Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що російський лідер Володимир Путін вкотре спробував похизуватися ракетою «Орєшнік» і російським ракетним потенціалом під час засідання Вищої державної ради Союзної держави. Крім цього, глава МЗС Росії Сергій Лавров аналогічним чином спробував представити удар «Орєшніком» по Дніпру 21 листопада як готовність Росії використовувати будь-які засоби, аби не допустити стратегічної перемоги Заходу над РФ під час інтерв’ю американському ЗМІ 5 грудня.
«ISW продовжує оцінювати, що постійне хизування Кремля ракетою «Орєшнік» навряд чи свідчить про розробку особливо нових російських засобів дальнього удару», – йдеться у зведенні.
Аналітики зауважують, що розміщення Москвою ракет «Орєшнік» у Білорусі суттєво не змінює загрозу для України і НАТО, враховуючи, що російські військові вже давно мають ядерну зброю на материковій частині Росії і у Калінінградській області, здатну завдати удару по цілях в Україні і НАТО. Російські війська регулярно запускають по Україні балістичні ракети «Іскандер», гіперзвукові балістичні ракети «Кинджал» і крилаті ракети Х-101 з ядерними боєголовками, додали в Інституті.
Як повідомляв Укрінформ, 6 грудня після підписання в Мінську договору про гарантії безпеки «Союзної держави Білорусі» та Росії Олександр Лукашенко попросив Володимира Путіна розмістити в Білорусі нові системи озброєнь, зокрема «Орєшнік».
Фото ілюстративне