено до кінця літа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T10:51:56Z
Білий цукор зводить з розуму бактерії в кишківнику: вони буквально починають змінювати свою ДНК
Фокус
2025-07-23T11:15:19Z
Впоратися з проблемою легко: що робити, якщо натирає взуття
24tv
2025-07-23T11:09:19Z
Нова хвиля кору: МОЗ попереджає про стрімке зростання випадків
24tv
2025-07-23T10:48:27Z
Туристи з наркотиками паралізують Ібіцу: швидка допомога зривається з викликів
Фокус
2025-07-23T10:00:35Z
"Порішати" інвалідність стало важче, та все ще можливо: що не так з реформою МСЕК
Telegraf
2025-07-23T08:33:58Z
5 найнебезпечніших психологічних міфів про схуднення, які заважають вам жити
24tv
2025-07-23T08:27:43Z
ВООЗ занепокоєна новим спалахом вірусу у світі
iPress
2025-07-23T07:33:48Z
Яка дешева риба не містить ртуті, але має найкорисніший склад
24tv
2025-07-23T07:30:04Z
Японія передала для столичних лікарень сучасне реабілітаційне обладнання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T06:36:44Z
Які кухонні дошки кращі для щоденного використання: пластикові чи дерев’яні
TSN
2025-07-23T11:30:56Z
Подумайте двічі: дизайнери назвали 5 предметів декору, які не варто купувати
24tv
2025-07-23T11:30:35Z
Ресторан на власній кухні: шоколадний мус з 3 інгредієнтів, який перевершить всі очікування
24tv
2025-07-23T11:18:37Z
На цю запіканку ви витратите лічені хвилини: що приготувати з сиру замість сирників
Telegraf
2025-07-23T11:15:30Z
Місячний календар стрижок на серпень 2025 року
GlavRed
2025-07-23T10:27:41Z
Золотисте курча з хрусткою скоринкою: не робіть цю помилку – і результат буде, як ніколи раніше
24tv
2025-07-23T09:48:45Z
"Не зміг відкрити штори": гість показав дивний номер у готелі, де за ним могли спостерігати
24tv
2025-07-23T09:48:30Z
Чим підживити гортензії в середині літа, щоб пишно цвіли до перших заморозків
Gazeta UA
2025-07-23T09:42:52Z
Тільки не обрізайте її: натомість зробіть з гортензією ці 3 речі у липні
24tv
2025-07-23T09:33:00Z
Кладуть квіти та плачуть: як зірки та шанувальники прощаються з Оззі Осборном
Фокус
2025-07-23T11:27:35Z
Гастролював, щоб розплатитися: Оззі Осборн залишив після смерті величезний борг
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:27:25Z
Блогерка Скальницька шокувала наслідками невдалої пластики грудей: фото до та після змін
TSN
2025-07-23T11:15:51Z
Герой нового "Холостяка" несподівано показався під крапельницями: що з ним сталося
Фокус
2025-07-23T11:06:43Z
У пам’ять про загиблого добровольця Миколу Гордійчука видали вінілову платівку та зняли фільм
УкраинФорм
2025-07-23T10:57:36Z
Антоніна Хижняк закрутила новий роман і зробила зізнання: "Є близька людина"
TSN
2025-07-23T10:33:12Z
Як Молодий театр оговтується після секс-скандалу? Новий керівник розповів про плани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T10:30:14Z
Літній капсульний гардероб для жінки після 40 років: без цих речей не обійтися
24tv
2025-07-23T10:12:17Z
У Києві вдруге відбудеться музичний фестиваль «Покоління»
УкраинФорм
2025-07-23T10:03:55Z
Нерухомість у Болгарії: рієлтор розповів, яке житло там скуповують українці
24tv
2025-07-23T11:30:27Z
Різниця може бути десятикратною: які професії обирає українська молодь, а які – потрібні країні
24tv
2025-07-23T11:30:27Z
У водоймах України з’явилась унікальна та красива риба: де її можна відшукати
GlavRed
2025-07-23T11:27:30Z
Черногоренко йде з посади? Заява заступниці міністра оборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:27:09Z
Ви всі родичі президента, якщо маєте це прізвище
Telegraf
2025-07-23T11:24:59Z
Українська громада в Казахстані вшанувала пам'ять Мирослава Скорика
УкраинФорм
2025-07-23T11:21:10Z
Чи піде Сирський з посади після 60: генерал дав неоднозначну відповідь
TSN
2025-07-23T11:18:20Z
Турецькі розробники успішно запустили авіабомбу MK-83 з бойового дрона Bayraktar Akıncı
InternetUA
2025-07-23T11:16:09Z
Сирський заявив, що для наступу ЗСУ потрібні надійні засоби захисту
ZN UA
2025-07-23T11:15:37Z
На Херсонщині росіяни вдарили дроном по цивільному авто: двоє загиблих, ще двоє поранених
УкраинФорм
2025-07-23T11:27:01Z
У Києві підприємець незаконно захопив земельну ділянку та збудував на ній комерційний об’єкт під оренду
Украина Криминальная
2025-07-23T11:24:30Z
"Не спускають очей": що відбувається з членами екіпажу після звільнення на борту
Фокус
2025-07-23T11:15:53Z
​Літак потонув: ДБР невідкладно розпочало розслідування аварії Mirage-2000 на Волині
