MY.UAНовини
Як санкції США б'ють по рублю та енергетичній залежності Європи від Росії через «Газпромбанк»
Як санкції США б'ють по рублю та енергетичній залежності Європи від Росії через «Газпромбанк»

Як санкції США б'ють по рублю та енергетичній залежності Європи від Росії через «Газпромбанк»

Як санкції США б'ють по рублю та енергетичній залежності Європи від Росії через «Газпромбанк»

Не встигла охолонути сенсація з пакетом санкцій США проти російського банківського сектору (зокрема, щодо відключення «Газпромбанку» від системи міжнародного банківського зв’язку SWIFT), як з’явилася нова. Уряди Туреччини та кількох країн ЄС, а також нібито і Єврокомісія просять США переглянути санкційний захід. І ці повідомлення з’явилися в той час, коли Росія завдала чергових ракетних ударів по цивільних об’єктах українських міст — Кривого Рогу, Запоріжжя, що призвело до загибелі мирних жителів. Уявити, що відчувають українці, читаючи одночасно новини із Запоріжжя та Брюсселя, певно, нескладно. Цинізм Віктора Орбана, Реджепа Ердогана чи Роберта Фіцо також нікого не дивує. Дивують ті в Брюсселі, хто декларує гуманізм і підтримку України, але для кого життя українців нічого не варті порівняно з російськими газом і грішми. Але про все по порядку.

Трохи про «Газпромбанк»

«Газпромбанк» майже ровесник «Газпрому». Обидва виникли в пізньорадянський період. Державний газовидобувний концерн «Газпром» з’явився на світ у серпні 1989-го, а Комерційний банк газової промисловості «Газпромбанк» — через рік, наприкінці липня 1990-го. Радянський період історії обох був нетривалим. Далі обидві структури стали служити інтересам Кремля і підконтрольного йому газового олігархату. Коли йдеться про «Газпром», то експортований ним газ був не просто товаром, а зброєю, механізмом експансії Росії в Європі. Так само і «Газпромбанк». Гроші на його рахунках від реалізованого «Газпромом» газу були не просто виручкою, вони були в умілих руках корупціогенним інструментом, спрямованим на підкуп правлячих еліт у політикумі європейських держав. Мао Дзедун говорив, що гвинтівка породжує владу. Однак, коли пішли грубі доходи від газу, в Москві вирішили: навіщо нам гвинтівка, коли є гроші «Газпрому». І ці гроші через «Газпромбанк» і заплутаний ланцюжок проміжних ланок породжували впливи, в тому числі й публічні, через холдинг «Газпром-медіа», який на 100% із 2005 року перебував у власності цієї фінансової установи. Механізми «елегантної корупції» було відпрацьовано до високого мистецтва після приходу в компанію пітерських чекістів.

«Газпромбанк» — це не просто банк із п’ятірки найбільших у РФ (третій за розміром активів після «Сбєрбанку» та ВТБ). Його зарубіжні представництва слугували прикриттям для роботи російської зовнішньої розвідки. Банк мав і має численних консультантів не тільки за профільним напрямом. Їхнім завданням було запустити щупальця газової корупції від «Газпрому» за такими схемами, які гарантували б європейським політикам і чиновникам алібі. Схеми «елегантної корупції» творилися в тому числі і під дахом «Газпромбанку», особливо через зарубіжні філії.

В Україні вже мало хто пам’ятає схему газового корумпування політичної верхівки країни у вигляді швейцарської компанії «Росукренерго» (РУЕ), схвалену 20 років тому у Ялті на саміті президентів Леоніда Кучми та Владіміра Путіна. Ще менше людей пам’ятають, що засновником РУЕ з російського боку була дочірня структура «Газпромбанку» зі швейцарською пропискою Arosgaz Holding. А з 2009 року в Цюріху з’явився Gazprombank (Switzerland) через придбання материнською структурою банку Russische Kommerzial Bank AG, який ще з 1966-го обслуговував радянську зовнішню торгівлю й потреби агентури Першого головного управління КДБ СРСР (нині — СВР РФ)

