Наступного тижня Палата представників США планує голосувати за законопроєкт, що передбачає виділення понад $3 мільярдів американським телекомунікаційним компаніям, щоб видалити обладнання китайських телекомунікаційних гігантів Huawei та ZTE з бездротових мереж США з метою усунення загроз національній безпеці.
Про це пише Reuters.
У 1800-сторінковому документі також є інші положення, спрямовані на протидію Китаю. Зокрема, законопроєкт вимагає звіту про спроби Китаю обійти національні правила безпеки США та проведення розвідки щодо біотехнологічних можливостей Китаю.
Федеральна комісія зі зв’язку США (FCC) оцінила витрати на видалення небезпечного обладнання у $4,98 мільярда, тоді як раніше Конгрес затвердив лише $1,9 мільярда для програми «Rip and Replace». Голова FCC Джессіка Розенворсел закликала Конгрес надати додаткове фінансування, зазначивши, що дефіцит у $3,08 мільярда ставить під загрозу як національну безпеку, так і доступність зв’язку для сільських споживачів, які залежать від цих мереж.
Розенворсел попередила, що відсутність фінансування може призвести до закриття деяких сільських мереж, що залишить деякі регіони без єдиного постачальника послуг і навіть поставить під загрозу роботу служби 911.
Тім Донован, генеральний директор Асоціації конкурентних операторів, похвалив ініціативу, зазначивши, що фінансування надзвичайно необхідне для виконання мандату на видалення та заміну обладнання і послуг, забезпечуючи при цьому безперебійний зв’язок для десятків мільйонів американців.
У 2019 році Конгрес зобов’язав FCC вимагати від американських операторів зв’язку, які отримують федеральні субсидії, очистити свої мережі від китайського обладнання. У 2023 році Білий дім запросив $3,1 мільярда на цю програму.
Фото: Reuters.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.