24tv
2025-07-23T11:15:46Z
В Одесі чоловік тяжко травмував дружину ударами шила
Украина Криминальная
2025-07-23T11:09:39Z
Поблизу Лодзі розбився гірокоптер: є поранені
Европейская правда
2025-07-23T11:07:50Z
"Душили й текла кров": на Прикарпатті місцеві "відбивали" чоловіка у ТЦК, реакція поліції
Фокус
2025-07-23T11:06:18Z
На Вінниччині розслідують смерть чоловіка під час затримання поліцейськими
УкраинФорм
2025-07-23T11:03:48Z
Правоохоронці України та Чехії ліквідували мережу шахрайських call-центрів – фото
Лига
2025-07-23T11:03:42Z
Укрзалізниця змінила правила перевезення тварин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:30:53Z
Російський "АвтоВАЗ" скорочує робочий тиждень через кризу: яка ситуація на авторинку
24tv
2025-07-23T11:30:31Z
ЄС готує єдиний пакет торговельних заходів проти США, що торкнеться товарів на 93 млрд євро
Европейская правда
2025-07-23T11:24:07Z
Війна, ШІ та ЄС: чого найбільше боїться український бізнес
Знай
2025-07-23T11:21:51Z
Укрзалізниця отримала від Японії обладнання для ремонту та модернізації інфраструктури
УкраинФорм
2025-07-23T11:21:09Z
IRENA: 91% нових проєктів «зеленої» енергетики у 2024 році дешевші за викопне паливо
УкраинФорм
2025-07-23T11:10:53Z
Долари чи євро: в яку валюту вигідніше вкладати гроші
24tv
2025-07-23T11:09:30Z
Meta готова була викласти 1,25 мільярди доларів, аби переманити одного інженера — кого і чому
24tv
2025-07-23T11:09:16Z
Чи подешевшають до кінця літа яйця та курятина: які ціни наразі у магазинах
24tv
2025-07-23T11:09:07Z
Боруссія Д і Ліон зацікавлені у трансфері Буонанотте
Football.ua
2025-07-23T11:27:39Z
Затверджено дати і час початку матчів другого туру УПЛ-2025/26
Football.ua
2025-07-23T11:01:49Z
Легенда боксу назвав єдиного боксера, з яким не потрібно битись Усику
24tv
2025-07-23T11:00:13Z
Визначився суперник «Дніпра» у кваліфікації Кубку Європи ФІБА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:00:07Z
Ювентус і Порту обміняються захисниками
Football.ua
2025-07-23T10:52:10Z
Легкоатлет Тарасюк приніс Україні бронзу Європейського юнацького олімпійського фестивалю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T10:48:53Z
Потенційний суперник Динамо у Лізі чемпіонів може підписати воротаря Аякса
Football.ua
2025-07-23T10:39:45Z
Ан-Наср провалив перемовини щодо Ганцко — Атлетіко стрімко долучається до перегонів
Football.ua
2025-07-23T10:39:17Z
"Бренд Палмер" і як перемога в КЧС може допомогти Челсі здобути популярність у США
Football.ua
2025-07-23T10:37:42Z
В Італії археологи виявили недоторкану етруську гробницю віком 2600 років
ZN UA
2025-07-23T11:24:24Z
У Єллоустоуні вперше за 80 років виросло нове покоління осик: причиною тому повернення хижака
Фокус
2025-07-23T11:21:43Z
Астрономи виявили планету розміром із Землю біля близької зірки: у чому її особливість
Фокус
2025-07-23T11:06:39Z
Meta полює на ШІ-розробників та готова платити їм мільярди доларів
InternetUA
2025-07-23T11:01:29Z
Як підвищити продуктивність із ШІ: Google запрошує на безкоштовний практичний вебінар
Детектор М
2025-07-23T11:00:42Z
Клімат Землі остаточно вийшов з-під контролю: які регіони постраждають першими
Фокус
2025-07-23T10:57:06Z
Легендарні телефони Nokia можуть повернутися на ринок: що про це відомо
Фокус
2025-07-23T10:51:26Z
Слоненя намагалося сісти на розкладний стілець, а коли не змогло – "помстилося": кумедне відео
24tv
2025-07-23T10:45:54Z
Австралійські ящірки носять секретну кольчугу, яку раніше не помічали: де вони її ховають
Фокус
2025-07-23T10:45:18Z
Chevrolet анонсував випуск нового кросовера початкового рівня
AutoCentre
2025-07-23T11:04:38Z
Geely показала новий кросовер за $13 000
AutoCentre
2025-07-23T11:04:19Z
Isuzu D-MAX EV: власний «Cybertruck» з 263 км ходу на одному заряді та майже такою ж ціною
ITC
2025-07-23T10:52:26Z
Найдивніший мікрокар гордо носить бантик та циліндр, не соромлячись свого вигляду
Топ Жир
2025-07-23T10:48:13Z
Популярний гібрид: кросовер Toyota Corolla Cross оновили
AutoGeek
2025-07-23T10:42:30Z
Користувачі тепер вважають автомобілі Tesla найменш надійними
24tv
2025-07-23T10:33:19Z
Ціна $16500 і великий багажник: Hyundai показала сімейне авто для українських доріг
Фокус
2025-07-23T10:15:02Z
Створені для знищення: чому абсолютно нові Chevrolet Corvette розрізають навпіл
ЗаРулем
2025-07-23T09:42:34Z
Škoda Karoq: безпека понад усе
AutoCentre
2025-07-23T09:31:48Z