Активність Gazprombank (Switzerland) у Європі привернула підвищену увагу швейцарського регулятора FINMA, який 2018 року заборонив йому залучати нових клієнтів і призначив спеціального зовнішнього спостерігача за його діяльністю. Ґрунтуючись на даних фінансового моніторингу, регулятор вказав, що в 2006–2016 роках банк допускав серйозні порушення регуляторних норм, що діють у Швейцарії, із протидії відмиванню / легалізації злочинних капіталів. Ймовірно, швейцарцям впав в око банківський сервіс для російських мафіозних угруповань під кремлівським прикриттям.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну банк потрапив під санкції, однак не був відключений від SWIFT. Діяльність банку на його європейському плацдармі у Швейцарії довелося згорнути 2022 року. 2023-го четверо співробітників Gazprombank (Switzerland), включаючи генерального директора Романа Абдуліна, були звинувачені в допомозі «гаманцеві» Путіна Сєргєю Ролдугіну обходити фінансові правила та санкції, накладені на Росію. Вони відбулись умовними строками та великими штрафами.

Удар, якого чекали

21 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) — відомство, відповідальне за американські санкції, оголосило про новий масштабний пакет обмежень проти фінансового сектору РФ. Загалом, за даними Мінфіну США, під санкції потрапили понад 50 російських банків, більш як 40 російських реєстраторів цінних паперів і 15 росіян, пов'язаних із фінансами.

Однак найзначнішим фігурантом нового переліку виявився «Газпромбанк» з його шістьма зарубіжними дочірніми компаніями у Гонконгу, Люксембурзі, Швейцарії, ПАР і на Кіпрі. У повідомленні Мінфіну йдеться, що Росія використовує банк, щоб закуповувати військове спорядження для ведення війни в Україні, а також перераховувати виплати російським військовим. Банк особливо й не приховував, що, окрім підприємств газової галузі, банківські послуги надаються суб’єктам господарювання інших галузей — атомної, ВПК, хімічної, зокрема, спецхімії — з випуску вибухових матеріалів тощо.

Цей банк після початку повномасштабного вторгнення збройних сил РФ в Україну став основним фінансовим центром у російській підсанкційній економіці та протягом двох років залишається єдиною державною кредитною установою, що здатна проводити валютні перекази по Росії та за кордон. У березні 2022 року в РФ було ухвалено закон, згідно з яким покупці російського газу та інших товарів із «недружніх» країн мають здійснювати розрахунки за сировину в рублях — і через «Газпромбанк».

Санкції вдарили по багатьох напрямах експорту РФ. Наприклад, Угорщина заявила, що останній санкційний крок Вашингтона щодо РФ серйозно торкнувся угорських платежів за такими напрямами — оплата паливних збірок, що поставляються «дочкою» «Росатому» компанією «Твел» на угорську АЕС «Пакш»; сплата транспортування газу транзитним маршрутом із «Турецького потоку»; а також платежі самому «Газпрому» за поставлений газ.

Незважаючи на те, що Угорщина і РФ заявили, що знайшли можливість вирішити проблеми з платежами, Будапешт звернувся із проханням до США зробити винятки із санкцій проти «Газпромбанку» для платежів за газ із Росії. З аналогічними проханнями до США вже звернулась і Туреччина. Без зняття «ми не зможемо платити Росії», заявив журналістам напередодні міністр енергетики Альпарслан Байрактар. «Якщо ми не зможемо заплатити, то не зможемо купити товари… Якщо санкції не будуть скасовані, це може обернутися для Туреччини дуже серйозними наслідками», — заявив він. Росія є найбільшим постачальником газу до Туреччини, забезпечуючи близько 42% її імпорту торік, згідно з даними регулятора.

Загалом із проблемами платежів за російський газ можуть зіштовхнутися Туреччина, Угорщина, Греція, Словаччина, Сербія, Болгарія та Італія. Передбачається, що криза найсерйозніше відчуватиметься в січні, коли настане час для нових проплат.

Рішення для продовження торгівлі обіцяли знайти у Кремлі. І його знайшли. Указом Владіміра Путіна від 5 грудня «Газпромбанк» лишається уповноваженим банком по розрахунках за російські енергоносії, але йому дозволено залучати третіх осіб. Якщо «Газпромбанк» не отримає ліцензії OFAC на продовження енергетичних платежів, «Газпром» знайде для прийому платежів інший банк-агент серед ліцензованих (серед них є всі російські гіганти, включаючи «Сбєрбанк») і, можливо, ще активніше почне розвивати торгівлю у валютах, альтернативних долару та євро.

Незважаючи на те, зроблять США виняток для «Газпромбанку» щодо проведення енергетичних платежів чи ні, але сам прецедент і постійний ризик запровадження таких санкцій є потужним сигналом для всіх покупців російських енергоносіїв, що такі постачання ненадійні та ризиковані. Це змушуватиме їх шукати альтернативних постачальників і поступово відмовлятися від закупівлі енергоносіїв у РФ.

Рубль у піке

Крім довгострокових ризиків для торгівлі енергоносіями, яка, попри падіння обсягів після розриву з ключовими європейськими споживачами, залишається важливим джерелом наповнення бюджету (і, відповідно, стійкості всієї економіки РФ), санкції мають і негайний ефект у вигляді посилення тиску на рубль.

London Stock Exchange Group

Відразу після запровадження санкцій офіційний курс американської валюти впав до найнижчого рівня від початку війни — 109 «дерев’яних» за долар. Аналогічне падіння спостерігалося і стосовно китайського юаня, який значною мірою замінив долари та євро у зовнішній торгівлі після того, як санкції відрізали Росію від більшості угод із західними компаніями та банками.

Таке значне падіння курсу рубля має не тільки важливе емоційне значення для російського населення, а й дуже значний вплив на стан економіки РФ. Імпортні товари значно подорожчають, що і надалі підштовхуватиме зростання інфляції в РФ, з якою так марно бореться центробанк. Навіть встановлення ставки рефінансування на захмарному рівні в 21% не допомагає. Таке значне послаблення рубля також призведе до значного подорожчання імпортних товарів військового призначення, які Росія все ще продовжує отримувати через треті країни.

Для України ці санкції мають позитивний наслідок, бо зменшення експортних доходів і погіршення економічної ситуації в РФ примушуватимуть Москву до переговорів. Нагадаємо, доходи від експорту енергоносіїв є основними джерелами надходжень до російського бюджету. А 2025 року Кремль планує військові витрати за статтею «Національна оборона» на суму 13,5 трлн руб. (136 млрд дол. за поточним курсом), що становить 6,31% ВВП Росії. Разом із статтею «Нацбезпека та правоохоронна система» це становить 41% усіх видатків федерального бюджету.

Єврокомісія за «Газпромбанк»?

Наміри деяких європейців відкоригувати американські санкції саме щодо «Газпромбанку» є свідченням того, наскільки живучим є спрут газової корупції в Європі. Підгодовані Росією німецькі та австрійські канцлери, очільники урядів в Угорщині та Словаччині — це лише верхівка айсберга. Навіть після того, як Путін своїм указом відмовився від вимоги, щоб зарубіжні покупці використовували лише «Газпромбанк» при купівлі російського газу, з європейського боку продовжують наполягати, щоб США змінили запроваджені ними рестрикції.

При цьому раптом на обрії з’явився Люксембург, точніше, GPB International, дочірня компанія «Газпромбанку» в цій ще одній тихій європейській гавані російського схематозу, «елегантної корупції» та залаштункових впливів. GPB International успішно працює в Європі з 2013 року. В ситуації, коли червневі санкції Мінфіну США призвели до припинення торгів доларом і євро на Московській біржі, «Газпромбанк» і його люксембурзький «плацдарм» опинилися в доволі вигідному становищі, адже вони не були відключені від SWIFT, а отже, Кремль зберігав можливість створювати відповідні впливи за цим важливим каналом, особливо після втрати швейцарського «плацдарму». Принагідно слід згадати, як нещодавно міністр закордонних справ Люксембургу виступив проти членства України в НАТО.

Зараз обговорюється питання здійснення платежів через люксембурзьку «дочку» «Газпромбанку». Найбільше, схоже, припікає Орбану, який відправив Петера Сійярто домовлятися за всіма напрямами. У Будапешті бачать три варіанти, які озвучив угорський міністр:

— надання з боку США «Газпромбанку» винятку із санкцій на платежі за енергоресурси;

— домовленості країн — отримувачів російського газу зі США про дозвіл з боку OFAC на операції з «Газпромбанком» подібно до того, як це зробила Японія для проєкту «Сахалін-2»;

— зміна схеми платежів «газ за рублі» або й повне її скасування шляхом залучення банків-посередників із лояльних Росії Туреччини, Азербайджану чи Сербії.

Схоже на те, що «будапештський хвіст» хоче виляти «брюссельською собакою». Єврокомісія проходить тест на стійкість, як, до речі, й американський OFAC.

Українській дипломатії зараз важливо у співпраці з Єврокомісією та Мінфіном США не допустити відкату в санкціях. Але для цього потрібно і самим бути послідовними. Слід позбавити Росію доходу в розмірі до 12 млрд дол. щорічно, припинивши надання транзитних послуг для російських нафти та газу до деяких європейських сатрапій Москви. На жаль, Україна й досі не запровадила відповідних санкцій і не припинила транзиту, і це на третій рік великої війни.

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Тренды хранения 2025: почему модульные решения становятся стандартом
BigMir
2025-02-07T08:24:48Z
Миссия NASA разгадает величайшую загадку Солнца
Gazeta UA
2025-02-07T08:24:45Z
Миссия Argonaut за 800 млн евро: Европа впервые отправит долговечный модуль на Луну
Фокус
2025-02-07T08:21:14Z
Телескоп Уэбб сделал снимок частиц пыли размером с бактерию, которые станут планетами
Фокус
2025-02-07T07:42:58Z
Спустя более полувека раскрыта тайна "приведения Саммервилля": все дело в геологии
Фокус
2025-02-07T07:27:47Z
Даниэль Вавра: Разработка игры «Ведьмак 4» буксует из-за Unreal Engine 5
GameMag
2025-02-07T05:24:13Z
Кто предки птиц: ученые нашли в Антарктиде древний череп, разрушающий известную теорию
TSN
2025-02-07T04:48:16Z
Что делать, если смартфон не видит карту памяти: как быстро исправить ошибку
Политека
2025-02-07T00:00:01Z
Пустыня сохранила свидетельства работорговли: в Израиле нашли захоронение 2500-летней давности
TSN
2025-02-06T22:06:35Z
Эти три привычки разрушают жизнь: от них нужно немедленно отказаться, потому что они все портят
TSN
2025-02-07T07:51:56Z
Как вырасти в руководителя: советы для тех, кто готов к новым вызовам
Marie Claire
2025-02-07T06:57:55Z
Подойдет для поста и вегетарианской диеты: рецепт вкуснейшей капусты с грибами и черносливом
Фокус
2025-02-07T05:42:37Z
Школьники боятся математики: как родительские неудачи влияют на усвоение детских знаний
Знай
2025-02-07T04:21:49Z
Справитесь за десять минут: как приготовить вкусный салат с пекинской капустой
Telegraf
2025-02-07T04:15:26Z
Гороскоп на 7 февраля: именно сегодня есть шанс взять себя и жизнь в руки
Знай
2025-02-07T02:30:51Z
Худшие периоды 2025 года для Козерогов: топ главных разочарований
Comments UA
2025-02-06T23:30:25Z
Простой тест: какой вы человек в любви
TSN
2025-02-06T21:18:42Z
Сладкая вкусняшка, для которой не нужно преть на кухне: просто вылейте тесто на пергамент
Telegraf
2025-02-06T20:30:35Z
Подросток с друзьями выпили более 10 банок в энергетике: результат шокировал
Comments UA
2025-02-07T08:18:27Z
На Харьковщине произошел мощный взрыв: ребенок не выжил
Comments UA
2025-02-07T07:24:47Z
Грецию всколыхнула серия землетрясений
Gazeta UA
2025-02-07T07:09:21Z
В Киевской области объявлена воздушная тревога: что известно
TSN
2025-02-07T05:48:50Z
В Хмельнитчине раздались взрывы, российские дроны долетели до запада Украины
ZN UA
2025-02-07T00:22:41Z
В лицеях Ровно школьники за один день устроили несколько драк: есть серьезно пострадавший
Telegraf
2025-02-06T20:24:32Z
В Украине не хватает спасателей для ликвидации пожаров: что известно
Comments UA
2025-02-06T19:36:19Z
Пятнадцать лет проведут в тюрьме поджигатели объектов Укрзализныци на Буковине
ZN UA
2025-02-06T19:34:11Z
Пытались покончить жизнь самоубийством? В России два полковника выпали из окон
Telegraf
2025-02-06T19:00:31Z
НБА: Лейкерс одержали победу над Голден Стэйт
Корреспондент
2025-02-07T06:54:52Z
Неймар сыграл свой первый матч за родной Сантос после 12-летнего отсутствия
Известия Киев
2025-02-07T06:27:56Z
Раскрыты причины срыва боя Альвареса и Кроуфорда
Корреспондент
2025-02-07T06:27:09Z
FIBA продлила запрет на участие российских и белорусских команд в международных турнирах
Gazeta UA
2025-02-07T05:51:09Z
Марсело мог играть в аутсайдере Серии А до объявления о завершении карьеры
Корреспондент
2025-02-07T05:15:56Z
Украинский баскетболист Лень впервые с 2021 года сменил клуб в НБА
ZN UA
2025-02-07T00:37:56Z
Барселона з хет-триком Феррана Торреса знову познущалась над Валенсією
Football.ua
2025-02-06T22:25:54Z
Внук Мохаммеда Али сравнил Усика со своим дедушкой
Корреспондент
2025-02-06T18:15:27Z
Бундеслига: расписание и результаты матчей 21-го тура чемпионата Германии по футболу, турнирная таблица
TSN
2025-02-06T17:18:37Z
Россияне атаковали Хмельнитчину "Шахедами": первые подробности
TSN
2025-02-07T08:06:30Z
Российские войска продвинулись под Покровском в Донецкой области: детали от DeepState
Фокус
2025-02-07T07:51:42Z
ВСУ провернули успешную атаку под Курском: Z-блогеры жалуются на погоду и врут, — ISW
Фокус
2025-02-07T07:42:42Z
"Бросают позиции или отказываются идти в окопы": комбат сообщил о нехватке людей и проблеме с качеством мобилизованных
TSN
2025-02-07T07:18:10Z
"Настоящий бермудский треугольник": оккупанты упорно "лезут" туда, откуда не возвращаются
Фокус
2025-02-07T06:57:31Z
Генштаб рассказал о ситуации на фронте
Корреспондент
2025-02-07T06:48:35Z
Россия продолжает атаки, значительные потери среди захватчиков - Генштаб сообщил новости с фронта
Gazeta UA
2025-02-07T06:45:13Z
Предвыборная лихорадка в Киеве во время войны: почему цапаются Кличко и новый глава КГВА Ткаченко
TSN
2025-02-07T06:36:35Z
Россияне запугивают новым наступлением
Comments UA
2025-02-07T06:21:56Z
Сиквел Простой услуги получил дату премьеры
Корреспондент
2025-02-07T08:24:23Z
"Всегда будем семьей": Деми Мур рассказала о дружбе с Брюсом Уиллисом
Фокус
2025-02-07T08:21:24Z
Трейлер семейного приключения «Смурфы»
Кино-Театр
2025-02-07T08:03:54Z
Холостяк Саша Терен попросил Инну "оставить его в покое", и тут - понеслось: "Я буду плохой..."
Знай
2025-02-07T07:51:39Z
На могиле стоит странный карлик: как выглядит памятник актеру Владиславу Галкину и чем он особенный
Telegraf
2025-02-07T07:48:24Z
Актер "Властелина колец" Элайджа Вуд женился
Комсомольская правда
2025-02-07T07:43:35Z
Что читать, чтобы понять ИИ: 5 книг о будущем, которое уже наступило
Знай
2025-02-07T06:51:20Z
"Обнимаю вас, мои ничтожные...": Оля Полякова обратилась к украинцам
Знай
2025-02-07T05:51:12Z
Нюд и стразы: все о самом нежном маникюре Сабрины Карпентер с «Грэмми»
Marie Claire
2025-02-07T03:00:00Z
Стало известно, кого собираются разбронировать для нужд ВСУ
Comments UA
2025-02-07T08:15:32Z
Баронесса, у которой было слишком много тайн: история загадочной смерти Жанетт Ротшильд
Marie Claire
2025-02-07T08:01:01Z
Заключенного штрафуют на $1000 ежедневно за отказ выдать местонахождение клада стоимостью $2 млн
TSN
2025-02-07T07:51:12Z
Сюрприз из 1996 года: невеста открыла свадебный подарок от бабушки, умершей 28 лет назад
Фокус
2025-02-07T07:51:04Z
"Пенсии вырастут на 50%": в ПФУ ответили, стоит ли надеяться на корректировку пенсий по возрасту
Знай
2025-02-07T07:27:17Z
Комиссия признала непригодным, а ТЦК не реагирует? Что делать в таком случае
Telegraf
2025-02-07T07:24:53Z
Опрос в РФ демонстрирует высокую поддержку войны против Украины
Gazeta UA
2025-02-07T07:24:47Z
Автомат выдадут вместе с зачеткой: какие навыки получит молодежь после военной подготовки
Знай
2025-02-07T07:21:29Z
В скандале вокруг призыва Папы Римского к украинцам прощать россиян оправдали понтифика
Апостроф
2025-02-07T06:57:47Z
Найден новый способ приготовить идеальное яйцо: абсолютное совершенство всего за 32 минуты
Фокус
2025-02-07T08:21:22Z
Вейпы не так безопасны, как вы думали: новые открытия ученых
TSN
2025-02-07T07:51:38Z
Очень популярное средство для ротовой полости на самом деле вредит кишечнику: о чем речь
Comments UA
2025-02-07T07:30:49Z
Регулярная тяга к соли может означать появление серьезных заболеваний. О каких идет речь
Gazeta UA
2025-02-07T05:51:16Z
Сезон гриппа в разгаре: преодолен ли эпидпорог, и что с ковидом/Заболеваемость заметно возросла за последние несколько недель
Апостроф
2025-02-07T05:39:46Z
Чем полезны пробиотики и когда их нужно употреблять
Comments UA
2025-02-07T02:00:52Z
Виды рака, которые чаще всего возникают у мужчин
Comments UA
2025-02-07T00:45:27Z
Украинских медиков будут "разбронировать": как это будет происходить
Апостроф
2025-02-07T00:06:42Z
Голубые или карие: что известно о цвете глаз, волос и кожи неандертальцев
Фокус
2025-02-06T20:03:38Z
Графики отключения света 7 февраля: где и когда не будет электроэнергии в Украине
Лига
2025-02-07T08:18:08Z
Сколько Россия заработала за счет транзита нефти через Украину: стали известны цифры
Comments UA
2025-02-07T08:15:23Z
Пюрешка станет праздничным блюдом: украинцам советуют готовиться к рекордному подорожанию любимого овоща
Знай
2025-02-07T08:12:08Z
Хорошо закончить отопительный сезон исключительно своими ресурсами нереально – обозреватель
ZN UA
2025-02-07T07:49:59Z
Снижение цен: в Украине подешевел один из овощей борщевого набора
ZN UA
2025-02-07T07:04:23Z
Накинут всего пару сотен? В НБУ ответили, как для украинцев изменится минималка к 2026 году
Знай
2025-02-07T05:36:02Z
В Украине урезали пенсии до 5000 гривен: кого коснулись изменения и чего ждать в феврале
Хвиля
2025-02-07T04:21:56Z
Мыться будем только по зарплате: украинцам объявили новые цены на воду
Знай
2025-02-07T03:12:53Z
Снижение продлилось недолго: АЗС снова повысили цены на бензин, дизель и автогаз
Хвиля
2025-02-07T03:06:25Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
Американская мощь: пикап Dodge завелся и поехал после 42 лет простоя в лесу
Фокус
2025-02-06T12:51:36Z
Водителям запрещено использовать ремень безопасности: где и почему действуют такие правила
UAToday
2025-02-06T12:30:54Z
В Одессе заметили новейший электрокар Xiaomi: в чем его особенность
Telegraf
2025-02-06T11:03:30Z
Какие новые автомобили выбирают украинцы в 2025 году
Фокус
2025-02-06T10:06:40Z
Звезда гонок: знаменитый Ferrari 60-х продали за $36 миллионов
Фокус
2025-02-06T09:00:10Z
Ермак обсудил с Келлогом его визит в Украину
Корреспондент
2025-02-07T08:16:17Z
Запутанная история королевы Англии Агаты. Правда ли она была дочерью Ярослава Мудрого/Нет 100% подтвержденных фактов, что Агата была дочерью Ярослава Мудрого
Апостроф
2025-02-07T08:15:25Z
Стало известно, с чем Келлог едет в Мюнхен: чего ждать Украине
Comments UA
2025-02-07T08:15:08Z
У Трампа переходят от уговоров к ультиматумам: чем грозят Путину, если тот не прекратит войну
Comments UA
2025-02-07T08:06:09Z
Келлог о переговорах: Украина и РФ должны в чем-то уступить
Корреспондент
2025-02-07T08:03:30Z
Назван единственный реальный план завершения войны в Украине: в чем он заключается
Comments UA
2025-02-07T07:57:22Z
Как правильно вести себя во время встречи с работниками ТЦК: адвокат объясняет важные нюансы
Comments UA
2025-02-07T07:54:03Z
Премьеры Канады и Великобритании обсудили помощь Украине
Gazeta UA
2025-02-07T07:51:42Z
"Пока кто-то расслабился, другие не доживают до утра": писатель Артем Чех оценил перспективы окончания войны
Апостроф
2025-02-07T07:48:40Z